С какво перете дрешките на Бебка - Бебо ?!

  • 6 512
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7 430
Здравейте мили мами....

Искам да ви попитам дали в държавите, където живеете има прах за пране тип бг "БЕБЕ"?

Тук в Канада няма такъв и трябва да се пере с обикновен Tide, поне така ме посъветваха.Други ме казаха, че щом няма бебешки прах - да пера само със неароматизиран сапун(....май нещо не ми храсева идеята) Rolling Eyes
Кажете ми какво да правя?

 Wink

# 1
  • Мнения: 1 975
С Омо ултра или колор пера всички дрехи..... Слагам много омекотител  Embarassed

# 2
  • Мнения: 2 452
Цитат на: DidKa
Здравейте мили мами....

Искам да ви попитам дали в държавите, където живеете има прах за пране тип бг "БЕБЕ"?

Тук в Канада няма такъв и трябва да се пере с обикновен Tide, поне така ме посъветваха.Други ме казаха, че щом няма бебешки прах - да пера само със неароматизиран сапун(....май нещо не ми храсева идеята) Rolling Eyes
Кажете ми какво да правя?

 Wink


Не е вярно, че няма, ДидКа. Тук също има такъв прах. Казва се Ivory (или Ivory snow?, абе нещо такова). Продава се във всички големи супермаркети. Кутията е бяла със синьо. Обикновено е разположен в десния край на щанда за прах за пране. Има го както на прах, така и в течна форма. Аз го използвах почти до 3 годишната възраст на Изабела. Не съм използвала никакви омекотители и перях дрехите и отделно от нашите. По съвет на нашата педиатърка и досега използваме само Dove за къпане. Дано съм ти помогнала.
Лаура

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: miravmbd

Определно в Канада имате голям избор от прахове за по-чувствителни кожи.Досега не съм виждала в тук да има прах специално предназначен за бебета,но има тези НОН БИО,които всички ползват.

Леле, с това направо ме уби. В Канада има сумарно 5 вида или марки прах за пране, които се произвеждат от 2-е фирми. Най-добрият прах е Тайд, другите просто не изпират. Айде да не ви разказвам какво значи пералня в Канада.
Диди, имам три приятелки с бебета в Монреал и трите перат с бебешки сапун и на ръка, че при тия обществени перални...

# 4
Цитат на: Sneji
Цитат на: miravmbd

Определно в Канада имате голям избор от прахове за по-чувствителни кожи.Досега не съм виждала в тук да има прах специално предназначен за бебета,но има тези НОН БИО,които всички ползват.

Леле, с това направо ме уби. В Канада има сумарно 5 вида или марки прах за пране, които се произвеждат от 2-е фирми. Най-добрият прах е Тайд, другите просто не изпират. Айде да не ви разказвам какво значи пералня в Канада.
Диди, имам три приятелки с бебета в Монреал и трите перат с бебешки сапун и на ръка, че при тия обществени перални...

Какви са рисковете, ако дрешките на бебето се перат в обществена пералня?

# 5
  • Мнения: 966
Цитат на: Sneji
Цитат на: miravmbd

Определно в Канада имате голям избор от прахове за по-чувствителни кожи.Досега не съм виждала в тук да има прах специално предназначен за бебета,но има тези НОН БИО,които всички ползват.

Леле, с това направо ме уби. В Канада има сумарно 5 вида или марки прах за пране, които се произвеждат от 2-е фирми. Най-добрият прах е Тайд, другите просто не изпират. Айде да не ви разказвам какво значи пералня в Канада.
Диди, имам три приятелки с бебета в Монреал и трите перат с бебешки сапун и на ръка, че при тия обществени перални...



 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

abe verno 4e montreal e ot 80 te god. ama 4ak pak tolkova!!!!!!!!!!!!!!

# 6
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ех сега, винаги може да се сложи пералня, ако си в добри отношения със суперинтенданта де. Аз имам, половината блок има, как иначе, обществената не е за бебета а на ръка няма да успея. Пера с течен Ivory, много е добре. Никога не ползвам омекотител. С Tide не мога да пера, съсипва дрехите, много е избелващ. Най-много ми харесва течен Cheers, но само когато нямам немски, има немски магазин в Мисисага, взимам Ариел и Персил от там  Sunglasses .

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: Anonymous

Какви са рисковете, ако дрешките на бебето се перат в обществена пералня?


Много майки през първите месеци перат бебешките дрешки отделно от на другите членове на семейството. Лично аз също през първите 8 месеца перях дрехите на дъщеря ми отделно от нашите. По никакъв начин няма да пера нещата на бъдещото ни бебе с нашите, та камо ли в обществената пералня. Може би трябва да поясня - в големите жилищни сгради в Канада има специално помещение с много перални, където всички живущи се перат (забранено е да си сложиш твоя пералня в апартамента). В началото, като пристигнахме, няправо бях потресена от тези перални - огромни (побират 2 пъти повече пране от европейските), перящи по 30 мин., сушилнята отделно (забранено е да се простира по балконите). Първите месеци преди да сложа нашите дрехи в пералнята, първо я дезинфекцирах с мокри кърпи, сега вече не го правя. Случвало ми се е да пускам по два пъти едни и същи дрехи, защото не са добре изпрани (неизпрана кал по дънките) или защото някой от другите живущи просто ми изхвърля на земята мокрите дрехи и си слага своите. Мои познати пък се простиха с някои от по-хубавите си дрешки докато се сушат, защото някой от другите перящи си ги е харесал. Иначе самите перални помещения са чисти само около час след като мине чистачката (след обяд вече трябва да гледаш къде стъпваш), а машините миришат на влага и застояло.
Какви са рисковете за бебето... ами не знам, а и честно казано не искам да разбирам от собствен опит (явно и не съм единствена). Научена съм, че е много важно дрешките на бебето да се перат отделно (поне в началото), както и че задължително се гладят.
Всеки има право на личен избор, аз само споделих мнението си.

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ели, случила си на суперинтенданти. При нас не разрешават, нали собственика печели, от това, че ти переш на неговите перални. Все пак сме решили да се сдобием с портативна пералня и да си я ползваме нелегално иначе и аз не знам как ще се справя с прането на ръка.

# 9
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Снежи, не знам какъв риск има наистина, но е и доста времепоглъщащо да се пере долу. С бебето сама кога да ходя да зареждам, кога да прехвърлям да суша, кога да ги вземам. Ако закъснея - знаеш какво става. До осмия месец бременна прах всичко долу и повече не издържах, много ми тежеше. Затова сложихме една мъничка в гардероба в коридора, като се затвори не се вижда  Sunglasses . Нямам сушилня обаче, много са шумни  Cry . Затова хола често е сушилня  Laughing . Не знам само докога да му пера дрешките отделно, не мога да се реша да ги сложа с нашите, дето се търкаме по метрото, из магазините и асансиорите ...

# 10
  • Мнения: 966
Цитат на: Sneji
...........................
Sneji kat te pro4etox napravo se yjasix abe ti da ne jiveesh v niakoi diarbekir  Shocked  Shocked  Shocked . mI ne e tolkova strashno jiviala sam v takova jilishte sas obshta peralnia, peralnata ne beshe savsem losha a niakoi da mi otkradne dreshka mi to tova ot teoriata na absyrdite. Sly4valo mi se e da ida po kasno i da si nameria drexite vav syshilniata grijlivo slojeni samo par4ki pyskam i gotovo., sega si kypix evropeiska i si pera na volia no jiveia vav kashta po to4no etaj ot takava.

# 11
  • Мнения: 2 452
Цитат на: eli_c
 Не знам само докога да му пера дрешките отделно, не мога да се реша да ги сложа с нашите


Аз перях отделно до това лято (2.5 г). Добре е да ги переш отделно поне до 1 година. Най-вече защото (предполагам) използваш непарфюмиран продукт и така намаляваш рисковете от алергизация на детето. Както казах по-горе, аз използвах Ivory snow за дрехите на Изабела. Ако искаш да премахнеш петна (най-вече когато започне захранването) има много трикове. Например можеш да напръскаш петната с Tylex (спрея за пръскане на душ/вана след къпане). Звучи абсурдно, но върши работа. Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

Лаура

# 12
Аз ползвам на FAIRY non bio или PERSIL non-bio

# 13
  • Germany
  • Мнения: 224
Oh, kakvi nesta si namirate samo, az tuk takiva prahove ne vigdam Close galko 4e ne se e vkliu4ila nqkoq mama ot Germany... Cry

# 14
  • Мнения: 177
Много майки през първите месеци перат бебешките дрешки отделно от на другите членове на семейството. Лично аз също през първите 8 месеца перях дрехите на дъщеря ми отделно от нашите. По никакъв начин няма да пера нещата на бъдещото ни бебе с нашите, та камо ли в обществената пералня. Може би трябва да поясня - в големите жилищни сгради в Канада има специално помещение с много перални, където всички живущи се перат (забранено е да си сложиш твоя пералня в апартамента). В началото, като пристигнахме, няправо бях потресена от тези перални - огромни (побират 2 пъти повече пране от европейските), перящи по 30 мин., сушилнята отделно (забранено е да се простира по балконите). Първите месеци преди да сложа нашите дрехи в пералнята, първо я дезинфекцирах с мокри кърпи, сега вече не го правя. Случвало ми се е да пускам по два пъти едни и същи дрехи, защото не са добре изпрани (неизпрана кал по дънките) или защото някой от другите живущи просто ми изхвърля на земята мокрите дрехи и си слага своите. Мои познати пък се простиха с някои от по-хубавите си дрешки докато се сушат, защото някой от другите перящи си ги е харесал. Иначе самите перални помещения са чисти само около час след като мине чистачката (след обяд вече трябва да гледаш къде стъпваш), а машините миришат на влага и застояло.
Какви са рисковете за бебето... ами не знам, а и честно казано не искам да разбирам от собствен опит (явно и не съм единствена). Научена съм, че е много важно дрешките на бебето да се перат отделно (поне в началото), както и че задължително се гладят.
Всеки има право на личен избор, аз само споделих мнението си.[/quote]
 #Crazy  #Crazy   #Crazy   какво е това чудо бе?!искрено ти съчувствам

# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
първите два месеца прах с бебешки ,после минах на течен ариел.винаги  в последната вода слагам бебешки омекотител.дрешките  все още ги пера отделно от нашите .

# 16
Благодарности за отоговоите ви...
Улеснихте ме..... Wink

# 17
  • Мнения: 7 430
Това горе съм аз.... Mr. Green

# 18
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: kalina
Oh, kakvi nesta si namirate samo, az tuk takiva prahove ne vigdam Close galko 4e ne se e vkliu4ila nqkoq mama ot Germany... Cry

Прахове напр. Persil Sensitiv, Frosch Sensitiv, OMO Sensitive и др.(виж  и тук). Обаче хората тук често перат детските и бебешките дрехи с обикновените прахове. wash

# 19
В US най популярния бебешки прах е Dreft. Провери, може да го има и в Канада. Синът ми е на 18 мес. и досега пера с него.

# 20
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: miravmbd
Бойе Снежи,какви са тези страхотии дето разправяш за вашите перални?Малии!Колко семеиства ползват пералните?
Аз също съм ползвала обществени перални,когато се преместихме в началото,където сме в момента,но на такова чудо никога не съм била свидетел.Оставяла съм си дрехите и чанитите да се перат сами и съм се връщала-те изпрани,седят си там и ме чакат.за сушилните същата работа.

Живея в доста приличен блок на 26 етажа с по 12 апартамента на етаж. В пералното помещение има 12 перални и 10 сушилни, които са натоварени почти постоянно (доста от семействата са с по 3 и повече деца). Често се случва да има опашка от чакащи за да си пуснат пералня или сушилня и ако се забавиш дори и 5 мин., рискуваш да си намериш дрехите върху някоя пералня или направо на земята пред пералнята. Когато обаче няма много желаещи да перат, самите машини стоят със затворени врати (през нощта също) и можете да си представите как като отворите вратичката, отвътре се носи миризма на застояло и мухъл.
Иначе блока ни е приличен - има басейн, сауна, тенис корт, зали за скуош, тенис на маса и билярд, а към пералното помещение има и стая за деца.

# 21
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Sneji
По принцип в блоковете е забранено да имаш твоя пералня


Пак не разбрах, защо за Бога, да е забранено Shocked

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Marta
Реших, че бабет не е вече сьс силна памет_на 86 години е, ама проверих, има такива фирми, идват всеки ден и ти ги перат, ако си решил да се правиш на еколог и да не полzваш PAMPERS.

