Фотоепилатор - Me my Elos

  • 62 782
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Ох, още му се точа.. вече е с 300000 импулса само, но е 760 лв. Утре май ще го вземе, писах им съобщение.
Имате ли представа дали може да се ползва и на неизбръсната кожа?

# 16
  • София
  • Мнения: 396
Ох, още му се точа.. вече е с 300000 импулса само, но е 760 лв. Утре май ще го вземе, писах им съобщение.
Имате ли представа дали може да се ползва и на неизбръсната кожа?

В инструкцията се препоръчва космите да не са по-дълги от 2 милиметра /според мен и това е много/. Един път ми бяха около два мм. и се получава много неприятна миризма на изгоряло.

# 17
  • Мнения: 1 713
  Ходих до ДМ и си намерих хубав и евтин бял молив да покривам бенки и брадавички.

Какъв е моливът? Специално за фотоепилация ли е?

Не, обикновен дебел молив за гримиране.

# 18
  • Мнения: 515
..... Един път ми бяха около два мм. и се получава много неприятна миризма на изгоряло.
Точно това ме притеснява!При мен няма никаква промяна в космите,камо ли миризма на изгоряло....Sad Чувстват си се чудесно Sad Видимо няма никаква промяна след процедурата и пак трябва да се епилирам.Две години си мечтая за този уред и най-после прежалих близо 1000лв. и сега просто не мога да го прежаля....Sad(((
Помагайте,плиииз......хем се пържа на 3-та степен,уж да има по-добър ефект,а космите са си все така "в отлична форма"......Sad(((При лазерната епилация по центровете като съм ходила изобщо не беше така...Sad(((

# 19
  • София
  • Мнения: 396
Миризма на изгоряло има само ако има косъмчета. Правилно е мястото да се обръсне гладко и след това се ползва фотоепилатора. Аз действах точно по упътването: Около два месеца правех процедурата един път седмично. При всяка процедура минавай мястото 4 пъти като сменяш посоката т.е. по два пъти във всяка посока. След това правя процедурата един път месечно. Първите 4-5 процедури нямат някакъв очебиен ефект, така че не се отчайвай. При мен резултатът беше много добър. Не е 100 процента обаче. Останаха много малко тънки косъмчета само на 2-3 места. Успявям с една от малките лентички за кола маска да ги отстраня /веднъж на 20 дена/.

# 20
  • Мнения: 515
Много ти благодаря!Дано и при мен да има резултат.Минах подмишниците,като бях оставила космите,около 2 мм.,но не се повлияха видимо.Знаеш ли ако мястото е епилирано,т.е. няма фоликул,как светлината се акумулира точно в клетките,които го образуват?За да е ефективна епилацията,трябва точно те да се увредят...

# 21
  • Мнения: 1 713
Ще има резултат, но изчакай първо да ти мине първоначалният ежеседмичен период.
Аз си взех моят, веднага се минах от глава до пети и се разболях. Около две седмици му дадох почивка и сега съм от стартова позиция. Въпреки това усетих разлика. Космите ми са все така черни, но по-меки. Интервалът между бръсненето ми се удължи, пр. вместо през ден, на четири дни, на лицето мъхчетата изобщо не растат, на кръста и врата също. При това не съм повтаряла, а съм се минала еднократно.
Не се програмирай негативно  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 396
В упътването пише, че може мястото да е епилирано т.е. без фоликул, но според мен няма логика. Явно е за да си продават епилиращата приставка, която аз между другото си купих и скубе ужасно. Според мен трябва да е гладко обръснато. Освен това може би има значение това, че аз започнах зимата, когато човек е най-светъл. Това е много важно. Колкото по-голям контраст има между кожата и космите, толкова по-добпи са резултатите.

# 23
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
...на лицето мъхчетата изобщо не растат...

А преди това махала ли си ги по някакъв начин?

# 24
  • Мнения: 1 713
Да, в козметичен салон. Даже най-вече заради лицето се реших да си го купя, че като сметнах колко пари съм дала в салона само за лице, ми призля. Rolling Eyes
Значи, след фотоепилация, космите се появяват на по-дълъг интервал и след около два месеца става нетърпимо за гледане. Та на седмия или осмия път се вбесих, защото групичките от по-силни косъмчета изобщо не се бяха повлияли, а Мими плаща ли, плаща  #Cussing out

# 25
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
И аз ходих, но на лазерна епилация-пълен интим и мишници. Много добър ефект при все, че минаха няколко години и само в началото си правих поддържащи процедури. Но много скъпо излиза. Досега да си бях купила два уреда за домашно ползване с парите, които съм дала. ooooh! Лицето го обработвам с конец и за това се насочих към елоса, но и на мен ми е чудно как така може и при отскубнат косъм да има ефект? newsm78 Не намирам информация по въпроса и все още се чудя. Ти как отстраняваш косъмчетата преди процедурите? Мен ме е шубе да ги бръсна точно на лицето.

# 26
  • Мнения: 1 713
Аз бях отскубнала няколкото дебели косъмчета още преди да го купя, а мъхчетата първият път минах леко на сухо с бръсначка.
Вторият път направо, ама се случи след два дни. Третият път пак направо, без обработка. Лицето може да се минава по-често.
Предпочитам да се бръсна вместо да ги скубя, за да ги наблюдавам как и колко растат.
Обяснено е в описанието на самата технология - ЕЛОС - различна от фото- и лазер- защо и как действа и при отскубнат косъм, но не ми се рови да я чета отново.

# 27
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
milanda, благодаря за изчерпателния отговор.  bouquet


Надявам се авторката да се включи и да сподели какви са нейните резултати към днешна дата.

# 28
  • Мнения: 515
Ето какво пише в първия сайт,кото ми попадна:

Как работи mē фотоепилатора
 
1.Уредът подава импулс  (rf + ipl) за част от секундата.
2.IPL енергията се трансформира в  топлинна енергия, затопляйки космите и космените фоликули.
3.Радиочестотната енергия се насочва към вече затоплените космени фоликули, като ги затопля допълнително и така предотвратява повторния растеж на космите.

П.П.И как ще стане това без косми и космени фоликули.....?! smile3511
Освен това пише,че е IPL плюс радиочестотна енергия,което си е пак фотоепилация в общи линии... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 713
 
  Добре де, ще се бръснем     newsm62

 Джинджър 82    love001

Общи условия

Активация на акаунт