Кенгуру или слинг?

  • 2 963
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте,мами! Моля за съвет какво е по удобно, за да нося детенцето кенгуру или слинг?
Подариха ни един слинг на фирмата баба слинг пробвах да вкарам детенцето вътре но беше много трудно тя доста се изнерви!?

Последна редакция: нд, 29 мар 2015, 13:54 от ~Mell~

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравей,
Кенгуру- категорично Не, тъй като е вредно за бебето.
В каква поза слагаш бебето? Може там да е проблемът.
 Ергономична раница или слинг-шал са най-разпространените (удобни и безопасни) варианти за носене.
 Заповядай в темата Носене на бебето в слинг и ергономична раница .
На първата страница има много полезна информация за бебеносенето. Има и доста "ветерани", които ще ти помогнат да се ориентираш.  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз имах Баба Слинг. Действително трябваше да изгледам видео-уроците в youtube по няколко пъти, но в крайна сметка се научих и го носих (детето) една година в слинга. Не бих сложила детето си в кенгуру.

# 3
  • Мнения: 6 992
http://blog.roshavo.com/%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D1% … 0%B5%D0%B1%D0%B5/

Слинг!!!!!!!!

Въобще не виждам как при наличието на съвременна информация някой би избрал кенгуру.
Слинг за новородено, малко по-нататък може и ергораница. Може и със слинг до края да си изкараш.

# 4
  • Мнения: 73
Ами бебчето не обича да седи хоризонтално въобще! Така,че варианта е вертикално...., но тя е на почти 2 месеца - бих ли могла да я нося вертикално?
Ще се пробвам пак със слинга! Уж гледах видео, но не ми помогна много...

# 5
  • Мнения: 6 992
Да, със слинг можеш да я носиш вертикално от новородено.
Дали са ти по-нагоре темата за носене със слинг, можеш да покажеш снимки как я връзваш и момичетата ще те насочат какво да промениш, за да е по-удобно за двете.
Поза люлка (хоризонтална) е отречена за носене със слинг.

# 6
  • Мнения: 73
Бихте ли ми препоръчали някаква ергономична раница..... кои са по удобни и предпочитани?

# 7
  • Мнения: 6 992
Аз не разбрах колко е голямо детето. Аз го носих със слинг или мей тай, после с раница, като стана на 10 месеца. По принцип раниците са подходящи след 4 месеца някъде. Боба имат приставка за новородено, но не съм я пробвала.
Боба, Тула и Погни се внасят в България, можеш да ги намериш на тук.
Има и китайски копия, доста по-евтини, но и по-некачествени.
Ако цените ти се виждат скъпи, погледни секцията Втора любов, има и втора употреба.

Общи условия

Активация на акаунт