61 ОДЗ Шарено петле или 54 ЦДГ Сбъдната мечта / Слатина

  • 22 236
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 276
Здравейте,

Приеха децата ми в 61 ОДЗ и се чудя дали да ги запиша. Ходих до детската градина да видя какво представлява, но с този ремонт, който тече не се добива кой знай каква представа. Срещнах една позната майка, на която детето ходи там. Тя се изказа крайно негативно. Но взех да се чудя реално ли са толкова зле нещата или тя е афектирана нещо и много преувелича.

Сменихме квартала и сега и двете ми деца продължават да ходят в градината в стария квартал. Но това отнема доста време (сутрин и вечер по 40 мин. в задръстванията). Каката има още една година, но малката сега ще е първа група. И ако не ги преместя сега... така и така са ни приели... ще има още 4 години да си карам до стария квартал и обратно.

Има ли доволни от детската градина? Учителките занимават ли се с децата? Възпитават ли ги добре? Учат ли ги? Грижат ли се за тях? Или са крайно безхаберни, оставят ги по цял ден да гледат филмчета, да се бият и да чакат само да им свърши работното време? Органзират ли се отворени уроци, празненства, родителски срещи? Добра ли е комуникацията с родителите? Или си зависи от конкретните преподавателки?

Доволни ли сте от допълнителните дейности. На сайта пише, че има следните дейности:
*английски език
*плуване
*школа по латино-американски и модерни танци
*детска вокална група
*ателие по кукловодство
*футбол
*народни танци

Наистина ли ги има и какви са ви отзивите? По-конкретно се интересувам от първите 4.

Как е хигиената в детската градина? Децата разболяват ли се толкова често, колкото беше споменала майката по-горе? Или това е само единичен случай?

Благодаря предварително за всеки коментар добър или не чак толкова.  bouquet

# 16
  • Мнения: 148
Ако ги запишете, моля, върнете се, за да споделите мнение.
Сега детенцето ми е прието в др одз, но по принцип 61 одз ми е в квартала и ме интересува.
Ако имаше достатъчно места за всички щяхме да сме там...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 552
blueberrygirl , късно виждам питането ти, но ще пиша.

За боледуването - проверяват им гърлата сутрин почти всеки ден. Но ако сестрата долу се разговори с някой родител, може някое дете да мине без да го погледнат. Т.е. не е супер  строг филтъра.
За сополи/кашлица са ме предупреждавали. За т/повръщане ми се обаждат по тел.
И вече от теб зависи как ще реагираш.
Аз поне имам възможност да оставя  дете в нас (да е жива и здрава бабата). А от работа винаги проявяват разбиране, когато трябва да тръгна по спешност.
Чувала съм коментари как се опитват да върнат дете и след час майката идва с бележка от личния, че детето е ок... Тук вече не знам дали изобщо може да се направи нещо.

Аз се дразня малко, че допълнителни неща тип 'бели/зелени' училища нещо няма. Миналата година ходиха до Витоша за един ден, бяха на оперета два пъти, имаше ски училище. Но тази година - нищо, ама нищо.

Навсякъде из групите се пускат филмчета. При каката една г-жа се стараеше повече, повече ги занимаваше. Но от другата не съм особено възхитена. Ама пък детето си ги харесваше и 2-те.

Има реакция като че ли при проблем - имаше оплакване от лелята, после разговор с дир-ката и смениха лелята.

Плуването го харесват и 2-те ми деца. Каката хареса латиното, но не и народните танци. Ходеше и на вокална група, но накрая нещо й беше поомръзнала като че ли.

Храната - каката не яде, баткото яде. Но те и в нас са така с храненето.

С две думи - обикновена квартална градина без особени изцепки.

# 18
  • Мнения: 276
Много благодаря за мнението. Ние се записахме вече. Аз за това и спрях да проверявам темата. Но все пак дори коментара "обикновена квартална градина" ме успокоява, защото една майка ми наговори някакви фантастични неща.

Благодаря!   bouquet
Лични впечатления на есен.

# 19
  • Мнения: 96
Здравейте, моля Ви, ако сред четящите има родители, чиито деца са в яслена група в 61-во ОДЗ да пишат, искам да обсъдя нещо Simple Smile

# 20
  • Мнения: 148
Здравейте, моля Ви, ако сред четящите има родители, чиито деца са в яслена група в 61-во ОДЗ да пишат, искам да обсъдя нещо Simple Smile

Искаше ми се да сме там,но точките не ни стигнаха...Моля споделете мнение, как се чувства детето ви там, отношение откъм лелите и тн. Благодаря предварително!

# 21
  • Мнения: 96
Здравейте, моля Ви, ако сред четящите има родители, чиито деца са в яслена група в 61-во ОДЗ да пишат, искам да обсъдя нещо Simple Smile

Искаше ми се да сме там,но точките не ни стигнаха...Моля споделете мнение, как се чувства детето ви там, отношение откъм лелите и тн. Благодаря предварително!

