Без подкожни косми?

  • 28 259
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 933
Веднъж в седмицата в душ-гела слагате захар и търкате, може и с кафе . Космите ,не могат да пробият мъртвия слой кожа ,за това трябва да я премахваме . Ползвайте и бебешко олио . Джонсън бейби гел-олио след всяко къпане ,дори и на интимните части.

# 31
  • Мнения: 3 118
Писах в една другата тема и тук ще кажа, че съм много доволна от Лавилин и по-точно от стика против изпотяване. За другите неща нямам наблюдения, но те съветвам да го пробваш този крем.

Те имат кремове, които са супер за чувствителна кожа и дерматологични проблеми. Сигурно и след епилация биха помогнали.

Харесаха ми на първо четене. Моля, споделете за кой продукт точно говорите.

# 32
  • Мнения: 78
Писах в една другата тема и тук ще кажа, че съм много доволна от Лавилин и по-точно от стика против изпотяване. За другите неща нямам наблюдения, но те съветвам да го пробваш този крем.

Те имат кремове, които са супер за чувствителна кожа и дерматологични проблеми. Сигурно и след епилация биха помогнали.

Харесаха ми на първо четене. Моля, споделете за кой продукт точно говорите.

Кремът с жожоба знам, че е много добър. Крем гел с жожоба на Lavilin е точното, ако искаш го потърси. Успокоява и даже е за интимни зони.

# 33
  • Мнения: 18 552
аз четох, че след епилация в никакъв случай не трябва да се мажем с лосиони и кремове, защото това води до още повече врастнали косъмчета и вече не го правя

# 34
  • Мнения: 3 942
И аз имам същия проблем.
Не съм ползвала епилатор повече от 4-5 години. Редувам кола маска и бръснач, даже напоследък по - често бръснач и все пак имам подкожни косънчета. Ексфолирам с груба скраб (в момента съм с домашна, направена от захар и масла), определено са по - малко, но не са напълни изчезнали.
И тъй като мен много ме дразнят как стоят на едни петънца и аз ровичкам с игла и пинсета и си правя рани, които се виждат повече от косъмчетата  ooooh!
След баня се мажа с лосион за тяло, ще опитам и с бебешко олио, дано помогне  Peace

# 35
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
И аз съм със същия проблем и доскоро си мислех, че е защото ползвам епилатор, а не кола маска (при кола маската космите се махат по посока на косъма).

Случайно намерих и средство, което действа, поне за момента. Веднага след епилация - мазане с бебешко олио. Аз ползвах това на Бочко с пшеничния зародиш. Странно, но не е толкова мазно, колкото мислех.
Дали омекотява кожата и пробиват по-лесно, незнам, но значително намаляха врастналите косъмчета. А и е подходящо за всяка зона Blush

Засега това е моето решение.

Ще пробвам - дано да има ефект  Hug

# 36
  • Мнения: 913
И аз съм със същия проблем и доскоро си мислех, че е защото ползвам епилатор, а не кола маска (при кола маската космите се махат по посока на косъма).

При мен пък повече подкожни косъмчета излизат от кола маска отколкото от епилатор  ooooh!
И уж съм пробвала всичко - ексфолиране, лосиони, бебешко олио, че дори и термална вода...и пак ефект почти никакъв  Sad

# 37
  • Мнения: 78
И все пак всичко си зависи от типа кожа и колко чувствителна е тя. А и като се замислим как цял живот я мъчим...  Naughty и нормално тя да реагира различно при всеки. Най-добре да се ползват серуми и лосиони,   пак е по-добре от без нищо Simple Smile

# 38
  • Мнения: 591
Ох, най-болната ми тема.
От епилатора целите ми крака от коляното надолу са във врастнали косъмчета, с пинсета или игла трудно се изкарват, за това чопля, ли чопля.Постоянно съм в ранички и белези от както се помня.От няколко месеца спрях епилатора, защото започнаха и да се възпаляват местата, където косъмчетата се обръщат навътре. С бръснача не ми е приятно и ми е писнало толкова често, но пък няма толкова.Не че не се чопя пак  Tired С кола маска е същото като с епилатора.
Ще пробвам с олио и с ексфолиране..дано има ефект, че направо ме е срам лятото да слагам къс панталон или пола  Embarassed

# 39
  • Nesebar
  • Мнения: 563
Здравейте аз съм ползвала преди и бях много доволна казва се КЕРАПИЛ купува се от аптеката и е точно за такъв проблем

# 40
  • Мнения: 3 922
Ох, най-болната ми тема.
От епилатора целите ми крака от коляното надолу са във врастнали косъмчета, с пинсета или игла трудно се изкарват, за това чопля, ли чопля.Постоянно съм в ранички и белези от както се помня.От няколко месеца спрях епилатора, защото започнаха и да се възпаляват местата, където косъмчетата се обръщат навътре.

И аз бях така - направо ми се ревеше като си погледнех краката - рани, белези от чопленето на подкожните косми. Докато просто не смених епилатора. Имах близо десетгодишен Браун, който директно замина на боклука след като си купих новия епилатор. Вече от няколко месеца съм с такъв Philips и направо се родих - не съм вярвала, че е възможно след епилиране да нямам нито един подкожен косъм!!! В характеристиките му пише, че премахва косми с дължина дори 0,5 мм. Така че препоръчвам просто да си смените епилатора.

# 41
  • Мнения: 308
Сигурно и вида на епилатора си оказва влияние, но моята кожа винаги е била по-податлива на раздразнения и подкожни косъмчета, без значение дали се бръсна, епилирам, кола маска..

# 42
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен, аз съм със същия проблем, но в последните 2 години доста се засили. Имам копринени гъби, ръкавици, купувала съм и скъпи лосиони и кремове, но нищо не помага. Спрях и колата, започнах да се бръсна, но първо, че не излизат хубаво, както трябва да е и второ, никакво подобрение, а напротив вече имам и на триъгълника. От 2 лета си ходя само с дълги дрехи, ужасно е. Сега съм решила да посетя дерматолог затова, ако някой е ходил в Стара Загора и е останал доволен, нека сподели ☺

# 43
  • Мнения: 164
Здравейте!
Записвам се в темичката, за да следя Simple Smile
На крака и ръце нямам такива проблеми, но на триъгълника - определено и то независимо с какво ги махам  Sad

# 44
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
Да се включа и аз в дискусията .... При мен проблема се усложнява след коламаска или епиатор ставам на огромни подутини и в тях по още нещо като на етажи.С каквото и да се мажа до сега ефект никакъв,ходих на дерматолог поогледа ме и май си глътна граматиката. Отделно и подкожните косъмчета манджа страшна.... Това лято си направих едно мазило с друга цел-за слънчево изгаряне,но след едно бръснене се намоцах навсякде,на следващия ден след душ пак и мога да кажа че определено има ефект. А то е през лятото бера само цветчетата на жълт кантарион пълня един буркан или шише,но да са натъпкшни много добре и наливам зехтин,така стои 10дни и после се прецежда и се държи или на хладно или в хладилник. Много помага и за ухапвания на комари след 10минутки ни сърби ни пъпка.

Общи условия

Активация на акаунт