Най-уникалният хотел, хотелът грабнал сърцето ви :)

  • 108 395
  • 268
  •   1
Отговори
# 255
  • varna
  • Мнения: 463
https://www.booking.com/hotel/bg/leshten-guest-homes.bg.html
Не е хотел, къщи за гости са. Но пък са великолепни, районът също е много живописен.

# 256
  • Мнения: 885
The Claridges New Delhi Бях там преди много години, но не мога да го забравя. Нашите 5-звездни хотели ряпа да ядат...

# 257
  • Мнения: 1 606
Прибавям и " Аркан Кан " в Триград в списъка с любими хотели.Чудесно местоположение,родопска красота  💕

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 651
Включвам се отново, този път  със Скендеровата къща в село Лещен. https://www.booking.com/hotel/bg/skenderovata-house.bg.html?aid= … =1&#hotelTmpl  Райско място! Едиснтвен минус (за мен) е, че не е кой знае колко богата закуската, но пък за обяд и вечеря готвят добре. Гледката е към Гоце Делчев и Пирин планина, има малко басейнче и прекрасен двор Simple Smile А през януари 2020 бяхме в Говедарци в Баварската къща,  https://www.booking.com/hotel/bg/bavarskata-kshcha.bg.html страхотно е за компания 20-тина човека. Има голяма механа, двор с детски кът и всичко блести от чистота. А, да - и джакузи има (за сауна не съм сигурна)

# 259
  • Мнения: 24 467
За България лично за мен най-хубави спомени имам от Castle Cottage в Белоградчик:

https://www.castlecottage.eu/

Страхотна гледка, много интересни стаи, чудесно ни обслужваха, когато сме ходили. Имах усещането, като че ли са ни настанили в замък.
Какви ли не хотели сме посещавали и у нас, и в чужбина, с всякакви там звезди и спа центрове, но за мен точно усещането в този бе уникално и изцяло позитивно.

# 260
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Допълвам темата с няколко хотела, които не са  от споменатите до тук:
Хотел Лещен в с. Лещен - стаите не са нищо особено, но са чисти. Храната в ресторанта е приемлива, закуската е супер. Спа зоната също е ОК без да е "Уау", но гледката, ах гледката от външния басейн и джакузито към планината е умопомрачителна! Най-магичната гледка! За хората с деца препоръчвам разходка до зоокъта в Хаджидимово, където може да се влиза при самите животни и да се пипнат: сърнички, понита, алпаки, кенгуру, имат също и пауни, лебеди, зайци...може и да пропускам нещо.
Комплекс Хитър Петър в село Бели Осъм (между Троян и с.Чифлик). Страхотно битово местенце, но брега на реката, стаите са приятни, двора е голям и зелен-спокойно могат да търчат децата, но най-фенеменалното за мен е кръчмата и сладкарница им. Повечето продукти, които използват са от собствено производство. Уникално вкусно е всичко! В къщата за гости сме спали само за един уикенд, но при всяка възможност се храним там.
Добавям един глас в плюс за коментираните вече Стари къщи, Белинташ и Рока в Кърджали.
В Каза Арт в Априлци само сме ходили на вечеря и мога да потвърдя, че кухнята е много добра. За самият хотел нямам мнение.
Друго място, което мога да препоръчам е къщата да гости на Баба Дешка в Горно Драглище. Трябва да кажа, че никога не сме спали в нея, но често ходим там да вечеряме, когато сме на СПА в село Баня (Разлог). Аз като човек, който не гледа много ТВ хич не съм разбрала, че въпросната баба Дешка е ТВ звезда през последните години, случайно разбрахме за това място, защото много често ходим в с.Баня. Последната една година, редовно като ходим в региона специално отиваме едната от вечерите да ни нахрани баба Дешка! Уникално вкусно и домашно е! Има си баби "аниматорки", които осигуряват забава на гостите. Цената за вечерята е фиксирана-30 лв на човек.

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 22:15 от Valery

# 261
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Идеи за някакви по-интересни места за настаняване? Имам предвид да грабват с нещо уау и нестандартно...дали с гледка или самото място за спане и обстановката. Или пък като цяло да предлагат някаква по-различна почивка като усещане и занимания?!

Няма значение местоположението.

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
С деца или без?

# 263
  • Мнения: 9 389
Идеи за някакви по-интересни места за настаняване? Имам предвид да грабват с нещо уау и нестандартно...дали с гледка или самото място за спане и обстановката. Или пък като цяло да предлагат някаква по-различна почивка като усещане и занимания?!

Няма значение местоположението.

Не съм сигурна, че питането ви е за тук. Моля, не разводнявайте темата.

# 264
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Без

Не съм сигурна, че питането ви е за тук. Моля, не разводнявайте темата.
Темата е за уникални хотели. Има и предложения за къщи. Не виждам за какво по-различно питам аз?!

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 22:57 от Джулая

# 265
  • Мнения: 9 389
Темата е да назовете хотел, в който намирате нещо уникално, а не да си търсите място за почивка чрез препоръки тук. Има разлика! Има други теми по вашия въпрос.

# 266
  • Мнения: 18 226
Интересен ми е "Riu Pravets golf and spa resort", но все не идва ред да го посетя.

# 267
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Последните години ходим често в Странноприемница Стара Плиска в Плиска и в Осмарски къщи, в Осмар. И двете места да много хубави. С чудесни стаи.

# 268
  • София
  • Мнения: 30 085
Интересен ми е "Riu Pravets golf and spa resort", но все не идва ред да го посетя.
Преди години бяхме за Коледа. На мен лично ми допадна.

Общи условия

Активация на акаунт