Тумор на яйчника - моля за съвети

  • 6 766
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте! Доколкото успях да се поровя във форума, не открих дискусия по тази тема. На скоро при профилактичен преглед с ехограф ми откриха тумор на единия яйчник. Направих изследване СА 125, моят резултат е зо при стойност от 0-35. Лекарят, при който ходя на преглед ме посъветва следващия месец да отида пак на преглед. Въпросът ми е дали има някой с подобно на моето състояние? До следващия преглед направо ще се побъркам,минават ми най-лошите мисли да не се окаже нещо злокачествено.
Някой знае ли да е възможно с алтернативна медицина да се повлия на тази формация?

# 1
  • София
  • Мнения: 251
като за начало не се притеснявай, тъй като маркерът ти е в норма. Вероятно след 1 месец ще се види идали има динамика в образуванието. Възможно е да се наложи да се направи операция.  В зависимост от хистологията химиотерапия.
Майка ми е с подобво заболяване и се борим от 2 години.
При нея маркерът  при поставяне на диагнозата беше 240.
Най-важното е да не се притесняваш.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз пробвах с хомеопатия,резултатът е две операции за премахване на тумор и трета за премахване на яйчници и матка...опитваха се да ме излекуват със золадекс-никакъв ефект.
Взеха ли хистология от този тумор,да не е наякаква обикновена киста,която сама си изтича и се свива по време  на цикъл?

# 3
  • Мнения: 12
Не е вземата все още хистология на тумора, но лекарят ми обясни,че не било киста, тъй като те били прозрачни,изпълнени с течност, а моето е тъмно петно върху част от яйчника.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами какво чакаш,най-щадяща е лапароскопията,иди да ти махнат тумора,ти на колко години си?Имаш ли деца?защо не отидеш най-малкото при друг лекар,ако каже същото -вземаш мерки,най-добре е да те види и онкохирург,те различават кое какво е
ето тук попитай има ли  със същата диагноза като теб и евентуално вземи координати на добър лекар
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=744901.0;topicrefid=3

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 12:53 от mariqivanova799

# 5
  • Мнения: 12
Предполагам, че на следващия преглед трябва ми  каже какво ще се прави, лекарят е гинеколог-онколог. Нямам все още 40 години, с едно дете съм.

Общи условия

Активация на акаунт