Къде в Огняново

  • 150 320
  • 468
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 208
Merlinski, аз съм резервирала в Елеганс, но много ме интересува Терма Вита и Валентината де като се върнеш. Елеганс само съм го разглеждала, но съм била в Петрелийски и не ми хареса, ама никак, особено студените басейни. Кажи ми нещо повече за Елеганс Praynig, храна, басейни най-вече, чистота....

# 166
  • Мнения: 3 377
sisitons,
На мен Елеганс като съотношение цена - качество ми допадна. Няма лукс, но е чисто и приятно. Бяхме през есента, попаднахме на топъл слънчев ден и сме ползвали само външните басейни - т.е. външен голям и външен покрит, много приятно топъл бясейн. Беше чисто, включително стаите и общите части. Матраците бяха доста удобни. Самата ни стая беше доста тясна, банята - също. Хотелът включва два блока, нашата стая беше в старото крило, над рецепция. Може би в новия блок да са малко по-просторни стаите, не знам... Ресторанът е в новия блок. Ние го посетихме веднъж и ни хареса - беше вкусно, народни цени. Хранихме се и във Вила Рай, близо е, големи порции и вкусотия /правят специфични картофи соте със сметана, пиле соте, пиле по алпийски, свинско с каперси и изобщо... препоръчвам горещо/. Мисля, че ще ви хареса, заредете се с положително настроение  Peace

ПП Петралийски и ние винаги сме го избягвали поради предупреждение за студени басейни, а външно толкова ми харесва! И при тези топли извори в района направо се чудя на управата на хотела  Crazy

# 167
  • Мнения: 1 028
Аз също да добавя, че Елеганса много ми хареса. Ние бяхме на пакет със закуска и вечеря и храната е фантастична-сутрин избираш от три-четири закуски в т.ч. сандвичи и разни домашни-мекици, баници, пържени филии; вечерята-салата, 6 основни и десерт. Количествата са огрооомни.
Да предупредя, че големия външен басеин е по-студен, защото е за плуване-с олимпийски размери. Джакузито вътре е много добро.
Хотелът е чист, персонала приятен.

# 168
  • Мнения: 2 208
Благодаря, момичета. Ние обичаме да плуваме, ако са напълнили откритият ще се пробваме да поплуваме. Може да се доплати 12 лв за вечеря разбрах или на свободна консумация. отивам с приятно чувство, били сме в Рай, наистина страхотен Peace. Петрелийски наистина е уникален, хубаво направен, но ужасно занемарен, ужасно, мръсен неподдържан. За първи път ми се случи блок маса и нищо не е вкусно на вечеря, как съумяха да съсипят продуктите не знам. А готвачката и дъщеря на собственика участваше в Мастер шеф , един от предишните сезони. Не написахте нищо за Терма вита, гледам понамалили са цените, та може него да пробваме. В Елис има много хубаво миро, но няма храна нощувка май е 70 лв.

# 169
  • Мнения: 3 377
Терма Вита...
Сградата е стара, от времето на бай Тошо. А всички хотели от този период са разположени на най-добрите места  Grinning
Хотелът е реновиран. Отсядахме в него преди... може би година време. Стаите бяха чисти, хубави, светли... баните - също. Вътрешният басейн е огромен. Без детска секция. Олимпийски размери. Мисля, че се ползва за тренировки на деца от региона, под надзора на учител. Водата по спомен беше приятна, може би 31 градуса, но да не излъжа  Rolling Eyes, не беше гореща. Пред него, на открито имаше топло джакузи, посещаваше го ММ, аз и малката с мокри коси не посмяхме да излезем /пак в преходен сезон сме били/. Имаше вътрешен детски кът, беден откъм играчки - къщичка и бебешка пързалка помня. Точно до хотела се намира топило с минерален извор. Водата е много гореща, аз не мога да я издържа. Но била лековита.
Ако нещо по-конкретно те интересува, питай.  Peace

# 170
  • Мнения: 2 208
Благодаря bouquet

# 171
  • Мнения: 6 255
В Елеганса в новото блокче стаите са доста по-големи и с големи тераси. Аз само ги разгредах миналият април, но моя приятели бяха там лятото и са много доволни от тези стаи. Покритият басейн също става за плуване - не е малък и е с приятна на температура вода. Външният не съм ползвала - тогава още се правеше. В Елис съм била ноември 2015 г. - базата е стара, стените се лющят и стаята ни беше много тясна, душа в банята се клатеше. Не сме се хранели там, защото бяхме с друга група на оранизирано мероприятие в отсрещният хотел Бохема. Там храната ми хареса. В Елис сме хапвали само едни вкусни катми с домашно боровинково сладко или с домашен превъзходен мед. Елис е ценен с горещите си мира - там е сондажът, който захранва и селската баня. Те подават мин.вода на Бохеми. Обожавам горещите води на Огняново, но за съжаление сега поради здравословни пробреми не мога да ги ползвам. Благородно завиждам да всички, които ще посетят Огняново.

# 172
  • Мнения: 2 208
Много сте ми полезни, момичета, ще разказвам дойда ли си!

# 173
  • Мнения: 3 377

Момичета, ще резервирам във Валентина Касъл за уикенд. Предлагат ми стая на първи етаж, с тераса. На същия етаж е и ресторанта. Дали е ОК? Не сме отсядали там до сега. Притеснявам се най-вече дали ще е шумно.
И още - външният басейн дали работи целогодишно /с много топла вода, разбира се/? Вътрешните достатъчно топли ли са за киснене?
Благодаря!


Самоцитирам се. Дано някой помогне с мнение за стаята, че днес ще капарирам.  Praynig

# 174
  • Мнения: 3 253

Момичета, ще резервирам във Валентина Касъл за уикенд. Предлагат ми стая на първи етаж, с тераса. На същия етаж е и ресторанта. Дали е ОК? Не сме отсядали там до сега. Притеснявам се най-вече дали ще е шумно.
И още - външният басейн дали работи целогодишно /с много топла вода, разбира се/? Вътрешните достатъчно топли ли са за киснене?
Благодаря!


Самоцитирам се. Дано някой помогне с мнение за стаята, че днес ще капарирам.  Praynig
Не знам дали ще  е от полза.Познати бяха преди няколко дни там.Думите им бяха.Страхотно място.Чудесна кухня и персонал.

# 175
  • София
  • Мнения: 33
 sisitons, не знам за кога си резервирала за Елеганс, но имай предвид, че по време на пролетната ваканция - от 9 до 13 април там на зелено училище са няколко класа от нашето училище. Не знам дали това би повлияло на почивката ти, но все пак - за информация

# 176
  • Мнения: 6 255
sisitons, не знам за кога си резервирала за Елеганс, но имай предвид, че по време на пролетната ваканция - от 9 до 13 април там на зелено училище са няколко класа от нашето училище. Не знам дали това би повлияло на почивката ти, но все пак - за информация
Е, ето това направо ме вбесявя! Разбирам желанието на хотелиерите за големи печалби, но би трябвало всичко да си има граници. 1. Хората, които посещават такива места, обичайно отиват там за пълен релакс и за ползване на лечебна минерална вода и 2. Дали минералната вода е безвредна за деца?!  Кой ще следи за безконтролното й ползване от децата?! Не съм видяла и спасител там. После защо ставали инциденти. В друга тема съм споделяла преди, да споделя и тук. Преди три по време на студентския празник, на колега на съпругът ми, дъщеричка /20 г./ почина от прекомерен престой в минерален басейн. Сърдечно-съдов инцидент се беше случил. В района на Банско. Така и не съм питала за подробности. За инцидента съобщиха и по телевизията, разбира се без да споменат името на хотела. Мисля, че за Три планини е ставало въпрос. При това става въпрос все пак за големи хора, а какво остава като говорим за малки деца, които нямат граници и знаем, че трудно излизат от басейните. Хеле пък цели 2 - 3 класа. Можем да си представим каква лудница ще бъде. Кой ги видя., кой не. Аз и на учителите се чудя, как се наемат да водят децата на такивй места. Извинявам се за отклонението, но наистина се ядосвам много.

# 177
  • Велико Търново
  • Мнения: 139
Здравейте! Да попитам за Елеганс дали дават халати за възрастни и за децата?

# 178
  • Мнения: 2 208
Здравейте, бяхме петък, събота и неделя, казаха имало деца , но си тръгнали. Утре сигурно нови ще дойдат Party. Няма спасител. Халата струва 5 лв, колкото искаш си го ползвай, сигурно, ако искаш да го сменят струва още 5. За деца мисля няма. Хотела е чист , беше пълен, ресторанта има хубава кухня, закуската беше на блок маса, добра беше, чисто е.Има спа и в двете сгради, три басейна и 2 джакузита. Топла вода и на мен ми стана лошо на няколко пъти, водата си е агресивна, не е шега работа....С ваучери излизало много евтино закуска , вечеря и стая делник 68 лв за двама.

# 179
  • Велико Търново
  • Мнения: 139
Здравейте, бяхме петък, събота и неделя, казаха имало деца , но си тръгнали. Утре сигурно нови ще дойдат Party. Няма спасител. Халата струва 5 лв, колкото искаш си го ползвай, сигурно, ако искаш да го сменят струва още 5. За деца мисля няма. Хотела е чист , беше пълен, ресторанта има хубава кухня, закуската беше на блок маса, добра беше, чисто е.Има спа и в двете сгради, три басейна и 2 джакузита. Топла вода и на мен ми стана лошо на няколко пъти, водата си е агресивна, не е шега работа....С ваучери излизало много евтино закуска , вечеря и стая делник 68 лв за двама.
Благодаря!Ние сме там за Великден, но забравих да ги питам по телефона за халатите.

Общи условия

Активация на акаунт