Плетиво - ВЪПРОС

  • 1 472
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Майка ми иска да оплете някакво Секси потниче от меланжирана памучна прежда от списание "Вълшебна бримка" - Брой 3 /102/ май - юни 2012 г.  -  стр. 7

Тя не може да разбере следното:
"Двоен ластик: С конец в цвят, различен от работния нанизваме половината от необходимия брой бримки, след което с работния конец плетем така: 1. ред: * 1 лицева бримка, 1 наметка *, от * до * се повтаря; 2. ред: * наметката се изплита налице, лицевата бримка се прехвърля без изплитане налице, а лицевата бримка се прехвърля без изплитане, взета като опакова, конецът се движи пред плетивото, от * до * се повтаря; 3 и следващите редове: * 1 лицева бримка, 1 бримка се прехвърля, взета като опакова, конецът се движи пред плетивото, от * до * се повтаря. В готовия детайл изваждаме помощния конец."

Не е успяла да разбере точно тази част от цялата работа. Ако можете да обясните, ще ви бъда много благодарен.

# 1
  • Мнения: 2 200
Майка ми иска да оплете някакво Секси потниче от меланжирана памучна прежда от списание "Вълшебна бримка" - Брой 3 /102/ май - юни 2012 г.  -  стр. 7

Тя не може да разбере следното:
"Двоен ластик: С конец в цвят, различен от работния нанизваме половината от необходимия брой бримки, след което с работния конец плетем така: 1. ред: * 1 лицева бримка, 1 наметка *, от * до * се повтаря; 2. ред: * наметката се изплита налице, лицевата бримка се прехвърля без изплитане налице, а лицевата бримка се прехвърля без изплитане, взета като опакова, конецът се движи пред плетивото, от * до * се повтаря; 3 и следващите редове: * 1 лицева бримка, 1 бримка се прехвърля, взета като опакова, конецът се движи пред плетивото, от * до * се повтаря. В готовия детайл изваждаме помощния конец."

Не е успяла да разбере точно тази част от цялата работа. Ако можете да обясните, ще ви бъда много благодарен.
Просто този конец после се маха. Нещо като тропоската. Не мога да го обясня по друг начин. Дано някой с повече опит ти даде линк.

# 2
# 3
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Майка ми иска да оплете някакво Секси потниче от меланжирана памучна прежда от списание "Вълшебна бримка" - Брой 3 /102/ май - юни 2012 г.  -  стр. 7

Тя не може да разбере следното:
"Двоен ластик: С конец в цвят, различен от работния нанизваме половината от необходимия брой бримки, след което с работния конец плетем така: 1. ред: * 1 лицева бримка, 1 наметка *, от * до * се повтаря; 2. ред: * наметката се изплита налице, лицевата бримка се прехвърля без изплитане налице, а лицевата бримка се прехвърля без изплитане, взета като опакова, конецът се движи пред плетивото, от * до * се повтаря; 3 и следващите редове: * 1 лицева бримка, 1 бримка се прехвърля, взета като опакова, конецът се движи пред плетивото, от * до * се повтаря. В готовия детайл изваждаме помощния конец."

Не е успяла да разбере точно тази част от цялата работа. Ако можете да обясните, ще ви бъда много благодарен.

 ooooh! знам как се плете двоен ластик, но като чета обяснението не ми е ясно какво би се получило.

не може ли да си направи обикновен двоен ластик, без помощни конци, без две лицеви бримки на втория ред, след като на първия има само една?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
А защо просто не пробва да изплете няколко реда, да махне помощния конец и да се види резултатът. Струва ми се, че там където са наметките в първия ред в ръба на ластика ще се получат вдлъбнатини. Ще се получи зигзагообразен ръб. Но най-добре да се пробва.

Общи условия

Активация на акаунт