ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 588 284
  • 2 270
  •   1
Отговори
# 1 905
  • София
  • Мнения: 7 645
Независимо как - с нова цветна снимка с пълна упойка или лапароскопия - трябва да се уточни състоянието на тръбите.
С лапароскопия е 100-% сигурно.
Ако тръбите ти са увредени то само може да пречат.

Изследвай и инсулин заедно с глюкозата на гладно и отиди на ендокринолог.

# 1 906
  • Мнения: 139
Благодаря за съвета. А относно опитите преди или само повреме на овулация. Как мислите Simple Smile

# 1 907
  • София
  • Мнения: 7 645
Тук ще получиш различни мнения по въпроса.
Според мен 5 дни въздържание са адски много.
Овулацията настъпва до 36ч след инжекцията за таймиране.
Всеки сам преценя схемата.
Ако имате още един път, пробвайте по др начин.

# 1 908
  • Мнения: 139
И аз се чудя, било за подобряване на концентрацията и морфологията на сперматозоидите и да не се спука фоликула преди инжекцията май. Ние правихме опит след 40 часа след инжекцията и преглед дали се е спукал. Доктора каза, че според него се е спукал преди 10часа, имаше жълто тяло. Следващият опит беше след 12 часа пак и следващите два дена по веднъж. Дали е достатъчно, а и съм чела,че ако правиш опит и преди самата овулация си увеличаваш шансовете, та се чудя правилно ли действаме?

# 1 909
  • София
  • Мнения: 7 645
Правете повече опити! Яйцеклетката живее мааакс 12 часа.

Но не знам с резултата от тръбите, ако е истински - няма много шанс.

# 1 910
  • Мнения: 258
Предстои ми стимулация при доктор Лачев. Моля споделете как се чувствате след процедурата?

# 1 911
  • Мнения: 3 505
Предстои ми стимулация при доктор Лачев. Моля споделете как се чувствате след процедурата?
По какъв протокол и с какви медикаменти ще бъде тази стимулация? Преди да се започне едва ли някой знае как ще се отрази. Не съм имала никакъв дискомфорт с таблетките Фемара/Летрозол, нито при инжекциите Мериоферт, но с Костилбегит ми беше ужаси не бих повторила. Казват, че дългият протокол бил по-тежък.

# 1 912
  • Мнения: 31
Момичета здравейте!

Да се отбележа и аз като "новобранец" в тази група - на борещите се кандидат-мами.
В конкретния случай и мъжкия фактор играе роля. Все още избираме специалиста.
Но предварително обмисляме варианти, сред които е и този за донор на сперма.

Бихте ли споделили, тези от Вас, които имат опит, за какво трябва най-вече да се внимава: изследвания, проведени на донора, начин на съхранение и т.н.? (знам ли..)

Всяка клиника работи само със своята собствена банка или може примерно да те оплождат в клиника 1, а да ползваш донор от клиника 2? (за София)

Възможно ли е донорът да НЕ е анонимен и да се запознаеш с него?

Някой използвал ли е донорска банка, която сам си е избрал? По интернет. Коя бихте препоръчали?

Предварително ВИ благодаря! Всяка информация ще ми е от полза, защото сме доста боси по темата.

Хубава седмица ВИ желая! Flowers Bouquet

# 1 913
  • Мнения: 40
Момичета много съм щастлива и в същото време притеснена! Днес видях така чаканите 2 чертички 🥰 бременна съм, а притеснена да не се повтори някое от предишните нещастия. Пожелавам си този път да е различно,с хепи енд. Чувствам че ще е..🥰🥰🥰

Последна редакция: пн, 08 апр 2019, 22:22 от AnMary

# 1 914
  • София
  • Мнения: 1 095
Мисли позитивно и всичко ще е наред.  Kiss  Поздравления, спокойствие  и кураж.

# 1 915
  • София
  • Мнения: 616
Честито! Стискам палци за щастлив финал! ❤

# 1 916
  • Мнения: 258
Предстои ми стимулация при доктор Лачев. Моля споделете как се чувствате след процедурата?
По какъв протокол и с какви медикаменти ще бъде тази стимулация? Преди да се започне едва ли някой знае как ще се отрази. Не съм имала никакъв дискомфорт с таблетките Фемара/Летрозол, нито при инжекциите Мериоферт, но с Костилбегит ми беше ужаси не бих повторила. Казват, че дългият протокол бил по-тежък.

Привет! Започнахме стимулация с хормона Бемфола. На шестия ден пак трябва да отида при него.( при доктор Лачев съм).

# 1 917
  • Мнения: 3 505
Препаратът не ми е познат, но май всичките са ФСХ под различно търговско наименование. Важното е са успешни стимулацията, пункцията, оплождането, трансфера, бременността! Дано имаш късмет и от първата ти стимулация да последват бременност и раждане на здраво бебче!

# 1 918
  • Мнения: 16
Здравейте отново от мен.
Днес ми дойде. Което е и 8ми месец неуспешен опит. До сега съм правила само микробиология преди 2 месеца, която беше чудесна. Следващите назначени изследвания от гинеколога ми са група хормони. Мисля този месец да направя и тях.

# 1 919
  • Мнения: 258
Препаратът не ми е познат, но май всичките са ФСХ под различно търговско наименование. Важното е са успешни стимулацията, пункцията, оплождането, трансфера, бременността! Дано имаш късмет и от първата ти стимулация да последват бременност и раждане на здраво бебче!

Много ти благодаря за хубавото пожелание. Дано нещата се получат бързо. Преминах през стимулация, която продължи 11 дни. На шестия ден др. Лачев прибави по една ампула Оргалутран. На 12 -тия ден вече имах нормално развиващи се фоликули и ми поставиха прегнил. След това направиха пункция- след 35 часа. Стискайте палци, сега е пункцията.

Общи условия

Активация на акаунт