Първо раждане нормално, второто секцио

  • 11 329
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте, има такива теми, но вече са архивирани и бих искала да чуя актуални мнения на майките, на които им се е случвало. Аз имам едно нормално раждане, сега ми насрочиха секцио уж по медицински причини и още не мога да се примиря психически със ситуацията. При вас защо се е наложило секцио втория път, лесно ли се примирихте с мисълта и какво сравнение може да направите между двете раждания?

# 1
  • Мнения: 926
Привет, може ли да попитам за какво ти е насрочено секцио?

# 2
  • Мнения: 13 524
Много е важно каква е причината според която лекарите настояват за секцио? Потърсете второ мнение, ако смятате, че не е основателно това искане.

# 3
  • Мнения: 603
Видяха час сега, че съм имала някаква си парауретрална кистичка, с която ако раждам нормално можело да има риск от инфекция за мен или някакво усложнение да станело.

# 4
  • Мнения: 926
Би могла да потърси и друго мнение, знам, че има жени, с кисти, родили нормално. Секциото също крие сериозен риск от инфекция.

# 5
  • Мнения: 1 067
Аз съм така първо нормално и второ секцио.Бебката беше седалищно и нямаше как, в началото бях ужасена, но за ден-два свикнах с мисълта.Не болка за умиране, гледай всичко да приключи по най - добрия начин, пък раждането както дойде! Peace
Иначе за мен секциото беше по щадящо, трудно ми беше само първото ставане, но след това се възстанових изключително бързо.Нямах проблеми с вдигането на тежко и не се е налагало някой да ме пасе 2 седмици.

# 6
  • Мнения: 2 171
Имам две нормални, индуцирани раждания и последно секцио заради генитален херпес.
Възстановяването не ми е по-трудно от предишните раждания. Болката сега беше по-поносима, но по-продължителна. Последиците от секциото не знам какви ще бъдат. От второто ми раждане ми остана разкъсана шийка на матката.

# 7
  • Мнения: 105
При мен второто раждане /със секцио/ беше много по-леко от първото (нормално)!
Да, трудно е първите два дни да ставаш, но поне при мен след това се възстановявах много бързо! Сравнявайки с първото раждане, с часовете родилни болки, вътрешни, външни шевове... после повече от месец не можех да си сядам на "Д"-то  ooooh! ... само спомена за това ме ужасява...
Знам, че при всеки е различно, но при мен /и при най-добрата ми приятелка м/у другото/ раждането и възстановяването със секцио беше по-лесно от нормалното раждане.
Така, че не се притеснявай, настрой се позитивно и ще видиш, че всичко ще мине добре! 
Ще очакваме да пишеш, как сте бебчо Hug

# 8
  • Мнения: 603
Добре сме благодаря Simple Smile Сега вече мога да съпоставя нещата - първото нормално раждане болеше повече от секциото, въпреки че беше с упойка. Секциото не ме  болеше толкова, колкото се чувствах смазана много повече време от първия път. Бях с анемия от кръвозагубата от операцията и това много забави възстановяването ми, тъй като нямах сила. Определено вече не бих избрала нито едното нито другото.

# 9
  • Мнения: 105
Радвам се, че сте добре с бебчо!
Наистина всеки случай е индивидуален...
Явно и ти, като мен си казала "СТОП" - две дечица от нас, достатъчно са  Grinning Simple Smile
Да са ни живи и здрави, да си ги гледаме и грижим за тях както трябва   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт