Отговори
# 2 880
  • Мнения: 1 361
Май много са си снижили качеството на услугата и в Афродита. Аз ако трябва сега да избирам клиника,не знам какво щях да правя. Тя донорката може да е от Украина,но яйцеклетките се съхраняват в Овобанк,а те не знам какви критерии имат като банка. От 6 Я да изкараш едва 2 за трансфер си е трагично при това скъпо "удоволствие". За мъжа ще ти кажа - моя като даваше материал беше на 50 или май близо до петдесетака и никога не беше забременявал жена Simple Smile спермограмата му беше влошена, но пак при оплождането не са правили нещо по-специално защото количеството му беше ок за сметка на качеството. В друга клиника беше оплождането,не в Афродита,така че от тази гледна точка не знам дали ще получите по-различни идеи в другите клиники.

Ами на първо време ни предстои да получим отговори какво се случи. На моя мъж качеството беше ок.

# 2 881
  • Мнения: 824
Май много са си снижили качеството на услугата и в Афродита. Аз ако трябва сега да избирам клиника,не знам какво щях да правя. Тя донорката може да е от Украина,но яйцеклетките се съхраняват в Овобанк,а те не знам какви критерии имат като банка. От 6 Я да изкараш едва 2 за трансфер си е трагично при това скъпо "удоволствие". За мъжа ще ти кажа - моя като даваше материал беше на 50 или май близо до петдесетака и никога не беше забременявал жена Simple Smile спермограмата му беше влошена, но пак при оплождането не са правили нещо по-специално защото количеството му беше ок за сметка на качеството. В друга клиника беше оплождането,не в Афродита,така че от тази гледна точка не знам дали ще получите по-различни идеи в другите клиники.

Ами на първо време ни предстои да получим отговори какво се случи. На моя мъж качеството беше ок.
Това което аз направих на своя глава като изследване на мм беше кариотип. Друго не знам дали им се изследва на мъжете. Имаше и някаква виталност на сперматозоидите,но с каква цел се прави не знам. Дано да получите някакви насоки и план за действие, силно ви стискам палци

# 2 882
  • София
  • Мнения: 7 427
Аз бих обърнала внимание на хиперплазията на лигавицата, както и на тсх преди забременяване.

Аз бях с хиперплазия, правих хистероскопия преди трансфера, на която махнаха част от лигавицата, за да й дадат възможност да израсне отново здрава. До трансфера бях на хапчета, за да попречим да рецидивира.

ТСХ трябва да е под 2 преди забременяване, защото от медикаменти и стимулация скача.

За яйцеклетките вече доста сте изписали, аз лично избрах млада донорка и свежи яйцеклетки в Киев.

Успех и късмет следващия път 🍀🍀

# 2 883
  • Мнения: 2 535
Да кажа, че и младата донорка, и свежия трансфер, и Киев не са панацея.
Вече имам няколко неуспешни опити там.
Така че, понякога просто не става.

# 2 884
  • Мнения: 273
Mama2288 много съжалявам за неуспеха,нямате ли други ембриони? Обикновено с ДЯ първите ги трансферират, останалите ги замразяват. Хистероскопия за оглед на матката е задължителна, мисля че не е задължително да се прави непосредствено преди трансфер,май имаше поне 6 месеца давност. Тромбофилия,имунологични, тсх - това като минимум е трябвало да го проследят. Но обикновено няма коментар след един неуспех, казват случва се и това е. Даже при аборт не коментират,до 3 било ок,после тръгват да търсят причините. Аз затова станах половин лекар при моите опити

Ето това е проблемът: не исках да ставам половин лекар, считах че нямам сили за този тип борба и за недоверие към лекаря и към клиниката. Аз просто не искам да правя нещо по този начин!

Но сега, както писах, имам прекалено много въпроси и мисля, че не беше направен максимумът. А най-вероятно причината за неуспеха е извън мен, но аз пак търся дали нещо в мен не е липсвало.

Статистиката:
- микробиология от 14.10, Lactagyn предписан на 19.10 за 7 дни, трансфер на 24.11 и повече никакво проследяване.
- от вчера изследван ТСХ = 4.1. За, сведение съм напълно здрава по всичко, нямам тромбофилия, усвоявам добре всичко предписано. За трансфера бях като по учебник. Щит. жлеза е изследвана и нямам проблем с нея, но и не съм виждала стойност под 2,5. Пия 1х еутирокс, предписан 2020г., никой не ми е променял или коментирал терапията, даже ми беше изписано 1/2, аз го ивеличих на 1.
- юни 2021 ми е махан полип и/или задържан фоликул (което се коментираше първоначално и го имах от няколко месеца), но в епикризата пише: Ендометриум с участъци на полипозна хиперплазия. В десен маточен рог - наличие на ендометриален полип, изхождащ от задната маточна стена с р-ри 10/8мм.
- спермограма правена 3 пъти за 2г. при репродуктивен и винаги коментар, че е перфектна. За оплождането - нищо по-специално, освен че е правено ИМСИ (ако разбирам и помня добре) заради замразените яйцеклетки.
- въпрос, не трябвашв ли да направим допълнителни изследвания за него, тук четох за ДНК фрагментация и НВА твст - отговор няма нужда, ще приложим техники в ход ако установим проблем.
- въпрос: има ли какво още аз да изследвам, за да понижим риска: отговор - това са задължителните и препоръчителни изследвания (отново пратен списък, който имам; не направих нищо повече от това, което не ми беше изрично споменато, т. е. от дадения списък не съм направила:
-репродуктивен имунофенотип и антифосфолипидни тела;
- PICSI и калциев активатор;
НВА тест (да не говорим за това, че където сме питали, не знаят какво е, правя си извода, че д-р трябва да го назначи и да каже къде да го направим) ;
-хистероскопия и кариотип (карам по списъка)
- мъжа ми има само разширена спермограма, андрологът му каза, че не е необходимо да се предприема каквото и да било друго, даже бил много учуден защо го търси. Спрели са го от други изследвания, не било необходимо.
Аз съм съгласна с Дели, че е трябвало нова хистероскопия.
Не знам какво е хиперплазия, но знам, че веднъж като се е образувал полип, може пак да стане след като е махнат.
От юни 2021 е достатъчно време да се е случило пак нещо и е трябвало се погледне с нова хистероскопия, още повече щом и хиперплазията трябва да се лекува.
И съгласна за ТСХто. Трябва да е най-много 2, някои клиники даже искат 1.5.

След Лактажина пуснахте ли пак микробиология? Предполагам е изписан с причина, а не “за всеки случай”. Защото аз лекувах уреаплазма и на контролната микробиология тя си беше там след първия антибиотик 7 дена, та пихме 14 дена друг антибиотик.

Относно мъжа: съмнителни са тези мъже дето за 40+ години не са забременели никой. Имаше една история тук по форумите за един такъв мъж, който се оказа, че има някаква особена форма на хроничен Хепатит Б, която даже не се хваща с обикновен тест.
Пуснете една ДНК фрагментация да се знае там какво става.

Аз лично бих сменила клиниката. Ясно, че има пропуски и непрофесионална комуникация за тия “слабички” и не знам какви ембриони. Така просто не се говори защото с нищо не помагаш, освен да стресираш жената.
Успех 🍀

# 2 885
  • Мнения: 233

Ами....мога да коментирам при мен на какво се дължаха 3 мисед аборта в 10 гс и как си реших проблема и си спасих детето - с едно хапче от 3 лв. Дължаха се на имунологичен фактор,неизяснен явно, който не се повлия от вливки на интралипид (Русев) и разни други лекари, които пък изобщо не го отчетоха като фактор. При всеки може да е различен фактора, трябва да се отхвърлят по-често срещаните проблеми още преди първия трансфер. Това мисля аз. Дали са свежи или замразени за мен е само един от многото фактори за успех,но пък замразените си имат други предимства - могат да бъдат върнати в подходящо време,подходящ цикъл, а не да бързаш да се напасваш към донорката. За хора като мен с проблеми при правенето на лигавица този месец може изобщо да не е подходящ за връщане на свежи Я, но следващия да е перфектен. И какво се случва - само за да е свеж трансфера трябва да ги върнат точно в месеца на пункцията, за мен това е гаранция за неуспех.
[/quote]
Бихте ли споделили наименованието на лекарството за 3 лв., което Ви е помогнало. Благодаря

# 2 886
  • Мнения: 824
Последната бременност пих преднизолон през цялата бременност, не намерих смелост да го спра до раждането. В клиниката където купих ДЯ и правих първите 3 трансфера го спираха в 9 гс и при мен веднага в 9-10-11 гс следваше мисед. Коментирах N на брой пъти да пия преднизолон по-дълго време,отговорът беше,че това потенциално може да даде проблем при бебето. Ама никой не коментира,че без него изобщо няма бебе... А да не говорим колко хиляди жени с автоимунни заболявания пият кортикостероиди и раждат деца без проблеми. Накрая си взех последните 2 ембриона и се преместих в друга клиника.
Така че - факторите за неуспех са много, понякога най-важното е човек да се информира сам, за съжаление в повечето клиники не се обръща достатъчно внимание на пациентите.

# 2 887
  • Мнения: 502
От къде/ къде се преместихте
Последната бременност пих преднизолон през цялата бременност, не намерих смелост да го спра до раждането. В клиниката където купих ДЯ и правих първите 3 трансфера го спираха в 9 гс и при мен веднага в 9-10-11 гс следваше мисед. Коментирах N на брой пъти да пия преднизолон по-дълго време,отговорът беше,че това потенциално може да даде проблем при бебето. Ама никой не коментира,че без него изобщо няма бебе... А да не говорим колко хиляди жени с автоимунни заболявания пият кортикостероиди и раждат деца без проблеми. Накрая си взех последните 2 ембриона и се преместих в друга клиника.
Така че - факторите за неуспех са много, понякога най-важното е човек да се информира сам, за съжаление в повечето клиники не се обръща достатъчно внимание на пациентите.

# 2 888
  • Мнения: 61
Аз също съм при Владимиров, след три опита на ЕЦ преминахме на ДЯ,  от първи опит с българска донорка сега съм 9 гс и  имаме още едно замразено ембрионче. Мисля, че докторът знае какво прави, но винаги има и доза късмет.
Някоя от вас да пробвам с ДЯ при др Явор Владимиров?

# 2 889
  • Мнения: 61
Аз направих теста на 7 ми ден след 5 дневен ЗЕТ и чхг беше 109, доктора каза че при 5 дневните отчита по- рано.

На 5ти ден, но сме в борба с ММ, защото той не иска да бързаме с теста и да се филмирам. Знам, че вече би трябвало да покаже ако е имало имплантация, защото днес ми е 8ми ден. Не мога да го определя и на кръв, по-скоро много малка слуз с лек цвят.
Момичета, вчера да 2 ходения оо тоалетна през деня, бършейки се имах като лека слуз с червеникав оттенък. 7ми ден ми беше и си мислех дали е възможно да е късна имплантация. И на моменти много силна режеща болка в яйчниците. Вече психически изкуках, сънувам само болница, лекари и бебета. Няма да издържа чак до 14ти ден за кръвен... 😒
На кой ден бяха ембрионите при трансфера? При мен на 3дневни ембриони на 9ти ден от трансфера вече имаше чхг при кръвния тест. Беше с много ниски стойности,но го имаше.

# 2 890
  • Мнения: 824
От къде/ къде се преместихте
Последната бременност пих преднизолон през цялата бременност, не намерих смелост да го спра до раждането. В клиниката където купих ДЯ и правих първите 3 трансфера го спираха в 9 гс и при мен веднага в 9-10-11 гс следваше мисед. Коментирах N на брой пъти да пия преднизолон по-дълго време,отговорът беше,че това потенциално може да даде проблем при бебето. Ама никой не коментира,че без него изобщо няма бебе... А да не говорим колко хиляди жени с автоимунни заболявания пият кортикостероиди и раждат деца без проблеми. Накрая си взех последните 2 ембриона и се преместих в друга клиника.
Така че - факторите за неуспех са много, понякога най-важното е човек да се информира сам, за съжаление в повечето клиники не се обръща достатъчно внимание на пациентите.
Преместих се от клиника в Пловдив (Ню Лайф) в клиника в София (Афродита), не само заради имунологичния проблем. За мен когато човек не е доволен и не постига успех в една клиника,значи тази клиника не е неговата, тези лекари не са неговите и този подход не е неговият. Колкото и опита да направи резултатът ще е все същия. Не казвам,че едната клиника е по-добра от другата, две двойки си преместихме ембрионите тогава  - другата двойка доколкото знам не успя. Просто аз имах идея какво трябва да се промени и намерих лекар,който беше готов да се вслуша в това. Отделно разбира се се консултирах с имунолог относно дозите и рисковете.

# 2 891
  • Мнения: 502
Самият доктор Владимиров ми обясви че като е с пресен материал а не замразен става.
Честито Simple Smile
Аз също съм при Владимиров, след три опита на ЕЦ преминахме на ДЯ,  от първи опит с българска донорка сега съм 9 гс и  имаме още едно замразено ембрионче. Мисля, че докторът знае какво прави, но винаги има и доза късмет.
Някоя от вас да пробвам с ДЯ при др Явор Владимиров?

# 2 892
  • Мнения: 1 361
Момичета, благодаря ви! Онзи ден ми се изтри отговора. Ще пиша тези дни пак. Успех на всички! Все някога ще стане, вярвам, че за всеки има успешна формула. 🍀

Допълвам се с нова информация: от 6 яйцеклетки, 3 оплодени като нормални, от тях една спряла развитие на ден 5, останалите 2, които ми върнаха, са били втора степен бластоцист с клетъчни елементи, които не са позволявали замразяване. Не може да се каже на какво се дължат тези клетъчни елементи или на коя страна (неправилно делене или генетична аномалия). Случвало се често.

Последна редакция: пн, 05 дек 2022, 13:42 от Mama2288

# 2 893
  • Мнения: 1 361
Въпрос: неделя сутрин спрях лекарствата, днес доста ме наболяват и двата яйчника, как да го тълкувам? Много рядко едва - едва са напомняли за съществуванвто си и ми е 'новост'... Тепърва ми предстои да разбера какво се случва с тялото ми.

# 2 894
  • Мнения: 263
Здравейте, момичета, случвало ли ви се е да забравите лекарство. Снощи от всичко за пиене, биене на инжекции и прочие, забравих циклогеста.... Сега го сложих рано сутринта, но предполагам, че не трябва да слагам  още едно в нормалния час по принцип. И друго - кога поставяте кръворазреждащите и дали ако го слагам вечер към 9, е възможно от това да ставам толкова често до тоалетна нощем.

Общи условия

Активация на акаунт