Без подкожни косми?

  • 28 260
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, кажете ми как да се преборя с подкожните косъмчета по краката. Само там имам. Започнаха да ми се появяват преди около 3-4 години, когато започнах да използвам епилатор - до преди това бях само с бръснач. Космите ми стана изключително тънички и меки а и доста редки, обаче изведнъж започнаха да ми излизат много подкожни косми, които ми оставиха и белези. Сега съм на...червени точки , отвратително е, а идва топлия сезон. Позната ми беше казала че дерматолог и каза че трябва да се редува епилатор с бръснач или епилатор с кола маска - тоест "дълбоко" почистване на косъма /скубане/ и повърхностно такова, за да не се получават косъмчета. И от 3 месеца само и единствено бръсна краката си. Почти започнаха да изчезват, обаче искам отново да минавам с епилатор, щото през ден не ми се бръсне а и кожата става много по-хубава иначе. Кажете какво да правя за да ги предотвратя ?

Последна редакция: пн, 09 мар 2015, 10:00 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 2 701
И аз имам такъв проблем, но при мен е от кола маска. Предполагам че понеже косъмчетата изтъняват и трудно пробиват кожата. Пробвай повече да ексфолиращ кожата и някакъв лосион после. И ще използвам да попитам, дали някой може да препоръча лосион против подкожни косми.

# 2
  • Мнения: X
И аз имам такъв проблем, но при мен е от кола маска. Предполагам че понеже косъмчетата изтъняват и трудно пробиват кожата. Пробвай повече да ексфолиращ кожата и някакъв лосион после. И ще използвам да попитам, дали някой може да препоръча лосион против подкожни косми.

Да ексфолирам преди епилацията нали ?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 701
Аз се опитвам поне веднъж седмично, имам една ексфолираща гъба. Отделно, ако съм си взела ексфолиращ душ-гел си го ползвам всеки ден.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 033
И аз имам този проблем. Лошото е, че нищо не помага - нито ексфолиране, нито овлажняване, нищичко.  #Cussing out Единственото, което действа при мен, е бръсненето, което аз тотално не одобрявам, но нямам особено голям избор...

# 5
  • Мнения: X
Сега прочетох на едно място някакъв лосион за тяло Еудермол уж го използвали за подкожни косми, обаче на описанието му пише, че е за суха кожа и нищо друго...

# 6
  • Мнения: 116
И аз съм със същия проблем. Ползвам ексфолираща гъба, лосиони и душ-гелове, но все си има по някое косъмче. И въпреки всичко си ползвам епилатор, с малко дете нямам и нервите и времето да се бръсна през ден. Ще следя, дано някой да предложи решение. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 111
Много полезна тема   bouquet Използвам епилатор за краката и нямам подкожни косъмчета, но имам много по триъгълника и дори по надолу към... знаете. Ходя на кола маска и уж с нея не трябва да имам такъв проблем. Дали ще използвам епилатор, бръснач или кола все си имам. Отстранявам ги с тънка игла, но понякога са на доста чувствителни места и не се получава. Вече съм шах и мат отвсякъде как да се избавя от тях.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 701
Аз имах такъв проблем и козметичката ми предложи фотоепилация и поне там вече всичко е наред, никакви подкожни косми, пъпки, ранички, белези... Е все още имам косми които да махам, но поне нямам допълнителни "екстри"

# 9
  • Мнения: 147
Използвам епилатор и имам същия проблем  Close. Страшно много подкожни, но само от коленете надолу. Ако редувам бръснач и епилатор положението дори се влошава. Това, което до някъде ми помага е ексфолиране с твърда гъба преди епилация, също така и 1 - 2 пъти седмично. Мисля че и използването на лосион за след баня помага, но аз кога се мажа, кога не  Embarassed.

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте,
и аз да се включа в дискусията...за мен е също проблем от години, нямам толкова подкожни по краката но около триъгълника е нещо страшно, казаха ми да си екфолирам кожата с кафе, действително става много мека, но не забелязвам да се "откриват" косъмчетата  Sad вие имате ли доверие на тези кремове за намаляване на окосмяването?

# 11
  • Мнения: 1
Най-добрия епилатор за мен е Филипс.
Braun са боклук пълен!

# 12
  • Мнения: X
Добре..само че тук не става дума за марки а за подкожни косми.

# 13
  • Мнения: 2
Аз съм от хората, които вече повече от 8 години ходят на кола маска на цяло тяло. Проблема ми е същия. При мен нещата не са страшни, но все пак има подкожни косъмчета. От колата маска косъма изтънява и няма сили да пробие кожата.
Козметичката ми даваше преди един серум- двуфазен / смесваха се 2 продукта/ . Около 6-10 мл не  помня струваше около 12 лева. Стига за един 2-пъти и само за триъгълника. Ефект имаше за подкожните косми и по-бавно растът. (син на цвят разтвор)
Много искам да направя Фото или лазерна епилация, но ми казват, че трябва да се бръсна за да хване. Противна ми е дори мисълта да посегна към бръсначката, те са ми меки и почти не се усещат. Ползвам ексфолианти и някой път от търкане си претривам кожата. Не знам, какво да правя? Казваха ми, че може и без бръснене, мой приятелки. Но, правих консултации в едни от най-извесните салони за Фото и Лазерна епилация и отговора е само един- "първо се бръснете за да може да хване лазера".
Правих си и микродермабразио на задните части, кожата ми стана невероятно мека, но този метод не е за цяло тяло.
Явно, няма друго спасение и ще се реша на бръсначка и лазерна епилация!  Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 2 701
Аз си правих фотоепилация и ми забраниха да се бръсна. Ефект има, но все още имам косъмчета и не мога без кола-маска. Да кажем че окосмяването се редуцира на 80-90%. Поне вече подкожни косми на триъгълника нямам.

Общи условия

Активация на акаунт