Моля за помощ! Кой инхалатор е по-добър?

  • 26 801
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте , преди време бях купила инхалатор на ПИК панда, но така и не го ползвах и го подарих на приятели, имаше два модела в аптеката и от там ми казаха този да взема, защото е по-безшумен ... Но вчера педиатъра на дъщеря ми ми препоръча отново да си купя и да и правя инхалации ...
 Спряла съм се на Омрон C28 и на ПИК / зайче и хипопотам / Въпроса ми е, кои е по-добър и каква е разликата между тях? Четох коментари, че дори между тези два модела животинки на Пик има разлика, кои е по-хубав?
Благодаря предварително на всеки, които ми помогне в избора!
 Ето ги и 3те модела :

# 1
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ние сме с посочения Омрон ... Препоръчан ми от педиатричното отделение в Токуда, заради - по-малкия размер разпръскващи частици и това, че няма условие по колко време да работи ... Омрон е по-добрия вариант според мен. Ползваме го вече 5 години и нямам никакви оплаквания Simple Smile Сега се загледах и в характеристиките - Омрон е с ниво на шум 60, а ПИК с 68 ... т.е. ПИК е по-малък като обем, но е по-шумен, с по-малък обем на веществото, с по-големи разпръскващи частици, с условие да работи 20 мин. и после поне 40 да не работи ... - това означава малък компресор ... Омрон е най-добре от поставения от теб избор ...

# 2
  • Мнения: 51
Благодаря! Simple Smile И аз започвам все повече да клоня към него, а иначе знаеш ли каква е разликата между двата на Пик ?

# 3
  • Мнения: 275
 Може би мнение трябва да дават само тези, които са ползвали няколко различни инхалатора Simple Smile.

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 14:58 от linna

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Каква демонстрация ooooh! Какво ще видиш на тази демонстрация. За един инхалатор е най-важно колко са големи частиците, които разпръсква. А това не се вижда. Както е посочила и Почти безобидн@ е важен и компресорът.

Ние сме заложили да Омрон, като показания. 

# 5
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Благодаря! Simple Smile И аз започвам все повече да клоня към него, а иначе знаеш ли каква е разликата между двата на Пик ?

Като гледам характеристиките разликата е: в процента вдишващи частици - със заека е по-голям, което е по-зле ..., но това е за сметка на нивото на шум - при този с хипопотама е по-високо нивото на шум 74 т.е. компресора е малко по-мощен за да "докара" по-малкия процент частици ...

# 6
  • Мнения: 19 296
При заека процентът на вдишани частици е по-голям. Защо да е по-зле от хипопотама? Това значи, че този процент частици са по-малки от 3.2 микрона.
Освен това ви съветвам да намерите сайтовете на съответните марки и там да гледате характеристиките, защото в българските сайтове информацията се разминава. Ето на този модел на Омрон например: http://www.omron-healthcare.com/eu/en/our-products/respiratory-t … -ne-c28p/features

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 12:49 от Пролетен дъждец

# 7
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
При заека процентът на вдишани частици е по-голям. Защо да е по-зле от хипопотама? Това значи, че този процент частици са по-малки от 3.2 микрона.


Ами, защото не е важно количеството, а качеството. Повече като процент частици влизат, но те влиза по-големи и за по-дълго време ... За това, според мен, от двата ПИК-а по добрия е Хипо-то въпреки, че е по-шумен ...
Аз лично ПИК не бих си взела ..., ако сега знаех толкова за инхалаторите, колкото знам и съм преживяла ... Бих си взела нещо професионално ... Просто и двете ми малки винаги като се разболеят го обръщат за часове на ларингит и ... В Токуда са такива: http://olx.bg/inhalator-i48582279, а не са скъпи ...

# 8
  • Мнения: 51
Ясно, благодаря... Докато се ровя из нета намерих и още една статия на която сравняват Омрон и Пик.. в нея съветват, че пик е по-добър:) ех... съвсем се обърках! Показвам я тук ако някои го интересува. : )
Скрит текст:
Засега стандартизирани резултати дават само небулизаторните чашки Сайдстрийм, производство на една американска  фирма. В Европа Сайдстрийм ползват единствено инхалаторите на ПИК - италианците. Проблемът, от чисто терапевтична гледна точка, на чашките, които не са Сайдстрийм, е че не правят стандартизиран  процент от частиците под нужния размер от 5 микрона - тоест, един път под 5 микрона са 75%, друг път са 60%, трети път  са 88%. Това зависи от околната температура, атмосферното налягане и ред други неща, които не можете да влияете в  домашни условия. Сиреч, няма терапевтична повторяемост. Защо има значение какъв е размерът на частиците?
Ами, защото до крайните участъци от белодробното дърво - алвеолите, достигат само и единствено частици, по-малки от 5  микрона. Реално те носят лекарство, което да достига до зоните на кръвообмен в белия дроб. По-едрите частици се спират  на по-горни нива, като по този начин запушват трахеалното дърво. Получава се нещо, като задавяне на пациента с  разтвора за инхалиране. Такива проучвания за разпределението на частиците по размер имат правени само Сайдстрийм.  Омрон и всякакви други фирми-производители въобще нямат такова проучване, или ако имат, го крият.

# 9
  • Мнения: 616
От три години ползваме заекът на ПИК и съм много доволна. По-добри са от Омрон, защото предишния ни беше Омрон и имам база за сравнение. Заекът си е шумен обаче.

# 10
  • Мнения: 19 296
Почти безобидна, именно в линка, който дадох за Омрон, частиците са по-малки от 5микрона, а не 3.2, както са на ПИК. И са 70%, а при Пик са над 70%.
Освен това гаранцията е пет години, чашката е сайдстрийм.
Аз бих взела обаче Пик еър фемили, ако децата не са претенциозни. Но пак казвам да се сравняват параметрите от оригиналните сайтове.

# 11
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Пролетен дъждец, права си Simple Smile Аз гледах в сайтове на продавачи ...
Дано не съм объркала авторката с мненията си ... Аз съм доволна от моя Омрон ... и също бих изпаднала пред дилема голяма, ако ми се наложи да го сменя с друг ... дали да е пак такъв или ... все пак С28 си е на повече от 5 години като разработка, а до сега се предполага, че има "развитие" в разработките и технологиите и на инхалаторите ...

# 12
  • Мнения: 1 427
Аз съм се насочила да взема Хипопотама на Пик, и то не за друго, ами защото моето няма да стои толкова време мирно  на едно място, иначе от шум не го е страх  Grinning
А като гледа животинката мога да му пея за нея и така да го излъжа.
Много исках Пандата, защото в детското отделение в болницата когато бяхме имаше такава и той много я хареса, но за съжаление вече не я произвеждат.
Та сега му показвах на картинки (хипото,заека и пингвина) и човекът си избра  Mr. Green
Та затова то хубаво параметрите са важни, обаче зависи и от детето.

# 13
  • Мнения: 4 758
Ние сме с Омрон - според педиатъра, пулмолога и екипа на детското отделение в Токуда това бил ''мерцедесът на инхалаторите''. А пък аз си падам по мерцедеси Simple Smile

Ползваме го от две години - първата година много активно (разбирай непрекъснато), втората, слава богу, доста по-рядко. Доволна съм и не мисля, че е много шумен. Поне нито един съсед не се е оплакал. Ама при нас май има много добра изолация.

Моето дете толкова е свикнало с инхалатора, че само като го види, отива да вади лекарствата от шкафа, сяда пред телевизора и само си слага маската. Това е единственият случай, в който давам да се гледа телевизия или Ну погоди в интернет, ама иначе няма как.

# 14
  • Мнения: 51
http://zdravko.bg/kompresoren-inxalator-omron-ne-c801kd.html И омрон имат детски Simple Smile какво мислите за този модел? До утре вече трябва да съм поръчала, много го мисля  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт