Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 650
  • 869
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 604
За да се приготви истинска напитка еспресо е необходима
1 Прилична кафемашина БЕЗ крема устройство
2 Задължително прилична кафемелачка към нея

Такъв комплект нов би струвал доста пари, да речем минимум 850лв.
Гаджия Класик 2019 + Gaggia MDF примерно.

Ако ви се струва скъпо начинание, най добре вземете една машинка до 200лв с крема диск, защото по-скъпите с разпенващо у-во нямат кой знае какви предимства освен по-добър външен вид. Ще пиете приемливо кафе, подобно на еспресо.
Delonghi или Briel бих препоръчал.

# 781
  • Мнения: 1 694
Неколкократно ставаше въпрос, че е е добре за домашното еспресо е добре да имаш и подходяща кафемелачка. За еспресо на Гаджия класик/ Гаджия бейби доуз, соя кафемелачка е добре? Като разбира се не искам да е голяма и да ми заема целия плот ( по възможност и да не е прекалено скъпа). Знам ме най добре е гаджия MDF но е прекалено обемна и скъпа за домашна употреба. Освен ръчната японска, която предложихте, ива ли вариант и за ел. такава? Гледах има разни ел.на Бош, Делонги, Крупс.
Кафемелачка Delonghi KG 79
Кафемелачка Delonghi KG 40
Кафемелачка BOSCH MKM6000 или 6003
Кафемелачка Krups GVX242, 100 W
И разбира се японската от сайта на Давидоф
Аз не съм наясно и може и да им други  кафемелачки, моля за съвет и предложения, каква кафемелачка би била подходяща.

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 15:06 от mileneira

# 782
  • Мнения: 604
Нито една от изброените НЕ става за еспресо, освен ако не се ползва крема диск, но тогава и напитката е друга.
Кафемелачка Delonghi KG 79
Кафемелачка Delonghi KG 40
Кафемелачка BOSCH MKM6000 или 6003
Кафемелачка Krups GVX242, 100 W

В кафе форума има доста полезни четива за начинаещи любители.

# 783
  • Мнения: 1 694
Благодаря, тогава коя става?
Искам да си купя кафемелачка, кажете коя ще е подходяща за домашно еспресо?

# 784
  • Мнения: 40 832
Аз имам Delonghi KG 79. Много лека и компактна е и в нета за нея има много добри отзиви с един единствен негатив, че не можела да смила достатъчни супер фино. Аз обаче не го сметнах за дефект, понеже пия "фалшиво еспресо" от машина с ей такава вложка на цедката:



А ако имаш такава цедка може и с по-едро кафе. Да де, ама се оказа, че като сложих на най-ситно мелене цедката ми се задръсти и кафето едва едва капеше. Оптимално се оказа смилане на 6-а степен (около средно ситно). Та може би и за теб ще е ОК. Освен това в нета има инструкции как с елементарна манипулация да се намали допълнително ситността на смилане. Аз лично съм доволна - много добра цена, много компактна и лека.

Та виж с каква цедка си и си реши. Погледни и клипчетата как се манипулира за по-ситно мелене.

# 785
  • Мнения: 1 694
Благодаря много. За себе си ще взимам Гаджия класик, за родителите ми ще взема Гаджия вива престиж( новата саеко поемия), но и за двете искам кафемелачки.
За Гаджия вива престиж май кафемелачката на Делонги ще стане, на за Гаджия класика, не знам каква да бъде.

# 786
  • Мнения: 40 832
И за класиката ще стане, виж с какъв филтър е - крема под налягане.

# 787
  • Мнения: 3 292
Ако някой купи Класик, първата работа е да изхвърли крема-диск цедката и да си сложи нормална.
Иначе е абсолютно безсмислено да се купува, може да се кара с машини за по 150-200лв

# 788
  • Мнения: 1 694
Ако някой купи Класик, първата работа е да изхвърли крема-диск цедката и да си сложи нормална.
Иначе е абсолютно безсмислено да се купува, може да се кара с машини за по 150-200лв
Е хубаво де, ама препоръчайте кафемелачка.

# 789
  • Мнения: 3 292
За какви пари?

# 790
  • Мнения: 1 694
100-120,максимум 130лв.

# 791
  • София
  • Мнения: 1 163
Гаджията е като малко дете. Ако нямаш време да й отделяш внимание в опити и експерименти, докато някой ден не  постигнеш  хубав резултат, е безмислено да се взима. Продължавам да инвестирам пари и време вместо вече да пия кафе с каймак, бил той и менте.

# 792
  • Мнения: 40 832
Ако някой купи Класик, първата работа е да изхвърли крема-диск цедката и да си сложи нормална.
Иначе е абсолютно безсмислено да се купува, може да се кара с машини за по 150-200лв

Хрумна ми да пробвам какво кафе ще прави моята машина, ако сменя цедката с двойно дъно с класическа. Да, ама не се продават такива за СМЕГ. Ще си стоя на моята.

# 793
  • Мнения: 1 694
И са питам на Гаджия класик нари по принцип ръкохватката си е без крема диск и без двойно дъно.......че ако трябва после и ръкохватки да търся......

# 794
  • Мнения: 604
За съжаление само Hario Skerton(60лв) попада в този ценови диапазон. Електрическа мелачка за 120лв нова подходяща за еспресо няма, обаче втора ръка е напълно постижимо.

Общи условия

Активация на акаунт