една красива истинска история

  • 3 182
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 243
Дейзи е изключително права.Освен това става въпрос и за вярата изобщо, как позитивното отношение и самата вяра човешка биха могли да дадат живот и стимул всекиму.Наистина толкова е красива историята, че споровете не и пасват.Нека всеки я прочете и се наслади на мислите и чувствата, които е предизвикала у него. Simple Smile
Айде и аз...
Като нагласа, емоционалност, отношение към света съм далеч от автора на тази книга... Аз не бих написала историята така. В моята история може би ще има малко цинизъм, малко скепсис и мнооооооого тънко умиление. Но макар че написаното не е "моят разказ", вкусът, който ми остана, не е горчилката от израз като "изкуственяци", а топлотата на изпитаните от момиченцето радост, надежда и оптимизъм.

Нека не търсим във всеки ред и всяка дума непременно опити за обида към некърмещите. Не това е била идеята на момичето, което е преписало откъса. Не е и това идеята на кърмещите майки, които са го харесали. Истината е, че в историята има неща, които могат да развълнуват една кърмачка, без целта да бъде да засегнат некърмилите майки.

Не знам що го таписах това. Можеше просто да напиша за хиляден път в тоя форум "Ребята, давайте жить дружно!" Hug Ади сега и за руски книги да се хванем за косите.

# 31
  • Мнения: 1 735
Здравейте, пак от мен
май сгреших като побликувах само част от разказа и по-точно тази част, свързана с кърменето...
Историята е ИСТИНСКА. (Достоверността, разбира се, може да се провери, макар, че не това е същността на нещата - виж anastaia.ru). Става въпрос за дете, което се е родило с порок на сърцето. Майката го изоставя на баба му и дядо му. Малко след това бабата почива и го отглежда дядото.
Под ”Момиченцето винаги ще бъде болнаво. Защото е от “изкуствените”. Аз съм “изкуственица” лекарката има предвид вродената болест на детето....
Но моята цел беше не да обърна внимание на това, че детето е от "изкуствените", а на това как 1 капка кърма може да промени живота на един човек - вярата в това, че кърмата сама по себе си е нещо велико.
Разплаках се, не защото Анюшка не е кърмена или защото въобще не е гледана от майката, или пък защото е болничка...  Разчувства ме отношението на детето към майчиното мляко, вярата й в "магическата сила" на майчиното мляко... Това съвсем обикновено дете, което едва ли може да чете, спасява капчицата мляко... Не е ли достойно за уважение?! Колко от децата, които познаваме биха обърнали внимание на такова нещо? Колко от децата, които познаваме биха помислили за бебето на някой непознат?
Не е нужно да спорим кои са "добри" и кои "лоши". Нека се насладим на това как 9 минути кърмене се превръщат в най-великото нещо за едно малко изоставено дете Blush Нека прекратим безмислените спорове Peace Hug Heart Eyes
Много хубаво си го написала!   bouquet   bouquet   bouquet
Още преди половин година ми се прищя да пусна тема за тази книга във форума ,но след една случка се отказах. Разбрах ,че не би се възприела по никакъв начин.
Но пък има други форуми ,където се обсъждат точно тези неща:
http://izvorite.com/smf/  newsm10

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, наистина не е трябвало да пуснеш откъса само в тази му част.На мен лично не ми хареса - не съм май много нежно цвете, но сълзливите истории изобщо не ми стигат до сърцето ThinkingК'во да правя сега, въпрос на вкус.
След като прочетох и пояснението на втория постинг обаче, нещата се възприемат по един съвсем различен начин.Когато чета/чуя за/видя болно или изоставено детенце, винаги ми се пълнят очите smile3518Това е и причината да не участвам в акциите по домовете - ще ида там и ще рева като магаре през цялото време, знам си аз...
На втори прочит, историята направо ме разтърси Weary

# 33
  • Мнения: 1 383
[
Но пък има други форуми ,където се обсъждат точно тези неща:
http://izvorite.com/smf/  newsm10

Нее, това е някакво безумие, на което е способна само широката руска душа. Движения "Анастасия", родови дървета и кедрови семена... Изумена съм. Права си Инфинити, че това не би се възприело тук.
От началото следя темата, откъса ме подразни, но се въздържах от мнение. Сега разбирам #Crazy

# 34
  • Мнения: 3 550
Разтърсващо е! Благодаря, Дейзи!   bouquet

# 35
  • Мнения: 3 089
е, на мен историята не ми подейства. дори след второто пояснение. а съм кърмачка. ама на...

# 36
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Ма много тънкообидни некърмещите майчета. Що така лично го приемате?

