Колко са вредни антибиотиците?

  • 7 776
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: rally
Цитат на: Лекси
Шани, а какво е детска пулмология?


Подкрепям напълно Шани за тази клиника. Там работят наистина много добри педиатри, не само пулмолози. Ето имена: д - р Куфарджиева, д - р Чолчева, д - р Галева, д - р Исаев, д - р Кабакчиева (тя не е пулмолог май, но се справи с повръщането пък), д - р Переновска (не ми се е налагало, но съм чувала от изпатили, че тя много разбира от уши).  Има и други. В тази клиника ми спасиха детето (буквално) миналата година по това време....  Cry  Simple Smile  И след това, когато трябваше да се борим с последствията (до съвсем скоро) - пак те го лекуваха (специално д - р Куфарджиева и д - р Чолчева).Simple Smile


  202uu   202uu   202uu

# 31
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Dino
 Колкото до антибиотиците, само с две думи. Анализирай името:

Анти - био - тик : Анти = против ; био - живот ; тик - приставка
Про - био - тик : Про = за ; био = живот ; тик = приставка

Т.е. Антибиотика убива живите организми в теб, независимо дали са вредни или полезни. И ако искаш след употребата му да си добре и да нямаш проблеми от всякакъв характер, трябва да вземаш т.н. Пробиотици и да възстановиш убитите полезни бактерии.


Ееее, ти направо ми изяде хляба. То ако беше толкова лесно (т.е. антибиотиците убиват всичко живо в теб) нямаше нужда лекарите да изучават терапия. Пациентите сами щяха да се лекуват (то не, че сега не го правят) - вземат един (който и да е) антибиотик и готово!

Първо, антибиотците могат да бъдат бактерицидни (т.е. действително убиват определени микроорганизми) или бакретиостатични (не убиват, а подтискат развитието на бактериите). Освен това се делят на тясно спектърни (т.е. убиват/подтискат само определен вид бактерии, да речем пеницилина е активен най-вече спрямо грам положителни коки), а могат да бъдат и широкоспектърни (примерно амоксицилина, за който всички сте чували има разширен спектър към грам негативни микроорганизми). На кратко, да се говори за "антибиотици" като едно понятие е доста непрецизно, защото от антибиотик до антибиотик разликите са огромни.
Съжалявам за дългия постинг, но не можах да се стърпя.  Simple Smile
Лаура

# 32
  • София
  • Мнения: 1 098
Цитат на: Laura
Цитат на: Dino
 Колкото до антибиотиците, само с две думи. Анализирай името:

Анти - био - тик : Анти = против ; био - живот ; тик - приставка
Про - био - тик : Про = за ; био = живот ; тик = приставка

Т.е. Антибиотика убива живите организми в теб, независимо дали са вредни или полезни. И ако искаш след употребата му да си добре и да нямаш проблеми от всякакъв характер, трябва да вземаш т.н. Пробиотици и да възстановиш убитите полезни бактерии.


Ееее, ти направо ми изяде хляба. То ако беше толкова лесно (т.е. антибиотиците убиват всичко живо в теб) нямаше нужда лекарите да изучават терапия. Пациентите сами щяха да се лекуват (то не, че сега не го правят) - вземат един (който и да е) антибиотик и готово! ...............



Еееее, чак да съм ти изяла хляба? Нямам нищо против лекарите. И аз ползувам услугите им.

 Rolling Eyes  Дадох елементарна разшифровка на думите. Много пъти си говорим за сложни неща, а простичките ни убягват. А те стоят в дъното на нещата. Тук има преди всичко интелигентни хора и едва ли ще се намери някой, който да сметне, че с едно антибиотично хапче, ще изтрепе всичко живо в себе си.

Общи условия

Активация на акаунт