Портативна и безкабелна прахосмукачка X5 Vac 5 в 1

  • 7 389
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 124
Моля за отзиви за този уред! Портативна и безкабелна прахосмукачка X5 Vac 5 в 1 - някой има ли впечатления от този уред?

# 1
  • Мнения: 3
Смятам да поръчам една тази седмица, и ако не ми хареса, ще се възползвам от правото си да я върна. Ще напиша впечатленията си скоро, макар че не прочетох добри отзиви за нея от чужбина, но и аз както много други домакини, си мечтая за лека и удобна прахосмукачка, особено с пролазващо бебе и космат домашен любимец, с които ме очаква всекидневно почистване.

# 2
  • Мнения: 3
Днес получих прахосмукачката, заредих 7 часа батерията, както следва според инструкцията.
Изчистих за около 5 минути хола и коридора от козината на кучетата и в оставащите минути заряд на батерията изпробвах и част от приставките - почистих прах, обрах малко сухи листа около саксиите, малко трески /от една разпадаща се кошница/ върху чаршафчето на детето, трохи от столчето за хранене и др. Не е мощна като другата ни прахосмукачка /която е полу-професионална, за малки хотели напр., но пък доста обемна, работи с вода, която трябва да се сменя на всяка употреба и постоянно трябва да сменям контактите, защото холът ни е огромен/, но X5 Vac за ежедневна употреба мисля, че ме устройва. Замества по-добре метлата, която иначе използвам ежедневно, за да обирам козина и трохи, понеже не ми се занимава всеки ден да пълня с вода и да мия после голямата прахосмукачка. Издържа около 20 мин, преди да угасне, като последните 2-3 мин почти нямаше мощност, но аз по това време обирах малки паяжинки по стените, така че пак свърши някаква работа. Честно казано, очаквах да е доста по-зле, предвид това, че никъде не намерих добри отзиви за нея, освен в рекламата и, естествено. Четох някъде, че с времето губела мощност, дано не се случи, но аз възнамерявам да чистя с нея всеки ден, дори и по два пъти на ден в оставащите 13 дни, в които имам право да върна продукта и да си взема парите обратно. Ако до тогава не ме разочарова, ще я задържа.
Като недостатък мога да изтъкна това, че поне при мен, заради козината на кучетата, се налага всеки път да разглобявам докрай филтъра, за да го почистя и измия, също така триъгълния накрайник за чистене е доста "раздрънкан" /някак не стои стабилен на пода/ и е мъничък, не покрива голяма площ. Мощността е малка, както вече споменах, според мен не е удачна за килими. Бих казала, че това е нисък клас прахосмукачка, не очаквайте много за тези пари. Новият модел на Bosh , който издържа около час работа и е с висока мощност е около 700лв, но пък е и по-тежък, няма толкова приставки...Също така е доста по-обемен. Общо взето - всичко е въпрос на компромис.
Ще споделя и други впечатления през следващите дни, ако забележа нещо съществено.
Това е от мен за сега...   newsm79

# 3
  • Мнения: 3
Месец по-късно
Още ползвам прахосмукачката всеки ден, но само за кучешките косми, за нищо друго не става за жалост. Няма сила, милата, да изтръгне дори паежинка от тавана (това не е шега) , нито да вдигне семка или зрънце ориз, дори песъчинка от пода. Ако има по-едър боклук - свалям накрайника и се навеждам да обера боклука директно с отвора в корпуса на прахосмукачката, това е единственият начин да изтръгна малко повече мощност от нея. Боклука в ъглите остава, също покрай дивани, маси , столове. Не засмуква плътно до стената, трябва да се сложи накрайника за ъгли и тогава да се мине покрай стените... Ако искам наистина чист дом трябва поне веднъж седмично да чистя с "истинската" си прахосмукачка. Така че, моят съвет към всички обмислящи тази покупка е - ако имате втора прахосмукачка и излишни 250лв / като мен Simple Smile / , то купете я, но в противен случай - дори не си и помисляйте. Да не споменавам неудобството, когато сте изчерпали 15-те минути работа на батерията, и отново се наложи да почиствате - просто няма как да стане, преди да се е заредила в следващите 7 часа, или по-лошо  - ако забравите да я заредите,както ми се случи няколко пъти, а ви се наложи да чистите спешно заради паднала мърсотия. Дано съм помогнала с мнението си на някого Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 124
Привет! Аз също я купих в крайна сметка, но от Англия и ми излезе с 100лв по-малко. Впечатленията ми са абсолютно същите като вашите като ще прибавя само това, че след като измих частите, които се свалят за почистване при употреба излиза отвратителна миризма ( предполагам, че не съм изчакала да изсъхне добре и съм я затворила още мокра) Иначе за кучешка козинка от тарекота и паркета е добре, но за килими не става

Общи условия

Активация на акаунт