ПОМОЩ БЕБЕТО МИ ПАДНА!

  • 9 788
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Здравейте,мили мами.Днес беба падна от люлката,обърнах се за малко да оправя леглото не и бях сложила коланите (мъжа ми каза, че няма как да падне,но падна)и падна.Високо е 30 см. но тя е само на 38 дни.И много се уплаших не падна на главата си,но мисля че я удари малко на люлката.Нз много се изплаших и изобщо не можах да разбера какво се случи!Не плака много аз се уплаших повече от нея да е плакала около 1 минута и като я гушнах спря.Няма видими наранявания, изкривяване и не плаче като я натисна някъде.На някой случвало ли му се е толкова малко бебе да се удари?Много ме е страх да не се отрази нещо по-нататък в развитието и!И не смея да кажа и на мъжа ми ще ме убие.Нз как се случи това сигурно съм лоша майка коя нормална майка би допуснала такова нещо.Какво може да стане кажете ми моля ви ако имате такива случки направо ще се побъркам Cry Cry Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 28 469
Не е паднало от високо, и след като не си е ударило главата, не бих се притеснявала толкова. На твое място, за всеки случай, бих го завела при дежурния лекар да го види  Simple Smile Виж и тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=722785.0

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Бебето е много малко.Най-добре е да го заведете на преглед .Така и вие ще сте по-спокойни.


# 3
  • Мнения: 5 128
Бебето наистина е много малко. Аз бих го завела задължително веднага да го види лекар, за най-сигурно  Peace

# 4
  • Мнения: 6 764
Успокой се! Бебето не е паднало от високо и вероятно всичко е наред. Все пак е доста мъничко, за мен най-разумно е да отидете до спешния за преглед. Не си лоша майка, случват се инциденти. Колани, било то на шезлонг, количка, столче слагай винаги. Още сте малки и вероятно просто се е изхлузило от люлката, защото няма как да се обърне. Стискам палци всичко да е наред.

# 5
  • Мнения: 298
Страх ме да кажа на мъжа ми.Предималко повърна много никога не е повръщала толкова много!Не знам дали не е от витамин цето понеже е и малко болна.Нз чувствам се ужасно.После видях,че има малко удрано на главичката от страни явно се е ударила от страни на люлката.Ще се обадя утре на лекарката просто не смея да кажа на мъжа ми.Но ако я беше заболяло или ако и имаше нещо щеше да плачи повече, а тя дори не се изплаши толкова много.Не знам,моля се на господ всичко да е наред заклевам се,че повече никога няма да го допусна ще я пазя като очите си само всичко да е наред.Четох,че и да я  заведа на лекар по-рано от 6ти месец не може да и направят скенер на главата.Дали може да има някакви последствия като например да се развива по-бавно?

# 6
  • Мнения: 5 128
Недейте разсъждава какво щял да ви каже мъжа ви, здравето на детето ви е най-важно! Отидете на лекар, в спешното или каквото ви препоръча педиатърът ви  Naughty

Последна редакция: сб, 21 фев 2015, 19:36 от v.r.i.

# 7
  • Мнения: 298
Да ще се наложи да му кажа след малко трябва да си дойде отиде за мляко.Защото ми се струва, че не е много адекватна.Сега спи а като си сложа пръста стиска го и после го пуска.Какво означава това какви биха могли да са подследствията?

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Кажи на мъжа си какво се е случило и заведете бебето в спешното да го види доктор.
И кажи на доктора,че детето е повърнало.




# 9
  • София
  • Мнения: 4 285
Спокойно! Моята като беше бебе на около мкесец падна на ламината в кухнята от стола, имаше само цицина. Но ,ако повръща (това по принцип е симптом за по-сериозен удар) я заведи на доктор. И хич не се притеснявай какво ще каже мъжът ти. Ако гъкне му отговори, че никой не е застрахован и такива неща непрекъснато се случват (всички деца са падали като бебета). Я, той да будува нощем, да се грижи за бебето, да върши домакинска работа да го видим. Ако се притесни е нормално, но ако тръгне да ти пили на главата се защитавай!
И излез от филма, че си лоша майка. ПО твоята логика 100% от жените ще сме лоши майки. Чакай да проходи, да видиш тогава какво чудо ще е.

# 10
  • Мнения: X
Предималко повърна много никога не е повръщала толкова много!Не знам дали не е от витамин цето понеже е и малко болна. пазя като очите си само всичко да е наред.Четох,че и да я  заведа на лекар по-рано от 6ти месец не може да и направят скенер на главата.Дали може да има някакви последствия като например да се развива по-бавно?
Не умувайте, а отивайте в спешен кабинет!

# 11
  • Мнения: 298
Кажи на мъжа си какво се е случило и заведете бебето в спешното да го види доктор.
И кажи на доктора,че е повърнало детето.



Обадих и се каза,че ако пак повърне да я заведа на лекар.Реагира спокойно не се уплаши да каже веднага да я заведем.Но за всеки случей ако няма проблем утре пак ще я заведа да я видят.Ох дано всичко да е наред,че няма да си го простя ако нещо и се случи.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Значи стискаме палци всичко да е наред. newsm10
А ти не се обвинявай,на всеки може да се случи.Не си лоша майка.

# 13
  • Мнения: 298
Ох дано да е наред.Четох в една друга подобна тема която ми изпрати една от вас,че на тази възраст са им меки костите и няма опасност от счупване.Но все пак вече много ще внимавам.Не знам обаче сякаш знаех,че нещо се случи.Преди няколко дена сънувах,че пада по лице на цимента в болницата.Като я вземех все имах усещането,че ще я изтърва направо изтръпвах.А за капак на всичко днеска в спешния педиатърката ми се развика,че щяла да падне въпреки,че бях до нея и я обличах.И като се прибрахме се изтопурдяса.

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Ако имаше нещо счупено щеше да се скъса от рев,защото счупеното боли много.

Общи условия

Активация на акаунт