Прахосмукачка робот - 7

  • 78 114
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 140
Felis, благодаря за включването. За зареждането видях, че при 380 са значително по-малко часове, но това не ми се струва фатално - слагам я вечер да се зарежда и сутрин преди работа я пускам. Виж резервоара ми е по-важен. Иначе нашия ап. е 100 кв., но към момента не обитаваме всички стаи и чистя към 70-75 кв. Да те питам - ако има петно на пода, което засъхнало - да кажем кафе - чисти ли го Бравата - демек само навлажнява пода или има и търкане?

# 166
  • Мнения: 555
Добре бе,  момичета , ЛГ-то няма ли къде да се купи в България, че трябва да го поръчаме от чужд сайт? И ако има, бихте ли ми казали къде, както и дали има поддържащ го сервиз ?
Има. Ние го взехме за 900лв от технополис на черен петък  Peace
Мисля че още не му е минала модата, но очаквам цените да паднат още. По едно време в Техмарт ако не се лъжа беше дори към 850  newsm78

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Петна от кафе може  да измие , но ако петното е лепкаво примерно компот не се справя. Създадена е по-скоро за ежедневно почистване. Аз моята брава 380 я ползвам само за мокро почистване.За сухо , тоест като брава  320  изобщо не я ползвам.

# 168
  • Мнения: 1 141
Винаги пускам сухо и след това мокро чистене - Браава 380. Сухото обира косми и мъх много добре.
Използвам само оригиналните кърпички. Пробвах веднъж обикновена микрофибърна кърпа, и за сухо и за мокро  - не е същото като с оригиналните.
Чистя 85 кв. всичко, вкл. банята. Много съм доволна.

# 169
  • Мнения: 624
Да те питам - ако има петно на пода, което засъхнало - да кажем кафе - чисти ли го Бравата - демек само навлажнява пода или има и търкане?
Ако само мине отгоре, дори на режима с търкане, няма да махне засъхнало петно. Ако има такова на пода, намокрям самото петно предварително. Наръсвам малко вода отгоре, после пускам "Мъхчо" (нашата Брава 380) на режима с миене, при който има движения напред-назад. Докато роботчето стигне до петното, то се е разкиснало и се маха. Не съм имала случай с лепкави петна, но това с накисването свърши работа при петно от покапал домат, като даже семчици от домата се бяха насъбрали по кърпата.
Ако подът е много мръсен, става и с няколко пускания едно след друго.

И аз ползвам винаги приставката за влажно почистване. Дори върху паркета. Струва ми се, че събира повече прах така. Когато имам време, разбира се, пускам и по два пъти - веднъж сухо, после мокро.

# 170
  • София
  • Мнения: 546
Felis, благодаря за включването. За зареждането видях, че при 380 са значително по-малко часове, но това не ми се струва фатално - слагам я вечер да се зарежда и сутрин преди работа я пускам. Виж резервоара ми е по-важен. Иначе нашия ап. е 100 кв., но към момента не обитаваме всички стаи и чистя към 70-75 кв. Да те питам - ако има петно на пода, което засъхнало - да кажем кафе - чисти ли го Бравата - демек само навлажнява пода или има и търкане?
За батерията имам предвид, че ми се е случвало един заряд да не стигне да почисти навсякъде. Например понякога нещо се замотава и изобщо не стига до някои части и после я пускам отново в някое помещение. Аз поради тази причина и не я пускам като ни няма, защото не знам къде е ходила и къде не Simple Smile Но пък нашият апартамент е с много чупки и при нормални помещения ще си стига един заряд.
За петната другите момичета са ти казали, но и аз да поясня - не се разхожда само, движението е напред назад и минава по няколко пъти през едно място. Със сериозни петна, които искат търкане, няма да се справи, но с по-невинните няма проблем  Peace

# 171
  • Мнения: 737
Момичета, преди време поръчах от Али-то няколко комплекта четки за моята Руми 620. Обаче доставчикът ме беше подвел с информацията, като беше написал, че четките стават едва ли не за всички модели, а се оказа, че не е така и тези, които съм купила са за Румба 5-та серия.

Скрит текст:
Та сега съм ги пуснала в olx, ако някой се интересува.
Ако се сметне за реклама, моля модераторите да изтрият поста ми.
http://olx.bg/nov-edin-komplekt-chetki-za-prahosmukachka-irobot- … -series-i62763002

# 172
  • Мнения: 2 140
Благодаря на всички, които се включиха с мнение за Брава!   bouquet

# 173
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, преди време поръчах от Али-то няколко комплекта четки за моята Руми 620. Обаче доставчикът ме беше подвел с информацията, като беше написал, че четките стават едва ли не за всички модели, а се оказа, че не е така и тези, които съм купила са за Румба 5-та серия.

Скрит текст:
Та сега съм ги пуснала в olx, ако някой се интересува.
Ако се сметне за реклама, моля модераторите да изтрият поста ми.
http://olx.bg/nov-edin-komplekt-chetki-za-prahosmukachka-irobot- … -series-i62763002

Четката изглежда зле и в Али са по-евтини.

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Днеска сложих филтъра на румба 660 в миалната и излезна много доволно чистичък. Абе направо си светна филтъра. Та да ви споделя. Може и някой друг луд като мен да има и да си го пусне в миалната  Mr. Green

# 175
  • Мнения: 1 597
loa, това е поредната инвенция на БГ-мамите за приложение на миялнята. Гениални сте - имаше и миене на салата и зеленчуци в миялните, а наскоро четох в козуначената тема и месене на тесто в пералня. Joy

# 176
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не бих сложила прахоляка при чиниите. Stop

# 177
  • Мнения: 555
loa, това е поредната инвенция на БГ-мамите за приложение на миялнята. Гениални сте - имаше и миене на салата и зеленчуци в миялните, а наскоро четох в козуначената тема и месене на тесто в пералня. Joy
Чудесни идеи Laughing
Миенето на зеленчуци в миалната си го има като функция на някои миални даже  Peace Ама виж месенето на тесто в пералнята не ми побира ума как става.
Аз да питам тези които са прали хепа филтъра на ЛГ, как точно го правите? Струва ми се, че нашия вече е за смяна, но ако купя нов със сигурност стария ще пробвам да го изпера.
Също да питам от къде купувате частите за ЛГ? Ще се наложи да взема и малки четки може би, че нашите ги развалихме.

# 178
  • SF
  • Мнения: 21 096
Ели_дечкин ми обеща някакви четки и ми изчезна. Simple Smile

# 179
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
loa, това е поредната инвенция на БГ-мамите за приложение на миялнята. Гениални сте - имаше и миене на салата и зеленчуци в миялните, а наскоро четох в козуначената тема и месене на тесто в пералня. Joy
Чудесни идеи Laughing


Това не е всичко, хората и риба готвят в миялната. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт