Белгия - 27

  • 124 845
  • 705
  •   1
Отговори
# 585
  • Белгия
  • Мнения: 297
Аз бих избрала града според работата. На ново място това е подходяща опорна точка, около която да се подреди ежедневието. След това вече добър квартал и добро училище. И в двата града ги има.
Две коли в голям град с тежък трафик и проблеми с паркирането, ми се струват голямо главоболие и разходи. По-добре поне единият да ползва градски транспорт ежедневно и да имате само една кола.
В Антверпен не съм живяла, но животът там не ми изглежда много различен от Брюксел. Голям град, много националности и езици, забавления, културни събития, престъпност, задръствания.  И от хубавото, и от лошото имат по много. Евентуално езика, на който основно се говори и учи, може да е фактор. Антверпен все пак е по-белгийски и по-спретнат. В Брюксел пък ми се струва по-лесно за интеграция на чужденци.

Гледайте за жилища в www.immoweb.be, поне за Брюксел.

# 586
  • тук и там
  • Мнения: 11 313
Зависи пак от предпочитанията и приоритетите.Аз не намирам живота в краен квартал или извън града за супер например.
То и няма тук като че ли добри и лоши квартали.Има добри части за живеене и в Скарбек,има лоши и в UCCLE примерно.По-скоро трябва да се има предвид  -близост до училища,работно място, обществен транспорт  и т.н.
 Съгласна съм че е добре да имате опорна  точка  ,около която да се подреди  ежедневието-работа,училище  и т.н..и от там да започне и търсенето на жилище.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 09:56 от Kaisia

# 587
  • Мнения: 3 346
Много съм признателна за всеки един отговор и ви благодаря, че отделихте от времето си.
От декември така или иначе ще сме в страната за две седмици, за да може да се проучат на място някои от идеите. Очаквам в началото на годината да има повече конкретика и ще се радвам отново да пиша тук.

Благодаря, че поддържате темата!

# 588
  • Мнения: 49
Здравейте и от мен!

В градове като Антверпен и Брюксел две парко места са си трудна работа.
Транспортът тук е развит добре, не бихте ли искали да пробвате по-малко населено място с удобен за Вас транспорт до работно място и училище?

Аз живея в град между Антверпен и Брюксел. По магистралата стигам и до двата града за 20 минути.
На училище ходя с de lijn и е много удобно. Тук проблем с паркирането няма. Не е пренаселено, чисто е, спокойно. Като плюс бих дала и отсъствието на българи около мен.

# 589
  • тук и там
  • Мнения: 11 313
Цитат
  Като плюс бих дала и отсъствието на българи около мен.    


Вие със каква националност сте?!
 Trollface

# 590
  • Мнения: 49
Цитат
  Като плюс бих дала и отсъствието на българи около мен.    

Българка съм.
Но имам горчив личен опит с други българи в чужбина. Не винаги всички наши сънародници са добронамерени.


Вие със каква националност сте?!
 Trollface

# 591
  • тук и там
  • Мнения: 11 313
Човек сам избира със какви хора да общува и  какви хора да допуска в обкръжението си.Горчивит опит няма нищо общо със националността.

# 592
  • Мнения: 49
Човек сам избира със какви хора да общува и  какви хора да допуска в обкръжението си.Горчивит опит няма нищо общо със националността.

Това е форум и всеки има мнение. Не задължавам никого да послуша моите съвети Wink

# 593
  • тук и там
  • Мнения: 11 313
Така е, но нали разбирате колко  нелепото  е това изказване.Българка,  във български форум,съветва други българи- да изберат място за живеене където да няма ... българи!?...Grinning

# 594
  • Мнения: 49
Така е, но нали разбирате колко  нелепото  е това изказване.Българка,  във български форум,съветва други българи- да изберат място за живеене където да няма ... българи!?...Grinning

Нелепо за Вас Simple Smile На мен не ми звучи нелепо Wink

# 595
  • насън...
  • Мнения: 234
За много години, желая на всички много здраве и щастие 🎉🎉🎉
bruxelles1, много благодаря за отговора за здравната застраховка. Хоспитал не успях да направя, защото ми казаха, че влизал в сила след най-рано 3 месеца, а всеки път попадах на различни служители, които ми даваха различна информация, особено що се отнася до сумите. Изобщо нещата много трудно и бавно се случиха и имаше проблеми до последния ден преди операцията. В голямо напрежение бях, но в крайна сметка мина и сега се възстановявам. Може би защото сме в малък град.
А пък на мен ми липсва, че наоколо няма българи, а може би има, но ние не ги познаваме. Така че, ако има някой от Мехелен и района, ще се радвам да се обадите. Бих се радвала децата да могат да пообщуват, особено малкия, на когото му е много трудно с езика и му е много криво и не иска да ходи на училище. 😔

# 596
  • Мнения: 4 730
От 10 години живеем и работим във Белгия. Имаме 2 деца, които учат тук. ММ се премести да работи в Холандия от близо година и пътува. Но сега се замисляме за преместване в Холандия, още повече ,че и моята фирма може да ме премести. Въпроса е обаче дали ще е по-добре да го направим?!? Знаете едно преместване не е лесна и проста работа, а аз нямам база за сравнение. Има ли от вас мами живели във Белгия и Холандия? Ще ми се да чуя мнение на запознати с начина на живот в двете страни. Може и на лични... Grinning

# 597
  • Мнения: 3 346
Дами, здравейте отново,

Много ще ми е полезно да споделите актуални отзиви за училищата в района на Evere. Или по-скоро препоръки и ваши лични впечатления.

Още един въпрос - и той е за добър специалист масажист/ка. По възможност за аюрведа и/или дълбок масаж.

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 15:44 от Аня Филипова 649504

# 598
  • Мнения: 5
Здравейте искам да попитам може ли да се пътува до Белгия.

# 599
  • тук и там
  • Мнения: 11 313
Може.България еър поне имат полети-сигурна съм,защото от половин месец водя кореспонденция  с тях  за  анулация или замяна на самолетни билети(бяхме купили билети за БГ и обратно ).

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 22:43 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт