Противозачатъчни БЕЛАРА 21+7

  • 120 811
  • 389
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39
zlatni4ka , може би може да ти ги замени с други , явно тези не ти понасят . Не разбрах това преди да ти ги изпише ли ти го е казал докторът или сега си го уведомила , но ако не си - кажи му как ти се отразяват и да помисли дали може да ти ги замени с други .

Последна редакция: нд, 21 юни 2015, 14:56 от chrissyyy

# 46
  • Мнения: 61
zlatni4ka , може би може да ти ги замени с други , явно тези не ти понасят . Не разбрах това преди да ти ги изпише ли ти го е казал докторът или сега си го уведомила , но ако не си - кажи му как ти се отразяват и да помисли дали може да ти ги замени с други .
  Каза ми го преди да ми ги изпише.Иначе за сега няма да искам други,ще изчакам така,пък като ида на преглед след 3 месеца ,ще видим.Преди 3 години ми изписваха Линдинет.От тях също имах проблеми,бях постоянно в цикъл,и се наложи да спират с хапчета и инжекция.И за това сега реших  твърдо да не вземам други.

# 47
  • Мнения: 39
Както прецениш за най-добре Simple Smile 

# 48
  • Мнения: 7 561
Златничка,
защо ги пиеш в 7 часа сутринта? Противозачатъчните се пият задължително вечер, ако питаш мен най-добре преди лягане. И да, има го момента с гаденето и повръщането, при мен беше така в началото повече от седмица, но си наложих волята и продължих да ги пия, защото и аз ги пия за лекуване на СПКЯ. След известно време гаденето отмина, според мен е временно явление, на мен лично ми се пригаждаше посред нощ 3-4 часа след приема, и то защото стоях до късно и не си лягах. Като си легнех да спя, не съм се събуждала, защото ми се е гадело.
Според мен за два дни не можеш да прецениш реално дали ти понасят или не, поне им дай шанс за седмица-две. Пък ако съвсем стане нетърпимо положението, ги спираш или сменяш с други.

Криси,
аз също имах доста гадно акне, също заради киситчки на яйчниците. Сега доста ми се оправи и не особено от Беларата, а от тоновете гелове, кремове и тоници за лице, които ползвах. Тези, които аз ползвам, действат много добре и са доста по-изгодни като цена от нещата на Юсерин, Авен или Биодерма. Ползвам абсолютно цялата серия на Балея против пъпки (можеш да си ги купиш от ДМ) - гел за измиване на лице, дневен и нощен крем, тоник, интензивен крем против пъпки, пудра, фон дьо тен и коректор против пъпки, лепенки против пъпки. На мен ми действат много добре и ги препоръчвам с две ръце.  Peace

# 49
  • Мнения: 39
Някой да отговори на другите ми два поста след онзи дългия първия ? Simple Smile

esmeralda23 , да , на Балеа и аз съм чувала , че са хубави , но не съм ползвала . Сега си мия лицето с този гел на Авен , харесва ми , като свърши ще реша какъв да купя тогава , може да пробвам някой на Балеа . Не слагам вече и занапред искам да не го правя - фдт , пудра , коректори . За сметка на това обмислям да си купя слънцезащитния на Биодерма , който е със SPF50 и е с цвят - така ще го използвам едновременно за слънцезащита и за фдт/коректор , който да ми прикрива някои несъвършенства . Но ще видим кога ще го взема него , че сега имам ангажименти и задължения и нямам време да се разкарвам да го купувам . Като имам път натам ще си купя .

# 50
  • Мнения: 39
Още не съм отишла на дерматоложката , дето вече само при нея остана да отида , защото се бяхме разбрали след изследванията и гинеколога да отида , но имам много други неща за правене , а там ще загубя поне 2-3 часа , защото винаги има много чакащи , а няма такова вземане на час при нея . Трябва тя да ми изпише един антибиотик - Сумамед , за пъпките , чиято схема на прием ще е съобразена с това , че пия противозачатъчни . Само че не ми се иска да пия и антибиотик - първото , защото не е хубаво да се пият антибиотици , 2-ро - защото нали от тях може да се появят гъбички (за да не стане това вероятно и пробиотик ще пия - един път съм пила от тези - http://apteka.framar.bg/30032289/%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE- … B0%D0%BF%D1%81-15 като приемах някакъв антибиотик , не помня вече за какво беше ) , а и 3-то - мисля си , че е достатъчно да пия Белара , понеже забелязвам , че макар само 4 хапчета да съм пила досега , има положителен ефект на пъпките ми . Естествено това се дължи и на другите неща , които правя за тях - липса на фдт , пудра и други неща върху кожата , слагам си само молив за очи , спирала и червило , чистя ги с мицеларна вода , не с мазни тоалетни млека , мия се с гел , не със сапун , не ползвам вече спирт , слагам Зинерит , който оказва голяма помощ за пъпките , но и на Белара мисля , че се дължи подобрението . Общо взето - на всичко , което започнах да правя от няколко дни насам . А тя каза , че май 10-12 седмици ще пия този антибиотик , което не е малко време , не искам да се тъпча излишно с хапчета , както и да дам шанс на гъбичките да се образуват .
Може да отида като съм по-свободна да ми го изпише по схема каквато прецени пък вече тогава да преценя да го пия ли и него или не , но поне да е завършено ходенето по лекари , че сега близките малко ми мрънкат , че все едно наполовина сме свършили работата , защото само при нея остана за последно да отида , а аз сега го отлагам . Как мислите вие ?

# 51
  • Мнения: 61
Златничка,
защо ги пиеш в 7 часа сутринта? Противозачатъчните се пият задължително вечер, ако питаш мен най-добре преди лягане. И да, има го момента с гаденето и повръщането, при мен беше така в началото повече от седмица, но си наложих волята и продължих да ги пия, защото и аз ги пия за лекуване на СПКЯ. След известно време гаденето отмина, според мен е временно явление, на мен лично ми се пригаждаше посред нощ 3-4 часа след приема, и то защото стоях до късно и не си лягах. Като си легнех да спя, не съм се събуждала, защото ми се е гадело.
Според мен за два дни не можеш да прецениш реално дали ти понасят или не, поне им дай шанс за седмица-две. Пък ако съвсем стане нетърпимо положението, ги спираш или сменяш с други.

Криси,
аз също имах доста гадно акне, също заради киситчки на яйчниците. Сега доста ми се оправи и не особено от Беларата, а от тоновете гелове, кремове и тоници за лице, които ползвах. Тези, които аз ползвам, действат много добре и са доста по-изгодни като цена от нещата на Юсерин, Авен или Биодерма. Ползвам абсолютно цялата серия на Балея против пъпки (можеш да си ги купиш от ДМ) - гел за измиване на лице, дневен и нощен крем, тоник, интензивен крем против пъпки, пудра, фон дьо тен и коректор против пъпки, лепенки против пъпки. На мен ми действат много добре и ги препоръчвам с две ръце.  Peace
    Днес,ходих за вторичен болничен и се разбрахме с лекаря,няма да ги пия,ще изчакаме малко и за други.  Ще ви чета,успех на всички  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 7 097
минавам да споделя какви са страничните ефекти при мен след само едно изпито хапче (вчера вечерта). събудих се в отлично състояние и бях много щастлива защото бях наплашена от прочетеното по всякакви възможни форуми. след няколко часа обаче започна да ми се гади леко, да се чувствам замаяна, дезориентирана и като натежала. буквално вървя и спя - душата и мозъкът ми спят и нямам воля за абсолютно нищо. но това което ме притеснява най-много е че получих задух - налага се постоянно да си поемам волево въздух. преди да ги започна си казах, че ще избутам някак месеца, ако имам странични ефекти и ще ги спра, но начинът по който се чувствам ме кара да се замисля дали да не ги спра веднага. някой имал ли е подобни оплаквания и преминават ли с времето?

# 53
  • Мнения: 39
минавам да споделя какви са страничните ефекти при мен след само едно изпито хапче (вчера вечерта). събудих се в отлично състояние и бях много щастлива защото бях наплашена от прочетеното по всякакви възможни форуми. след няколко часа обаче започна да ми се гади леко, да се чувствам замаяна, дезориентирана и като натежала. буквално вървя и спя - душата и мозъкът ми спят и нямам воля за абсолютно нищо. но това което ме притеснява най-много е че получих задух - налага се постоянно да си поемам волево въздух. преди да ги започна си казах, че ще избутам някак месеца, ако имам странични ефекти и ще ги спра, но начинът по който се чувствам ме кара да се замисля дали да не ги спра веднага. някой имал ли е подобни оплаквания и преминават ли с времето?

Обади се на лекаря си и му кажи за това . По принцип в листовката май беше дадено като възможен страничен ефект (нежелана реакция) , но не знам как е по-правилно да направиш - да ги спреш веднага , да им дадеш шанс няколко дни да видиш дали ще продължи да ти става така или да ти ги смени . Най-добре се чуй или посети лекаря и той да прецени как да направиш Simple Smile

# 54
  • Мнения: 39
Да попитам нещо набързо , макар че станаха няколко вече нещата , които питам , но не ми отговарят - какво може да стане , ако някоя вечер изпием 1 чаша вино при положение , че приемаме Белара ? В смисъл , аз пия по малко само по поводи , а и не по всеки повод дори , така че е рядко , но ако изпия 1 чаша вино какво ще стане , ще намалее ли ефектът на Белара , защото в листовката не прочетох нищо за алкохол ? Все пак аз за всеки случай си избягвам да пия какъвто и да било алкохол , по принцип пия много рядко , а сега като пия Белара ще избягвам още повече , но ми стана интересно и искам да знам . Simple Smile

И още нещо , което е малко извън темата за Белара . Ето този крем на Биодерма смятам да си купя - http://apteka.framar.bg/30062866/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5% … -40-%D0%BC%D0%BB- (цената му в аптеката е по-ниска от посочената в този сайт) , понеже видях , че са ми излезнали малки пъпчици само по гърдите там в участъка , който е изложен на слънце като си с тениска , нали се сещате - деколтето и щом там ми се отразява слънцето , явно наистина и за лицето ми е наложително да ползвам слънцезащита , макар че преди смятах това за излишно и винаги съм ползвала слънцезащита само лятото . Та този смятам да взема за лицето , а за тялото си имам друг от миналото лято още . И да ви попитам нещо - някой пробвал ли го е и какво мнение има за него и дали няма да ми запушва порите на лицето и/или да ми го омазнява , защото е мазно все пак е крем , а точно това не искам да става и това отчасти ме спира да си го купя веднага , а още се чудя , понеже дерматоложката каза никакви мазни неща и кремове по лицето , а в същото време ми изписа това ?  newsm78
Надявам се да отговорите скоро на тези и предните 2-3 мои питания Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 18:08 от chrissyyy

# 55
  • Мнения: 36
Относно алкохола, не мисля че ще навреди толкова 1-2 чашки. То в тая километрична листовка, ако беше толкова противопоказно, поне щяха да драснат няколко реда.

# 56
  • Мнения: 39
Относно алкохола, не мисля че ще навреди толкова 1-2 чашки. То в тая километрична листовка, ако беше толкова противопоказно, поне щяха да драснат няколко реда.

Хаха да , листовката наистина е огромна , досега не бях виждала толкова голяма листовка на лекарство  Laughing И аз предполагам , че щом нищо не е споменато за алкохол , не е толкова опасно , но все пак се зачудих и според мен си е по-добре да се избягва за всеки случай , а когато се сетя ще питам и докторa какво мисли .
Иначе за другите неща , дето бях писала , някой може ли даде някакви отговори ? Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 юни 2015, 10:47 от chrissyyy

# 57
  • София
  • Мнения: 7 097
взех решение и спрях беларата след първото хапче. днес съм друг човек - дишам си нормално, не ме пробожда в сърдечната област и не ми се реве постоянно  Simple Smile
чудя се само дали след едно изпито хапче ще имам проблеми със спирането на цикъла, в смисъл дали няма да прокървя по-дълго време?!

# 58
  • Мнения: 39
взех решение и спрях беларата след първото хапче. днес съм друг човек - дишам си нормално, не ме пробожда в сърдечната област и не ми се реве постоянно  Simple Smile
чудя се само дали след едно изпито хапче ще имам проблеми със спирането на цикъла, в смисъл дали няма да прокървя по-дълго време?!

По принцип в листовката май пишеше , че след спирането на приема на Белара , цикълът може да закъснее с около седмица , но след само едно хапче не знам дали ще има толкова ефект .

# 59
  • София
  • Мнения: 7 097
всъщност аз сега съм в цикъл...нали контрацептивът се започва от първия ден на цикъла...притеснението ми е да не изкървя прекалено много и прекалено дълго...
просто се надявам от едно хапче само да не се получи този ефект...

Последна редакция: чт, 25 юни 2015, 11:22 от Н а т и

Общи условия

Активация на акаунт