Прахосмукачка робот - 7

  • 78 042
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Когато говорих с момичето айробот тя ми каза че Скубата не е удачна за големи площи-имайте го предвид.Бравата ми чисти един етаж без заряд-около 100-120 квадрата квадратура,и не е паднала батерията .Според мен може и още поне една стая да изчисти.Зарежда се 4 часа като й е паднала до края батерията.
Или,според мен бравата трябва да се пусне след прахосмукачка,тоест след другото роботче-тогава резултата ще ти хареса още повече.Аз също нямам никъде мокети и килими.В стаите е ламинат,куня и коридори е мозайка

# 31
  • Мнения: 6
Да съобщя за моя Роби(dirt devil EVO)
С едно зареждане 14часа,чисти около 100 квадрата,като на някои места го пускам повторно(в коридора където влизаме с обувки от вън). Справя се за около 2.5-3 часа.Предварително пускам една бърза прахосмукачка.
Относно кубчето за gps в упътването пише че ако работи без него не извършва заключително обиране на ъглите-но не съм го пробвала.
Друго което ми направи впечатление е че не преминава през преходните лайсни между стаите. От което обаче не съм недоволна,за мен това си е екстрата-виртуална стена.
Ако трябва пак да избирам между скуба,брава и ЕВО, с двете ръце съм за по-евтиния вариант ЕВО Party

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Каква е разликата между Бравата и Ево? Някакъв китайски вариант на Бравата ли е той?

# 33
  • Мнения: 282
Аз следя темата от много време. Никой не препоръчва Скуба, а от Брава има един куп доволни.
Аз нямам нито едното, нито другото, така че съм безпристрастна  Mr. Green

Все си мисля, че бях писала за Скуба преди време тук.

Накратко: много съм доволна от качеството на миенето (все пак мие с вода и евентуално препарат, има два отделни резервоара за чиста и за мръсна вода, тоест, реално мие, а не забърсва с влажна кърпа).

Никак не съм доволна от шума (доста е шумна, почти „вие“ на моменти, в никакъв случай не би могло да се пуска нощем. Но аз се чудя и как пускате другите прахосмукачки нощем - вероятно става дума за лични къщи, не за апартаменти в блокове или кооперации.)

Малко съм недоволна от обслужването след миенето (трябва да се махне резервоарът и двата филтъра, които евентуално да се промият, и най-вече, трябва да се извади и почисти четката, с която става миенето, и по която неизбежно има власинки и чат-пат косъмчета, независимо че Скуба се пуска винаги след другата прахосмукачка. Никак не е хамалогия или дълго, но ми е някак си досадно Simple Smile).

Когато я пускам по паркета, все пак я държа под око, да не изпусне някъде повече вода - но на практика не остава повече, отколкото с конците ако мие човек.

Батерията държи над час и половина (е, сменена е веднъж, защото Скубата, за разлика от Румбата, НЕ бива да стои постоянно включена в зарядното, ако не се използва постоянно, а обратно, трябва да се изключи и батерията да се извади. Това го научих по неприятния начин  Simple Smile. За час и половина Скубата измива повечето от помещенията у дома, вероятно някъде към 70-80 квадрата, а ако си я спирам и местя ръчно, както обикновено правя, спокойно се измива и цялата къща.

Това е. Не че я препоръчвам или отхвърлям, просто - отзив Simple Smile.

# 34
  • Мнения: 737
Но аз се чудя и как пускате другите прахосмукачки нощем - вероятно става дума за лични къщи, не за апартаменти в блокове или кооперации.
Pump17, Румбата я пускам нощем във всекидневната. Спалнята е през две врати и не се чува. Ако е през една не става. Питала съм и съседката отдолу дали я чува, защото я пускам и между 14-16 ч., когато спят децата. Тя ми казва, че не я чува.

# 35
  • Мнения: 282
Feride, не си и помислям да я пускам нощем или дори в нормалните часове за почивка 14-16, защото при нас определено се чува отвсякъде и съм сигурна, че и при съседите отдолу ще се чува. Но ние сме на гол паркет и мозайка/плочи в коридорите, без никакви килими, постелки и пр., може би затова трещи толкова. Освен това моята Румба вече е старица на над 4 години... може би си е по-шумна от по-новите модели по принцип. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 12 208
Каква е разликата между Бравата и Ево? Някакъв китайски вариант на Бравата ли е той?

На практика би трябвало да са едно и също.  Айробот е купил производителите на Ево/Минт през 2012 и е прекръстил продукта им на Брава. Не знам обаче кой прави в момента роботчето под старото му име /Ево/ или може би са произведени преди сливането, но то е доста отдавна.

# 37
  • Мнения: 624
Разликата между Скуба и Брава е във фунционалността. Брава няма да изсмуче нищо. Само бърше. Но и нямам наблюдения как мие и смуче Скуба.

renydent, имам непоносимост към прахосмукачки, според мен едно от най-ангажиращите изобретения на човечеството. Не понасям уреди, които аз трябва да обслужвам, вместо те мен. (От години у нас се чисти само по изпитания стар метод с метла и парцал.) Не стига че пак трябва да минеш целия апартамент с уреда, ами след това трябва и него самия да почистиш. Да не говорим за миризмата, която съпътства всяко чистене. От единия край изсмукваш едрото, а от другия ситният прашец се разпръсква качествено навсякъде. Само при водния филтър нямам забележки за миризма, но пак си остава обслужването. Ще чакам да направят робот-прахосмукачка с воден филтър. Mr. Green Обслужването на Брава е не повече, отколкото обслужването на парцала. Така че за мен, това беше едно от най-важните неща. Peace

Още впечатления и от днешния тур с роботчето Брава 380.

Грапав балатум с релеф, нарочно силно замърсен. Почнах директно с мокро почистване, което отчетох като грешка. Брава насъбра фъндъци изпод един скрин, намокри ги и ги разходи из помещението да видят свят. Заради грапавата повърхност бях намокрила повечко парцалчето, почти да капе, и напръсках и леко пода. Резултатът - "кални" следи от колелата на Брава. Общо взето, каквото очаквах. Пуснах втори кръг мокро почистване на същото помещение. Доста по-добре беше, макар някои засъхнали петна да си стояха и да имаше видима следа къде е минал парцала. Не се отказах и пуснах общо пет пъти. Ами след петото минаване беше почти като с търкане на ръка. Не вярвах, че ще стане чак толкова добре. Повтарям, подът беше доста мръсен.

Като минуси отчитам:
- невъзможност да се дозира количеството навлажняване. Искаше ми се да може на по-грапави повърхности да пуска по повече вода. Предупреждението да не оставяте робота с контейнерчето на пода, за да не протече, ми се видя излишно. Просто държи влажно, но не и мокро.

- цена. Ами скъпо е. В крайна сметка това е един електромотор, пластмаса и парцали. Най-скъпото  сигурно е навигацията, но щом има детски играчки със сензори за допир за под 100 лева, ми се вижда скъпо. Но плащаш идеята и свободното си време.

- невъзможност да събере едър боклук. Не знам дали е недостък, защото не съм и имала такива очаквания. Но за да няма разочаровани (защото разочарованията идват от очакванията), уредът е за ежедневно премахване на прах, мъх и косми, а не на трохи, разсипан ориз, хартийки и т.н.

Плюсове:
- тихо! - не е абсолютно безшумно. Ако го пуснете нощем из стаите, ще звучи все едно някой се разхожда и бръмчи леко. Точно като електромоторче на детска играчка. Обаче през деня, когато има и други шумове (от телевизор, говор, отворен прозорец и т.н.), има реална опасност да го настъпите, ако не гледате надолу. Сравнено с шума от прахосмукачка е неуловимо.

- пести време. Това трябваше даже на първо място да го сложа. Наистина пести. Така и така мия парцал, но самото минаване по стаите се спестява. Докато минаваше из стаите сутринта, се изкъпах, закусих, оправих леглата и "написах" един тон домашни по английски с детето. Grinning

- има полза от сухото почистване. Мислех, че ще ползвам само мокро, но съм подценявала минаването със суха кърпа. И мисля, че това, което препоръчват - цикъл сухо, после цикъл мокро, е най-удачният вариант.

- компактни размери. Видях Румба и Скуба за сравнение. Дали защото принципно съм минималистично настроена, но ме дразнят обемните и тежки вещи. По тая причина и зареждащата станция на модел 380t не ме привлича. Други разлики в нета между двата модела не открих. 4 часа ми е напълно ок за зареждане.

- бонус в плюс. Детето се отнася с него като с животинче, подвиква му "Тук, момче, ела насам" и много се забавлява. Може би поне за малко ще забрави мераците за домашен любимец. Joy

И извод: Ако свободното ви време е по-ценно от 5-600 лева, и имате гладки повърхности, уредът си заслужава! Peace

Аз вече си имам собствена Брава 380, в момента се зарежда за първи път.  bowuu Мислим име. Laughing

Дълъг пост стана, но дано да е полезен на някого, както на мен ми бяха постовете на други потребители.  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 597
Или, постът ти беше изключително полезен за мен, благодаря!  bouquet

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 765
Или., огромно благодаря за споделеното. Много ценен пост  Peace Hug

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Или,аз за основно чистене имам Рейнбоу-забележки нямам -купена е 97 година и работи всичките тези години без разваляне и профилактики-обслужване няма освен да й налея водата и да я излея.
Но понеже нямам времето да го правя всеки ден за мен LG роботчетата се оказаха перфектни.Пускам ги всеки ден,а след тях Бравата.Иначе дали е метла или обикновена прахосмукачка все прахоляка се връща

# 41
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Или., не знам защо отчиташ като минус невъзможността да събере едър боклук. То изначално се знае, че предназначението ѝ не е такова, остава и ориз да обира. Simple Smile

Грешните очаквания идват от недобра информираност Peace

# 42
  • Мнения: 624
Работата е там, renydent, че аз за основно почистване имам свеки. Embarassed Хубавото е, че с нея сме на една вълна относно методите за почистване. Така че, другата ми важна идея беше, да я облекча колкото мога.
За Реинбоу нямам лични впечатления. Бяха безумно скъпи едно време и като че ли надделяващото мнение беше "много хубаво бе, ама много скъпо". Сигурно чисти много добре, иначе надали щеше да е толкова известно име толкова задълго.
Донякъде си права за финия прахоляк, и все пак с прахосмукачката се разнася повече, отколкото с метла. А и тя не мирише, както ми се е случвало с някои филтри. Досещаш се, че не съм била от най-редовните да ги чистя и сменям. Но както казах, веднъж къщата, втори път - прахосмукачката. И накрая ти писва.
А ти направо ме шашна с толкова почистващи съоръжения! omm Я си признай, че си хирург и след операционна всичко ти се вижда мърляво. Wink

Грешните очаквания идват от недобра информираност Peace
  202uu
В някакъв сайт един чичо се жалваше, че Брава не може да събере половин пакет брашно от пода, та реших, че нечетенето на функциите не е изключено. А и понеже и аз самата обичам да прочета "смляна" информация, реших, че може да е полезно за някой, който тепърва почва да проучва. Peace

Леле, тая бременност върви с логорея, оспамих темата. Я да ходя да си лягам.

# 43
  • София
  • Мнения: 546
Привет Simple Smile Включвам се при вас като един истински робовладелец Simple Smile Имам Румба, бебето Скуба и Браава.
Въпреки, че Скуба-та ми е малката, предполагам няма голяма разлика с голямата, така че мога да направя сравнение с Браава-та за интересуващите се.
Първоначално си взех Румба и малката Скуба. После взех Браава основно защото малката Скуба е много сложна за използване на по-голяма площ. Трябва да преграждаш пътя й, да разделяш терена на части и с едно зареждане чисти не повече от 30-на кв. Така че реших, че задължително ми трябва и Браава Simple Smile И сега вече съм наистина доволна Simple Smile
Огромното предимство на Браава е, че е супер безшумна. Пускам си я предимно когато детето спи, за да не й се пречка и никога не се е будил от нея. Бута се много леко в препятствията и самото движение е абсолютно безшумно. Също много ценна е навигацията й. Чисти много старателно около краката на мебелите и всякакви други препятствия, връща се по няколко пъти, за да е сигурно, че е почистила навсякъде. Ниска е и се навира навсякъде Simple Smile
Скуба също чисти добре, но вдига страшен шум - нещо като Румба е. Блъска се навред, а и си бръмчи порядъчно. Навигацията й е като Румба - движи се хаотично и понякога си прескача разни местенца. Предимството е, че сменя водата през цялото време, така че се предполага че е по-хигиенично чистенето с нея. След като имам Браава, Скуба я използвам за банята и коридора (то всъщност това е идеята на малката Скуба). Със сигурност голямата Скуба е по-ефективна в почистването на големи площи, но предполагам шума и хаотичното чистене са си същите като на малката.
В заключение - сега ако трябва да избирам между Скуба и Браава, без съмнение залагам на Браава. Но за който има възможност - смятам, че моята комбинация е най-успешната Simple Smile
И последно - всичко съм купувала от Амазоните и трите роботчета са ми излезли около 1300 лв. общо. Това за информация на тези, които не смеят да ги купуват от чужбина. Не съм имала проблем до сега с никой от уредите, но съм сигурна, че ако имам, Амазон ще са на достатъчно високо ниво и нямам никакви притеснения  Peace

Ох, извинявам се за дългия пост, дано да е бил полезен на някой все пак  Embarassed

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Или.,накара ме да вия от смях.Професията ми е в името,така че близко си до истината.Истината е ,че живея в голяма къща извън града.Баби няма ,или ако има не искат да помагат-не за чистене ,а само например да гледат малката за 10 мин.Никога не съм имала помощ от никъде и затова гледам максимално да си улесня живота.Работя много и не смогвам с къщата.Опитах с домашни помощници-но цените са доста високи при нас, и като й платя и пътните сумата става колосална.А и издържам студентка в Англия и ми идва в повече.Та реших ,че вместо 4 -5 заплати мога да купя 3 робота

Общи условия

Активация на акаунт