Отваряне на магазин плод/зеленчук

  • 20 482
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте,

имаме идея за отварянето на магазин плод/зеленчук. Братовчедка ми е производител, имаме контакти и на други производители/вносители на плодове/зеленчуци/зърнени култури. Идеята за начало е да бъдем като малко магазинче/склад и да може да се купува освен на дребно и като свръзка към търговци на други магазинчета (тъй като роднините ми имат много много стока). След това да се правят фрешове от сезонни плодове, да се продават и насипни ядки, брашна, фурми, консерви....

Ако сте минали по този път - какво ми е необходимо като начало освен помещението и фирма, какви са законовите изисквания, трудно ли е отварянето на подобно магазинче за кратко време, специални документи, от които ще имам нужда? Всичко ще ми е от помощ, проучването ми стартира сега.

  bouquet

  bouquet

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 735
Здравей , ще ти напиша някои неща , може да ти са от полза .  Peace
1. Помещението трябва да има статут на магазин за промишлени стоки
Задължително да има санитарно помещение , в което ще държиш шкаф с препарати,
топлата вода също е задължителна.
2. Удостоверение от Агенция по храните
3. Кантар и касов апарат , кантара да ти е легален и с пломбите
4. Набор от книги , касаещи хигиена и стоки
5. Здравни книжки на всички , които ще работят в магазина
6. Договор с фирма за ДДД
7. Ако фирмата е ЕТ  - патентна декларация в Общината по място на магазина
Нищо сложно , нито трудно , зора е после  Mr. Green
но да не ти прекършвам желанието .  Hug
Успех  !

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
благодаря много. аз също се разрових из нета и попаднах на нужните документи и заявлението към хеи, което явно най-много зор представлява.
  bouquet

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 735
благодаря много. аз също се разрових из нета и попаднах на нужните документи и заявлението към хеи, което явно най-много зор представлява.
  bouquet
Не, заявлението няма да ти е проблем. Подаваш го,дават ти входящ номер, плащаш такса и чакаш да ти се обадят за проверката. Забравих нещо много важно, направи си НАССР система, има такива фирми, които ги подготвят, след това е добре да се запознаеш с нея, че могат от Агенцията да те поразпитат върху нея. След проверката ,ако всичко е ок ще можеш да започнеш работа , до месец ще е готово разрешителното, прбиготви и за магазина пожарогасител

# 4
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен.

Ние пък си произвеждаме всичко от плодове и зеленчуци, та чак си имаме крава и пчелички. Искаме да продваме излишната продукция по интернет подобно на така нашумелият Селски ЕКО магазин, само че без да слагаме златни нишки в продуктите, които после да продаваме на петорни цени. Някой знае ли каква е последователстта необходима за озаконяване на всичко. /само да вметна, че сме регистрирани земеделски поризводители/.

Благодаря предварително:)

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 735
Здравейте и от мен.

Ние пък си произвеждаме всичко от плодове и зеленчуци, та чак си имаме крава и пчелички. Искаме да продваме излишната продукция по интернет подобно на така нашумелият Селски ЕКО магазин, само че без да слагаме златни нишки в продуктите, които после да продаваме на петорни цени. Някой знае ли каква е последователстта необходима за озаконяване на всичко. /само да вметна, че сме регистрирани земеделски поризводители/.

Благодаря предварително:)
Това обстоятелство е напълно достатъчно , вече въпрос на изискване от страна клиенти е да можете да докажете , че стоката е чиста , затова се правят различни лабораторни изследвания и се дават сертификати. 
А какви са тия златни нишки в продуктите  ? Шега ли е това ?

# 6
  • Мнения: 6
Шегувах се за златните нишки - естествено, иначе не трябват ли някакви допълнителни неща... регистрации и други? Колкото до чистотата, ще отнеме 3 години, за да получим сертификат, за това на този етап въобще нямаме намерение да се категоризираме като БИО... просто искаме да продаваме излишъка законно на хората, които имат желание:)

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 735
Шегувах се за златните нишки - естествено, иначе не трябват ли някакви допълнителни неща... регистрации и други? Колкото до чистотата, ще отнеме 3 години, за да получим сертификат, за това на този етап въобще нямаме намерение да се категоризираме като БИО... просто искаме да продаваме излишъка законно на хората, които имат желание:)
Joy наистина се заинтригувах с тия златни нишки !

Други разрешителни няма да ви трябват щом ще продавате през интернет , може и касовият апарат да си спестите , ако си получавате парите чрез наложено плащане или през банкова сметка. Щом имате регистрация, като ЗП може и фактури да издавате. И няма да забравите да декларирате с ГДД в началото на следващата година.
Обаче ако ще откривате ваш магазин , тогава вече следват разрешителни и др. подобни.  Peace

# 8
  • Мнения: 6
Златна си.... не, сериозно - благодаря ти много:)))  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт