Vitamini?

  • 1 750
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Никога не ми се повръща от Матерна. Но е важно да го взимаш по време или след хранене. Иначе всички комбинирани витамини /не само Матерна/ дразнят стомаха, ако се взимат на гладно.
Обаче от Матерната се запичам. Та затова го взимам 2-3 дни, после почивам 1-2 дни.
Успех! И аз искам 3 дечица, ама засега съм на първото!

# 16
  • Мнения: 5 228
Щом ти става лошо, недей да ги пиеш. Пий си фолиева киселина и яж повече плодове и зеленчуци, също и пресни сокове. Аз не съм пила витамини, но бях бременна през сезоните, когато има голямо разнообразие от плодове.

# 17
  • Мнения: 948
Лекарката ми препоръча да пия матерната точно преди лягане, и така не ми се повдига от нея.  Взимам я с пълна чаша вода и си лягам.  

Изписаха ми витамини от момента, в който казах на гинеколога си че сме решили да се пробваме за бебе: в матерната има фолиева киселина, магнезий, витамин А на зеленчукова основа (не животински, който е вреден), и какво ли още не.  Ще ти е по-трудно да събереш от плодове и зеленчуци целия комплекс от витамини и минерали който ти трябва сега, в правилните дози.

# 18
  • Мнения: 6 320
От Матерна-та и на мен ми прилошаваше много и повръщах.
Спасиха ме едни витамини, които ми ги изпратиха от Щатите - Stuart Prenatal.
Не само, че не ми ставаше лошо от тях, а направо ми бяха като допинг - чувствах се много добре, жизнена, подвижна, изпълнена с енергия, без прилошавания и т.н.

Предполагам, че може да си ги поръчаш онлайн или пък може да ги има в аптеките при теб.

# 19
  • Мнения: 3 926
Когато попитах моя доктор за Матерна и дали трябва да я пия той ми каза, че около една трета от жените не я понасят добре и, че нуждата от нея е нищожна, при положение, че се храниш балансирано. Всичко може да се набави от храна. Сега, когато няма много плодове наблягай на банани (съдържат магнезий), киви (съдържа всичко), броколи - дават ги като най-витаминозния зеленчук, моркови и всичко друго, което ти се прияде. Пий си фолиевата киселина, че сега заякват костите на бебо и не забравяй киселото мляко и сиренето, че иначе ще идат твоите зъби и кости Wink Ама какво съм се разприказвала ooooh! на мен ми е първа бременност, а на теб трета Simple Smile  Да ти е живо и здраво цялото семейство! #Milti

# 20
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Забелязах, 4е на мен ми си гадеше от Матерната, когото бях закусвала малко или мле4ни продукти. По4нах да я пия веднага след като съм яла и нямах никакви проблеми.

# 21
Аз също се чувствах много гадно от Матерна. Спомням си , че след първата седмица прием започнах да повръщам много повече от преди и просто ги спрях.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ако все пак решиш да пиеш Матерна, пиий я след закуска, не на гладно, например изяж един геврек, и после Матерната, може и по половин таблетка, а не цяла! Ако ти прави запек, яж по една две ябълки през деня, те разхлабват! А има и други витамини, Prenatal, мисля че в щатите са много популярни, пий от тях, доколкото знам, са адкси добри и  без страничните ефекти на Матерната!

Общи условия

Активация на акаунт