София - Х. Димитър, Ст. Караджа, Сухата река и Левски - 4

  • 132 636
  • 757
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 271
Бихте ли препоръчали домашна помощница за жк Хаджи Димитър, която да поема почасово работа и да обича да се занимава с дете на 2 годинки?
Аз мога, но за кое време на деня ти трябва/кои дни?

Може би за някой късен следобед или рано сутрин. Зависи от смените на таткото. Той ги научава не по-рано от седмица по-рано. Говоря за ангажимент при нужда, а не за постоянни дни. В момента се налага да пътуваме. А септември детето започва ясла. Може да се наложи в многосрочен план да ми се помага.

На колко сте години, имате ли деца и какъв опит? Благодаря

# 241
  • Мнения: 3 044
Аз писах, че мога в смисъл да препоръчам, не че предлагам себе си. Въпросната жена поема такива ангажименти като допълнителна работа и затова може вечерите, събота/неделя. Ако нещо такова мислите, че ви устройва, пишете ми да дам координати.

# 242
  • София
  • Мнения: 6 246
Бихте ли препоръчали домашна помощница за жк Хаджи Димитър, която да поема почасово работа и да обича да се занимава с дете на 2 годинки?
Мога да препоръчам жената, която ми помага. Обича много да се занимава с малки деца. При мен идва 2 пъти седмично, предиобяд. Няколко пъти е гледала и малкия. Лично аз съм много доволна от нея. До края на август е свободна предполагам целия ден (т.к. не идва у нас, защото не сме в София). Ако те интересува, пиши ми на лични. Wink

# 243
  • Мнения: 2 153
Дали е удобно да попитам какви са цените...Аз тепърва започвам да търся...

# 244
  • Мнения: 3 044
Дали е удобно да попитам какви са цените...Аз тепърва започвам да търся...
да, и аз се интересувам как са цените в нашия квартал и като не са от професионални фирми за почистване/детегледачки.

# 245
  • София
  • Мнения: 6 246
Ние сме се договорили за 20лв на посещение за 4 часа. За почистване. 2 пъти седмично. Почасово за бебето също толкова, но се е налагало по-рядко, за 3-4ч.
Като търсих някои (познати и съфорумка) ми казваха, че предлагам много добра цена или пък много малко и никой няма едва ли не да се съгласи. Така че може би е и въпрос на договорка. Доместина (фирмата) искат 10лв на час, което на мен ми е много, а и реално жената, която идва чрез тях, сигурно пак взима за себе си по 5лв.
Може би много зависи и вашите изисквания какви са. Аз не искам гладене на дрехи, вана и душ кабина нямаме (доколкото съм останала с впечатление те изискват много време).

# 246
  • Мнения: 11
Имам една комшийка, ние сме в Левски Г, жената е много свясна и знам че може да поема такъв ангажимент. Гледа деца и почиства. Нямам представа какви пари и тн, но при интерес мога да й поискам телефон да споделя, на лично разбира се!

# 247
  • Мнения: 271
Предполагам, че колкото повече часа се ангажира жената, толкова по-добре може да се споразумеем за цената.

В частната ясла в квартала ми предлагат гледане по часове за 2 лева и 50 ст. Но никоя майка не се похвали как ги гледат - тоест няма доволна, и ми е далеч за транспорт на детето.

# 248
  • Мнения: 606
Здравейте, предстои ни избор на педиатър. Имате ли предложения за някой конкретен и добри впечатления от него разбира се Simple Smile

# 249
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
За кой квартал по точно?

# 250
  • София
  • Мнения: 6 246
Аз съм много доволна от нашата, д-р Йорданова в 18-та поликлиника, вече 11 год. сме при нея. Но не знам дали приема нови пациенти, чували съм да отказват, т.к. са им много вече.

# 251
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
В 18та поликниника освен Калинка Йорданова мога да препоръчам и Петрунова(при нея е моето дете) и Ботева.Сенкин също е добър.

# 252
  • София
  • Мнения: 6 246
Да, от Ботева също имам добри впечатления, когато е замествала Йорданова. Сенкин на консултациите препоръчва въвеждането на сокчета от 2рия месец, което лично за мен го изкарва от графата добър педиатър. (Не, че с Йорданова преди 11г не водихме спор за соковете, искаше от 4-тия месец да дам сок, но отдавна си е актуализирала мнението по този въпрос, сега препоръчва директно захранване със зеленчуково пюре на 5-6 месеца.)

# 253
  • София
  • Мнения: 11 114
Така и така за доктори става дума, някой да препоръча гинеколог в 18-та или наблизо работещ с ЗК! Благодаря

# 254
  • софия
  • Мнения: 2 908
Жгмъц, не ти препоръчвам 18 та поликлиника за гинеколог, стара апаратура и некомпетентни лекари.

Общи условия

Активация на акаунт