Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Идеи за зеленчукова градина на балкона

• 81 205
  • 655
  •   1
Отговори
# 645
Здравей, Phloxx

Много благодаря за съветите, които ми даде. Наистина ги намирам за полезни. За подправките специално не се бях замислила, слава богу засега съм насадила розмарин, но май ще пробвам и чубрица.  Една моя позната тази година ще слага сукуленти на терасата си с южно изложение, така че май това ще е решението. Непременно ще опитам тази година.

Поздрави

Скрит текст:
Йоана, следващия път избери подправки, които понасят много слънце  - салвия, чубрица, риган, розмарин, пелин. Изобщо растенията със сребристи и мъхести листа са по-устойчиви от растенията със сочни зелени листа.

Колкото по-горещо е, толкова повече трябва да поливаш, но само вечер или сутрин по хлад.

Ползвай възможно най-големите саксии, за да не просъхват бързо. Мулчирай с нещо пръстта, или засади ниски почвопокривни сукуленти да пазят влагата. Самите саксии е добре да са малко засенчени, аз слагам отзад големите саксии и пред тях от слънчевата страна по-малки саксии, или сандъчета.
За временно засенчване през деня може да ползваш каквото имаш на терасата - маса, столове, шезлонг, чадър.

Саксиите да не стоят директно на горещия под, и да не са до стена, която ще задържа топлината през нощта.

И аз имам открита южна тераса, трудно е с цветята, но не и невъзможно. Най-важното е да намериш подходящите растения.  При мен много държат на слънце мушкато, газания, сукулентите също. В краен случай кактуси.

# 646
  • София
За магданоза- полей пръстта, леко я претъпчи, че да не потъват семенцата.
После просото посоли из цялата саксия.
Посоли с почва, пулверизирай.

Всеки ден действай с пулверизатора.

Цяло пакетче е ужасно много, ти ги задушаваш.
Лелеее и аз слагам в едно сандъче по едно пакетче.И копъра ми е един немощен,магданоз и босилека по-добре се развиват.Купих и тор за разсад и слагах веднъж ,не знам дали нещо помага.А само с пулверизатор ли трябва да се поливат докато са още крехки?

# 647

Според вас дали разсада ми от чери домати пониква или това са тревички 😀

# 648
  • онче бонче бонбонче
Flowers Seedling Marble_beach, разсада е тръгнал, супер си е! Flowers Seedling

# 649
  • München, Deutschland
Тръгнал е, само че като попорастнат, пикирай, защото са страшно много за това сандъче. Това ако ще ползваш всичките и имаш балкон от 50 квадрата 😃 или пък ще раздаваш на приятели. Ако не, просто махни някои, за да вървят останалите.

# 650
Снимките, които качих одеве бяха от снощи към 10 вечерта. Сега се прибирам от работа и намирам това

Чак не мога да повярвам каква разлика
Засях цялото пакетче, не очаквах да излязат всички. Ще раздавам разсад със сигурност 😀

# 651
Леле, то разсад за цяла зеленчукова градина е тръгнал. Ха все така да вървят и после, пък голяма реколта да отгледаш!

# 652
  • Пловдив

Моят разсад босилек. Знам, че е много, ама беше останало толкова в пакетчето и като се сетих, че това ще е 4 година, да го сея този босилек реших, да го сипя целия.

# 653
Тия домати в тая голяма кутия няма да се получат. Идва им гъсто и плитко. Ще трябва допълнително да ги разсаждаш после
Най-добре в кофички от кисело мляко по 2-3 семки всяко. Стават много добре.
Тези са на около месец

# 654
Тия домати в тая голяма кутия няма да се получат. Идва им гъсто и плитко. Ще трябва допълнително да ги разсаждаш после
Най-добре в кофички от кисело мляко по 2-3 семки всяко. Стават много добре.
Тези са на около месец

Супер са Simple Smile
Иначе знам че се пикират Simple Smile и култучат после и т.н. Виждала съм на село как се случват нещата

# 655
Насяла съм див лук, чери, спанак, люти чушлета и сакъзи или мушкати не помня. Стоят на балкона в остъклена част, която е студена, т.к. стъклата са само да пазят от дъжд и вятър, т.е студено е. Няма нищо вече седмица, има ли смисъл да им търся вътре място или да не очаквам нищо? Днес си купих други семена само на цветя, късно-рано ще сея да се занимавам, но ми се искаше и други растения да имам освен цветя.

Доматите в кофичките са много яки, разсада по-нагоре също ми харесва как е подреден, сякаш е на редче, от лилавия босилек и аз сях една година, не знам внушавам ли си, но е с по-остър аромат.

Общи условия

Активация на акаунт