Въпроси към модераторите и администраторите

  • 1 721 146
  • 17 864
  •   2
Отговори
# 11 160
  • Мнения: 2 853
Вярно е, че са няколко цитата, но така ли трябва да изглежда?

# 11 161
  • Мнения: 3 096
Ще наспамя, но искам да отговоря на Евана, че аз лично спрях да следя темата за кралските клюки заради тяхната клика, а ми беше интересна. Но по-добре така, отколкото да си тровя нервите с техния хейт

# 11 162
  • Мнения: 68 630
OLX ряпа да яде...Joy
😉😉😉😉

Продава се в тези теми, че пушек се вдига. Факт.
Че са доволни списващите - даволни са.
Въпросът е редно ли е?
Мога ли да пусна тема "Разменям апартамент 80 кв.м ...цена ХХХХ...лв"  - формално няма противоречие с правилата, де факто е в груб разрез с тях.
Та допустима ли е такава тема?

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 13:36 от teta75

# 11 163
  • Мнения: 46 508
Вярно е, че са няколко цитата, но така ли трябва да изглежда?
Скрит текст:
Това се получава, когато потребителят вмъква много на брой цитати. Пуснете ми линк на ЛС или използвайте функцията "Информирай модератор", за да го коригираме.

Въпросът е редно ли е?
Не е редно, темите са единствено за размени. Ако попаднете на продажба, сигнализирайте.

# 11 164
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Реших да намеря тези теми за размените и отворих 2 произволни. Наистина навсякъде има цени и не мисля, че е нужно да се сигнализира, тъй като не е единичен случай. А ако не се предприема нищо, може и аз да се възползвам. Grinning

# 11 165
  • Русе
  • Мнения: 11 918

Въпросът е редно ли е?
Не е редно, темите са единствено за размени. Ако попаднете на продажба, сигнализирайте.

 Защо да не е редно. Да продадеш чифт обувки на по-ниска цена не е нито бизнес, нито реклама. Удобно е и се спестява писане на лични съобщения.Вторачването в такива детайли...... не ми се коментира. Ясно е

# 11 166
  • Мнения: 46 508
Защо да не е редно. Да продадеш чифт обувки на по-ниска цена не е нито бизнес, нито реклама. Удобно е и се спестява писане на лични съобщения.Вторачването в такива детайли...... не ми се коментира. Ясно е
В Правилата е описано кои обяви са допустими.

# 11 167
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цените се слагат за ориентация, нали няма да размените нещо на стойност 5 лв. за нещо на стойност 500 лв.?! Аз имам доста успешни размени, както в тези теми, така и в темата за размяна на парфюми.

# 11 168
  • Мнения: 68 630
Защо да не е редно. Да продадеш чифт обувки на по-ниска цена не е нито бизнес, нито реклама. Удобно е и се спестява писане на лични съобщения.Вторачването в такива детайли...... не ми се коментира. Ясно е
В Правилата е описано кои обяви са допустими.

И ще проверите ли въпросните теми в крайна сметка?
Описах сигнала, тоест сезирани сте вече...

# 11 169
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ето произволна тема за размяна. Стана ми любопитно и потърсих.




От тази тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1054898.1410

Ето и от Амазонската разменна тема.



Разменя се здраво, ама срещу пари. Joy

# 11 170
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 171
OLX ряпа да яде...Joy
😉😉😉😉

Продава се в тези теми, че пушек се вдига. Факт.
Че са доволни списващите - даволни са.
Въпросът е редно ли е?
Мога ли да пусна тема "Разменям апартамент 80 кв.м ...цена ХХХХ...лв"  - формално няма противоречие с правилата, де факто е в груб разрез с тях.
Та допустима ли е такава тема?
аз така го разбирам :
разменяш апартамент за кокошка, но не се споменават цени. т.е. само материалната част.
има ли цена - води се продажба. в противоречие е.

# 11 171
  • Мнения: 68 630
Закон за задълженията и договорите - има дефиниция на замяна. Има и на покупко-продажба.
Не е нужно тук да го тълкуваме.

# 11 172
  • Мнения: 5 247
Закон за задълженията и договорите - има дефиниция на замяна. Има и на покупко-продажба.
Не е нужно тук да го тълкуваме.
Има и още нещо.
Чл. 223. Правилата за продажбата се прилагат съответно и при замяната, като всеки от заменителите се смята за продавач на това, което дава, и за купувач на това, което получава.
Излиза, че дали продаваш или разменяш е все тая. Едно време са разменяли стока срещу друга стока, а сега я разменят, но и срещу пари.
Цената в скрит текст е оценката на стоката, както chockolina обясни. Например, когато общината реши да замени общински имот, тя му прави оценка(в пари). Прави оценка и на това, което ще получи. Тази оценка и двете страни я знаят. Във форума е същото. Какво ще се споразумеят потребителите на BG-Mamma в последствие си е тяхна работа.

# 11 173
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тогава направо да разрешат директната продажба във форума.

# 11 174
  • Мнения: 68 630
Чл.223 ЗЗД има предвид съвсем друго, а ивенно че и при договор за замяна важат правилата на продажбата относно форма на договора, преминаване на риска, евикция и т.н.  Това са "правилата". А не че двата договора се "сливат". При продажба едната страна престира пари. При замяна и двете страни престират вещи. Това не се променя.
Сигурна съм че по този въпрос ръководството на форума е съвсем наясно. 😉

Общи условия

Активация на акаунт