Честно казано аз не съм доволна от яслата в това ОДЗ и по специално от медицинските сестри в
групата на дъщеря ми. Едната е страшно арогантна, комуникацията с нея е доста трудна, особено когато не е на "кеф", общо взето мястото и е не там изобщо по мое мнение. Има една единствена свястна женица, но за съжаление тази година я преместиха в друга група и сега не сме при нея. Проведохме разговор с Директорката. Прие присърце оплакването ни и сега ще видим дали ще има някакъв резултат. Но определено мисля догодина, когато вече дъщеря ми ще трябва да ходи на градина, да я преместя на друго място. Целия персонал ми изглежда адски неинициативен и сякаш изобщо не им се занимава....  Sad

# 22
  • Мнения: 423
Здравейте, моля Ви, ако сред четящите има родители, чиито деца са в яслена група в 61-во ОДЗ да пишат, искам да обсъдя нещо Simple Smile

Искаше ми се да сме там,но точките не ни стигнаха...Моля споделете мнение, как се чувства детето ви там, отношение откъм лелите и тн. Благодаря предварително!

Честно казано аз не съм доволна от яслата в това ОДЗ и по специално от медицинските сестри в
групата на дъщеря ми. Едната е страшно арогантна, комуникацията с нея е доста трудна, особено когато не е на "кеф", общо взето мястото и е не там изобщо по мое мнение. Има една единствена свястна женица, но за съжаление тази година я преместиха в друга група и сега не сме при нея. Проведохме разговор с Директорката. Прие присърце оплакването ни и сега ще видим дали ще има някакъв резултат. Но определено мисля догодина, когато вече дъщеря ми ще трябва да ходи на градина, да я преместя на друго място. Целия персонал ми изглежда адски неинициативен и сякаш изобщо не им се занимава....  Sad

И на мен така ми изглеждаше, но за детската градина. Постоянно им пускаха филмчета и разчитаха на страничните занимания. Все още следя класиранията на ИСОДЗ и виждам, че за 3-та група се въртят едни свободни 9-10 места и никой не се записва.
Ние преместихме дребния в предучилищна в у-ще, времето ще покаже дали сме направили правилния избор.
Искрено се надявам в др-те детски градини желанието, отношенията и заниманията да са по-сериозни, а като се сетя колко емоции преживяхме при кандидатстването, записването, очакванията.....Поне сега съм наясно за малкия Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 148
Принципно за район Слатина няма никъде другаде места освен в 61 ОДЗ, дали е случайно?
Изключвам факта, че има нова пристройка към ОДЗ-то. Когато има желаещи, местата се запълват без проблем.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 552
Заради новата сграда има свободни места, но само за градинските групи. Яслените, които вече станаха 3, са запълнени.
И за подготвителните групи принципно се въртят по няколко места понеже има движение към училище.

# 25
  • Мнения: 6
Здравейте, днес записахме синът ни в 61-во ОДЗ, на този етап мога да споделя само пълната неадекватност на сестрата и другата жена- техническо лице с неизвестни за мен функции, не им знам имената , защото така и не се представиха.Дотук съм скептична. Другата седмица ще уточним групата и от кога ще започне да ходи. Когато имам възможност ще пиша още впечатления.

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 13:47 от crystal_heart

# 26
  • Мнения: 96
Аз ще следя темата и ако мога да съм полезна на някой с информация или нещо друго- насреща съм. Натрупала съм доста впечатления вече, дъщеря ми е за втора година в яслата на 61-во ОДЗ. Нямам търпение да мине и тази година и да я преместя някъде другаде на градина. Имам база за сравнение, защото децата на мои приятелки ходят в други ясли и това, което децата получават там като отношение, внимание и занимания е коренно различно, от това което виждам аз тук... за съжаление!

# 27
  • Мнения: 1 127
Да си задам въпроса и тук - ако има четящи мами на ясленчета от 61одз, докога ще са сборни групи около и след празниците, както и има ли някакъв списък, където трябва да се запишем?

# 28
  • Мнения: 1 090
Да попитам и аз за яслените групи - Димитрова и Георгиева как се отнасят с децата?

# 29
  • Мнения: 46
Здравейте,

Дали може да се пораздвижи тази тема и майките, които сте се чудили преди година - две, сега да споделите отново мнение. По-специално ме интересува детската градина на Слатинска - 54 или по-точно  ДГ 154 Сбъдната мечта. Може би , ако има някой с детенце последна година, ще може да сподели и конкретно за учителите, вероятно те ще поемат от септември първа група.
Също така ми е интересно, къде играят децата там, понеже като се минава покрай нея, не се вижда точно, малко е стръмно мястото...Чудя се отзад ли имат нещо ?

Общи условия

Активация на акаунт