Милано - 5

  • 84 431
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 41
Момичета в Събота се завърнахме от Милано. Времето беше прекрасно, нито много топло нито много горещо. В България беше доста жега като си дойдохме и малкия се разболя  Sad . Уикенда ще седна да напиша по-подробно как прекарахме  Grinning

# 226
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Може ли да ми кажете как стои въпроса с паркирането в близост до Порта Венеция, но извън зона С. Ще пристигнем в петък вечер от Флоренция и ще си тръгнем в неделя. Моля да ми дадете инфо за цени и часове.

# 227
  • София
  • Мнения: 3 771
lyuba84
В този САЙТ
вкарваш датите и часовете, ще ти покаже място и цена....

# 228
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Блед, много ти благодаря. Сайта обаче е за паркинги, а не за паркиране на улицата, тоест синята зона ме интересува как работи.
Ние мислим да обиколим два дни из Тоскана, което зная, че е крайно недостатъчно, аз на малки глътки я поемам Италия, а Милано е задължително за мъжа ми, ако не е ходил там, не е бил в Итали.
Мислим събота сутрин да отидем до Комо и тук имам малко въпроси.
1. Колко време да предвидя, от 9 до към 14 или до към 17ч?
2. Кой маршрут на корабчетата да вземем и ако има значение компанията?
3. От Комо (населеното място) ли да започнем обиколката?
Приемам предложение за местата, които да посетим на езерото.
Благодаря ви

Последна редакция: ср, 19 авг 2015, 09:51 от lyuba84

# 229
  • София
  • Мнения: 3 771
lyuba84
Дадох тази възможност, защото ние винаги в Милано оставяме колата или в хотела/търсим с паркинг/, ако не, през сайта. И повече не мислим за нея, не ни и трябва. А и излиза по евтино.
За паркиране виж ТУК

Предвиди повечето време за Комо, защо да бързате...
За корабите виж този САЙТ
Ако искаш частна романтика ТУК
Разгледай и ТУК
Обиколили сме цялото езеро и по суша, неведнъж, ако ти трябва и това ?
Ако се качвате от Комо, изглежда така от един от хотелите ни:



Време за градчето сигурно няма да имате, виж ТУК

А ако може да се качите и до ТУК цена няма да има, може с колата, може и с фуникуляра.
Затова ти казвам, че си трябва време...
Успех...Bella Italia

# 230
  • Мнения: X
Блед, много ти благодаря. Сайта обаче е за паркинги, а не за паркиране на улицата, тоест синята зона ме интересува как работи.
Ние мислим да обиколим два дни из Тоскана, което зная, че е крайно недостатъчно, аз на малки глътки я поемам Италия, а Милано е задължително за мъжа ми, ако не е ходил там, не е бил в Итали.
Мислим събота сутрин да отидем до Комо и тук имам малко въпроси.
1. Колко време да предвидя, от 9 до към 14 или до към 17ч?
2. Кой маршрут на корабчетата да вземем и ако има значение компанията?
3. От Комо (населеното място) ли да започнем обиколката?
Приемам предложение за местата, които да посетим на езерото.
Благодаря ви

Люба, аз ще ти отговоря съвсем конкретно и без снимки дори и от хотела ни  Mr. Green Мисля да оставя сама да си ги наснимаш.  Grinning

Въпрос 1: Ако имате само 1 ден за езерото Комо отдели на гр. Комо минимално време. Има ясно обособен "стар град" и много приятна крайбрежна улица. Заслужава си времето, но ако имате малко време има и доста други ценни места за преживяване. По добре наблегни на Беладжио, Варена, Менаджио. В Чернобио има доста вили и вила д`Есте, която е превърната във високо-класен хотел и не е достъпна, но пък може да се види по отблизо от крайбрежната алея.
Но на първо място бих те посъветвала да отделите достатъчно време на вила Карлота и нейния парк. Ние сме били през пролетта там и беше прекрасна с нацъфтелите храсти и цветни градини.

2. Маршрутът ти зависи от това какво ще вкарате в програмата си. Принципно Комо (за разлика от Маджоре и Гарда) е хиляди пъти по-добре да се обикаля с корабче. Така се виждат безброй вили от водата и гледките са невероятни. А и пътуването е по - бързо. Ние обаче бяхме с кола за съжаление.
Тук можеш да си направиш маршрута с корабчетата по часове дори http://www.navigazionelaghi.it/eng/c_orari.asp

3. Дали от Комо да започнете зависи къде ви е най-лесно да оставите колата. Ако имаш нужда, ще ти дам координати на частния паркинг в който ние бяхме оставили нашата през няколкодневния ни престой на езерото. Принципно Комо и Леко са двата големи града на езерото. Между другото Леко също си заслужава една разходка.

За Брунате: в никакъв, никакъв случай не се качвайте с колата. Излишно упражнение по тесен път с огромна денивилация и 180 градусови завои, който ние минахме първия път и в проливен дъжд с безобрано натоварено движение. Освен това местните карат по него много идиотски. На мен на два пъти ми се прииска да сляза от колата. Вземете си фуникуляра. Много е приятно. От Брунате се открива прекрасна гледка към езерото и гр. Комо и при ясно време дори можете да снимате вила д`Есте в Чернобио. В Брунате е живял и починал Пенчо Славейков.

Последна редакция: сб, 22 авг 2015, 17:45 от Анонимен

# 231
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Благодаря за съветите, много сте ми полезни

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
.роси , а 2 дни стигнаха ли? Ние имаме три пълни чисти  дни в Милано и  купих билети за два дни за Експо, следващия   го оставих за разходка. Реших,че на място,ако не ни стигнат двата дни,ще вземем билет за още  ден. Сега пък се чудя   newsm78 ако  има опашки за билети, ще ме откаже .
Любче    bouquet
Хм,Редактирам се ,като мета адашката ми дойде идея. Колко време е с влака от Милано до Комо и дали има смисъл? Какво ще кажете? Аз в Милано не съм била и може и да ми се разглежда, но Съпружето  е бил сто пъти и езерна разходка много повече ще му хареса.  Та третия ден да си отделя за езерото. Ще видя ли нещо , като съм без кола или гъз път да види ще е ?

Последна редакция: чт, 27 авг 2015, 16:21 от luba_rizova

# 233
  • Мнения: 6 031
...  Та третия ден да си отделя за езерото. Ще видя ли нещо , като съм без кола или гъз път да види ще е ?
Понеже ние обикаляме винаги без кола, да кажа, че сме се разхождали до Комо(града и езерото) за един ден.
Плана ни беше:
Сутринта влак до Комо(града) - бърза разходка там, без никакви забележителности.
Фуникуляра до Брунате и бърз поглед от там, снимки пред къщата, където е живял П.Славейков и обратно към Комо.
Следваше корабче до Вила Карлота(разглеждане), после друго до Беладжио - разходка там, после отново корабче до Варена - разходка и вечеря там и с късен влак към Милано.

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
.Мими , мерси за идеята. Ми то много ползотворно си става така! Ехааая!   bouquet

# 235
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Защо се посещава вила Карлота точно?
Мои познати казаха, че са очаровани от вила Балбианело.
Каква е разликата и коя да посетим всъщност?
Вече много ми се ходи, но преди това ми предстои  на Мими любимия Париж Simple Smile
Искам да идва октомври Simple Smile

# 236
  • София
  • Мнения: 3 771
Защо се посещава вила Карлота точно?
Мои познати казаха, че са очаровани от вила Балбианело.
Каква е разликата и коя да посетим всъщност?
Вече много ми се ходи, но преди това ми предстои  на Мими любимия Париж Simple Smile
Искам да идва октомври Simple Smile

lyuba84
Страхотни въпроси...
Вила Карлота е дежурния отговор на посетилите Комо, но без да са ходили до Балбианело.
Разликата е огромна, самото мястото на втората и дава огромно предимство, неземна красота.
Карлота е просто музей с невероятна градина. Самата сграда прилича повече на хотел, нищо разчупено.
Няма собствен кей, а е през улицата.
Балбианело е реална вила както за посещения, така и можеш да я наемеш цялата.
Разположена на тераси с няколко постройки, типично и красиво. На малък полуостров сякаш създаден за нея.
В нея кипи живот, можеш да видиш романтични събития наравно с посетители, така и да я затворят цялата за някой, който е платил за това.
Преди да я видя се чудех защо точно нея избират кинаджиите, сега вече знам.
Желателно е да се видят и двете вили, още повече, че са близо/4-5 км./
Но, ако избора е неизбежен, аз съм за Балбианело, имам и други причини да мисля така, но друг път.
Около Комо има вили, които ми пълнят душата. Такива, в които можеш да отседнеш, а не музей.
Обикаляли сме ги, просто така за наслада на окото. Като Кончета, Бианка, Белависта и др.

Последна редакция: сб, 29 авг 2015, 13:09 от Bled

# 237
  • Мнения: X
Защо се посещава вила Карлота точно?
Мои познати казаха, че са очаровани от вила Балбианело.
Каква е разликата и коя да посетим всъщност?
Вече много ми се ходи, но преди това ми предстои  на Мими любимия Париж Simple Smile
Искам да идва октомври Simple Smile

Всъщност Люба като посетила и двете вили  Mr. Green и съобразявайки се с малкото ви време ти казвам - вила Карлота. Предполагам нямаш желание да наемаш Балбианело?  Joy Карлота се посещава не заради самата вила, която не впечатлява нито като архитектура, нито като експозиция(това важи и за Балбианело), а заради великолепния парк. Балбианело впечатлява като гледка от някое корабче в езерото. Градината и е по постна(английски тип), малка и подстригана. А кинаджиите я наемат защото е фотогенична на фона на езерото. Но то и туристопотока сам по себе си говори, коя забележителност от двете е по заслужаващата си.
Действително вилите около езерото са безброй. Но когато имаш малко часове, бижуто на Комо е Карлота. Само гледайте да е в хубаво време.

# 238
  • София
  • Мнения: 454
Здравейте, може ли някой да ме ориентира как се стига от летището в Бергамо до Мола, има ли подлез, търсих назад в темата, но не открих информация

# 239
  • Мнения: 19 007
Здравейте, може ли някой да ме ориентира как се стига от летището в Бергамо до Мола, има ли подлез, търсих назад в темата, но не открих информация

има подлез, да
върви се около 10 мин, тръгва се надясно покрай паркинга, има стрелки, няма да се объркате, а и винаги някой отива на там, ще се ориентирате

Общи условия

Активация на акаунт