Поредица от книги

  • 1 659
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!Детето ми иска да почва да чете голяма поредица книги като "Хари Потър". Тя е на 13години .Може ли да предложите някаква поредица,но да не е много детска.. newsm78

# 1
  • Мнения: 35 961
А защо не точно ХП? Моята девойка, която е на 9 г., в момента е на четвъртия том. Или може би вашето дете я е прочело вече?
Голямата ми, която е на 14 г, на 13 четеше неща от типа на "Игрите на глада" , книгите на Тери Пратчет и Стивън Кинг. Единственото, за което се преборих да не чете за сега, е "Песен за огън и лед" /"Игра на тронове"/
Бих препоръчала нещо от типа на "Хроники на драконовото копие"
http://chitanka.info/sequence/ERAI-HDK
+ следващите две тройки от поредицата, но те май са за една идея по-големи деца
и всякакви вампирски поредици, до които успява да се докопа

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 17:06 от bubanka

# 2
  • Мнения: 8
оххх тя мойта тея игри на глада ги иска за коледа и ся ги прочети и иска нещо ново......тя е чела хари потър и дивергенти иска нещо подобно но ще и препоръчам книгата която пратихте благодаря.....ако се сетите за някой друга моля пишете  Hug

# 3
  • Мнения: 124
"Мечът на истината","Братството на черния кинжал","Анита Блейк ловецът на вампири","Нощни ловци"

# 4
  • Мнения: 8
Благодаря Ви!

# 5
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
"Мечът на истината","Братството на черния кинжал","Анита Блейк ловецът на вампири","Нощни ловци"
Другите две нищо не ми говорят, но тези, които съм отбелязала в червено са чиста проба еротични романи. Съвсем неподходящи за 13-годишно момиче, според мен.  Peace

# 6
  • Мнения: 35 961
за съжаление повечето вампирски поредици са точно това  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 44 084
оххх тя мойта тея игри на глада ги иска за коледа и ся ги прочети и иска нещо ново......тя е чела хари потър и дивергенти иска нещо подобно но ще и препоръчам книгата която пратихте благодаря.....ако се сетите за някой друга моля пишете  Hug

Книгите за Пърси Джаксън, ако не е чела може да са й интересни.
http://ciela.bg/persons/person/kris-kulumbus/1513 тези двете също.
Толкин евентуално.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 261
мечът на истината - само първата книга от поредицата бих препоръчала за дете. натам - има много насилие.

# 9
  • Мнения: 147
"Мечът на истината","Братството на черния кинжал","Анита Блейк ловецът на вампири","Нощни ловци"
Другите две нищо не ми говорят, но тези, които съм отбелязала в червено са чиста проба еротични романи. Съвсем неподходящи за 13-годишно момиче, според мен.  Peace
Анита Блейк е още по-зле и от тези две и по мое мнение изобщо не е подходяща за 13 годишна.
Би препоръчала - поредиците за Пърси Джаксън, Белгариад и Малореон на Дейвид Едингс, Колелото на времето (тя е доста голяма)

# 10
  • Мнения: 8
Благодаря ви много!  Hug

# 11
  • Мнения: 165
препоръчайте  ми книги за 7годишно дете.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 084
Има цяла тема за книгите за по-малки, кой какво чете и мнения дали се харесват http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=771972.0

Общи условия

Активация на акаунт