Въпрос за бебешка количка?

  • 8 898
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте! Извинявам се, ако темата не е за тук, моля да бъде преместена, но не знаех къде да попитам. Въпросът ми е дали тази количката действително става за новородено - http://www.bambino.bg/cosatto-detska-kolichka-cosatto-supa-cuddl … nster-p-9891.html. На живо не съм я виждала, защото града където живея няма такива колички. Живот и здраве чакаме бебенце в началото на февруари и се чудя дали този модел е подходящ за малко бебе. По принцип се бях ориентирала към комбинираните колички, но тази много ми допадна, доколкото знам марката е хубава. Преди години с дъщеря ми ползвахме комбинирана количка Кангаро Карера, но не съм много доволна от марката. Ще се радвам някой да сподели отзиви и препоръки за прилична количка на не много висока цена! Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 421
Аз лично не бих сложила новородено в такъв кош  Peace Моята е комбинирана и сега ползваме зимния(бебешки) кош

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не съм я виждала, но не мисля, че е за новородено. Най-малкото не виждам кошът да се обръща в посока към майката, а за бебе поне според мен това е абсолютно задължително.
п.п. комбинирана количка не е ли точно количка без отделни кошове, т.е. такава, при която кошът се трансформира от бебешки в седалка за по-голямо дете?

# 3
  • Мнения: 1 421
Според мен комбинираните са си точно тези с отделни кошове.Давам за пример нашата   Peace
Скрит текст:

Месечинка виторога
е напълно права за посоката към майката. Да не говорим за това, че бебето трябва да лежи, а не виждам как на едно новородено ще му бъде удобно в този кош.

# 4
  • Мнения: 911
Виждала съм количката - според мен, това не е количка за новородено.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
мдам, NikoStorm , и ти си права. В крайна сметка се оказва, че комбинирана количка е количка с няколко коша - за новородено, седалка за по-голямо дете и т.н., без значение дали са физически различни кошовете или един, който се трансформира. Стана ми интересно и се разтърсих, защото и моята - Кенгуру Виктория се води комбинирана. Това малко офф, ама понеже аз зададох въпроса, та сега си отговарям Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 1 483
В сайта на фирмата я дават като подходяща за новородено. Не знам доколко е удобна, не съм бутала такава. А това, че не се обръща бебето към майката не е голям проблем, поне според мен. Винаги можеш да надникнеш и да го видиш какво прави.
Друг вариант е да купиш някаква количка за първите месеци (втора употреба), която да продадеш скоро след това, а тази да си ползваш по-нататък.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Винаги можеш да надникнеш и да го видиш какво прави.
Въпросът не е, че майката няма да може да вижда бебето, а че то има нужда от визуален контакт с нея, особено когато е мъничко. А няма как "да надникне" от тази количка.
п.п. Те в сайтовете могат много неща да напишат. Затова всеки си преценява, без да се доверява сляпо на описанието в сайта.

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте,някой използва ли количка Camarelo Carera 2 в 1?Засега сме се спрели на нея,ще съм много благодарна да ми да дадете отзиви.Моделите са нови и марката като цяло и много трудно намирам информация от мами,които вече си я имат и са добили лични впечатления. Wink

# 9
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Виждала съм количката на живо. Тук /в УК/ съм забелязала, че този модел се купува, ако търсите количка, която се сгъва лесно за багажник на кола и определно я ползват като по-олекотен модел, когато детето е по-голямко. За новородените масово ги возят в кошчетата за кола /не одобрявам/. Може да си вземете подходящо кошче за кола от същата марка и за по-кратки разстояния с представки да го слагате в количката.  Виждала съм и новородени в такава количка, но в повечето случаи е второ детенце, което се вози в количката на първото  Peace

# 10
  • Мнения: 2 081
Здравейте! Извинявам се, ако темата не е за тук, моля да бъде преместена, но не знаех къде да попитам. Въпросът ми е дали тази количката действително става за новородено - http://www.bambino.bg/cosatto-detska-kolichka-cosatto-supa-cuddl … nster-p-9891.html. На живо не съм я виждала, защото града където живея няма такива колички. Живот и здраве чакаме бебенце в началото на февруари и се чудя дали този модел е подходящ за малко бебе. По принцип се бях ориентирала към комбинираните колички, но тази много ми допадна, доколкото знам марката е хубава. Преди години с дъщеря ми ползвахме комбинирана количка Кангаро Карера, но не съм много доволна от марката. Ще се радвам някой да сподели отзиви и препоръки за прилична количка на не много висока цена! Предварително благодаря!   bouquet

Показаната количка не е подходяща за новородено , това си е типично лятна количка . Трябва ти комбинирана 2в1 или 3в1  с кош за новородено и основна седалка за след 6 месеца. Кангару наистина не са хубави като марка , като цена не много скъпи са количките на Адбор ( марсел , с-лайн )

# 11
  • София
  • Мнения: 1 483
Да, бебето не може да надникне, факт. Но въпреки това не мисля, че е проблем. Аз не съм си возила бебетата в такава количка, но имам наблюдения върху няколко бебета, които от начало са в подобни и никак не бяха неспокойни. Както и да е.

А типично "лятна" количка не съм чувала като термин никъде, освен при нас. Няма такова чудо- зимна и лятна. Сякаш бебето, родено през лятото и возено в кош за новородено, се вози в "зимен" кош?


А всъщност каквато и количка да изберете, ако можете да се разходите до някой по-голям град с магазини за колички би било чудесно. Защото колкото и всеки да се надпреварва да си казва мнението, единствено ти би могла да "усетиш" количката и да прецениш дали ти харесва и дали ти е удобна. Например въпросните Адбор са много тежки и неманеврени колички, според мен. Имах такава, ползвах я две седмици само, колкото да се снабдя с друга количка. Пробвах я и в седнало положение- ужасна! Но после я продадох, жената, която я купи е възхитена. Толкова е индивидуално, че е добре да я пипнеш, а после вече да я поръчаш.

Успех и дано си доволна от избора!

# 12
  • Мнения: 317
Благодаря!   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 081
terpsyhora "типично лятна" количка означава , че няма напълно легнало положение , което е много важно за бебета до 6 месеца и въпреки чувала е доста по-отворена .

# 14
  • София
  • Мнения: 1 483
geri_koleva ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥, знам идеално какво се има предвид като се каже "лятна" количка. Това, което аз казвам е, че е абсурдно да се нарича така.

Общи условия

Активация на акаунт