Нека се похвалим :)

  • 1 650
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Честито на рождениците!  Grinning
И все здравички да сте!  Grinning   261uu

# 16
  • София
  • Мнения: 1 352
Браво на вас! Grinning
А може ли да те питам нещо? Понеже още не съм направила изследванията на Митето за 6тия месец, как се справи с взимането на урината? Е изхабих 5 от тези наилонови колекторчета и нищо не става, вече съм отчаяна и не знам какво да правя, а закъсняваме за изследванията с 2 седмици Cry
Предварително ти благодаря

# 17
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Gercho
Браво на вас! Grinning
А може ли да те питам нещо? Понеже още не съм направила изследванията на Митето за 6тия месец, как се справи с взимането на урината? Е изхабих 5 от тези наилонови колекторчета и нищо не става, вече съм отчаяна и не знам какво да правя, а закъсняваме за изследванията с 2 седмици Cry
Предварително ти благодаря


2 седмици не са фатални:) на нас педиатърката ни каза, че ако не успеем с урината - друг път. аз занесох съвсем малко количество - оказа се остатъчно. иначе действахме с колекторчетата. една мама тук каза, че сложила памуче в памперса и после го изцедила в шишенцето. не съм пробвала, но ми звучи лесно.
успех!

# 18
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Gercho
Браво на вас! Grinning
А може ли да те питам нещо? Понеже още не съм направила изследванията на Митето за 6тия месец, как се справи с взимането на урината? Е изхабих 5 от тези наилонови колекторчета и нищо не става, вече съм отчаяна и не знам какво да правя, а закъсняваме за изследванията с 2 седмици Cry
Предварително ти благодаря


Ами аз направих така - сутринта като се събуди Гогата махнах памперса, измих го хубаво на чешмата с вода и сапун, после го сложих да легне и с колекторчето на пишката зачаках да се изпишка, като подложих хавлиена кърпа отдолу за всеки случай. Като се изпишка, го залепих колектора - без да пресипвам, и така я занесох в болницата.

Не съм го лепила, нито загащтвала, за да не се развъдят бактерийки, а и едно пробвах с лепенето и после му беше червена кожата там сумати време.

Имай предвид, че трябва да занесеш до два часа урината.

Дано се справите следващия път. А, наистина урината може отделно от кръвта да изследвате, не е проблем.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: agneshka
Цитат на: Gercho
Браво на вас! Grinning
А може ли да те питам нещо? Понеже още не съм направила изследванията на Митето за 6тия месец, как се справи с взимането на урината? Е изхабих 5 от тези наилонови колекторчета и нищо не става, вече съм отчаяна и не знам какво да правя, а закъсняваме за изследванията с 2 седмици Cry
Предварително ти благодаря


2 седмици не са фатални:) на нас педиатърката ни каза, че ако не успеем с урината - друг път. аз занесох съвсем малко количество - оказа се остатъчно. иначе действахме с колекторчетата. една мама тук каза, че сложила памуче в памперса и после го изцедила в шишенцето. не съм пробвала, но ми звучи лесно.
успех!

Това с памучето е идея, аз така взимах на каката като беше бебе, че тогава нямаше такива колектори. Може и сега да прибегна до този вариант ако не успея с другия, но така не може да се изследва стерилна урина май.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: SZA
Цитат на: Gercho
Браво на вас! Grinning
А може ли да те питам нещо? Понеже още не съм направила изследванията на Митето за 6тия месец, как се справи с взимането на урината? Е изхабих 5 от тези наилонови колекторчета и нищо не става, вече съм отчаяна и не знам какво да правя, а закъсняваме за изследванията с 2 седмици Cry
Предварително ти благодаря


Ами аз направих така - сутринта като се събуди Гогата махнах памперса, измих го хубаво на чешмата с вода и сапун, после го сложих да легне и с колекторчето на пишката зачаках да се изпишка, като подложих хавлиена кърпа отдолу за всеки случай. Като се изпишка, го залепих колектора - без да пресипвам, и така я занесох в болницата.

Не съм го лепила, нито загащтвала, за да не се развъдят бактерийки, а и едно пробвах с лепенето и после му беше червена кожата там сумати време.

Имай предвид, че трябва да занесеш до два часа урината.

Дано се справите следващия път. А, наистина урината може отделно от кръвта да изследвате, не е проблем.


А аз станах тази сутрин в 6 часа, събудих горкото сънливче, нахлузих тоз наилон на пишлето и сложих отгоре памперса. И пак си легнах. След 2 часа в пликчето нямаше нищо, всичко беше изтекло по дрехите. Embarassed
А Гогата след колко време се изпишка? Все пак голичък да не вземе да измръзне?

# 21
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Gercho
Цитат на: SZA
Цитат на: Gercho
Браво на вас! Grinning
А може ли да те питам нещо? Понеже още не съм направила изследванията на Митето за 6тия месец, как се справи с взимането на урината? Е изхабих 5 от тези наилонови колекторчета и нищо не става, вече съм отчаяна и не знам какво да правя, а закъсняваме за изследванията с 2 седмици Cry
Предварително ти благодаря


Ами аз направих така - сутринта като се събуди Гогата махнах памперса, измих го хубаво на чешмата с вода и сапун, после го сложих да легне и с колекторчето на пишката зачаках да се изпишка, като подложих хавлиена кърпа отдолу за всеки случай. Като се изпишка, го залепих колектора - без да пресипвам, и така я занесох в болницата.

Не съм го лепила, нито загащтвала, за да не се развъдят бактерийки, а и едно пробвах с лепенето и после му беше червена кожата там сумати време.

Имай предвид, че трябва да занесеш до два часа урината.

Дано се справите следващия път. А, наистина урината може отделно от кръвта да изследвате, не е проблем.


А аз станах тази сутрин в 6 часа, събудих горкото сънливче, нахлузих тоз наилон на пишлето и сложих отгоре памперса. И пак си легнах. След 2 часа в пликчето нямаше нищо, всичко беше изтекло по дрехите. Embarassed
А Гогата след колко време се изпишка? Все пак голичък да не вземе да измръзне?


Ами че той се изпишка още след няколко минути, така че не съм го държала гол дълго. Освен това го дръж с чорапи, то не е толкоз студено още.

# 22
  • Мнения: 277
Момичета с тези колектори почти винаги в урината се откриват бактерии. Моето бебче има коли бактерии в урината от два месеца и ми се налага редовно да му взимам урина. Първите пъти прбвах с колектори и памучета, но по съвет на детската нефроложка най-сигурният начин за стерилна урина е да е първата сутрешна средна след почистване с течаща вода и сапун, събрана в стерилно шишенце. Не толкова трудно при мен става за десетина минути.  Grinning
Успех дано съм ви била полезна.
[/quote]

# 23
  • Мнения: 3 379
Цитат на: jen
Момичета с тези колектори почти винаги в урината се откриват бактерии. Моето бебче има коли бактерии в урината от два месеца и ми се налага редовно да му взимам урина. Първите пъти прбвах с колектори и памучета, но по съвет на детската нефроложка най-сигурният начин за стерилна урина е да е първата сутрешна средна след почистване с течаща вода и сапун, събрана в стерилно шишенце. Не толкова трудно при мен става за десетина минути.  Grinning
Успех дано съм ви била полезна.
[/quote]

Ами аз точно така я взех, но вместо в стерилно шишенце, в колектор и то без да го залепям (съответно да създавам въпросната топличка среда за развитие на бактериите). Нямаше никакви бактерии в резултатите Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: SZA


Ами че той се изпишка още след няколко минути, така че не съм го държала гол дълго. Освен това го дръж с чорапи, то не е толкоз студено още.

Много ти благодаря, справих се успешно и тази сутрин занесох урината за изследване.

# 25
  • Мнения: 277
Цитат
Ами аз точно така я взех, но вместо в стерилно шишенце, в колектор и то без да го залепям (съответно да създавам въпросната топличка среда за развитие на бактериите). Нямаше никакви бактерии в резултатите

Браво на Вас какви сте ни отличници с Гошко дано все така да ти расте малкият юнак безпроблемно.

# 26
  • Мнения: 127
Ей, успокоихте ме с тия хубави резултати. Тъкмо се бях разтършувала за теми по тоя повод, че моята педиатърка вече настоява да захранвам. Този месец трябвало да давам месно пюре, заради хемоглобина.
Сега вече съм твърдо решена да изчакам. Дано всичко да е наред, да се похвалим и ние...
Желая Ви успех нататък!

# 27
  • Мнения: 2 655
БРАВО   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap
на мама и бебеГОГО. Дано все такива хубави новини се пишат тук за изключително кърмени бебета.  Wink
И мамите и бебетата да се справят както Вас двамата. Wink

# 28
  • Мнения: 3 379
Мерси, мерси момичета.

Ами аз я пуснах тази тема тук и с тайната надежда, че майките ще видят, че пустият хемоглобин не зависи само от месото в храната  Laughing

Всъщност в нашата консултация джи-пи-то също настояваше за захранването заради хемоглобина, сега се чудя като занесем изследванията какво ще каже  ?!?  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт