Мнения за Les petits princes в Драгалевци

  • 3 181
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 49
Интересуват ме мнения за френска детска градина http://www.lespetitsprinces.bg/

# 1
  • Мнения: 1
Виждам, че темата е стара, но все пак ще пиша тук. После може да създам и нова тема. Все пак ако някой потърси мнение за тази детска градина би трябвало да може да го прочете. Ние бяхме записани там за две години. В началото много ми хареса, затова и реших, че няма да се фокусирам върху това, че е изключително скъпа. Около 2000 лв на месец, като ползвахме транспорт само в едната посока, храната и допълнителните дейности.
Имаше по около 5-6 деца в група. Но след около половин година ми направи впечатление голямото текучество. Френските преподавателки са студентки, които си пишат преподаването тук като стаж и нямат никакъв опит с деца. Получих от едно такова момиче, обратна връзка, че детето ми много мърдало. Да, така е мърда, но той беше на три и половина и не може да се очаква да се държи като по-голямо дете.
Директорката говори само френски, ако трябва да ви каже нещо то се случва с превод от асистенката Мая, която понякога сериозно търсеше думите, с които да се изрази. Не съм компетентна да оценявам езиковите и умения, но не забелязвах да протича гладко превода.
Директорката определено поддържаше двоен стандарт към децата, ако сте чужденец, работите в посолство всичко е ОК. Например за 5 мин на мен ми посочваше винаги часовника, а имаше едно семейство с мъж французин, нито веднъж не дойде преди 9, просто засичах един месец и не видях да коментират това.
Капацитета на къщата не е много голям, започнаха да приемат  деца и от долния етаж, като горе за по-големите имаше около 30 места с имената на децата и не знам още колко долу. Изобщо не се разбираше вече колко са децата. Директорката се пренесе на приземния етаж и приемането на децата се измести навън като направиха допълнително заграждане, като цяло няма място!!!
На коледните или годишни представления се канеха фирми за играчки, от които можете да си купите с отстъпка. Самата директорка е по скоро маркетинг отколкото педагог.
За двете години престой се смениха четирима шофьори и три основни преподавателки.
детето ми каза, че учителките само го хвалят и при директорката ходи само да му се карат.
Изключително надменно отношение, коментират децата и дават оценки за децата.
Доколкото знам нямат лиценз, аз исках да пусна някакво оплакване, но така и не разбрах кой ги контролира.
С едно изречение ако искате да давате по повече от 2000 лв и да ви третират с лицемерно уважение, и компромисно качество от неопитни учителки, това е вашето място. Все пак мога да кажа, че извеждат децата навън много, учат ги да се хранят с плодове и зеленчуци. И им миеха зъбите, но така нареченото индивидуални отношение липсва и лакомията и снобското отношение на директорката са определено в превес.

Общи условия

Активация на акаунт