Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Пелени и гащички за многократна употреба - 17

• 115 793
  • 700
  •   1
Отговори
# 690
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
Пелени.бг имат физически магазин в София.

# 691
Дами, попаднах на една обява за многократни пелени Littles and bloomz. Имате ли отзиви за тази марка? Изглеждат добре. Но нямам никакъв опит. Сега чакам второ детенце и този път ще се пробвам с многократните,та оглеждам какво да закупя.

# 692
Китайски са. Както с всички китайски пелени, просто трябва да имате едно на ум. Аз лично не бих заложила изцяло на тях.

# 693
Кактусче, честита бременност! Твоите постове в различни теми много са ми помагали, та сега ми е странно аз да отговарям 😁. Съветвам те да се пробваш да вземеш многократни пелени, останали от други майки и да видиш кои най - добре ще ти паснат. Аз имам от няколко марки по една и в крайна сметка съм най - доволна от Grovia, най - добре прилепнаха на моето дете. Най - много ползвах обаче едни стари тензухени парчета, които слагах в непромокаеми гащички без попивна част 😊.

# 694
Здравейте, тепърва навлизам в света на МП. Имам няколко въпроса. Взех тестови пакет - и тези, които са кавър джоб са ми най-удобни. Защото подложките са отделно от кавъра. Другите модели са ми много бавно съхнещи.
Та купих втора ръка китайчета. И гледам, че на едната МП от вътрешната страна има много тънък найлон, който се е отлепил малко от външната част на кавъра. Та се замислих, какво правите с тия МП, които не стават повече за употреба? Има ли къде да се върнат за рециклиране? Също и за захабените подложки?

Kalei, какво трябва да имаме едно на ум за китайските МП? Евентуално да пропускат?

Имам на сушилнята програма деликатни. В книжката й е посочено, че е за импрегнирани дрехи. Според вас дали е безопасно кавърите да се пускат на такава програма?

# 695

Kalei, какво трябва да имаме едно на ум за китайските МП? Евентуално да пропускат?

Най-често им се случва описаното от вас - деламинират се. Може и да пропускат без да са се деламинирали, а доста често поларът на китайските джобове предизвиква обриви.

Ако се е отлепил изцяло ламинираният слой е възможно пелените още да стават а ползване и да не пропускат. Имам няколко такива.
Моят съвет е да не пускате кавъри в сушилня.

Всякакви дрехи и текстил пускам в контейнерите за рециклиране на текстил.

Имайте предвид, че дори в момента кавър + подожка да са ви фаворит, това може да се промени когато детето стане по-шаващо и активно (при мен поне така стана). Не се презапасявайте Simple Smile

# 696
А те тези контейнери обикновено са за здрави дрехи, не пише да са за рециклиране май.. че и аз скоро не съм имала за там дрехи, но по спомен трябваше да стават за носене. Или вие говорите за други, различни от тези на БЧК?
А кои са ви удобни за шаващо дете? Взех доста бройки кавър+подложки за прилична цена. Първият, който сложих пропусна. Ще видя с останалите как е. Но не съм пускала кавърите в сушилня - така или иначе съхнат бързо.

# 697
Контейнерите за рециклиране различни от тези за дарение. 

На мен лично в един момент преминах на всичко-в-едно, две-в едно и джобове, защото децата ми супер шаваха и трудно намествах кавъра и подложката.

# 698
Момичета, да са ви живи и здрави бебочетата, много да ви радват!

Извинявам се, че така нахлувам в темата ви, но имам нужда от съвет. Отдавна не съм гледала бебета, моите деца пораснаха, а плета вълнени чорапки за подарък. Очаква се бебенце на мои близки хора. Миналата зима пак плетох за близки бебоци, но имаше проблеми с мерките, които ми дадоха. Ето тези:
https://bg-mam.ma/p/1173777/40185457

Бихте ли ми казали колко е приблизителната дължина на ходилото на новородено бебе, но с обути отгоре ританки? Имам нужда от някакви приблизителни размери - дължина на ходило и обиколка в най-дебелата част на крачето - при пръстите.
За новородено ли е удачно да бъдат, или за малко по-голямо бебе, напр. на 3 месеца? Какво мислите?
Пък ако дадете и други идеи какво мога да изплета - жилетчица, например, пелена, въобще нещо, което би влязло в употреба, защото не обичам да правя излишни подаръци.
Благодаря!

# 699
Момичета, има ли пазар за МП втора упортеба и ако да на какви цени вървят, къде се продават? Благодаря

# 700
Има фейсбук група, а цената зависи от вида и марката на МП
Бебешки пелени за многократна употреба

Общи условия

Активация на акаунт