нашата нова седмица 25-31.10

  • 7 535
  • 118
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Здравейте на всички, радвам се, че пак сме си у дома Grinning
С Таничка приемаме предложения всякакви за форума Laughing
Моята температура пак е нагоре и това ме радва много, много. О тдруга страна ме е яд, че можеха да видят това по-рано, май загубих цели 14 месеца, но се научих на слонско търпение.

# 1
  • Мнения: 697
Добро утро Simple Smile
Тук пече слънце и е топличко и ми е много кеф.
Темп ми е пак ниска ама аз се примирих за този месец. Дано другия има ову.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
Здравейте момичета!
Искам да ви честитя новото-старо форумче!
Да ви пожелая много приятелска и топла атмосфера. Да намерие наистина разбирането и подкрепата, от които се нуждаете! Дано има по-малко обидни думи и навлеци, които ви нараняват!
Искрено се надявам, че въпреки хубавата и нова предобивка за вас, бързо ще се присъедините към отбора на бъдешите мами!
Стискам палци , целувам ви и се моля най-искрено за вас!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
ЧЕСТИТО НОВО ФОРУМЧЕ, ПОЖЕЛАВАМ ВИ ВСЯКА ОТ ВАС В НАЙ-АМА НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ ДА СЕ ПРЕМЕСТИ В МАМЕШКИЯ ФОРУМ!!!
СМЕЛО НАПРЕД, НИЕ СМЕ С ВАС И ВИ ОБИЧАМЕ!!!

# 4
  • Мнения: 4 068
Юхууууууу........
Здравейте и от мен!
Честитка за новото старо любимо форумче!
Ва много се радвам за овуто.Аз нали ти казах,че ще се появи и този месец.Не се коси,че си загубила 14 месеца.Всяка зло е за добро.
Иначе при мен нищо ново.Снощи като станах да отида со тоалетна и в тъмното така се спънах в печката Close .......не е за разправяне.Сега си имам синина и крака ме боли ама аз съм си крива.
Пожелавам на всички весела и плодотворна седмица и много усмивки.
Приятна и доходна да ви е работата/и моята също Wink /!

# 5
  • Мнения: 4 212
много плодородно да е новото¬старо форум4е.Стискам палци на вси4ки.Време е за промяна моми4ета.Успех Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 2 686
Здрасти и от мен  Laughing И честито на всички ни за форума.
При мен нищо ново. Отказала съм докторите, лекарствата, тестовете, лошите мисли и т.н. Просто съм зарязала всичко и съм оставила каквото има да се случва, да се случи когато му е времето. То като се замисля и секса сме го поотказали тези 2 месеца, защото сме скапани и двамата, та не се и надявам този месец. Не че понякога и веднъж не е достатъчен, ама...

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Здравей Тинтири Simple Smile , радвам се, че пак си на линия и този път вече не те пускаме да ни избягаш, всъщност при една основателна причина ще те пуснем, но след като повлачиш крака.
Съжалявам,ч е пак си по лекари, поне казват ли нещо съществено или гадаят?

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Честито ново форумче мили момичета! Пожелавам ви много бързо този фарум да се изпразни и всички да отидем в мамешкия!  Stuck Out Tongue

# 9
  • Мнения: 7 716
Ва-ва, радвам се за покачването на температурата.
Приеми тези месеци не като изгубено време, а като за изпитание... необходимост...

# 10
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Мерси Лали, даже не смея много да се зарадвам, защото съм Тома неверни, но с тези болки в гърдите-явно ще да е имало ову втори месец подред.
Аз съжалявам заради твоето разочарование Sad
Нали ще наминаваш през "нас" често?

# 11
  • Мнения: 3 634
Ehoo... v kushti sum!!!

Madami, kak ste? Az sum skapana, preumorena (ot edin raboten den... nima tova e vuzmozno?) i vbesena... 2 sedmizi da izdurza i strah ne strah, sram ne sram shte ja luza ako trjabva taz doktorka i shte si vzema bolnichen. TOCHKA.

Wa, chestito OVU  Grinning  Grinning  Grinning

Na ostanalite, chestit star nov forum... Lipsvahte mi!

# 12
  • Мнения: 7 716
МОФ, не се притеснявай да я излъжеш лекарката. Ама хич. Мисли за бебето, за себе си.И защо ще чакаш две седмици?
Ва-ва, още не съм разочарована  Laughing , ама в три следобяд... защото обикновено ми идва в понеделник в три следобяд...Ама каквото, такова...

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Лали, да си махнеш таз лъжлива лентичка Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 2 686
Здрасти, ва-ва. Ми не съм по лекари. Както казах, отказала съм ги  Laughing  Laughing  Laughing Нещо съм се отвратила от всичките. Имам чувството, че ми измислят болести, само и само да изкарат някой лев.
Иначе преди 3 месеца, като се върнах ходих на преглед. Оказа се, че имам ПКЯ (странно как предишния ми лекар не ги беше забелязал) и пак някакво възпаление (вагиналните глобули са ми ежедневие). Лекаря се съмняваше дали изобщо имам овулация. Оказа се, че имам, което най-много ме радва. Но като ми каза, че следващия месец трябва пак да отида "да гледаме овулацията", и то 3-4 пъти (по 30 лева), се отказах изобщо да ходя повече.
Отделно си правих вички хормони (полови и на тироида). Всички са в норма без пролактина, който е малко завишен. Обаче скапаната ендокриноложка така ме шашна, че се бях побъркала. Каза ми, че нямам абсолютно никакъв шанс да забременея така, и ми даде някакво хормонално лекарство за спиране на кърмата!! Аз, обаче, понеже вече съм Тома неверни, си занесох изследванията на още 2-ма ендокринолози, които ми казаха, че изобщо не ми бил толкова висок пролактина и няма никакъв смисъл да го взимам това лекарство. Общо взето, всичко ми било наред. Е, тогава съвсем се отказах да ходя повече на лекари.
Сега си бебеправим, когато си искаме, без да се съобразяваме с овулация и т.н. Пък когато стане-тогава. Ако стане 1 година без резултат ще го мисля  Simple Smile

# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Извинявай  Тинтири, днес съм сляпа Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed , спомня си за тоз пролактин, че говорихме. С тоава лекарство доста момичета са забременели, а за ПКЯ- какво ще правиш по въпроса?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 686
Цитат на: wa_wa
Извинявай  Тинтири, днес съм сляпа Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed , спомня си за тоз пролактин, че говорихме. С тоава лекарство доста момичета са забременели, а за ПКЯ- какво ще правиш по въпроса?


Знам за лекарството, но съм решила да не го пия за сега. Все пак 2-ма лекари ми казаха, че засега не е необходимо. Ще продължим да пробваме така. Пък ако не става, ще си направя пак всички изследвания и ще се тъпча с лекарства.
А за ПКЯ-то, същата работа. Щом имам ову, все има някакъв шанс. Пък и гинеколога на единия преглед видя само окистяване на единия яйчник, а другия си бил супер. На втория преглед този, който беше супер стана с кисти. На третия преглед ми каза, че имам ПКЯ. Вече незнам какво да мисля. Затова съм оставила всичко "в божийте ръце", както се казва. След някой-друг месец, ако още няма резултат ще го мисля.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 199
И при мен беше така, единия каза няма нищо, след това пак няма, накрая четвърти каза, че са пкя, след това пак няма. Имаш ли някакви "симптоми" защото СПКЯ си има свои издайни черти да кажем.
на мне ми казаха, че имам някои от проблемите, присъщи за това: надноремно тегло и липса на овулация, но явно са чисти яйчниците

# 18
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз имам проблем с теглото от няколко години. Чувала съм, че при ПКЯ е симптом, ама незнам... Други оплаквания нямам. Цикъла ми е дълъг - 33-35 дни, но редовен.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Здравейте момичета. Честито да ни е новото старо форумче.
Ва, честита ти овулация Simple Smile). Хайде действайте си вие с Цецо, пък ние ще стискаме палци.

# 20
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Мерси Лали, но то мина това, вече съм 4 дни след ову, така че който действал, действал Grinning
Тинтири теглото наистина може да е някакв апричина за дългия цикъл

# 21
  • София
  • Мнения: 2 686
Ами аз и преди да напълнея ми беше такъв цикъла...

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
При мен няма връзка между теглото и цикъла. Разликата в килограмите ми е стигала до 20 кг., че и повече и това не е оказвало влияние в/у цикъла ми

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Тогава по всяка вероятност си просто с дълъг цикъл. Но хубавото е, че е постоянно на такъв интервал , за щастието да имаш овулация- направо няма какво да коментирам.
сега остава и вие да помогнете

# 24
  • Мнения: 4 324
Здравейте на всички,

и честито ни форумче. В момента с wa_wa пооправяме малко темите мили жест и полезно.  Simple Smile Ще има и съвсем нова тема за запознанства (много е готина  Wink ), а старата я пуснах надолу из форума (ако някой се чуди къде е  Wink ).

А иначе моя уикенд мина страхотно. Събота се отдадох на готвене. Правих едно кремече от съседния форум, но май прибавих по-малко желатин и кремчето беше сокче. Последваха и пълнени картофки - те бяха доста по сполучливи  Wink

В неделя използвахме топлото време и излезнахме на пикник и риболов - пикника мина страхотно, ама риболова беше безуспеше.

На бебеправещия фрон нищо интересно - мята леличка си я чакам и знам че ще идва (започнаха ПМС  Sad ).

Това е от мен - лека седмица на всички  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 399
Здрвейте и Честит нов стар форум и от мен! Дано да се напълни много скоро с бебета!

Ва_ва, много се радвам да Чуя за овуто при теб! Дано да сте употребили момента по предназнаЧение! Grinning

Ренци, току що проЧетох кои са ти любимите филми и 2 от тях са на най-Челно място в моята класация: Форест Гъмп и Beautiful mind. В събота даваха по TV-то Форест Гъмп и аз 3 дни се подготвях психиЧески за голямото събитие. Гледах го за Четвърти път и пак си изплаках оЧите! Класа!!!

При нас на бебеправещия фронт новините са само силно неприятни.  Twisted Evil Лелята стяга куфарите, но не това ме разстройва в момента най-много. По-лошото е Че излезнаха резултатите от втората сперматограма на мъжа ми и са направо отЧайващи.  Първата я прави преди 7 месеца и беше много добра, но сега положението и с подвижността и с морфологията е много неприятно. Паднали са с повеЧе от 50% и все още не съм наясно на какво можем да се надяваме. Междувременно аз проведох 2 цикъла на стимулация и сега се Чудя за какво ли. И на лекар дори не мога да отида защото той пък е излезнал в отпуска. И затова нито знам какви са шансовете с тая сперматограма, нито мога да си взема направление за снимка на тръбите. При мен все така се слуЧва: през август тъкмо се бях престрашила да отида за снимката, лекарят беше пак в отпуска. Реших Че в такъв слуЧай ще запоЧвам със стимулация.  Тя е при друг лекар, ама за беля и той беше излезнал в отпуска. СЕга същото, понеже не мога да правя стимулация, реших да отида на снимка, да ама не... Понякога имам Чувството Че всиЧко е срещу нас.  Sad Понякога дори си мисля, Че и Господ е срещу нас Cry Знам Че не трябва, но в момента съм много down.
Е взе много мраЧно да се полуЧава, така Че Чао от мен и до скоро!

# 26
  • Мнения: 7 716
Понеже прочетох, че е взимал антибиотик, много вероятно е това да е причината, така че не се отчайвай. Може би нещата не са толкова страшни. Успокой се.  Успех.

# 27
  • Мнения: 4 399
Мама от Финландия,

благодаря за палците! Grinning Но при нас този цикъл веЧе е към края, а следващата стимулация ще я правя може би не преди Февруари (ако дотогава няма някакво положително развитие на ситуацията при нас). То не е една беля при нас! Освен Че искам да изясним нещата с резултатите от сперматограмата, мъжът ми този месец ще е в командировка тоЧно в най-важната седмица. А на мен Кломифена ми се отразява толкова зле, Че не искам да го взимам ако има шанс да се видим 1 път в седмицата. През Декември пък ще отцъства за 2 седмици... Cry ХиЧ не е лесно бебеправенето с такъв пътуващ мъж Cry За Януари пък сме планували дълга отпуска и тъй всиЧко се отлага.

А на мониторинг ходя веднъж в наЧалото на цикъла и след 8 ден, през ден ме гледат и така до овуто. Не Че наистина толкова се налага, при мен 3-4 дена преди това болките са такива, Че просто не мога да подмина овуто. Ама нали трябва да имат оправдание за какво ми взимат по 250?/месец. Всеки с бизнеса си... Confused

# 28
  • Мнения: 4 399
Благодаря Лали! Взимал е вярно е, ама промяната е толкова драстиЧна, Че не знам дали е само от това. А и антибиотика беше само 20 дни преди изследването, не знам може ли да е толкова бърз спада...

Но знаеш ли за какво най-много ме е яд?!  Тоя антибиотик му го изписа лекарят при който правя стимулацията. Даде му го  заради едни бактерии при мен, които при това не ми създаваха проблеми. Защо не ни предупреди Че може да има такъв ефект, да изЧакаме 1 месец с тая стимулация, да си направи първо сперматограма и Чак тогава да продължаваме. Просто да се Чудиш с коя Част на тялото си мислят някои хора. Направо съм бясна, някои лекари нямат грам съприЧастност към проблемите на пациентите си.

# 29
  • Мнения: 7 716
Ако бактериите са били при теб, не трябваше ли и ти да пиеш антибиотик?

# 30
  • Мнения: 4 399
Ами и аз пих, ама друг, Че той пък е алергиЧен към моя. И затова ги пихме в наЧалото на цикъла още, та ако е наистина от антибиотика, сме се уредили с лош материал тамън за овуто.

# 31
  • Мнения: 7 716
Ами като пи антибиотик защо ти предписаха  стимулация? Не трябва ли да се почива същия месец?

# 32
  • Мнения: 4 399
Ти направо ме уби! Ами айде де, не знам, не ми е казал такова нещо. А сега се сещам, каза Че тоя антибиотик се предписвал и на бременни, така Че да не се притеснявам, мога да го пия без знаЧение в коя Част на цикъла. Ама аз нали си знам Че безвредни антибиотици няма, та си го пих в наЧалото. ИнаЧе не знам има ли някаква връзка между антибиотиците и стимулацията.

# 33
  • Мнения: 7 716
Вероятността яйцеклетката /оплодена или не/ да оцелее при намеса в организма е нищожна. Помисли дали да вярваш на лекаря си.

# 34
  • Мнения: 4 399
И аз веЧе не знам на кого да вярвам... Нали е специалист по репродуктивно здраве... Намирам Че беше най-малкото непрофесионално да не ме предупреди Че можем да увредим малките ЧовеЧета, ама какво да направя след свършен факт?! А инаЧе овуто го видяхме, разбира се за каЧеството на яйцето никой не ти гарантира...

# 35
  • Мнения: 7 716
Аз лично не вярвам много-много на лекари. Гледам да чета и да се информирам сама. Тоест ходя на лекар информирана, но пък не го показвам, защото се засягат.
Най-важното е, че имаш овулация. Ще стане. Вярвай.

# 36
  • Мнения: 920
Хайде да намина и аз да честитя новото-старо място!

# 37
  • Мнения: 4 068
Хей Тияяяяяяяя.......най-сетне и ти да драснеш два реда.Даже един.
Много се радвам.Ама другия път пиши повечко де.Мъчно ни е за теб.

# 38
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Здравейте и от мен Grinning
Вяра, съжалявам да чуя за промяната в резултата от спермограмата. Но акто четох от колко неща зависи добрата спермограма и се шашнах, така че може да е нещо моментно, надявам се така. Но за инсеминация сте добре предполагам?
Лали, ти много буквално си ме разбрала на лентичката.
Аз съм супер крива днес и много раздразнителна, което означава, че лелката наближава и като гледам тия 8 дни лутеална.....скоро ще да е. Но ако и този месец е така 8 дни отивам на лекар за дуфастон, защото вече уж има реални шансове за нещо повече

# 39
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Здравейте!  Grinning Аз пак изпуснах и сега не знам къде да пиша - в този форум ли, в другия ли, при "искам бебе" ли... Тук сега забрането ли е за бременни и само опитващи? Малко не ми е ясно...  Embarassed
Иначе при мен е както обикновено - болести, болести и пак болести... Цялото семейство изкарахме ужасен вирус с повръщане и разстройство, та се бяхме окопали вкъщи в най-хубавите дни. Как не умрях само, не знам - повече от 24 часа драйфане през половин-един час, невъзможност да стана от леглото или да хапна каквото и да било...
Вчера реших, че не мога да издържа повече с тия болести и заведох детенце при хомеопат. Назначи ни поддържащо лечение, но ако и това не помогне, спирам го от градината, пък каквото ще да става...

Таnia79 - аз промених мнението на Зъхи. Мисля, че с нея се разбрахме  Simple Smile. Коментарите по въпроса са изтрити. Не е необходимо да воюваме по между си.
Ще помоля Зъхи да продължи да ни помага със съвети и разбиране. Не ни напускай. Пиши, но се съобразявай с останалите.

# 40
  • Мнения: 697
Добро утро момичета,
Лелка е тук  Sad . Този месец минах без ову. Днес отивам при доктора да видим какво ще се разберем.

# 41
Привет и то мен!
Вчера говорихме с лекаря на маъжа ми и казаха, да изчакаме този месец,
че антибиотика трябва да се изчисти до три седмици и тогава пак на иследвания и после можело,
 а ние опитахме един път вече. Знам, че от един път не става и е Божа работа , но ще видим.
Желая ви приятен ден. Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 4 212
Криси,а лекаря ти защо иска да 4акате да  се 4исти антибиотика?Нали съпруга ти го пие?някакав специален антибиотик ли е?понеже пове4ето лекари казват, 4е това не оказва влияние особенно парвите 3 месеца,ако е станало нещо(бебе).

# 43
Антибиотика е Зенит 500. Предписаха му го за възпаление на каналчетата мися. Той не обясни като му
 го предписа защото имаше страхотно алергиия и беше на системи и по телифона се чуха и
той забравил да му каже и като се чухме вчера каза три седмици докато се изчисти антибиотика
 и после иследвания пак и после сме щяли да говорим. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Embarassed
През това време да избягваме да правим опити за бебе. Rolling Eyes

# 44
  • Враца
  • Мнения: 5 199
здравейте и от мен.
Криси, аз много не разбрах, но нали ви бяха дали зелена светлина? Сега пак да чакате, ама че странно. То вече да знаеш кого да слушаш.
Ами явно ще трябва да го послушате и този месец да го пропсунете, за което съжалявам, аащото имахте други планове.
Мимка, да ти кажа направо ти се радвам за лелката, защото при положение, че не е имало ову, поне ти спести 70 дни чакане напразно. Успех с лекаря!

# 45
  • Мнения: 4 324
Най-после сряда и то следобяд. Остават само още два работни дни, обаче не знам как ще ги издържа. В неделя бяхме на пикник (това май го казах вече), но разбира се след това програмата продължи у дома - до към 2 часа. Снощи празнувахме Димитровден и пак късно си легнахме и сега ми се спиииииииииииииии, едва си държа очите отворени.

Иначе както се вижда от лентичката съм в очакване на лелката и въпреки много силното стискане на палци, лелката ще ме навести най-късно утре  Sad Ама и с това сме свикнали  Wink

# 46
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Еха Таничке, каква пълна програма, да ти завиди човек благородно. Ние тази седмица сме на " сбор" много ми е готина таз думичка Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
А за  лелките, закон. Никакво такова!

# 47
  • Мнения: 4 324
Цитат на: wa_wa
Ние тази седмица сме на " сбор"


Какво представлява сбор - а

# 48
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ами на село се събират всички, има разни там люлки и панири, основното е май седенето на масата Laughing  Laughing  Laughing да си кажа това ми е първото такова събитие, в понеделник ще докалдвам какво точно се крие зад тези 4 буквета Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 49
  • Мнения: 1 101
Леле,Ева...ако знаеш само какво те чака rotfImbo
Ако е в някое от тукашните села, ще се нагледаш на селяния.На всяка цена да разкажеш после,че и ние да се посмеем..

# 50
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ти пък сега, не ме плаши де Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 324
Цитат на: wa_wa
Ами на село се събират всички, има разни там люлки и панири, основното е май седенето на масата Laughing  Laughing  Laughing да си кажа това ми е първото такова събитие, в понеделник ще докалдвам какво точно се крие зад тези 4 буквета Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing


ехххх че ме обърка  Simple Smile  Grinning  Simple Smile  Grinning  Simple Smile  Wink  Wink

На такива събитя по нашият край им викат сЪбор - та знам какво представлява, ходила съм като малка - и тогава за мен събитието беше голямо шоу. За по-близките години обаче нямам наблюдения.

Айде ще чакаме отчет  Wink

А Силве - на теб да ти е жив и здрав рожденника. Утре юе чакаме да чуем какво му подари, а сега ти пожелавам приятно изкарване на празника  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 101
Наистина някои райони му викат сЪбор.
А иначе, не е страшо Wink .Голям кеф е!Чак ми се доходи сега като ме подсети. И цялото село мирише толкова.....апетитно..ммммм
P.S.Мерси ,Танче! Embarassed

# 53
  • Мнения: 4 324
спомени, споменииииииииииииии

верно миреше само на скара  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  (тъкмо съм гладничка)

ама като деца - наистина страхотно се забавлявахме тогава. Поне преди години се организираше извън населените места, на някоя огромна поляна, чист въздух, народна музика и много емоции.........

Сега слушам че подобни събития се организират в центъра на разни селца и т.н., повече ми харесва варианта с поляната  Wink

# 54
  • Мнения: 697
Ето ме и мен с резултатите от доктора. Значи ову наистина не е имало. От ден 3 до ден 7 съм пак на Клостил само че този път по 2 хапчета, а 3 дена след ову почвам Дуфастон пак по 2 хапчета за 10 дена.

# 55
  • Мнения: 233
Привет момичета!
От мен новините засега са добри. Вчера ходихме в Окръжна на скенер и доцентът е казал, че всичко е наред. Има само един проблем - на бележката са допуснали една печатна грешка, от която другият доктор /включително и който НЕ СЕ зачете хубаво/ си направи извода, че нещата са много зле. Отпрати ни, защото нямал време да се занимава с нас!!! И сега пак трябва да се ходи до там и да се обясни за грешката. Ходихме и в нашата болница при рентгенолога и хирурга и те го потвърдиха, че е печатна грешка. Просто едно НЕ се е лепнало за ЛИНИЯ и е станало ЛИНИЯНЕ ОТКРИХА увеличени лимфни възли и всички го четат, че са се открили увеличени .... та така си прекарваме ние седмицата...

# 56
  • Мнения: 7 716
Новалекса, толкова се радвам за резултата. А казват ли нещо за подновяване на опитите?
Мимиоттърново, как установиха, че не си имала овулация?

# 57
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Брей какви добри новини имаме Grinning Браво Новалекса много се радвам за вас. ДСега можете малко по-спокойно.
Мимка, много гадно за миналия цикъл, сега стискаме палци тази доза да е добра, а каза ли ти защо е дуфастона?

# 58
  • Мнения: 4 399
novalexa, извънредно много се радвам на добрите новини при вас!!!! Grinning Само такива неща да се Чуват. За Чудене е какви елементарни грешки допускат понякога лекарите от недоглеждане и хиЧ и не се интересуват как се отразява това на психиката на пациента... Но важното е Че е само тъпа грешка!

mimitarnovo, това е стандартната процедура както и на мен ми обясниха в такива слуЧаи. Дано да имаш по-добър резултат следващия месец! ИнаЧе и аз се заЧудих как са установили липсата на ову след свършен факт.

Ва_ва, това на което ще ходиш и аз го знам като сЪбор. Ама не е важно как се казва, щото си е панаир. Аз не си падам по месото, но само като Чуя за събор и ми замирисва на кебабЧета. Забавлявай се! Grinning  В Германия имат същите събори като при нас и установих Че пиян немец и пиян българин не са много разлиЧни.  Stuck Out Tongue А Дуфастон е стандартна добавка при всеки вид леЧение на стерилитет, вклюЧително и терапия с Кломифен. Тогава веЧе не те питат какъв ти е прогестерона, идеята е Че трябва да се елиминират всиЧки рискови фактори. А и той си е направо безобиден на фона на Кломифен цитрата...

При нас всеки ден нещо ново и то по-лошо от предния път... Cry Мъжът ми беше на уролог, не знае на какво може да се дължи тая намалена подвижност. Направо е казал 'не мога да ви помогна'. Много обнадеждаващо, няма що! Twisted Evil Антибиотикът най-вероятно не е приЧината, по-възможно е стрес. Ама как да го намалиме тоя стрес??? Освен това изобщо не трябвало да се притесняваме, защото тя подвижността била всеки ден, едва ли не всеки Час разлиЧна. Да бе, защо ли изобщо си правят труда да я мерят тогава?! И как така мъжа ми си е направил веЧе 2 сперматограми, а аз още не съм си снимала тръбите? КатоЧе ли трябва да представям на всяка негова сперматограма по една снимка. В заклюЧение, ние да продължаваме да опитваме и хиЧ да не ни пука за подвижността. Шансовете изобщо не били толкова лоши. Същия тоя лекар каза преди време Че подвижност 56% не е много добра. Интересно как сега с 32% шансовете станаха толкова добри.  Rolling Eyes И накрая ако пък не става, да опитаме с инсеминация. И аз като Чух всиЧко това, направо ревнах с глас...

# 59
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Вяра, това за показателите май наистина е вярно, че така бързо могат да се сменят. Мъжът ти пие ли някакви витамини? Било добре, но тук Мели може да се изкажа най-компетентно. А можете ли да посетите друг уролог?
Колкото до инсеминацията, може да си звучи малко стресиращо, но пък си заслужава да се опита, така че горе главата, каквато и крачка да предстои, то тя е във вярната посока!
Колкото до с(ъ)бор, май навсякъде си е така, но аз си нямам село, та не съм я употребявала тази думичка много Laughing

# 60
  • Мнения: 4 399
Пие селен, цинк, Вит. А, Е, С и отвреме навреме и някакви комбинирани. Урологът е казал да продължава, ама толкова и аз мога да кажа, от витамини лошо няма. Нали аз съм му ги предписала, предния път урологът беше скептиЧен по отношение на витамините  Confused  и тогава се намесих аз. За друг уролог още не сме мислили защото искам преди това аз да говоря с моя гинеколог да видим той какво ще каже за шансовете с тая сперматограма. А и истината е Че за тия неща няма лекарства. Ако знаеш колко съм се ровила... Имам страшно много литература, всиЧки лекарства в Европа, Щатите и къде ли още не, и няма нищо специално. А за инсеминацията, какво да ти кажа, ще ми бъде страшно неприятно ако се стигне дотам...  Cry Успеваемостта била 40%, ама като знам ние какви каръци сме, при нас сигурно е 2%. ИнаЧе нали знаеш Че шансовете за естествно забременяване са 80% в рамките на 1 година... Само Че това е само суха статистика ако се окажеш извън тях...

Благодаря за добрите думи!

# 61
  • Враца
  • Мнения: 5 199
какво всъщност те притеснява за инсеминация, ако искаш да споделиш разбира се. А и при инсеминация, май се увеличавах шансовете с всеки един цикъл Confused:  Confused:

# 62
  • Мнения: 4 068
Ха здравейте и от мен!
Минавам само набързо понеже положението с компа ми никак не е розово.
Нещо се прецака антивирусната програма и сега стой та гледай.Компа е леш.Нищо не иска да прави като хората и предполагам,че сме яко вирусясали.Опитах се да кача някаква нова антивирусна,но не ми дава.От снощи ми е бръмнала главата.Нищо не мога да измисля.
Помагайте моляяяяяяяяяя!!!!!

# 63
  • Мнения: 4 399
Цитат на: wa_wa
какво всъщност те притеснява за инсеминация, ако искаш да споделиш разбира се. А и при инсеминация, май се увеличавах шансовете с всеки един цикъл Confused:  Confused:


Много добър въпрос и Честно казано никога не се бях замисляла над него, просто ми звуЧи ужасяващо. Сега само да не проЧете някой на който му предстои инсеминация Че ще му размътя главата. Като се замисля, излиза Че ужасът ми е Чисто нерационален и психолоЧески, но от това не става по-малък.  Cry  Ужасява ме мисълта Че първото ми дете може да е направено не с любов, а в стерилни условия в някоя клиника, върху гинекологиЧен стол. На теб как ти звуЧи? Не е ли стряскащо или аз напълно съм се побъркала веЧе? И някак си имам Чувството Че няма да е от мъжа ми. Страхувам се как той би възприел едно дете което е направил над стерилна епруветка, еи такива неща. Понякога когато ходя на мониторинг и Чакам да ме гледат не можеш да си представиш колко гадно се Чувствам Че някой сега пак ще наблюдава най-съкровените и мистиЧни тайни на тялото ми, ще ги мери и ще ги анализира. Ами май това ми е проблема...

# 64
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Честно казано не бях се замисляла по този начин над нещата. Права си, но само донякъде. Няма смисъл от такава настройка, аз по-скоро гледам на инсеминацията  в бъдеще време( защото ако не се получи до нова година да кажем мисля серизоно за това) като за помощ да постигна мечтата си.
Това за зачеването на първо дете е вярно, но съм сигурна, че при вида на положителен тест, плодно скаче, сърчице всичко това ще бъде безвъзвратно забравено.
Не те карам да променяш мнението си разбира се, но ако се наложи да стигнеш до там няма да е добре да гледаш на нещата по този начин.
Преполагам днес ти е дошло твърде много и затова виждаш някои неща в твърде тъмни краски, но иам светлинка

# 65
  • Мнения: 4 399
Права си, всиЧко е въпрос на нагласа и може би идеята 'целта оправдава средствата' е добър подход в слуЧая. Ами ще се опитвам да мисля по друг наЧин... Благодаря ти за въпроса, сега знам поне от какво се страхувам, а така е по-лесно да преодолееш страха си. А и аз имам време да свикна с мисълта, преди Февруари при нас всякакви манипулации са немислими. До тогава ще си напавя снимка и ще се разбере поне можем ли да мислим изобщо и за инсеминация. А и ще се консултирам с още лекари.

А ти защо изобщо се замисляш на тоя етап? Това има смисъл главно при проблеми със спермата. Вие имате ли такива, ако не е тайна? Може би имаш все още доста други възможности да опиташ, Нова Година е прекалено скоро, Че да си поставяш такъв срок. На мен поне така ми се струва.

# 66
  • Враца
  • Мнения: 5 199
ами аз съм си втълпила това, защото вече искам да стане Laughing  Laughing  Laughing , та по таз логика си мисля, че с инсеминация има по-големи шансове. Но не ме питай защо съм си втълпила това, защото нямам отговор Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
А за срока за нова година, не знам и него как си го поставих, писна ми от чакане и диагнози, варианта беше и сега, но аз искам да дам на тялото си малко шанс, нали това ми е втория месец с овулация, на която се радвам като малко дете Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 67
  • Мнения: 4 399
О, я се спри с тия срокове! Това да не става по поръЧка? за толкоз време поне на това се науЧих, Че тия работи са в Божийте ръце, не в нашите. Сега тъкмо си запоЧнала да овулираш, Че я си дай малко време, ти все едно сега запоЧваш от нула. Не знам какви са тоЧно твоите лекарства, но някъде в американските форуми Четох Че с метаболитни лекарства се пропоръЧва да опиташ поне 6 месеца и ако не стане да се пробваш със стимулация. Явно тия лекарства не са с толкова бърз ефект. А ти можеш преди да мислишз а стимулация да пробваш и с Дуфастон. Виж колко много неща има преди да се замислиш за инсеминация.  Не се притискай сама със срокове, Че само увелиЧаваш стреса. Аз ги мисля тия неща защото в един момент се оказва Че са ми дошли до главата, а и годинките ми са много и за мен времето има други измерения. А и ти си млада, време имате. Де ми беше мозъка да бяхме поЧнали и ние по-навреме, мисля Че напрежението щеше да е по-малко.

# 68
  • Мнения: 249
Цитат на: renci
Ха здравейте и от мен!
Минавам само набързо понеже положението с компа ми никак не е розово.
Нещо се прецака антивирусната програма и сега стой та гледай.Компа е леш.Нищо не иска да прави като хората и предполагам,че сме яко вирусясали.Опитах се да кача някаква нова антивирусна,но не ми дава.От снощи ми е бръмнала главата.Нищо не мога да измисля.
Помагайте моляяяяяяяяяя!!!!!

Ренци здрасти! Пробвай да преинсталираш Windows-а. Върху вече съществуващия! Пусни го да се инсталира, без да триеш, това което има! Моя комп. беше пипнал някакви вирусчета и така го лекувахме! И ако е успешно - веднага след това си свали някоя антивирусна програма. Аз съм с Нортън антивирус и съм много доволна! Е дано успееш така иначе преинсталиране му е майката!
Хайде чао и до писане

# 69
  • Мнения: 697
Добро утро,
Как сте днес момичета?
При мен нищо интересно. утре си почвам Клостила. Надявам се да ми понесе по-високата доза.
Като гледам навън какво слънчице пече и ми става едно хубавоооо Simple Smile

# 70
  • Мнения: 233
Благодаря за пожеланията, момичета! Днес отиде да види оня доктор Маринов от ИСУЛ, за да се разберат какво ще се прави оттук нататък. Дано да се разминем само с тия три курса.
А за подновяването на опитите - мойто момче е толкова стриктно, че сега сме се запасили яко с презервативи и като е казал доктора "НЕ" и той е "НЕ". Засега. Ама е дебела глава,  #Sniper  #2gunfire   341uu не иска да пие витамини...