Да, една моя поzната прави така. Събира мръсните пелени в едни спец. като кашони, zа да не миришат, и една фирма ги вzима, пере и глади, като тя винаги получава нейните си пелени, тъй като те са спец. обноzначени Confused  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 072
Обикновенно пера с ДаШ или Ава, омекотител слагам по_рядко. ДреШките пера оШте отделно от наШите.
Гладих МиШо до 13,5 месеца, толкоз издьржах, ниШто , 4е месните ме гледат като 4е ли да сьм куку... Shocked Тука гладенето е религия, глади се абсолЮтно вси4ко и то с рьбове.
Имат едни грамадни Ютии парни...

Не мога да схвана все пак Що си гладят 4орапите Shocked ?

# 24
Цитат на: iri
...
Не мога да схвана все пак Що си гладят 4орапите Shocked ?

Недей, че и аз гладя всичко, включително и чорапи Embarassed  Grinning .Ама така съм се научила като малка и така карам. Мъжо на няколко пъти ми вика, моето бельо не го глади ама......аз си знам мойта

# 25
Цитат на: miravmbd
....АЗ го намирам за малко маниашко,ама пък щом на тях им е приятно,нека си гладят.Всеки луд с номера си. Grinning

За манията си права. Явно съм от тази категория луди Embarassed  Wink  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 072
МАЛЕ; Хонда, верно ли...?
нали имаШ мама габровка, пьк глеи как по италиянски те е вьзпитала. Мьжо ти ако бе италиянец никога нямаШе да те моли да си спестиШ ГЛАДЕНЕТО НА НЕГОВИТЕ ДРЕХИ.......... Laughing

# 27
Цитат на: iri
МАЛЕ; Хонда, верно ли...?
нали имаШ мама габровка, пьк глеи как по италиянски те е вьзпитала. Мьжо ти ако бе италиянец никога нямаШе да те моли да си спестиШ ГЛАДЕНЕТО НА НЕГОВИТЕ ДРЕХИ.......... Laughing

Вярно е Ири. Пък мама е родом от Търновско село по принцип. Тя даже не ме е учила да гладя така - на сама глава. Ама сега "нека ми" - само да съм посмяла да се оплача, че имам много за гладене. Слава богу, че поне кучето няма дрехи Laughing  Laughing  Laughing

# 28
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: vedrra
Цитат на: Sneji
По принцип в блоковете е забранено да имаш твоя пералня


Пак не разбрах, защо за Бога, да е забранено Shocked


Защото за едно пускане на пералня плащаш 1,75$, а за една сушилня - 1,20$. Пералните и сушилните са на собственика на сградата и той допълнително печели от тях, като гледам степента  на натоварване, това си е все пак доста приличен доход. За това по договор нямаш право на пералня в апартамента.
Не съм много сигурна, но за да имаш пералня в апартамента,  май трябва специална канализация, за да не отива водата с химикали в общата.

# 29
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Honda
Цитат на: miravmbd
....АЗ го намирам за малко маниашко,ама пък щом на тях им е приятно,нека си гладят.Всеки луд с номера си. Grinning

За манията си права. Явно съм от тази категория луди Embarassed  Wink  Grinning


Хонда, и аз съм от твойта партия. Laughing  Laughing  И аз гладя всичко. ОСОБЕНО бельото. Сега (имам предвид през зимата) ползваме сушилня и някои неща  ги пропускам (температурата в сушилнята е достатъчно висока да убие всичко).
Лаура

# 30
Цитат на: Laura
...
Хонда, и аз съм от твойта партия. Laughing  Laughing  И аз гладя всичко. ОСОБЕНО бельото. Сега (имам предвид през зимата) ползваме сушилня и някои неща  ги пропускам (температурата в сушилнята е достатъчно висока да убие всичко).
Лаура

Сега съм по-спокойна, че не съм сама Wink  Grinning Аз не заради микробите, то мойто .....навик май. 1ironing

# 31
  • Мнения: 4 390
Цитат на: vedrra
Цитат на: Sneji
По принцип в блоковете е забранено да имаш твоя пералня


Пак не разбрах, защо за Бога, да е забранено Shocked


Защото в тези блокове, в които не се разрешава да имаш собствена пералня и сушилня ти влизат консумативите (ток,вода) в наема. Съответно...ощетяваш блока като ползваш свои, за които нищо не плащаш.
А пералните и сушилните в съответното перално помещение се заплащат. При нас например пералнята е $1.75, а сушилня $1.50

# 32
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Тути Фрути
diviana, много съм съгласна с теб (по повод на къщите), все едно че аз съм го писала.

Понеже прочетох началото и края на темата и разбрах, че става дума между другото и за общи перални в блоковете в Канада, само да добавя от личен опит, че и ние живеем в блок с обща пералня, но преди 2 години си купихме малка пералня(portative), която събира все пак 5 кг и се помества в един ъгъл в кухнята и проблема с мръсните общи перални се разреши.

 
Мен също ме е гнус от общите, затова пера повече на ръка.
Когато пускам пералня, първата е без дрехи - само вода, прах за пране и течна белина.
Трябва да разгледам за такава пералня, досега съм ги мяркала само по интернет.
Тути Фрути, мерси за идеята! Grinning

# 33
Ot kakto se e rodila Renee polzvam Persil non bio
adski sam dovolna izpira razkoshno i uhae taka , a v posledno vreme i nashite peras nego, zashtoto niamame miasto za dve kutii prah  Embarassed

# 34
  • Мнения: 318
Цитат
Мен също ме е гнус от общите, затова пера повече на ръка.
Когато пускам пералня, първата е без дрехи - само вода, прах за пране и течна белина.
Трябва да разгледам за такава пералня, досега съм ги мяркала само по интернет.


diviana, става въпрос за тази машинка: http://www.braultmartineau.com/Catalogue/FicheProduit.aspx?Produ … ID=Electromenager

# 35
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Тути Фрути
Цитат
Мен също ме е гнус от общите, затова пера повече на ръка.
Когато пускам пералня, първата е без дрехи - само вода, прах за пране и течна белина.
Трябва да разгледам за такава пералня, досега съм ги мяркала само по интернет.


diviana, става въпрос за тази машинка: http://www.braultmartineau.com/Catalogue/FicheProduit.aspx?Produ … ID=Electromenager


Благодаря ти, Тути Фрути. Simple Smile
Само дето линкът е на френски, а аз не разбирам този език изобщо. Ясно ми е само за програмите и температурата, щото има общо с английския, обаче останалото не ми говори нищо. Grinning
Ще помогнеш ли с превод, моля? Grinning

# 36
  • Мнения: 318
Не бе, мила, на английски е линка, знам, че ти си с английски. Само дето магазина е е от Квебек, та изглежда, че е на фр. Аз  като го кликна, ми излиза на английски. Пробвай го пак, ако имаш проблем, кажи ми. Исках само да ти покажа тази джобна пералня.
Поздрави .

# 37
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Тути Фрути
Не бе, мила, на английски е линка, знам, че ти си с английски. Само дето магазина е е от Квебек, та изглежда, че е на фр. Аз  като го кликна, ми излиза на английски. Пробвай го пак, ако имаш проблем, кажи ми. Исках само да ти покажа тази джобна пералня.
Поздрави .



Мила, на френски пишеше! Grinning  (7 programmes, 4 niveaux d'eau, 4 choix de température, distributeurs de javellisant et d'assouplissant. Livraison, ramassage et service gratuits.)
Обаче отляво имало опция English Grinning , ама кой да погледне...
Благодаря ти. Grinning
Ей сега ще изчета внимателно. Wink

# 38
  • Мнения: 318
Е, супер щом си го намерила на английски!
Прощавай за което, не съм искала да те подвеждам.
Поздрави.

# 39
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Тути Фрути
Е, супер щом си го намерила на английски!
Прощавай за което, не съм искала да те подвеждам.
Поздрави.


Ти прощавай, че си направи труда да ми дадеш сайт, пък аз дори не се сетих да погледна за английска версия вътре. Rolling Eyes
Въобще не си ме подвела.
Беше ми от полза.
Ще отида да потърся из магазините тази пералничка.
Благодаря, още веднъж.
Поздрави.

# 40
  • Мнения: 221
В Дания се пере с Neutral  и Mini Risk. Много съм доволна. Дори и омекотители купувам на съ6тата фирма. Синът ми е на 9 месеца по4ти, но аз все о6те му пера дрехите отделно, а и на по-малко градуси от на6ите. Някак си не ми е хубажо о6те да ги смесвам с на6ите...въпрос на мнение Simple Smile

# 41
  • Мнения: 5 183
Персил Сенситив използвам за неговите дрехи и все още /2 години и 8 месеца/ му ги пера отделно от нашите.

Общи условия

Активация на акаунт