Истанбул Пролетен и Цветен [тема 36]

  • 59 710
  • 724
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 22
Добре, че няма пострадали, но все пак са си неприятни емоции.
Ние бяхме в хотел „Декор”. Приличен, реновиран, всеки ден чистят и сменят кърпи, на 5-6 минути от Уеникапъ (метрото и Мармарай) и от Аксарай (трамвая).
Нашата стая беше доста просторна, закуската приемлива. При следващо ходене не бих отишла в Лалели. Може би в Сиркеджи, а вариант е хотел или апартамент в азиатската част, която много ни хареса.
Струва ми се, че местоположението на хотела е най-важно. Затова Сиркеджи е добро решение.
В крайна сметка се прибираме късно вечер, излизаме рано сутрин, къпем се, малко сън и закуска...
На първото ни отиване в Истанбул спахме в петзвезден хотел на брега на Мраморно море. Е, да, фантастична закуска, всякакви екстри, ама пък се намираше на 70 км от Света София.

# 451
  • Мнения: 940
В Шахинлер бяхме! Simple Smile Ами то нас не ни бърка да ходим,2 км.са до Топкапъ! Simple Smile Хубаво беше мнг. Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 19:06 от Leitenanta

# 452
  • Мнения: 471
Знам, че повечето посетители на Истанбул отиват там за да харчат пари и не се интересуват от скъпата храна в града. Но има и такива (като моя милост), за които бюджетът е от значение и предпочитат да спестят някой и друг лев, с който да си купят някой сувенир или да посетят допълнителни забележителности. За тези хора предлагам картата на BIM market в Историческия полуостров. Това са верига магазини за хранителни стоки с изключително ниски за стандарта на града цени. Ето някои от цените от преди седмица:

1. Вода 0,5 литра - 0,25 лири (навсякъде по улиците се продава за 1 лира)
2. Хляб - 0,75 лири
3. Салам 900 грама - 6,50 лири
4. Пишмание 330 гр - 2,40 лири
5. Халва 0,5 кг - 4 лири
6. Натурален сок 1 л. - 1,85 лири

Можете дори да хапнете дондурма за 85 куруша  chef


# 453
  • Мнения: 5 138
Здравейте ,записвам се чак сега с хубавата новина ,че отново отивам в любимото градче Simple Smile
На 28.05 изскочи ми лятната оферта на Караджъ турс и веднага взех решение да се възползвам

този адрес как да го открия т.е. с кои автобуси
Mahallenin Kahvesi
Адрес: Beylerbeyi Mah. Arabacilar Şok., 34676 Istanbul, Turkey
Тел.: +90 532 325 4024


Този път обектите са ми
Ортакьой, Румели Хисар, Пиер лоти, Сапфир
Онова кафенце срещу момината кула, Кадъкьой, Гьозтепе парк
и каквото остане попътно, та това кафенце мога ли да го вмъкна в маршрута си Simple Smile

# 454
  • Мнения: 570
Най накрая Караджъ Турс включиха в екскурзиите си нещо различно.Аз още преди 3 години им го писах в анкетата,че нещата които предлагат вече са втръснали на повечето хора.
https://www.karacitours.bg/offers/10479/Ekskurziya-do-magnetichn … -2-noshtuvki.html

# 455
  • София
  • Мнения: 413
Здравейте ,записвам се чак сега с хубавата новина ,че отново отивам в любимото градче Simple Smile
На 28.05 изскочи ми лятната оферта на Караджъ турс и веднага взех решение да се възползвам

този адрес как да го открия т.е. с кои автобуси
Mahallenin Kahvesi
Адрес: Beylerbeyi Mah. Arabacilar Şok., 34676 Istanbul, Turkey
Тел.: +90 532 325 4024


Този път обектите са ми
Ортакьой, Румели Хисар, Пиер лоти, Сапфир
Онова кафенце срещу момината кула, Кадъкьой, Гьозтепе парк
и каквото остане попътно, та това кафенце мога ли да го вмъкна в маршрута си Simple Smile

г-жа Нервакова  Hug От Юскюдар са тези автобуси всички, които минават по крайбрежната - 15C, 15KC,15R, 15P,15B,15,15S,15K,15SN,15U  слиза се на спирка Beylerbeyi и се връщаш малко пеша до улицата.
Някое дизи ли се снима там  Wink

# 456
  • Мнения: 5 138
Миме благодаря,
да снимат там понякога ,но съм далеч от идеята ще се засека нещо,просто е на много хубаво място и ще ми е приятно да поседна там за едно чайче Simple Smile

# 457
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте момичета. Ние сме все още в Истанбул. Болката в тялото ми е ужасаваща, но удоволствието от преживяното, видяното и усещането на града ме карат да искам още и още.
Само накратко - катастрофата беше с рейсове на Караджъ турс - и двата,не съм отваряа линка, за да видя какво пише. Слава богу бяхме в друг рейс. Лично аз тази година съм разочарована от Караджъ. Но за това, може и по-късно да разкажа.
Моля се днес времето да ни позволи да видим Емирган и лалетата.

От сега казвам - Истанбул по време на лалетата - не, никога. Лудницата е неописуема. Но, който не е бил и не ги е видял - задължително трябва да дойде...

# 458
  • Мнения: 6 031
... Както миналата година, така и тази - предпочетох Сиркеджи пред Лялели. В Сиркеджи наистина всичко е на една ръка разстояние. 
+1  Peace
Най-удобното място за отсядане и според мен.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
nonich, ужасно преживяване! Много се притесних с тази катастрофа, защото др.седмица сестра ми ще пътува с Караджъ Турс и дано няма такива емоции, защото на нея това ще й е първото пътуване до Истанбул и се надявам да й хареса!

# 460
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 447
Съжалявам за това,което е станало.Опитни са шофьорите на Караджъ и познават града,ама лошото бързо идва.
Нонич,надявам се да си по-добре и да сте били днес в Емиргян.
Нервакова,КПА  ли е дизито,или друго? Mr. Green Crazy
И кое аджеба е ново в програмата на Караджъ,Леандър Т,добре,лодка от Саладжак,после Марнарай и Бейлербей или обратното да кажем.
Ами Пиер Лоти Mr. Green
Обещалите Не разказват нищо,само обещават,не сме на избори,моля!
 Grinning

# 461
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 447
Съжалявам за това,което е станало.Опитни са шофьорите на Караджъ и познават града,ама лошото бързо идва.
Нонич,надявам се да си по-добре и да сте били днес в Емиргян.
Нервакова,КПА  ли е дизито,или друго? Mr. Green Crazy
И кое аджеба е ново в програмата на Караджъ,Леандър Т,добре,лодка от Саладжак,после Марнарай и Бейлербей или обратното да кажем.
Ами Пиер Лоти Mr. Green
Обещалите Не разказват нищо,само обещават,не сме на избори,моля!
 Grinning

# 462
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 714
Съжалявам за това,което е станало.Опитни са шофьорите на Караджъ и познават града,ама лошото бързо идва.
Нонич,надявам се да си по-добре и да сте били днес в Емиргян.
Нервакова,КПА  ли е дизито,или друго? Mr. Green Crazy
И кое аджеба е ново в програмата на Караджъ,Леандър Т,добре,лодка от Саладжак,после Марнарай и Бейлербей или обратното да кажем.
Ами Пиер Лоти Mr. Green
Обещалите Не разказват нищо,само обещават,не сме на избори,моля!
 Grinning

Не знам колко са опитни, но нас ни бяха нагъчкали в тесен автобус и предвид времето, само не се задушихме. Комбинирах ни и с други групи в Истанбул за отделните заплатени екскурзии. Навръщане преди Одрин се наложи да спрем, защото замириса на гориво и трябваше да сменят някаква течност. Rolling Eyes Притесних се да не останем насред нищото, слава богу го оправиха и потеглихме.
Както за всичко, и при тях е важно да спечелят повече, отколкото да е удобно и да са доволни клиентите им. Бяхме 4-5 автобуса тогава, но нашият ни се стори най-малък и мизерен. Mr. Green

# 463
  • София
  • Мнения: 4 294
Здравейте момичета. Ние сме все още в Истанбул. Болката в тялото ми е ужасаваща, но удоволствието от преживяното, видяното и усещането на града ме карат да искам още и още.
Само накратко - катастрофата беше с рейсове на Караджъ турс - и двата,не съм отваряа линка, за да видя какво пише. Слава богу бяхме в друг рейс. Лично аз тази година съм разочарована от Караджъ. Но за това, може и по-късно да разкажа.
Моля се днес времето да ни позволи да видим Емирган и лалетата.

От сега казвам - Истанбул по време на лалетата - не, никога. Лудницата е неописуема. Но, който не е бил и не ги е видял - задължително трябва да дойде...


миличка всичко наред ли е, добре че пътувахме с личен транспорт и преди фестивала на лалето,
да беше лудница но явно в Истанбул вечно си е лудница, но сега покрай фестивала сигурно е  #Crazy

# 464
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 447
И от София съм пътувала с тях,и от Варна.Че и с микробус един път,рейса бе фул,удобни са,ама аз съм винаги най-отпред,или почти.
С Метро например един път не ми беше комфортно,ама хич.

Общи условия

Активация на акаунт