# 71
  • Мнения: 233
последни новини от мен!!!!! и Маринов е потвърдил, че е грешка и че няма нищо лошо!!!!!! след шест месеца ще трябва само да направи нов скенер... ОЛЕКНА МИ НА ДУШАТААААААААААААААА само кофти, че довечера съм на работа и няма да можем да пийнем по едно...

# 72
  • Мнения: 920
Цитат на: renci
Помагайте моляяяяяяяяяя!!!!!


Ренци пробвайте да си направите онлайн скан на един от тези два адреса, и след това като се изчистите да преинсталираш антивирусната.

http://www.pandasoftware.com/activescan/

http://housecall.antivirus.com/housecall/start_pcc.asp

# 73
  • Мнения: 4 324
Браво на вас миличка Новалекса  Simple Smile Мноооогоо се радвам, че всичко е добре - айде и за напред да е все така.  Simple Smile  Grinning  Simple Smile

А на мен иначе деня ми тръгна зле. Тази сутрин ми се счупиха очилата и сега съм с едни стари с по-малък диоптер (не е много приятно с тях, ама без тях е още по-страшно). Днес ще ги занеса на ремонт и се надявам да ми ги оправят (само едно болтче падна и се изгуби - просто иска ново).

Иска ми се да ида на профилактичен преглед, за да ми проверят диоптъра пак, за всеки случай. Чудя се обаче дали джи пи-то ще ми даде направление  Shocked Имам 9 неплатени здравни осигуровки за 2001 г. Но от тогава насам съм редовнен плащец. Аз знам че съм си загубила правата, но един колека спомена че щом съм си плащала 12 месеца, все още съм здравноосигурена. Ама на мен не ми се вярва. Вие знаете ли нещо по въпроса (задаох въпроса си и във форума за здравето, ама не знам там дали ще получа отговор, та затова питам и тук). Така или иначе утре ще ида на преглед с или без направление. Ако колегата обаче е прав ще си търся правата  Wink

# 74
  • Мнения: 3 376
Уви, Таня, май 3 неплатени вноски е максимумът, при който не ти прекъсват здравноосигурителните права:( Но те съветвам, ако нямаш възможност сега да платиш 9те вноски, които дължиш, да подадеш молба за разсрочено плащане. По този начин май ще ти се възстановят правата.

# 75
  • Мнения: 9 077
Аз също имах проблеми с осигуровките,
имах 9 неплатени и то от 2001 година Twisted Evil
Личната ми лекарка ни е семейна приятелка,та не ми даде направление именно заради тия неплатени...Три пъти се разкарвах докато и занеса правилните документи,
а какъв ад беше докато се вредя за тях-ужас! Добра е идеята за разсрочено плащане,но пак няма да можеш да си вземеш направление докато не ги платиш... Cry

# 76
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Новалекса, каква новинааааааааааааааааааааа, много се радвам за вас. заслужили сте си пийването. А за витамините, ей опасен народ са мъжете Laughing  Laughing  Laughing
Таничка, срокът за разсрочване уви изтече Sad  Sad  Sad

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Здравейте от мен.
Новалекса, много се радвам че всичко се оправи при вас.
Таничка, наистина изтече срока за разсроченото плащане. Сега можеш да си си платиш накуп. И не се връзвай на другия слух за плащане на 3 наказателни вноски - 36 лв. защото още не е обнародвано в ДВ и съответно не е законно.

# 78
  • Мнения: 233
Ще умра от кеф просто! Сега ще почакаме 6 месеца, а пък Тошето даже ги сметна - юни месец почваме, казва, ще го правим подводничар Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 79
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Новалекса, побират ли ти се крилата като минаваш през вратите Laughing  Laughing  Laughing  Laughing Сега е моментът да се възползващш и да наблегнеш за приемането на витамини от половинката.
Лалка какво стана с болните другарчета?

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Ами горе-долу оздравяхме. Детето още кашля по малко, ама бива работата. А пък любимия вече съвсем се изхайлази  Imp . Свършиха му болничните и го пуснаха в компенсации. Пукам се от яд  Close , по цял ден се търкаля из къщи с кучето и нищо не прави. Е, готви отвреме на време, ама само толкова  Laughing

# 81
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Браво Новалекса, това си е повод за почерпка. Много, ама много се радвам за вас.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 728
Може ли и аз да ви поздравя(със закъснение) за форума?
Новалекса много се радвам за теб! Желая ти бързо да стане подводничаря!

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ауууу , каква съм заспалаааааа , да изпусна такава новина  Banghead  Banghead

Новалекса , мила , мнооооооооого , ама мноооооооооооого се радвам за вас ! Sunglasses  Sunglasses  Страхотно ! Grinning  И бързо да ви изненада бебчо , като му дойде времето !

# 84
Привет и от мен. bye
Новалекса много се радвам за теб!  Wink
Да ви кажа въпреки забраната от лекаря дето се оказа, че не била три седмици,
а една 1/2 точно вчера вечерта преди заметръса бебеправихме.
Да видим какво ще се получи на края.
Преди да роди майка ми ходила на преглед точно в деня на земетръса 77 година
и ние точно без да знаем стана земетръс, а сутриннта като тръгвах за работа видях малко котенце, какво може да значи това. Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 4 324
Днес цял ден чета за това земетресение, но не сме го усетили, бяхме доста заети по онова време ................  Embarassed

Имаше и едно преди месец или повече (не помня вече), беше около 19 часа - него го усетих. Обаче колко много сериозно е едно земетресение и особенно след 22 часа, както е било вчера. Може да си идеш от този свят, като нищо.

За това предлагам - никакво мотане и суетене -живейте си живота и без излишна паника, за БТ, бебправене, пози и всичко останало (ако въобще е възможно). Пък току виж сме се оттървали от стреса и двете лентички ни се появят  Wink

# 86
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Мразя земетресения, много мразя. Живеехме на 11 етаж и последното в Турция така ни люля, че още 3 меесеца след това имаше творични трусове.
Това не го усетихме, но във Врана онова 77 година съм била бебе на един ден, явно затова ги мразя Laughing  Laughing  Laughing
Таничка права си, но как да си го наложим това? аз лично не мога

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аз го усетих земетръса , момичета !
Седях пред РС -то и изведнъж , все едно някой е хванал стола ми за облегалката и го бута напред - назад , гадост ама не се усещам . При втория тласък ми светна лампичката и се вторачих в полю(и Rolling Eyes )лея и лъсна истината .
После по късните новини на К1  казаха , че било на 400км североизточно от София в Румъния , Вранча - 5,8 по скалата на Рихтер . усетило се в цяла България .

# 88
  • Мнения: 697
Земетресението беше много гадно. При нас се усети, въпреки че сме в къща и сме на земята. Представям си ако си на висок етаж.

# 89
  • Мнения: 4 399
Да си призная малко съм изненадана колко активен запоЧна да става този форум през последните дни. Мислех си Че като се разделят форумите, този тук ще запоЧне да старада от липса на внимание. Но явно хората с някакъв вид проблеми съвсем не са малко, колкото и да е жалко. Хубавото е Че поне можем да се подкрепяме взаимно! Grinning А дано и хубавите новини скоро да запоЧната да се множат! Grinning  Grinning  Grinning

За мен: лелята нахлу неканена както винаги. И не Че имахх някакви надежди, ама пак си е гадно... Cry Единственото ми успокоение е Че поне е тоЧна и не ме кара да я Чакам и да се изнервям допълнително. Реших да не си правя снимка и този месец. Така и така не можем да предприемем нищо до Февруари, поне 1 месец да си поЧина, Че напоследък много ми се събра. През последните 2 месеца съм заприлиЧала на ходеща аптеЧка и няма да е лошо да си проЧистя малко организма преди да запоЧна пак с лекарствата, а снимката е свързана с медикаменти. Може би ще си се запиша и на фитнес тоя месец, Че друг път от тиЧане по лекари не ми остава време. И ше се оптам да изкарам един спокоен месец, така и така шансове нямаме, защо да се нервя само. Confused

# 90
  • Мнения: 4 068
Здравейте!
Ето ме пак и пак за малко.
Новалекса много се радвам за добрите новини.Хайде отпусни душичката сега.Ти го заслужаваш.Стискам палци и на следващия скенер всичко да е наред.

Сега да се оплача.Вчера имахме много кризисен момент със свекитата.Аз ревах като магаре и им затворих телефона.После те пак се обадиха и тоя път Донци ги насоли сериозно задето ме тормозят и ме разревават.каза им,че зарязва ученето и се прибираме на Петрич защото им е бесен.Голямо молене падна от другата страна.накрая се разбраха де ама на мен вече не ми пукаше понеже за пръв път в живота си взех успокоително/при това 2 валериана/ и така се отпуснах,че за нищо не ми пукаше.Засега кризата отмина.Дано не се повтаря защото имах чувството че ще ми се пръсне сърцето по едно време.

Иначе с моя комп нищо не става.Мерси на всички,който се опитаха да ми помогнат ама.....работата е зле явно.Свалям някаква програма и изобщо не ми дава да я инсталирам.Просто не дава и това е.Не отваря компресирани файлове и само някакви грешки ми изписва.И с он-лайн чистачи пробвах и пак нищо.Явно ще трябва да ходим на компютърен доктор.Просто нищо вече не ми ражда главата.

Отплеснах се ама....имах нужда да си кажа.
Силно се надявам скоро да мога да съм по-често тук понеже ми липсвате.
Айде весела вечер от мен и успех на бебеправещите.

# 91
  • Мнения: 506
Аз пък да се похваля.Днес ходих най-накрая на лекар,направи ми един план какво ще правим и ми вдъхна надежда.Ох,имах нужда от последното.Сега чакам лелката,може би всеки момент,и след това ще започна да си правя разни хормонални изследвания,микробиологии и прочие.Радвам се че докторът убеди и мъжа ми да иде да се изследва,защото преди не искаше.
Сега ви пожелавам лека и любовна нощ!:)

# 92
  • Мнения: 697
Добро утро момичета Simple Smile

Аз днес си почвам лекарставата така че стискайте палци.

Ренци не се ядосвай за глупости. И аз ревах 5 години ама сега не ми пука. Не си късай нервите щото не си заслужава изобщо.

# 93
  • Мнения: 4 324
Еххххххххх тези свекита  Imp ние за сега сме в добри отношения (живеем в една къща, което и за напред няма да се промени). Силно се надявам все така да си останат нещата.

Иначе, аз да ви се похваля - тази сутрин ходих на очен преглед (дадох си 10 лв такаса де  Imp ) - диоптъра не ми се е увеличил, и си поръчах лещочки - урааааааааааааааа - свалям тези очила  Grinning

В събота и неделя ще имаме гости и ще е доста забавно и весело, планираме пак едно барбекю и малко развлечения из тукашните заведения. Даже и менюто за двата дена вече измислихме  Wink

# 94
  • Враца
  • Мнения: 5 199
здравейтееее, как сте всички?
Вяра и аз имах такива съмнения, но се радвам, че малко по малко се събираме пак и има доста нова и интересна информация. Съжалявам за лелката и наистина е добре да си починеш един месец щом усещаш, че имаш нужда!
Ренци, много съжалявам за свекито, не мога да ти кажа да не обръщаш внимание на такива неща, защото и това не помага. За компютъра какво стана с он лайн чистача? Защо не стана?
Мимка, успех с новата доза, и чакаме добри новини.
Таничка, напълно те разбирам за очилата и лещите, за съжаление при мен вследствие на една дефектна леща се получи възпаление и сега съм си пак с очила, направих си такива на компютър и съм мноого доволна.
Поздрави на всички и усмихнат ден ви желая
 Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 233
момичета, стискайте палци, днес ходих на тест по англ. за нова работа. Wink

# 96
  • Мнения: 3 154
Цитат на: renci
Иначе с моя комп нищо не става.Мерси на всички,който се опитаха да ми помогнат ама.....работата е зле явно.Свалям някаква програма и изобщо не ми дава да я инсталирам.Просто не дава и това е.Не отваря компресирани файлове и само някакви грешки ми изписва.И с он-лайн чистачи пробвах и пак нищо.Явно ще трябва да ходим на компютърен доктор.Просто нищо вече не ми ражда главата.


Ренци и при нас така беше станало преди няколко дена. Работата се оправи с преинсталирането на Windows Wink

# 97
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте и от мен. Тази седмица съм на страхотна бебешка вълна. Става въпрос за семейството, на което сме кумове - Боби и Валя - много добри приятели сме и сме кръсници на първото им дете. Той е на 4 години. Та първо в събота, сестрата на Боби роди момче. Вчера я изписаха и се събрахме да се почерпим. Но пък всеки момент се очакваше и Валя да роди. И докато се черпехме, Валя се обади и каза, че и второто бебе е вече на лице  Laughing  Laughing  Laughing Голям купон! И пак момче! Та стават 3 момчета. И живеят всички заедно. Голяма лудница ще стане, когато и Валя се прибере с бебето. Нашите приятели искаха да е момиче, но пък синът им, определено е най-щастлив - братче и братовчедче за период от 6 дни Simple Smile Беше казал, че ако някое от бебетата е момиче, не го иска  Laughing

Но пък съм удивена какви неща стават в България. Вчера цял ден не е имало ток в Майчин дом. Когато са изписвали първото бебе, са се качвали пеша до 12-тия етаж и после са слизали пак пеша с бебето! Казаха, че жените, които са раждали нормално са си раждали на тъмно!!! А понеже Валя трябваше да роди със секцио, вече беше в болницата от няколко дни. Но след обяд са й започнали контракциите, та са я карали с линейка до Тина Киркова, понеже в Майчин дом още нямало ток!!! Кошмар!!! Не мога да повярвам. Чудя се, ами ако някоя жена, която ражда нормално получи усложнения, как ще й помогнат, щом не разполагат с никаква апаратура... Незнам...

Извинявам се за дългия постинг, но съм развълнувана.

# 98
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Браво Тинтири, какви хубави събития има около вас. пожелавам ти от сърце да дойдат и при вас.
Колкото до тока , хъм чудя се може ли болница без генератор? Дбобре за твоята приятелка, ами тези, които вече са били в операционната Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 99
  • София
  • Мнения: 2 686
Еми и аз това се чудя, wa_wa... Не може да нямат генератор. Просто е невъзможно. Но е факт, че са били цял ден без ток. Търсих днес в новините, но никъде нищо не е написано. А би трябвало. И би трябвало да се потърси кой е отговорен за това. Но явно не искат да се разгласява, пък за майките най-важно е, че всичко е минало добре и не са се сетили да кажат на някой журналист, примерно, за да разнищи нещата.

Снощи си говорихме, че то по-добре да си раждаме в къщи вече, след като в болницата не могат да ни осигурят елементарни неща...

# 100
  • Мнения: 697
Здравейте,
Аз чак сега ставам  Embarassed
Вчера се чуствах съвсем добре след като си взех хапчетата и се надявам да е така до края.

# 101
  • Мнения: 4 068
Здравейте!
Уф,аз пак съм болна.Тръшна ме нещо като грип дето сега вече преминава към нещо по-сериозно.Носа ми тече яко,кашлям като дърт пушач/аз съм пушач де ама още не съм дърта/ и имам температура.И това точно по време на овуто тоя месец.Е,явно не е било писано да бебеправим точно сега.
Абе много ми е зле.И съм една кривааааа!Не е за разправяне.
Тъпча конски дози хапове,понеже немога да отсъствам от работа и така.

Тинтири,много готина тая история с бебетата.Явно доста сте се позабавлявали.А честит ти кръщелник!

Момичета сезона е ужасен.Пазете се от настинки и други такива понеже няма време за губене-трябва да се бебеправи! Wink
Айде приятна неделя и усмивки!

# 102
  • Мнения: 697
Добро утро,
Аз защо съм сам самичка тук обаче  Sad  Къде сте всички???

# 103
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ренци, да ги махаш тези настинки, какво стана с компютъра?
Мими, добре, че ти понасят хапчетата.
Ние се върнахме от с(ъ)бора. Не беше нещо кой знае какво, то какво ли съм очаквала. Е малко разнообразие и това е.
Поздрави

# 104
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Здравейте.
Ренци, съчуствам ти, и аз съм на същото дередже, ама отказах да пия антибиотици и докторката ми написа 3-4 вида инхалации и сега мъжо ме тормози с тях.

# 105
  • Мнения: 7 716
Какви инхалации?

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Лали, ако искаш да ти напиша рецептите?
Инхалации с обикновен чайник или инхалатор (аз имам едно такова дето мяза на космически кораб  Laughing )

# 107
  • Мнения: 7 716
Моля те, за рецептите.

# 108
  • Мнения: 4 068
И аз искам рецепииииии!!!!
Това не се търпи вече.Не мога да дишам нормално и кашлям като луда.
Аз си правя инхалация с лайка и хлебна сода,но ако имаш по-добри идеи Лалка давай насам.
Бързо оздравяване на всички болнички пожелавам.

# 109
  • Мнения: 7 716
Много чета напоследък, че лайката алергизира и не е подходяща за инхалации. Препоръчва се маточина.

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
I вариант

1 литър вода
1 супена лъжица сода за хляб
1 супена лъжица мед
1 чаена лъжица босилек

Завира и дишаш по 10 мин. вечер

II вариант

1 литър вода
4 пакетчета чай "Бронхопам"
1/2 ампула "Бромхексин" (не сироп, задължително ампула, ама май ги няма вече, или по-трудно се намира)
Слагаш водата и чая, ври до 1/2 от водата и се прибавя 1/2 ампула бромхексин.

Освен това каза да правя гаргара със "Сандрин"

А след това - курс по засилване на имунитета: Първите два месеца:
Respivax 25 mg ((това за дете на 10 г, за нас- мг за възрастни, не знам колко са) -  20 дни по 1т. сутрин на гладно
Imunobor -  1 супена лъжица - 10 дни
Pikovit - 1 таблетка - 10 дни

Следващите 3 месеца:

Respivax - 10 дни
Imunobor - 10 дни
Picovit - 10 дни

и никакви ваксини не ти трябват

# 111
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
А, забравих - препоръча да ядем мед, разбъркан с джинджифил - на едно бебешко бурканче мед- 1 пак джинджифил.
Преди ми е предписвала "билков мед", в който има също джинджифил, ама той много бие по джоба - 1 бурканченце от 2 чаени лъжици - 2.20лв Imp

# 112
  • Мнения: 7 716
Респивакс не се препоръчва за бременни!!!

# 113
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Виж за това не се сетих да питам, ама понеже тя това го изписа на девойката (на 10 год.).

# 114
  • Мнения: 7 716
Респивакса си е много хубаво лекарство. Само за бременни не става.
Иначе ще пробвам инхалациите и меда с  джинджифила. Благодаря ти.

# 115
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Аз това с бромхексина съм го правила преди (понеже редовно съм с пневмонии и вече не ми действаха антибиотиците) направо в болницата с професионален инхалатор, ама сега нямам време да се тътря до другия край на града всеки ден и затова го правим в домашни условия.

# 116
  • Мнения: 7 716
Видях едни инхалатори да продават, ама много скъпи ми се струват - петдесетина лв. Imp
Та аз и чайник нямам, ама и тенджера става. Laughing

# 117
  • Мнения: 4 068
И аз инхалацийките ги правя с тенджерка.Или с парната баня,която имам вкъщи.Та принципно е за козметичен салон,но става и затова. Wink Лошото е,че е много малка вместимостта и и затова по-често се захлупвам над тенджерката.
Лалка много мерси за рецептите!
И това за засилване на имунитета е добро.Аз определено имам нужда,тъй като скоро изкарах Херпес Зостер и ми казаха,че е вселдствие на слаба имунна система.

# 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
И докторката каза че е добро, ама Лали е права че не става за бременни. Аз не че съм, ама кой знае...за 5 месеца може и да има резултат  Laughing
Аз моя инхалатор го имам от една майкина приятелка - рускиня. Донесе го оттам, и едва ли е бил скъп, щото е от пластмаса... ама върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт