Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Андалусия

• 37 319
  • 376
  •   1
Отговори
# 375
  • София
Благодаря, момичета, страхотни сте - писах и тук, и в испанската тема и до момента 3 човека ми предложиха помощ. Наистина Мамма-та е сила! Засега се уговорих, ако има някакъв проблем, ще пиша. Hug

# 376
И нашето пътуване в Южна Испания мина и искам накратко да разкажа, за тези, които мечтаят да отидат там. Бяхме 2 седмици с кола под наем, изминахме 2000 км.  Пътувахме със самолет до Алмерия, от там взехме кола под наем от Gold. Тръгнахме към Мурсия, като по път спирахме в Mojacar и Vera playa. Вечерта нощувахме в Мурсия,  много ми хареса нощната разходка по центъра, заведенията, атмосферата,  топлото време. Мурсия много ми хареса,  не знам защо бях останала с впечатлението, че е беден район и мръсен град. Нищо подобно, заслужава си да се види. На следващия ден отидохме в Torrevieja, там ни беше втората нощувка. Страхотен морски град, с красива дълга променада, капанчета и доста туристи.. Третия ден беше за Гранада и Алхамбра. Спахме в един хотел на върха над града, с чудесна панорамна гледка към осветения град. Алхамбра ми хареса,  но имаше страшно много хора и опашки за всеки вход. Може би не трябваше да ходим точно по обед, когато доста автобуси изсипаха групи туристи и стана лудница. Гранада ме изненада с красивата катедрала, иначе самия град не е нещо впечатляващо. Следващата ни спирка и нощувка беше в Cordoba. Един уникален и чаровен град, в който се влюбих от пръв поглед. Разбира се посетихме Джамията- катедрала с организиран тур. Много интересно и запомнящо се място,  за радост нямаше много хора и се снимахме на воля..Grinning След това посетихме Севиля. Градът напълно оправда очакванията ми, че ще ми стане любим. Очаквах да е по-старинен град, а той се оказа доста по-модерен, за разлика от Кордоба. Вечерта посетихме шоуто в  Flamenco Dance museum, от което останахме възхитени. 1 час невероятно шоу, танци, песни и музика, супер изпълнение... В Севиля спахме 2 вечери, единия ден отскочихме до Huelva,  приятно морско градче в южната част почти до границата с Португалия. След напускане на Севиля, минахме през Setenil, където много интересно сградите са построени и вградени в скалите. Интересно и запомнящо се място, но не очаквах толкова туристи и такава популярност.  Joy
После минахме през Ронда и спряхме да хапнем. В интерес на истината от снимки на града очаквах по-стръмни и страшни гледки, но всъщност не е толкова впечатляващо. Иначе градчето ми хареса, имаше доста хора по заведенията и масите навън, подредени така, все едно бяха на някаква голяма сватба. Продължихме през синьото село Juzcar, където къщите са били боядисани заради филма "Смърфовете " и поради туристическия интерес, местните са решили да оставят сини вместо да ги боядисат отново бели. От там отидохме в Естепона и останахме 3 нощи, през което време успяхме да разгледаме Манилва, Марбея и района. Тази част на Коста дел Сол много ми хареса, идеално за морска почивка, макар че преобладаваха главно чужденци и цените бяха убийствени. Grinning Например на плажа на Марбея натурален сок и безалкохолна бира е 10 евро. А в същото време хапнахме в едно кръчме меню за деня (разбирай първо, второ и десерт) за 10,50 евро на човек. Но като цяло цените са доста по-високи от другите места в Испания. Много ми хареса пристанището на De la Duquesa и плажа наблизо. Следващата нощувка беше в Nerja, по пътя видяхме Fuengirola. Нерха ме впечатли страшно много, не само заради Балкона на Европа и това, че там е бил заснет филма "Синьо лято". Просто това е един чист, спокоен и много красив град. След него се отправихме към Алмерия, като по пътя спирахме в Amunecar и Motril. В Мотрил хапнахме най-вкусния фиш енд чипс, който съм яла до сега. Сервират ти го в една грамадна хартиена фуния и още една такава пълна с хрупкави картофи и зеленчукови пръчици.  Невероятно и супер вкусно..Heart
Накрая нощувахме в Алмерия,  градът с най-многото фонтани (поне така ми се стори на мен). Това беше нашето незабравимо и много интересно пътуване, при температури през октомври 26-30 градуса. Обичам я тази Испания  и това е.. И знам, че ще се срещнем пак...Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт