Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 фев. 2015, 11:14 ч.

Къде в Огняново

• 112 930
  • 328
  •   1
Отговори
# 315
  • в града на вечния купон
Търся мнение за комплекс Черния Кос от някой , който скоро го е посетил.
По специално ме интересува как е през  зимните месеци-топло ли е, храна, спа.

# 316
Търся мнение за комплекс Черния Кос от някой , който скоро го е посетил.
По специално ме интересува как е през  зимните месеци-топло ли е, храна, спа.
Привет.
Ние сме ходили там преди време,именно зимните месеци.На лукс не го докарва като другите хотели,но стаите са чисти,водата е много топля,басейна е малък,но става.Личи си,че са правени подобрения на хотелчето.Храната също става.На сет меню (беше когато ние ходихме).На близо е ресторант Рай.Там готвят страхотно и в големи количества. И въпреки,че не е 4-5*,цената определено компенсира за това.

# 317
  • в града на вечния купон
Мерси!
Аз за коледа искам , но не търся лукс да е топло, приятно за почивка.

# 318
За разходка с 3 годишно дете дали има подходящи места в района?

# 319
Храната в Елеганс  (визирам закуската) не ми харесва , от мн нисък клас.  Нито сиренето е сирене нито кашкавала и колбасите.
В Парадайс е идея/две по добър в това отношение
Иначе и двата са подходящи за деца имат страхотни басейни.

Здравей.

Моля те за съвет - колебаем се между Елеганс СПА и Парадайз. С дете на 3.5 години сме, търсим хубаво СПА с топъл вътрешен басейн, ако има и детски, би било чудесно.
Предварително благодаря.

# 320
Парадайз

# 321

Благодаря. Оказа се, че няма свободни места за идните уикенди - насочихме сме към друга локация.

# 322
Здравейте,
търся информация за хотел Елеганс. Четох назад, но не разбрах как е температурата в общите части, ресторант, СПА и стаите разбира се.

# 323
Здравейте, интересува ме в СПА ОАЗИС предлагат ли се масажи , терапии.....и други глезотийки или са само сауна , парна баня и басейни. Ще съм благодарна ако някой ме ориентира , защото в сайта няма нищо.

# 324
Здравейте, в Огняново отсядаме с приятели от много години (още когато беше само профилакториума и Елис). След това, като откриваха нови хотели посещавахме някои от тях. Спряхме се окончателно на хотел Елеганс, където всичко за нас е истинско. Вече повече от 4 години по няколко пъти в годината отсядаме в Елеганс и всеки път ни изненадват с нещо ново. Басейните са топли и с постоянно течаща минерална вода (особено зимата, когато басейните са затворени мирише на минерална вода; в единия малък басейн водата е много топла). Топла и минерална е водата също в Терма вита и в Елис. На много от хотелите водата не е от минерален извор, а е от сонда и се загрява допълнително, което за мен значи, че не се сменя, а се върти една и съща вода. Питали сме по-възрастни от селото и са ни казвали, че хотелите на баирите не са с минерална вода.

Храната в ресторанта на Елеганс е много вкусна и порциите са големи. Повечето от продуктите, които използват са от земеделци от околните села – домати, краставици, чушки, лук, картофи и каквото се ражда там в района. Млечните продукти са от местна мандра. Говорили сме с доставчиците на продукти, когато сме ги виждали да ги разтоварват. Всичко се приготвя в ресторанта, вкл. и десертите, без да се използват полуфабрикати. (първите години сме вечеряли и в „Рай”, но от известно време там стана ужасно – разочаровани сме, всичко там вече е различно от преди, повече е като закусвалня)
Ние посещаваме хотел Елеганс преди да се роди детето ни и от 2-месечно бебе го къпем спокойно в басейните на хотела, защото водата е бижу – различните басейни имат различна температура, за различни вкусове.
За чистотата в стаите – всичко е много чисто, стилно и класическо (не сме привърженици на кича и шареното). По хигиена минава мноооого прехвалени хотели, което за нас и детето ни също е много важно. Напоследък отсядаме с пакети с включена закуска и вечеря и сме доволни. Понякога се организираме 10-12 семейства, всички сме с малки деца и всички сме доволни.
Закуската е разнообразна, а понякога си поръчаме домашни мекици от предния ден и ги правят превъзходни. Вечерята е по меню, но има избор от много ястия. Цените са нормални, оставаш доволен. Когато сме група от повече семейства предпочитаме да почиваме през седмицата – от неделя до четвъртък, тогава има по-малко хора,  а също и цените за нощувки и пакети са по-ниски. Нямаме забележки към хотела.

