Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 29

  • 95 460
  • 766
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 34 936
 Заповядайте в новата тема Hug
С пожелания за дръзновение, реализирани мечти и здрави нерви!

Линк към старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=810746.0;topicrefid=19

# 1
  • София
  • Мнения: 34 936
О, Меги Hug

Аз да си споделя моите неволи, че съм няква пишман селянка. Та: Реших аз, че ще имаме градина. С любимият обръщахме 2*2 метра две седмици. Читава трева нямаме, ама баш там, където копая, туфите са с по метър коренища ooooh! След 2 седмици тежък труд го докарах криво ляво до няква пръст за садене. Утре вечер ще е деня Х. Ще си посадя разни работи и дано поникне нещо, дет се вика. Пък мосю-то се олял в Бриколаж. Разсад е взел за декър, без да вдява, че дружно 2 квадрата сме скопали Mr. Green

# 2
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 203
Благодарности за темата.

Ms.Gorgeous, ако имате нахвърляйте пясък, а след това объркайте.

# 3
  • Мнения: 11 240
Ms.Gorgeous , благодаря за новата тема и да снимаш двора - градината Simple Smile

Ние купихме ламината за цялата къща  Grinning Другата седмица ще го слагаме с ММ. Ламинат не съм слагала никога, но май е време вече  Mr. Green Трябва и боя да купим за коридора и се надявам с това да приключим с боядисването  ooooh!

# 4
  • Вила Великула
  • Мнения: 1 945
Благодаря за новата тема. Включвам се с удоволствие.Ние сме на етап тераса. Тя е и нещо като открита лятна кухня и барбекю. Ще сложим винил, който естествено лятото ще е навит , но като вали ще пази. Когато сме готови ще снимам.

# 5
  • Мнения: 196
Ние построихме оградата, направихме изолация и мазилка, изравнихме двора, поставихме входна врата и външна порта, окабелихме, започнахме шпакловка на таваните и в момента съхне мазилката на стените. Всичко това за един месец. Надявам се в най-скоро време да приключим

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ms.Gorgeous, след обръщането и прекопаването на мааалко по-голяма площ от вашето, моят реши че една ръчна електрическа фреза ще му дойде добре. Първо се беше засилил за едни моторни, все едно има декари за обработка.
Само идея, ако решите да започнете собствено производство на зеленчук  Simple Smile

# 7
  • софия
  • Мнения: 4 974
А пък ние сме под кривата круша...

Една седмица обикалям да си събирам сертификати за използваните материали!
Хора! Като купувате каквото купувате искайте сертификати на момента!
Глупава община ... Даже и за теракота , абе за латекса даже искат сертификат..... Да им се невиди, бюрокращината!
Сега съм като офис на колела, добре че пазя бележките. НО! Бетон, тухли, арматура ... Нямам идея как ще си взема документа- строителя ги купува тези неща и сега бележка йок! То и строител йок!

Ситуацията вкъщи- ако оцелеем ще е чудо!!!!!
П.С: Горджъсна, хубаво е , че си жива! :*

# 8
  • Перник
  • Мнения: 4 859
А пък ние сме под кривата круша...

И ние сме там. По къщата напредък 0, но пък си направихме кладенец  Mr. Green "благодарение" на подпочвените води. Сега поливаме с безплатна вода, а комшиите завиждат  Laughing

Електрическа фреза и ние имаме, ама копаем ок. 10 кв.м., цяла нива направо  Joy

# 9
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 203
Хайде и ние под крушата при вас.

Ще започваме със строежите най-вероятно утре или след ден-два. Намерихме си строител/изпълнител/.
Бригада. Изчакваме тези, които ще правят изкопите за оградата. 
Оказа се, че ще правим три подпорни стени с дължина 50 метра.

От Енерго про се бавят с монтирането на електромера. От подаването на документите за свързване минаха девет месеца.
Цялата документация за терен, къща, ограда, басейн ми отне цяла година време.

Една седмица обикалям да си събирам сертификати за използваните материали!
Хора! Като купувате каквото купувате искайте сертификати на момента!
Глупава община ... Даже и за теракота , абе за латекса даже искат сертификат..... Да им се невиди, бюрокращината!

Ситуацията вкъщи- ако оцелеем ще е чудо!!!!!
П.С: Горджъсна, хубаво е , че си жива! :*

Амели, ама и сертификати ли трябват. Това пък за какво.
Боже мили. Добре, че ме подсети.
ММ заяви всички материали и ще ни доставят количеството в деня, когато ни трябват. /Строим на гола поляна/
Тук при нас има много  материали/тухли/- втора употреба единични и двойни, както и батали. По 10 стотинки. Цингетата ги "доставят". Аз си мислех за оградата и стопанските постройки да вземем от тях.
Но сега като споменаваш за сертификати  newsm78, май-май ще се замисля.
Тази масивна ограда от 300 метра на 2,20 височина ще ме разори.

Кога ли ще доживея да мисля, за ламинати и бои?
 Радвам се за момичетата, които се стигнали до този етап.


# 10
  • Мнения: 2 224
НО! Бетон, тухли, арматура ... Нямам идея как ще си взема документа- строителя ги купува тези неща и сега бележка йок! То и строител йок!
Съчувствам ти, но е груба грешка че не сте си взели документите навреме.
Принципно би трябвало да са налични още при подписването на Акт обр. 14 (за приемане на конструкцията). Ако имате подписан Акт обр. 14 в него се описани декларациите за съответствие по част конструктивна, поне да се ориентирате за производител, но от къде са купени в описанието не пише.
За бетона (ако е попълнен коректно бетоновият ви дневник в колона 13 се описва протокол от изпитване № , дата) по тези протоколи и ако си знаете бетоновият възел, можете да си изискате да ви ги преиздадат отново.
Иначе предполагам, че все още може да се намери из мрежата някоя декларация за съответствие за тухли и армировка, но това разбира се няма да са вашите материали. Винербергер например вече ги свалиха от сайта си и можеш да си разпечаташ след въвеждане на бар код от закупен палет. Лично аз  не смятам че изискването на строителна документация е бюрокрация. В крайна сметка, човек ако си купува един стол или нещо друго би искал да е сигурен, че отговаря на определени стандарти, а тук нещата са значително по - отговорни.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
vesi1, сподели марка и модел и върши ли работа тази ел.фреза, че и ние май имаме нужда от такава?

# 12
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Лидълската за около 100 и нещо лв беше. Върши работа да се прекопае отгоре. Ако са големи буци и много твърди няма да се справи.
Не са я пускали отново.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Хахахах, права си и ти пишман градинарка. Успявам някое друго цвете да завъдя, вече минаха зюмбюлите, лалетата и мускарите, почнаха карамфилчетата, теменужките, маргаритките, розите, купих си петунии, кралско мушкато, вербена, да видим Simple Smile.
Ние пък да ви се похваля вече сме с нова спалня и гардероб в коридора. Бяха му объркали на майстора едни детайли, но се оправиха нещата, много съм доволна.
Ползвахме си барбекюто вече 2 пъти тази година, а иначе на масите сме заседнали яката, особено вчера цял ден на 30 гр, децата имаха гости, та даже плаж си правиха, щастливи, доволни, да се набесуват. Сега ще видим кога ще почваме оградата, но майсторът ни бавно работи, ама и ние нямаме бърза работа Simple Smile.
Да ви кажа, че ако ви трябва фреза за 1-2 пъти, вземете си под наем. Ние така направихме преди 2-3 г, супер мощна фреза, много добре работи, а цената беше много добра. Сега ще си местя подправките и там ще ми трябва да се обръща, също и барбекюто, където бяхме почнали да го правим, но на ръка, няма да съм аз Simple Smile.

# 14
  • Мнения: 832
Нашата къща почти я измазаха отвътре. Остават подовете на дневната, коридора и мазето. Другата седмица ще мажат къщата отвън, но само първия етаж, поради липса на средства за цялата къща. Мъжът ми иска поне етажа, на който ще се живее първоначално, да е измазан и отвън.
След това ще идва шпакловчика, а успоредно с него май ще работи и майстора в баните. Плочките, обаче, все още не сме ги избрали.
Като цяло това е развитието при нас. За съжаление нямаме много време, още по-малко пък средства, да се заемем с двора, колкото и да ми се иска на мен.

Общи условия

Активация на акаунт