Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

срединна киста на шията на дете

• 6 979
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
Здравейте това трябва да се види. Понякога не е тиреоглосусна киста, а обикновена дермоидна киста. И в двата случая мястото им не е там. Има опасност от инфекция, тогава нещата се усложняват. Трябва да се оперира и изследва.

# 31
Здравейте, ще използвам и аз темата да попитам. Забелязах топче на врата на синът ми, около адамовата ябълка, твърдо. Той е с лимфангиом на езика и шията. Възможно ли е да е свързано с това? Или да е киста като тези, които обсъждате? Към какъв специалист да се насочим? Прилагам снимка.[/img]

# 32
  • София
Здравейте, пратете ми моля снимката на obrankov@abv.bg

# 33
Изпратих Ви и-мейл. Благодаря!

# 34
  • София
По снимката отбелязвам леко синкав цвят на кистата. Малко вероятно е да бъде лимфангиом, но все пак и това трябва да се има пред вид. Не си личи къде е разположено - ако е по срединната линия би могло да бъде тиреоглосусна киста. Мъничко встрани повече отива към дермоидна киста. Все пак това и на преглед не винаги може да се установи. Най-подходящото изследване е на ехограф, тогава може да има сигурто становище.

# 35
Благодаря Ви! Ще направим ехограф на първо време. Въпроса ми е дали да изчакаме да се успокои положението с коронавируса или не е препоръчително да се чака? Два дни след като забелязах топчето, то вече е по-малко и по-слабо забележимо. Цветът беше синкав особено когато детето се напъваше да вика или дава главата силно назад. Като местоположение се пада по средата на врата, съвсем леко вляво.

# 36
  • София
В случая няма нищо спешно. Изчакайте.

# 37
Благодаря Ви!

# 38
Здравейте, имам момиченце на 5 годинки. Февруари забелязах кистата по средната линия на шията, от тогава я наблюдават и тъй като расте, ще я оперират. Може ли да ми кажете дали операцията е тежка и болезнена? Надявах се да изчезне от само себе си, но не става. Не я боли, но расте, вече е над 1см.диаметър. Прилагам снимка.

Общи условия

Активация на акаунт