При единствения ни престой в хотел Парадайз станахме свидетели как двете деца на едно семейство (жената българка, мъжа чужденец) бяха избили целите в пъпки от басейните. Майката бе категорична, че е от водата – или от многото препарати, или от мърсотия – не искам да коментирам повече, но заяви, че ще се местят в друг хотел. Наистина водата там навсякъде е хладка, а в джакузито сигурно се загрява допълнително и там беше топла, но това значи, че в джакузито водата не се сменя.

Все пак всеки от нас има различен вкус – някой предпочита да се похвали със снимки къде е бил, на кой „замък” или сарай е бил, друг предпочита друго. Най-добре е да се  посети лично, за да добиеш лични впечатления. Това лято, като почивахме отново в Огняново, отидохме до замъците за кафе, но не останахме, защото гостите им бяха ужасени, че останали без ток и вода за дълго време – двата замъка са на високо в гората и водата се изпомпвала от сонди с помпи. След като спрял тока, спряла и водата и всичко потънало за часове в миризми и ….., а цените там никак не са ниски. В Огняново само Терма вита е на друго ниво, но там и цените са доста по-високи.

# 325
Много изчерпателен и полезен пост, благодаря. Имаш ли лични снимки от престоя си в хотела?

# 326
Много изчерпателен и полезен пост, благодаря. Имаш ли лични снимки от престоя си в хотела?
Не съм правила много снимки (от всяка година имам по някоя снимка с детето). Сайта на хотела е скромен, но има хубави снимки. Green Heart

# 327
  • Варна
Търся съвсем пресни тазгодишни впечатления от Вила Рай, х-л Делта и х-л Бохема. Сега ще погледна и другите хотели, които сте споменали тук. Благодаря!

# 328
Първо - поста е стар, но едва сега го видях ....и отговарям защото според мен е подвеждащ, а целта на форума е да се даде реална представа за нещата .Вярно е, че всеки има свое мнение  и свои разбирания - аз доста пъти съм се доверявала на написаното от другите, получавала съм помощ и напътствия, един два пъти съм се "минавала" . В резюме срещу написаното съм вмъквала мои коментари само на тези места където считам, че не отговаря на истината. И накрая за хотела - среден клас хотел, добро бюджетно решение - може би най- доброто което има в Огняново  като цена/ качество, но в никакъв случай не е като описаното                                   

Здравейте, в Огняново отсядаме с приятели от много години (още когато беше само профилакториума и Елис). Аз също от повече от 10 години посещавам Огняново и съм била в  част от тях
Храната в ресторанта на Елеганс е много вкусна и порциите са големи. Повечето от продуктите, които използват са от земеделци от околните села – домати, краставици, чушки, лук, картофи и каквото се ражда там в района. Млечните продукти са от местна мандра. Говорили сме с доставчиците на продукти, когато сме ги виждали да ги разтоварват-  За двата ми престоя там определено нито един продукт не бе домашен ами дори от по- нисък клас  - и това не е само мое мнение за съжаление - и друга дама беше писала за това. В Огняново - т.е Марчево които са на космическото разстояние 10-15м едно от друго наистина съм яла домашни  продукти - писала съм в преден пост 
. Всичко се приготвя в ресторанта, вкл. и десертите, без да се използват полуфабрикати. (първите години сме вечеряли и в „Рай”, но от известно време там стана ужасно – разочаровани сме, всичко там вече е различно от преди, повече е като закусвалня)- за Рай определено порциите са вече по малки но все така готвят вкусно - лично мнение по добре от ресторанта на Елеганс
Ние посещаваме хотел Елеганс преди да се роди детето н къпем спокойно в басейните на хотела, защото водата е бижу – различните басейни имат различна температура, за различни вкусове - така е
Закуската е разнообразна, а понякога си поръчаме домашни мекици от предния ден и ги правят превъзходни. За мен най- слабото ястие е закуската  - не знаех, че може да си поръчате предварително ... Вечерята е по меню, но има избор от много ястия-  стандартна кухня . Цените са нормални, оставаш доволен. Когато сме група от повече семейства предпочитаме да почиваме през седмицата – от неделя до четвъртък, тогава има по-малко хора,  а също и цените за нощувки и пакети са по-ниски-  да но това го предлага всеки един хотел - така, че не е изключение 

Общи условия

Активация на акаунт