Клуб на необвързаните

  • 20 951
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 758
...щастлив и пълноценен живот...

Опиши ми един такъв живот, ако може.


Не мога да ти опиша такъв живот. Това самият човек трябва да го чувства така. В смисъл да е доволен от живота, който води.
От това, че такива хора не пишат в темата, започвам да си мисля, че всички са обвързани и че аз съм някакво ненормално изключение. Може би защото е форум за майки, все пак.

# 31
  • Мнения: 15 960
Morphea, не си въобще изключение, но наистина във форума едва ли има много такива, освен самотните родители.
По мои наблюдения необвързаните жени с големи деца или без деца ходят много на екскурзии, на почивки, на походи в планината, на танци и всякакви курсове. Не всички, естествено, някои са по-затворени, да речем вкъщи се занимават с разни хобита, цветарство и ръкоделия. Общо взето, за да не се отдава човек на депресивни състояния, трябва постоянно да е зает с нещо.

# 32
  • SF
  • Мнения: 20 771
Ти знаеш ли колко обвързани са обвързани само на хартия. И на антидепресанти.
Знаеш ли колко обвързани спят в различни спални, в различни апартаменти? Знаеш ли колко обвързани са забравили къде е морето, какво е да изкарат готина ваканция, да си купят скъпа дреха.
Искам да те успокоя, че не си само ти в тази тема. Много е трудно на хората да се определят като щастливи или нещастни. Чудят се какво да пишат, как да го напишат. А и темата тръгна без да се оформи дискусия.
В общи линии на всеки (и с гадже, и без гадже) му се случва да се сблъска със скуката, да има тъжни и дъждовни дни, а също и такива, в които не може да си свърши всички ангажименти. За сега само Слънце Луна и Нина са изразили мнение по темата. Останалото е алабалапортукала.

# 33
  • Мнения: 2 804
Морфеа  Hug

Има хора, които са си самодостатъчни, те по-лесно привикват със самотата. По-леко я приемат и не им тежи.

Има хора ( като мен), които не виреят пълноценно самотни. Аз имам нужда от любов (говорим за партньорска такава Simple Smile), за да съм по-щастлива. Буквално не съм аз, ако не обичам. Обичам детето си до безобразие, обичам родителите си, приятелите си.  НО искам да обичам и мъж.

Живях в обвързана самота близо 5 г. Дойде момент, в който, разбрах, че съм толкова нещастна и сама, и че искам да съм щастлива и сама, ако не бях прекъснала тази пародия на брак щях да полудея. Всъщност не щях, аз бях. Не бях вече същата. Така се промених, че в огледалото ме гледаше чужда жена - тъжна, смачкана, объркана, сива...без усмивка.

Реших да прекъсна брака си в най-неподходящия за мен момент Simple Smile Рискувах. Ада на Земята ми се срути на главата, но не съжалявам. Бях честна със себе си, с него. Ако не го бях направила...щях да съм старица на 30+ в лудницата.
Сама съм, трудно ми е, но не съжалявам и секунда за изборът си. Аз дишам.

Ще следя темата с интерес, ще се развива смислено, докато не дойдат да я оакат  някои! щастливи семейни кокошки с размахано пръстче и куп безценни, морализаторски и вездесъщи съвети за брака, мъжа, секса, любовта, вселената и всичко останало ( Боже, веднага в ума ми изниква образа на една съфорумка Simple Smile)

# 34
  • Мнения: 1 758
Esmee, може да се каже, че аз не скучая. Винаги си имам някакви мои занимания. Интересувам се от музика, играя в разни музикални фестове в Интернет. Освен това ми се налага все още да чета специализирана литература във връзка с професията ми.Въпреки това понякога усещам, че социалния ми живот куца. Приятелския ми кръг е много тесен - малко, но качествени хора. Обаче ми се иска да разширя познанствата си с нови хора, и то определено не говоря само за мъже, а и за жени. И да опитам да правя нови неща - да се кача на кон, да се науча да играя билярд, ей такива простички неща.

Самсара, и аз като теб напуснах мъжа си. Причината  беше, че той се провали като баща. И сега се връщам назад и виждам, че аз въобще не съм била щастлива. Не мога да си спомня хубавото, дори не знам защо се ожених. Не се чувствах разбирана и подкрепяна. Емоционално бяхме твърде различни.

Последна редакция: сб, 14 фев 2015, 18:23 от Morphea

# 35
  • Мнения: 54 045
Интересна тема. Peace

Само не разбрах тук кои трябва да пишат?
Сами и живеещи в мир със себе си, или сами, които търсят човек до себе си?
Аз съм от първите, засега, и се чувствам много добре. Grinning

Morphea, ти сама ли живееш? Децата при теб ли са?

# 36
  • Мнения: 2 779
И да опитам да правя нови неща - да се кача на кон, да се науча да играя билярд, ей такива простички неща.
A кое те спира да отидеш до някоя конна база и да опиташ или има прекалено много свян в теб и не се чувстваш сигурна как ще изглеждаш отстрани...Което всъщност е последното, което може да те притеснява, а напротив - преодоляването на задръжките е похвалният момент. Peace

http://memolition.com/2015/01/21/cool-seniors-that-will-destroy- … -age-stereotypes/

# 37
  • Мнения: 2 804
Само не разбрах тук кои трябва да пишат?
Сами и живеещи в мир със себе си, или сами, които търсят човек до себе си?
Аз съм от първите, засега, и се чувствам много добре. Grinning

И двата типажа сами Simple Smile
Боже, аз от проблеми нямам време да ми е скучно и да се чудя шах или фитнес. Но смятам, че подобен род занимания могат да уплътнят времето и да бъдат пълноценни и приятни само на човек, който се чувства сам по-себе си пълноценен.
Ако отвътре ти е празно, това е баластра. Ако с тях се опитваш да заместиш нещо няма да стане.

# 38
  • Мнения: 1 758
Дева, децата ми са големи и не живеят при мен. Синът ми е студент, а дъщеря ми работи. И двамата са в София. Ти си точно за тази тема. Как става така, че човек да е в мир със себе си? Защото аз никак не съм. Сега живея с родителите си. Страх ме е да не остана съвсем сама.

# 39
  • Мнения: 4 711
И аз съм така. Сама съм, но не мога да кажа, че съм самотна.
А за заниманията. Записах магистратура. Ходя на екскурзии, на планина, на море. Мислех на народни танци, за момента го отлагам.

Иначе и при мен е все по-тесен кръга от приятели. Доста се ожениха, други имат деца. Те търсят компанията на хора от тяхното обкръжение и на хора с техните тревоги и проблеми. Разбираемо. Обаче някои от тях забравят какво е било да си в нашето положение и не разбират нашите проблеми. Понякога имам чувството, че сме от различни планети Simple Smile

# 40
  • SF
  • Мнения: 20 771
Esmee, може да се каже, че аз не скучая. Винаги си имам някакви мои занимания. Интересувам се от музика, играя в разни музикални фестове в Интернет. Освен това ми се налага все още да чета специализирана литература във връзка с професията ми.Въпреки това понякога усещам, че социалния ми живот куца. Приятелския ми кръг е много тесен - малко, но качествени хора. Обаче ми се иска да разширя познанствата си с нови хора, и то определено не говоря само за мъже, а и за жени.

Morphea, изобщо не съм имала намерение да те съветвам "запиши се на танци, разхождай се в парка,  ходи на опера и балет, купи си дантелени чорапи..."
Знам защо си отворила тази тема. Иначе щеше да пишеш в "хоби и цветарство" Wink.
Самотният човек е самотен и когато пие кафе в парка, и когато обикаля планината, и когато отива на танци с пълна зала с жени, които не са му на възрастта и желанията. Които после бързат да скочат в дънките и по колите, за да се приберат при семействата си. Или бързат за някого, за да правят нещо. Simple Smile
Когато денят е зает с работа, деца, проблеми, транспорт и някакъв спорт, просто денят е зает. Но някак пак ти е празно и самотно.
Когато просто си седиш с някого, опънат пред телевизора и мислиш какво и къде да вечеряте, денят съвсем не е натоварен откъм мисли, притеснения, шум, веселба и задачи, но усещането не е за празнота, безвремие и безсмислие.

# 41
  • Мнения: 7 779
Интересна тема. Peace

Само не разбрах тук кои трябва да пишат?
как кои ? - всички  Laughing

# 42
  • Мнения: 54 045
Ооо, Бонго! Grinning Hug

Morphea, моето дете е още при мен, девети клас е.
Като се отдели, тогава ще му мисля.
Сега нямам време за самота и скука. Wink

# 43
  • Мнения: 7 779
ти си обвързана .... с 9-ти клас  hahaha

# 44
  • Мнения: 4 418
В смисъл да е доволен от живота, който води.

Ако си недоволен, имаш възможност да си промениш живота в посока, която е желана от теб. Разбира се в този процес е много важно, да имаш реалистични разбирания, очаквания и надежди.

Като цяло във всяка ситуация има и положителни и отрицателни страни, кои ти ще гледаш, зависи най-вече от теб.


...аз съм някакво ненормално изключение.

Има повече от една норма, повече от един път към щастието.

Общи условия

Активация на акаунт