Немиеща миялна машина без очевиден проблем

  • 3 217
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,

Наскоро майка ми ми беше на гости и преди да си стръгне ми каза, че е сложила сол в миялната машина, тъй като била на свършване. Преди това машината си миеше супер, но сега не мие въобще.
Сол наистина има, сложена е от същата, която сме слагали от известно време, на правилното място и си е сол за миялна машина, не е готварска  Laughing . Чудех се дали да не опитам да махна всичката сол и да сложа друга марка или нещо, но реших първо да събера малко мнения. Друго не би трябвало да се е случвало или да е правено по миялната машина (освен да е била пускана да мие до тогава без проблем).   33uu

Оценявам всякаква помощ!

# 1
  • Мнения: 46 508
Няма как да е от солта според мен.

П.П. Ние слагаме готварска, тя и другата е 99% натриев хлорид. Разликата е, че уж била по-пречистена, но хич не им се връзвам на рекламите трикове.

# 2
  • Мнения: 10 547
А,така! И аз имам същия проблем. Смених де що има таблетки и гелове- нищо!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Една профилактика с препарат за миялни може и да оправи проблема.

# 4
  • Манчестър
  • Мнения: 2 482
А моята предишната спря да мие,ама се оказа,че нагреватала за вода е заминал. След като работи машината и я отворите, излиза ли си пара/топли ли са съдовете,но неизмити?

# 5
  • Мнения: 6 301
И аз имах такъв проблем, първо обвиних един нов прах А1, но се оказа невинен. Почистих я с препарати поне 5 пъти, ръчках всички дупчици от които излиза вода, изненадвах я по време на работа да видя нагрява ли водата - не и не. Накрая се оказа, че има прекъснато кабелче и горната перка изобщо не се върти и не е обливала с вода. Оправиха я, и след година пак не мие добре, но понеже ми писна от нея, май ще я сменям.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 656
Моята миялна е с прозорче и понякога установявам, че перката не се върти, а облива едно и също място - резултат - неизмити съдове. Причините обикновено са две - или нещо е пропаднало между пръчките и пречи на перката, или някоя от дупчиците, през които излиза водата, се е запушила от нещо.

# 7
  • Мнения: 9
Благодаря на всички за мненията!

Нагревателят трябва да работи - като я отворя е адски горещо вътре. Единствено за перките се съмнявам, ще пробвам да я заредя цялата с изкуствено замърсени съдове да видя дали ще измие поне някои. Simple Smile

# 8
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
За моята миалня установих, че въобще не измива, когато е  пусната на "еко", съдовете си остават както са сложени.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

слагай морска Wink

# 10
  • SF
  • Мнения: 21 164
Всички се оплакват от тази глупава програма "еко". Мие дълго, уж не хаби ток или вода... Аз никога не съм я ползвала, четейки отзивите тук.

# 11
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
И аз в началото бях решила, че се е повредила, докато установя, че е от еко-то.
 
Но сега се сещам, че ми се е случвало да не измива и на нормалната програма и се установи, че е  паднала някаква лъжица, която е застопорила перката, но това го разбрах, чак като извадих кошницата - лъжицата беше най-отзад в дъното, сливаше се с иноксовата повърхност на миалнята и не се виждаше изобщо.

# 12
  • Мнения: 2 774
......или някоя от дупчиците, през които излиза водата, се е запушила от нещо.
А как мога да отпуша перката? Едната дупчица на перката  е запушена, ръчках с една топлийка  Rolling Eyes...отпуши се, но след пускане на миалната католения камък пак е на същото място.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
......или някоя от дупчиците, през които излиза водата, се е запушила от нещо.
А как мога да отпуша перката? Едната дупчица на перката  е запушена, ръчках с една топлийка  Rolling Eyes...отпуши се, но след пускане на миалната католения камък пак е на същото място.
Пусни препарат за профилактика на миялни.

# 14
  • Мнения: 2 774
Мерси, Янтра, но преди 2-3 седмици я пусках с препарат.....ефект нямаше  newsm78.
Чудех се няма ли начин да се разглобят тези перки?

Общи условия

Активация на акаунт