Прахосмукачка робот - 7

  • 78 154
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 390
Значи всичко е наред  Simple Smile Важен е резултатът, а той е чудесен!

# 226
  • София
  • Мнения: 1 936
Момичета, как навигирате роботите си да почистват поетапно стаите в жилището ви?
Моята Румба чисти 40 кв. м. хол един час, изтощи батерията си и се качи отново на док станцията Sad
Сложих двата навигатора пред вратите на другите две стаи с логото навън, към коридора (така ми казаха от представителството като се обадих да питам как се ползват навигаторите), но Румба-та изобщо не излезе от хола. Не мога да си представя как мога да я оставя да чисти когато мен не няма и да разчитам, че ще изчисти във всички стаи...

# 227
  • Русе
  • Мнения: 3 711
С навигатори или стени беше 880? Че да не сте се объркали и вие и да е със стени?

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Lodsi,съжалявам не мога да бъда полезна.Идея нямам как чисти Румбата.
Мога да кажа ,че LG не се нуждае от навигация.Има 3 режима.Първият е върти се на спирала като разширява кръга-този режим се ползва ако искаш да почистиш някаква малка площ и за много бързо-например трохи под масата.Вторият е клетка по клетка-най бавен и най-прецизен.При него чисти последователно 3 квадратни метра,после следващите 3 ,и така докато свърши квадратурата.Накрая обикаля цялата площ по краищата.Третия е зиг-заг.То самото наименование говори за начина на почистване,накрая пак обикаля по краищата.Не се налага навигация изобщо.Сега съм я пуснала в коридора и съм отворила вратите на пералното,банята и спалнята.Значи площ около 45 квадрата вече чисти над 30мин-сега е в спалнята която е последна.Но в коридора няма пътеки ,мебели и тя не заобикаля нищо.

# 229
  • София
  • Мнения: 1 936
С навигатори или стени беше 880? Че да не сте се объркали и вие и да е със стени?
И със стени, и с навигатори е 880.
Lodsi,съжалявам не мога да бъда полезна.Идея нямам как чисти Румбата.
Мога да кажа ,че LG не се нуждае от навигация.
Благодаря   bouquet
Румба прави някакви хаотични движения в хола, мина по 100 пъти едно и също място докато не изтощи батерията си и се качи отново на станцията.
Уж този модел чистел площ до 150 кв.м., зареждах я 16 часа като първо зареждане, тя работи 1 час и пак обратно Sad

# 230
  • Мнения: X
Lodsi, не е възможно това - аз имам Румба 620, доста по-прост модел и предвиден за по-малка квадратура - чисти ми хола също около час, но остава достатъчно батерия и за останалата част от апартамента, т.е. почиства го целия с едно пускане. Ако докингът е в хола, възможно е да е изчистила и да се е прибрала, без това задължително да означава, че е изразходила батерията - това обаче при затворени врати, а пък ти казваш, че са отворени и има поставени навигатори. Освен нещо да не сте нагласили навигаторите правилно или батерията да е дефектна и да пада бързо  newsm78. Иначе просто не мога да си обясня защо ще се прибира след 1 час работа, не би следвало...

# 231
  • София
  • Мнения: 1 936
Ами батерията си светна червено, явно се е изтощила. Но пък след около 1 час зареждане пак светеше зелено и го пуснах в спалнята. Вече 40 минути чисти една спалня и коридор, които са около 25 квадрата, не ми се струва нормално това.
Като го оставих да се зареди първоначално за 16 часа батерията си светеше зелено след като се зареди и така си остана до края, пък в упътването пише, че при 16-часов цикъл на презареждане светлината трябва да е жълта бързо пулсираща.
Колко време е нормално да се чисти 8 кв.м. антре? Имам чувството, че вече 20 минути само това прави....

# 232
  • Мнения: X
Хмм, да - червено означава, че се е изтощила. 40 минути ми се струват ок за спалня и коридор, не сравнявай с други марки, за Румба според мен е ок. На мен коридор ми чисти около 25-30 мин., предполагам, че е защото там пада повече прахоляк от обувки, връхни дрехи, коса като се реша... Спалнята - между 15-20 мин., по-малко от коридора, но там имам и доста мебели и се съкращава пространството. А при първоначалното 16-часово зареждане и при мен светеше зелено след втория час зареждане до края, нищо че в книжката пише друго, така че си е нормално това. Единственото, което ми идва наум е нещо да не са поставени правилно навигаторите и да обикаля и търси и така да се изтощава. Но може и да бъркам, тъй като аз нямам навигатори и не мога да кажа дали е възможно да е от тях. Другият вариант е да има проблем с батерията. Можеш да пробваш да извадиш батерията за един ден, после пак да я сложиш и пак да се зареди 16 часа - не е много препоръчително, но в книжката пише, че при дълго неизползване се прави това, та един вид да се опиташ да я "рестартираш"...А ако продължава може би да звъннеш в представителството на IRobot и да питаш, може да е нещо елементарно, за което не се сещаме.

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Румбата чисти много повече време от LG то примерно. Не се притеснявай. Виж навигаторите дали са правилно включени или пък загради едно малко местенце с единия навигатор. Пусния вътре да изчисти и виж дали румбата ще мине и ще продължи да чисти нататъка. Така ще разбереш дали са ти наред навигаторите. Ако се върти, върти и спре, без да излезне от мястото, значи румбата разчита навигатора като стена.

# 234
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Здравейте, дами!
Докато се чудех дали да си купя роботче за миене на прозорци, си взех - прахосмучещо  Laughing
Моделът е LG HOM BOT VPARQUET. Първите два пъти го ползвах безпроблемно, но днес, изплакнах с вода контейнерчето заедно с хепа филтъра, който не трябва да се мие  ooooh!.
Въпросът ми е - по какви признаци да разбера, дали хепа филтърът е повреден?

Последна редакция: ср, 15 апр 2015, 01:06 от Скубиду

# 235
  • София
  • Мнения: 1 936
Благодаря з а отговорите   bouquet
Вчера след час и 15 минути чистене в коридора и спалнята просто я спрях! В спалнята мястото за почистване не е никак много защото е заето от мебели, имаме една П-образна площ, която трябва да се почисти. И е само ламинат, нямам килими. Пътеката между спалнята и гардероба, която е 50 см широка я чисти половин час, просто полудях! След това излезе в коридора, а после се върна пак да чисти в спалнята. Чудя се сензорите не отчитат ли, че вече това място е почиствано, за да не го минава втори път  newsm78
Заградихме много малка част от коридора, Румбата я чисти сигурно 15 минути и после мина през навигатора в детската! Тогава я оставихме без наблюдение и за около 15-20 минути излезе сама. Това вече смятам е нормално.
Излезе и спря в коридора, втория навигатор не успя да я насочи към док станцията. Може би аз не ги поставям правилно или на достатъчно разстояние един от друг.
Днес съм решила да оставя станцията в антрето (където са и всички врати към стаите) и ще видя как ще се държи. Дано да успея да я настроя някак, за да може да чисти и когато ме няма, а да не я следя непрекъснато и да я местя от стая в стая Sad

# 236
  • Мнения: 555
Момичета с LG, имам въпрос!
Тези дни имахме възможност да се запознаем по-обстойно с Лулу. Тя чисти всеки ден, засякохме че чисти 20 мин. и се връща на док-станцията. Това за хол+антре. Пуснахме я и в спалнята и чисти общо 30 мин. Не намерихме указания за избиране продължителност на програмата за чистене, иначе може да чисти до 130 мин.
Това означава ли че сама преценява всеки път за колко време може да изчисти и според замърсяването е продължителността, или нещо не сме доразбрали?
Връща се на док станцията, когато е обиколил всички възможни места за чистене. Ако е имало затворени врати или сте се размотавали пред робота е възможно да се обърка и да подмине някое местенце.
Моят днес се обърка от един фотьойл и два пъти се върна на док станцията и каза, че е приключил, а това минута след пускането. Затова гледам да го пускам, когато няма кой да щъка из стаята.
Няма определено време за чистене.  Чисти подред до където му е позволено да стигне и докато има батерия.
Аз винаги чистя на режим клетка по клетка. Другите почти не ги ползвам. 80 квадрата (само теракот и ламинат) ги чисти за около 40 -50 мин най-много.

Аз да си актуализирам въпроса: Забелязали ли сте да има насъбрани мъхове по клапата на контейнера, които не успяват да влезнат навътре? За ЛГ-то става въпрос.
Моя мъж казва, че можело да бъде от самото вадене на контейнера да се връщат назад мъховете. Няма следи да остава нещо след робота, но се чудя защо винаги остава по нещо на клапата newsm78

# 237
  • София
  • Мнения: 1 678
Аз често откривам мъхове извън контейнерчето, но знам защо Simple Smile Не го чистя след всяко пускане и се задръства; обяснявам си го с това, че няма къде да ги побере Simple Smile

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
И при мен има

# 239
  • Мнения: 88
по въпроса с мъхчетата вижте на този клип (на 9:35 минута) какъв трик е направил човека. Вярно, че е за Самсунг, но може да е приложимо и при други роботи. https://www.youtube.com/watch?v=pnOIP3f7Rww

Общи условия

Активация на акаунт