КАК ДА СТАНА ДОНОР? КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА

  • 170 287
  • 1 230
  •   2
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 1 751
Поздравления за дъщерята, Пепи.
Това имах предвид под "социален статус" - дали има дете, дали планира други и колко скоро... На естествен цикъл и дори без упойка за нея - е вариант. При 1-2 яйцеклетки пункцията не е драма.
И понеже си се ровя в архивите тук, скоро  попаднах на темата "Защо когато бях на 25, не заделих яйцеклетки за черни дни".

# 1 216
  • София
  • Мнения: 3 412
Е хайде де, никой не е помислил на млади години за тези неща и никой не знае как ще се стече живота му. Аз само да кажа, че не сме чак толкова възрастни все още имаме някакъв шанс и е хубаво да се борим до последно, поне аз мисля така. Моят партньор е на 40г., а аз на 43 тази година ще правя 44, но правя по 5,6 антрални Ф без стимулация и накрая вадим 1 Я и тя не оцелява до 5-ти ден, но този път съм решила да не чакам толкова, а да искам трансфер на 3-ти ден пък каквото стане, ако не следващия път. Поне не ме стимулират и не си вредя на организма, даже и пункциите правя без упойка.

# 1 217
  • Мнения: 1 751
Хубаво е, че имаш вяра, радвам се. Двама сте, ще се получи. Все някоя ще се оплоди и ще се задържи. Аз съм на 38 и не успявам да извадя за проба с донор.
Старата тема я споменах... просто защото от няколко дни в мислите ми е младо момиче~25, което след известно време, например в своите 30 години се оказва в ранна менопауза. Точно така е, не знаем какво ще ни предложи живота. Дали се говори достатъчно за ранното изчерпване на резерва, или на кой когато му дойде до главата - да се оправя? Каквото и да кажем на 20-годишните, няма да тръгнат да замразяват.   
Отклоних се от въпроса ти, извинявам се на всички.

# 1 218
  • Мнения: 1 734
Pepita5, дъщеря ти раждала ли е? Нали все пак изискванията за донорката е да е раждала или бъркам?

# 1 219
  • Мнения: 39 287
Да, има такова изискване.

# 1 220
  • София
  • Мнения: 3 412
Pepita5, дъщеря ти раждала ли е? Нали все пак изискванията за донорката е да е раждала или бъркам?
Не, не е раждала. Не знаех, че има и такова изискване. Благодаря, Ви момичета пожелавам успех на всички и нека скоро всяка от нас прегърне своето дълго чакано бебче Flowers Four Leaf Clover Flowers Hibiscus Gift Heart

# 1 221
  • Мнения: 15
Да попитам, може ли да взема яйцеклетки от дъщеря ми

Не, не можете.
Роднинско донорство може от сестра или братовчедка.
Дъщеря ви може да дари във ваша полза и на вас да намерят по бързо друг донор.

Успех.

# 1 222
  • Мнения: 481
Ако не е раждала не може да дари. Не случайно това е записано в закона.

# 1 223
  • Пловдив
  • Мнения: 14 392
Според мен така записано, не изключва дъщеря (нито пък леля, племенница и пр.; майката ясно, че максималната възраст я елиминира), изброяването е примерно. Пречка би било това, че кандидат-донорката няма собствено дете, обаче.

# 1 224
  • Мнения: 6
Познавам от гр.Добрич случай отблизо.
Майката отглежда сама дъщеря си.
На по-късен етап се запознава с мъж и желаят общо дете , но се установява, че резерва на яйцеклетки е силно намален и качествето след проведена стимулация не е ок.
Дъщеря й  има дете на почти годинка и също като  при вас предлага помощ. Тя дари яйцеклетки в полза на майка си. ( НЕ НА НЕЯ ДИРЕКТНО)
Днес майката се радва на прекрасен син,  а дъщеря й дари втори път в пидкрепа на каузата.
След второто даряване дъщерята  забременя веднага и има дъщеричка. Сега чака и трето бебе. Wink

# 1 225
  • Пловдив
  • Мнения: 14 392
Е, каква е логиката да може само от сестра или братовчедка? Сестра може, първа братовчедка може, племенница или леля, които са "по средата" между сестра и братовчедка - не може. Тях също ги няма изброени.
Според мен ненужно стеснително са тълкували текста. Пълна идиотщина, честно казано, е за мен "родствените" яйцеклетки на дъщерята да отидат някъде другаде. Разбира се, не говорим за случаи, в които тя е дъщеря и на бащата на новото бебе, това е ясно.

Послепис. Като се позачетох в Наредба 28/2007 на МЗ, мисля, че тя е действащата, дори открих, че на едно място се споменава за "дарителите на овоцити за техни близки или роднини от женски пол по права линия" - във връзка с анонимността и изключенията от нея. Роднини от женски пол по права линия са само майките с дъщерите, бабите с внучките и пр. Сестрите и братовчедките не са права линия. Разбира се, явно е грешка - тук пък няма причина да се изключват сестри и братовчедки. Мисълта ми е, че наредбата не е много прецизно формулирана.

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 14:00 от Магдена

# 1 226
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, не знам дали питам в правилната тема. Въпросът е следният: в България разрешено ли е даряването на ембриони? Имам замразен един бластоцист с много добро качество от бременността ми с малкия и ми е съвестно да го унищожа! И се чудех има ли закон, който да позволява да го дарим , както се даряват яйцеклетки?

# 1 227
  • Мнения: 378
Момичета, не знам дали питам в правилната тема. Въпросът е следният: в България разрешено ли е даряването на ембриони? Имам замразен един бластоцист с много добро качество от бременността ми с малкия и ми е съвестно да го унищожа! И се чудех има ли закон, който да позволява да го дарим , както се даряват яйцеклетки?


Не може да го дарите, за съжаление

# 1 228
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, не знам дали питам в правилната тема. Въпросът е следният: в България разрешено ли е даряването на ембриони? Имам замразен един бластоцист с много добро качество от бременността ми с малкия и ми е съвестно да го унищожа! И се чудех има ли закон, който да позволява да го дарим , както се даряват яйцеклетки?
Можеш да го дариш само за научни цели

# 1 229
  • София
  • Мнения: 4 884
Ех, много жалко, читаво ембрионче...Ако ставах за още една бременност бих го пробвала, ама тази втората ми беше адски тежка, а и матката ми вече не става, имам забрана за бременеене.

Но ще се пробвам за донор. Бях на преглед оня ден и за моя голяма изненада имах 5 в единия и 6 в другия. Явно някакъв рестарт имам след бременността. Продадоха запитване към агенцията по трансплантация да потвърдят, че ставам юридически, иначе кариотип си имам от отдавна, чист. Така че ако всичко е наред ще почнем стимулация, пък да виидм ще излезе ли нещо читаво.

Общи условия

Активация на акаунт