# 37
  • Мнения: 922
"Страшни" сте. От мухата направихте слон.
Когато преди време една кърмеща мама сподели, че вместо антибиотик е дала на по-голямото си дете кърма, вие ръкопляскахте. А сега, когато ви написах как една жена е накърмила еднократно едно болно дете, вие започнахте да се обиждате  newsm78
Това е кърмачески форум и аз "пуснах" една история тясно свързана с кърменето и кърмата (ако греша, моля модераторите да ме поправят). Защо въобще тук се обсъждат неща като стила на писане на автора и начина му на изразяване... Ако това е най-важното нещо в цялата история, щях да пусна темата във форум "Литературна критика"... Няма значение от коя книга е и за какво се говори в нея... Няма значение как точно и кои точно думи е използвал автора... Така си говори човека, така я е разказал...
Скъпи некърмещи мами, защо не се замислихте преди да се обидите, че ако съм искала да ви засегна, нямаше да публикувам историята тук, а щях да го на правя във форума за хранене с АМ?! А и в кърмаческия форум непрекъснато се обсъжда това как мами кърмят децата си - значи ли това, че вие непрекъснато сте обидени от този факт?!
Моля ви, нека прекратим тази тема. Не мога да повяравям, че "спасяването на една капка кърма", както и "кърменето на едно дете" доведе до толкова много поразии.
Простете ми за това, че неволно съм ви обидила. Повяравайте ми, не това беше целта ми.
Лек ден

# 38
  • Мнения: 35 960
много ми хареса!

наистина е станало "от мухата - слон"!

за мен това не е "кърмене" в буквалния му смисъл, а жажда на внимание и обич, който очевидно са липсвали на това дете + смачкване на самочувствието му от страна на груби възрастни /не съм чела целия текст/; детето е получило нежност и внимание, един жест на обич и успокоение, а вие заграчихте чие дете как точно е хранено!!! не бъдете толкова елементарни! и едно от моите деца е "изкуственяче" и не виждам особена разлика между двете, с смисъл, че и двете обичат да се гушкат - каката идва да я гушна с другата ръка, когато кърмя бебата и за нея е важно, че е милвам, а не какво яде!

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 10:37 от bubanka

# 39
  • Мнения: 6 472
Ей още като се пусна тази тема и реших, че сега пак ще беде "весело", както и стана Tired Пак някой се обиди, пак някой се прехласна...сиреч нищо ново.

И на мен откъсчето ми сладни, всъщност както и доста други руски произведения в мелодраматичен стил и неспоменаващи думата кърмене Whistling Все пак имаше нещо, което ми направи впечетление и то е ранимоста на детската душа и начина им на възприемане на света. Една дума или действие може да комплексира едно детенце за цял живот или да му даде криле.

Не съм се почувствала обидена като майка на едно все пак доста здраво и умно "изкуственяче", нито пък се прехласнах от възторг като майка на друго също толкова здраво "естествено бебе" Mr. Green

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 11:11 от Luluto

# 40
  • Мнения: 35 960
Лулуто, точно тава имах предвид и аз, но ти си го казало по-хубаво   bouquet
аз май много се вбесих на подхващането на стария спор и отказа да се погледне смисъла, а не просто думите!

# 41
  • Мнения: 1 878
Какъвто и де е стила, на мен ми стана мъчно за момиченцето, което е било така наранено, не от храната, а от думите на човека, който би следвало да лекува и помага - можем цял един живот да провалиме с подобни нелепи заключения и изказвания. Хареса ми и идеята как понякога и капчица добронамереност е достатъчна, за да се премахне направеното зло  и да се дари надежда, факта че това е майчината кърма подсилва ефекта и може би символизма. 

# 42
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз пък сега ще ви изненадам  Mr. Green - мен пък ме разчувства. Не толкова историята с кърменето и т.н., колкото чувствата на детето и това, че е болничко.  Cry
А може и просто да съм изперкала вече и да се трогвам и лигавя от всякакви простотии на тема кърмене.  Crazy   Laughing

# 43
  • Мнения: 6 243
Аз пък сега ще ви изненадам  Mr. Green - мен пък ме разчувства. Не толкова историята с кърменето и т.н., колкото чувствата на детето и това, че е болничко.  Cry
А може и просто да съм изперкала вече и да се трогвам и лигавя от всякакви простотии на тема кърмене.  Crazy   Laughing
Бу като разправя, че совите не са това, което са...аз не вярвах.
Зъхи, Зъхи, и ти се предаде. Луда работа. Секта, майка, не прощава.

# 44
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
На мен също ми хареса откъса.А на обидилите се некърмещи майки бих казала,че гузен негонен бяга.Не някой,а вие сами се обиждате с вашето погрешно тълкуване.В крайна сметка всеки сам прави своя избор.Оставам с впечатлението ,че вие съжалявате за вашия,в противен случай не бихте търсили под вола теле.

Общи условия

Активация на акаунт