Пак за Мазнейкова

  • 12 028
  • 49
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, знам, че темата е повдигана и друг път, но наистина ми е необходима повече информация за прегледите при тази жена. Моята гинеколожка, която следи бременността ми, малко гадателка пада с нейния допотопен ехограф и реших за собствено успокоение, пък и за удоволствие, да запиша преглед при Мазнейкова. Да не ви казвам, че нямаше часове 3 седмици напред!  Shocked Но както и да е... Довечера съм на преглед при нея. Даже съм си взела видеокасетка да ми направи запис!  Grinning Тревожат ме обаче много прочетени напоследък мнения, че докторката прави понякога огромни и фатални грешки. Днес случайно попаднах и на това и бях потресена!  Shocked  Close
http://www.standartnews.com/archive/2004/02/09/tragedy/
Аз разчитам ако тя ми каже, че всичко е наред с бебето, да й повярвам, а тя май съвсем не била господ!  Twisted Evil
Вашите впечатления?

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
моля ви бременни майчета не четете тази статия! Моля ви!

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бях при нея на етажа за еклапсия - въпреки че в болницата имах кръвно на боец....  Sad    така че тя ме изписа без проблем - а се оказа,че като си дойдох - вдигнах кръвното и че проблем си имам.... но тя не беше виновна - бих казала, че се постара да направи всички необходими изследвания...
моята "съкилийничка" беше нейна пациентка - беше предвидена за секцио - в деня когато ме изписаха жената без проблеми роди нормално...
бих казала, че докторката ми направи добро впечатление - въпреки че като е ядосана може да бъде малко рязка...
в "майчин дом" имаха добро мнение за нея
аз пък съм при Гунев и това което ми харесва е, че от майки до портиери дсички казват, че освен добър специалист той е невероятен човек  Simple Smile  бих казала, че когато и да го обезпокоих (вкл и в неделя вечер) - винаги ми е обръщал нужното внимание с нужното търпение.... просто приема присърце пациентите си и

# 4
  • Мнения: 5 228
Аз от това, което съм чела, пък и от прегледа ми при д-р Мазнейкова, бих ти препоръчала да отидеш при доц. Томова - има й координатите в справочника. Чувала съм, че е един от най-добрите специалисти в пренаталната диагностика.

# 5
  • Мнения: 3 146
иди си при Томова - за нея няма нито едно отрицателно мнение.И аз ходих в 5 месец - 2 пъти ме вика , защото искаше да разгледа подробно сърцето (тя е кардиолог) , а Меденката първия път се беше надупила.плащала съм на касата 15 лв. и това е..За втория преглед пак бях със същата касова бележка.Препоръчвам ти я!

# 6
  • Мнения: 580
Моето лично мнение е, че жената си разбира от работата.
Тя е един от най-добрите специалисти във феталната ехография.
През тази бременност два пъти ходих при нея и за разлика от всички други доктори тя оглеждаше внимателно всеки орган на бебето.Самият факт, че се записваш три седмици предварително говори за професионализма й.
Според мен не се притеснявай излишно.Сигурна съм, че всичко ще е наред.Успех

# 7
  • София
  • Мнения: 1 402
Gorkoto semeistvo, neshtastieto im e goliamo. Sigurna sam che dori i nasheto sachuvstvie ne bi im pomognalo ......
Za dr. Mazneikova - az sashto hodya vednaj mesechno pri neya za sledene na ploda /paralelno poseshtavam i JK v Sheinovo/ naistina oglejda vseki organ i mu otdelya nujnoto vnimanie. Moite vpechatlenie ot neya sa dobri - priatna jena, vedra, izlishni prikazki i slovoizliania niama da chuesh ot neya - govori tochno po problema.
Uspeh s pregleda

# 8
  • Мнения: 4 414
Цитат на: catnadeen

аз пък съм при Гунев и това което ми харесва е, че от майки до портиери дсички казват, че освен добър специалист той е невероятен човек  Simple Smile


само за разнообразяване на мненията да кажа, че аз пък съм изключително възмутена от Гунев - и като специалист и още повече като човек! личен опит...иначе и около мен всички така казваха...

така че Зъхи, мнения за всеки - свякакви...иди си на преглед и прецени дали можеш да и имаш доверие или не.
успех!

# 9
Може да е добър специалист в ехографията но само толкова. Ходих при нея с оплакване за едно бяло течение за което тя ми обясни че било от овулацията. След 2 седмици пак отивам на преглед и най-нахално ми изплю в лицето че не познавам женското тяло и да си ходя че нищо ми нямало.  В крайна сметка отидох на друг лекар и така нещата се оправиха. Мисля че повече коментари не са нужни

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: agneshka

само за разнообразяване на мненията да кажа, че аз пък съм изключително възмутена от Гунев - и като специалист и още повече като човек! личен опит...иначе и около мен всички така казваха...

знам че е в страни от темата, но тъй като аз пък искам при него да бъда - за да не отваряме специално тема по въпроса - защо не си доволна?

# 11
  • Мнения: 4 414
Цитат на: catnadeen
Цитат на: agneshka

само за разнообразяване на мненията да кажа, че аз пък съм изключително възмутена от Гунев - и като специалист и още повече като човек! личен опит...иначе и около мен всички така казваха...

знам че е в страни от темата, но тъй като аз пък искам при него да бъда - за да не отваряме специално тема по въпроса - защо не си доволна?


не искам да повтарям историята, защото е особено неприятна за бременни. бях пуснала тема, но доста отдавна/през май или юни, не помня/...казваше се "Закъсняла история" - ако имаш време и желание потърси я. аз лично не те съветвам да я четеш.
при толкова много доволни майки, явно аз съм кърък:(
 мисълта ми беше, че за всеки можеш да намериш отрицателно мнение, така че най-добре е да разчиташ на собственото си 6-то чувство и да не се ошашкваш.
можеш да ми пишеш на ЛБ
сори, че разводнихме темата Embarassed

# 12
  • Мнения: 948
Цитат на: Ybag
моля ви бременни майчета не четете тази статия! Моля ви!


Ми късно го прочетох...потресаваща история!

# 13
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Какъв е извода ? ТЪРСЕТЕ ПОНЕ ЕДНО - ДВЕ ДРУГИ МНЕНИЯ, ОТ ДРУГИ ЛЕКАРИ, не мога да кажа специалисти. Ултразвука е специална и сложна диагностика, вижда се разрез от сенки, жсяка секунда е нещо разично, иска ГОЛЯМ ОПИТ, незнам кой може да твърди със сигурност че е достатъчно квалифициран да е 100% сигурен. Аз на два пъти в българия съм се убеждавала че лекарите си измислят или от липса на опит им се привижда. Първия път - бъбреци. Моя комшия - доцент, рещи да ме види във ВМИ защото имах болки. За късмет там беше и Професор Деспотов. Няколко пъти доцента вика - ето камъче, професора - не, не. Доцента - а това не е ли ..., професора - не, не няма камъче. И така, нищо ми нямаше. След това - клиника ВИТА - птегледа за Канада - някаква млада кокона ме гледа и ми каза че имам голяма киста на единия яйчник да се прегледам веднага като отида в Канада. После - нищо, канадския лекар снизходително каза - сигурно е бил фоликул !
Не съм адвокат на канадската система, но тук ултразвика се прави от техник, който цял ден прави само това. Лекаря само анализира записа. Когато бях бременна ме гледаха в един център, където имаше поне 40 ехографа и техници, всеки път се падаш при различен, никога не се притесних. Мисля че когато лекаря сам гледа пациента се влияе от много неща - самочувствие,  различни подобни случаи които е имал, това което е учил и видял ... А и времето му е разделено между това и много други неща, няма опита на човек, който прави само това по цял ден !
Не се шашкай, виждаш че мъжа работи в козлодуй, те трябваше да са особено нащрек. Разбира се ужасно е, но всичко се случва. Дано да е рядко !

# 14
  • София
  • Мнения: 15 219
За Мазнейкова съм чула топли думи само и единствено от хора, които така или иначе (дай Боже всекиму!!!!!) не са имали проблем. Още не съм прочела нито едно мнение, в което някой да каже: "Да, имах такъв и такъв проблем, Мазнейкова го видя, информира ме......!"
Когато всичко е наред с или без нейните прегледи се ражда здраво дете. На всеки го пожелавам-искрено и от сърце. Да, дава ти информация жената, успокоява те, бременееш спокойно и щастливо, раждаш здраво, нормално дете.... Какво по хубаво от това!
Обаче..... по същия начин от кабинета й излизат окрилени и бъдещи майки, на които също е казала успокоителни неща, но проблем с плода има ......
Моя много близка, за съжаление, е от втората категория. Който иска подробности-мога да ги дам на лични.
Зъхи, пожелавам ти всичко с твоето бебче да е наред. Знам, че от много време го чакаш и искаш.
Затова мога да те посъветвам-ако наистина искаш да знаеш какво се случва с теб и бебчето-пред Мазнейкова и доц. Томова-избери доц Томова.
След нещастието с моята близка не си и помислих да отида на преглед при Мазнейкова. Прегледа ме доц. Томова и за нея мога да кажа само хубави неща.
Ако не ти се търси или не можеш сега да намериш координатите й-молибният й телефон е 0887/606830.

# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Благодаря, Виви! Аз така или иначе съм се записала за довечера и ще отида, че ме гризе вече и любопитството дали е момче или момиче. Нямам търпение...  Wink  Embarassed  Grinning
За Томова и аз съм чувала хубави неща. Сигурно ще отида след месец-два. Да видим и тя какво ще каже!  Wink Мерси за телефона!

# 16
  • Мнения: 312
Мисля, че в този форум изкуствено се създава ореол около няколко имена, мога да дам веднага пример с д-р Мазнейкова, д-р Нецов, д-р Велев и още няколко. Има толкова много специалисти, но като се въртят само пет имена във форума и бъдещите мами се насочват към тях. Никой не може да отрече факта, че колкото повече пациенти има един лекар,  толкова повече претупва прегледите. Аз, например, родих при докторка, която в средите се слави като човек със "златни ръце", но нито веднъж не съм видяла нейното име във форума- казва се д-р Чорбова и работи в "Шейново". Моят съвет към бременните в този форум е да не се подвеждат по изкуствено прехвалени имена, които на всичкото отгоре ти одират кожата.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: boyana
Мисля, че в този форум изкуствено се създава ореол около няколко имена, мога да дам веднага пример с д-р Мазнейкова, д-р Нецов, д-р Велев и още няколко. Има толкова много специалисти, но като се въртят само пет имена във форума и бъдещите мами се насочват към тях. Никой не може да отрече факта, че колкото повече пациенти има един лекар,  толкова повече претупва прегледите. Аз, например, родих при докторка, която в средите се слави като човек със "златни ръце", но нито веднъж не съм видяла нейното име във форума- казва се д-р Чорбова и работи в "Шейново". Моят съвет към бременните в този форум е да не се подвеждат по изкуствено прехвалени имена, които на всичкото отгоре ти одират кожата.

  202uu

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Ебаси майката (без грам извинение Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation ), прочетох статията (не е за бременни много подходяща с по-лабилна нервна система), тази Мазнейкова е за електрическия стол.
Няма ли кой да пусне отделна тема с насочеено внимание към тази статия (като е желателно бременни много да не четат, ама...май по-добре да прочетат) и АБСОЛЮТНО НИКОЙ да не ходи при тази некомпетентна лекарка.
Тя е за публичен линч!!! Imp

# 19
  • Мнения: 2 807
Цитат на: catnadeen

аз пък съм при Гунев и това което ми харесва е, че от майки до портиери дсички казват, че освен добър специалист той е невероятен човек  Simple Smile  бих казала, че когато и да го обезпокоих (вкл и в неделя вечер) - винаги ми е обръщал нужното внимание с нужното търпение.... просто приема присърце пациентите си и


И аз съм една от тях!
Само хубави думи за този изключителен Човек!!!

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Liorena
Ебаси майката (без грам извинение Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation ), прочетох статията (не е за бременни много подходяща с по-лабилна нервна система), тази Мазнейкова е за електрическия стол.
Няма ли кой да пусне отделна тема с насочеено внимание към тази статия (като е желателно бременни много да не четат, ама...май по-добре да прочетат) и АБСОЛЮТНО НИКОЙ да не ходи при тази некомпетентна лекарка.
Тя е за публичен линч!!! Imp


Така е, права си! Но пък може би има и нещо друго - за лекари като нея, Томова и някои други по-известни специалисти, очакванията са наистина огромни. Те са специализирани в диагностика на малформации. От обикновен гинеколог никой няма да очаква да диагностицира трудно уловим дефект, но от тях се изисква абсолютно. При такива лекари ходят много бременни със съмнения. Сигурно на много от тях са помогнали, знам ли... В пресата обаче се чуват случаите, в които са се проявили некомпетентно. Не че ги оправдавам. Абсолютно съм за публичен линч, дето се казва, и солени наказания за такива лекари. Но мисля, че по цял свят няма лекар, който да можеда ти даде 100 % гаранция за каквото и да било, касаещо здравето ти... За съжаление!  Sad
Аз лично съм възприела тактиката да не се доверявам напълно на никой лекар, колкото и голямо светило да е...
Ако тази жена беше потърсила повече мнения... ох, знам ли, гадно е да се говори така! Горките хора! Дано има някакъв шанс за детенцето!

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: Зъхи
Цитат на: Liorena
Ебаси майката (без грам извинение Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation ), прочетох статията (не е за бременни много подходяща с по-лабилна нервна система), тази Мазнейкова е за електрическия стол.
Няма ли кой да пусне отделна тема с насочеено внимание към тази статия (като е желателно бременни много да не четат, ама...май по-добре да прочетат) и АБСОЛЮТНО НИКОЙ да не ходи при тази некомпетентна лекарка.
Тя е за публичен линч!!! Imp


Така е, права си! Но пък може би има и нещо друго - за лекари като нея, Томова и някои други по-известни специалисти, очакванията са наистина огромни. Те са специализирани в диагностика на малформации. От обикновен гинеколог никой няма да очаква да диагностицира трудно уловим дефект, но от тях се изисква абсолютно. При такива лекари ходят много бременни със съмнения. Сигурно на много от тях са помогнали, знам ли... В пресата обаче се чуват случаите, в които са се проявили некомпетентно. Не че ги оправдавам. Абсолютно съм за публичен линч, дето се казва, и солени наказания за такива лекари. Но мисля, че по цял свят няма лекар, който да можеда ти даде 100 % гаранция за каквото и да било, касаещо здравето ти... За съжаление!  Sad
Аз лично съм възприела тактиката да не се доверявам напълно на никой лекар, колкото и голямо светило да е...
Ако тази жена беше потърсила повече мнения... ох, знам ли, гадно е да се говори така! Горките хора! Дано има някакъв шанс за детенцето!


ами за подобно нещо според мен не може да има оправдание, защото същата "лекарка" продължава да си взима 500 евро за раждане без да и мигне окото, супер корумпирана като всички останали - доц. Маринов, д-р Велев и компания (компания, защото са мнооооого), спи си спокойно, а е накарала тази майка да задържи увреден плод, след като е видяла , че "нещо не е наред".
А ние можем тук да си пииииишем колкото си искаме, а тя ще продължааааава да си прибира лудите пари и толкоз.

И този случай към, който ти насочваш нашето внимание е един, а само един ли е? има ли още такива? колко са? какво наказание се търси? а защо не и се е потърсила отговорност?

на тия въпроси кой да отговори?

# 22
  • Мнения: 934
Цитат на: boyana
Мисля, че в този форум изкуствено се създава ореол около няколко имена, мога да дам веднага пример с д-р Мазнейкова, д-р Нецов, д-р Велев и още няколко. Има толкова много специалисти, но като се въртят само пет имена във форума и бъдещите мами се насочват към тях. Никой не може да отрече факта, че колкото повече пациенти има един лекар,  толкова повече претупва прегледите. Аз, например, родих при докторка, която в средите се слави като човек със "златни ръце", но нито веднъж не съм видяла нейното име във форума- казва се д-р Чорбова и работи в "Шейново". Моят съвет към бременните в този форум е да не се подвеждат по изкуствено прехвалени имена, които на всичкото отгоре ти одират кожата.


И аз родих при нея:) Не бях чувала преди това за нея...Препоръчаха ми я.... Тя ми направи секциото...и съм много доволна!
Извинете...май се отклоних, но не се сдържах като прочетох за д-р Чорбова!

# 23
  • Мнения: 1 341
А аз пък мога да Ви кажа ужасни неща за д-р Томова. Най-смешното беше , че каза на една приятелка, че чака момиче,а то излезна момченце. Пред кабинета на лекаря, който ми следи бремеността се запознах с една майка. Нейната история беше ужасна. Термина й беше 2 месеца след моя, но роди заедно с мен. Бебето се развиваше скорострелно и имаше проблеми с бъбреците. Не се знаеше дали ще може да живее като се роди и ако оживее до кога ще е . Проблема го беше открил д-р Велев (шеф на патологията в Шейново). Тя после отишла и при Мазнейкова и при Томова и двете без да казва какъв е проблема го открили.
 И аз съм чувала лоши неща за д-р Мазнейкова, но и доста добри. Аз самата съм много доволна от нея като отношение. Беше много миличка с мен всеки път. Моя позната учи медицина. Преподавала й е д-р Мазнекова и каза, че е невероятен специалист. Приятелка на майка ми, която е акушерка каза, че за нея ехографията било повече от страст, за това е толкова добър специалист.
Но мисля, чче преглед от 50лв е прекалено

# 24
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Покъртителна история! Просто съм потресена!
Това, което е много тъжно е, че въпреки такива истории хората продължават да се тълпят при едно или друго "величие", което си прибира паричките и си живее живота. Ще кажете "всеки допуска грешки"... Е, да обаче когато аз в работата си допусна грешка, после не мога да спя и се вълнувам и я мисля и гледам как да оправя нещата.  И работата ми далеч не е свързана с толкова отговорно нещо като човешкото здраве.
Да ви кажа нямам нищо против заплащането - обаче нека тогава да ти се обърне внимание както е редно, а не да те претупат за 15 минути и айде - нищо ти няма... И после - ох, извинете, грешка. Пардон, никой дори и "извинете" няма да ти каже! Защото те са се самозабравили, мислят си, че са някакви богоизбрани светила и пациентите трябва да им козируват само защото са благоволили да ги приемат. Как спят тия хора???????????????????????????????? Close  Close  Close Само знам, че Господ вижда всичко и нищо не остава безнаказано. Съжалявам за изблика гневен - не съм аз тази, която трябва да съди този или онзи - обаче историята на това дете и родителите му е потресаваща. ... Извинявайте, че е малко встрани от питането на Зъхи.

# 25
  • Мнения: 5 468
Цитат на: boyana
Мисля, че в този форум изкуствено се създава ореол около няколко имена, мога да дам веднага пример с д-р Мазнейкова, д-р Нецов, д-р Велев и още няколко. Има толкова много специалисти, но като се въртят само пет имена във форума и бъдещите мами се насочват към тях.


  202uu ... и да продължа - плащат луди пари за тоя дето духа..., но дето се вика - Имал бол пари - дал!

# 26
  • Мнения: 966
Цитат на: new*
Цитат на: boyana
Мисля, че в този форум изкуствено се създава ореол около няколко имена, мога да дам веднага пример с д-р Мазнейкова, д-р Нецов, д-р Велев и още няколко. Има толкова много специалисти, но като се въртят само пет имена във форума и бъдещите мами се насочват към тях.


  202uu ... и да продължа - плащат луди пари за тоя дето духа..., но дето се вика - Имал бол пари - дал!
 


202uu   202uu   202uu   202uu   202uu

# 27
  • Мнения: 3 146
И кое е ужасното за Томова, че нещо не разбрах? Все ми се струва ,че е по-добре да изследва внимателно сърцето и др. органи на детето и то да се роди без проблеми отколкото да ти каже пола с точност и да не види някоя малформация.между другото за пръв път чувам да сбърка пола (ако изобщо това е вярно)
а за Мазнейкова  - как може по това, че се държала мило да заключавате, че е добър специалист?И аз мога да ви постеля червено килимче, ако ми снасяте по 50 лв. на преглед.

# 28
  • Мнения: 2 807
Цитат на: mama kenga
И кое е ужасното за Томова, че нещо не разбрах? Все ми се струва ,че е по-добре да изследва внимателно сърцето и др. органи на детето и то да се роди без проблеми отколкото да ти каже пола с точност и да не види някоя малформация.между другото за пръв път чувам да сбърка пола (ако изобщо това е вярно)
а за Мазнейкова  - как може по това, че се държала мило да заключавате, че е добър специалист?И аз мога да ви постеля червено килимче, ако ми снасяте по 50 лв. на преглед.



Това за червеното килимче ми хареса  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

А, да добавя, освен, че е корумпирана и надута, е и голяма лицемерка!

# 29
  • Мнения: 819
Вижте, аз мисля че никой не застрахован от грешки. Абсурдно е да се мисли че един лакар е перфектен. В медицината всички се учат и невинаги нещата са ясни. Не е разумно да се предоверяваме на който и да е лекар. Както не е разумно да вярваш в безгрешността на човека. Аз така направих с първата бременност... и сбърках в преценката. Сега ходя на лекар и разчитам на Господ.
А за Мазнейкова..., самият факт че хората я считат за специалист не означава че не греши, а говори за това че по-скоро е способна, отколкото некадърна.
Нека не бъдем крайни в мненията си. Както виждате всяка майка има различен опит.
Бог да ни пази!

# 30
да, аз мисля че Вилионе е права. едва ли някога можеш да се довериш напълно на човек, освен ако ти е от най-близките, и то за елементарни неща, какво остава за работи дето толкова зависят от Господ, като изсноването и раждането на човек например...

поздрав

# 31
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Vilione
Вижте, аз мисля че никой не застрахован от грешки. Абсурдно е да се мисли че един лакар е перфектен. В медицината всички се учат и невинаги нещата са ясни. Не е разумно да се предоверяваме на който и да е лекар. Както не е разумно да вярваш в безгрешността на човека. Аз така направих с първата бременност... и сбърках в преценката. Сега ходя на лекар и разчитам на Господ.
А за Мазнейкова..., самият факт че хората я считат за специалист не означава че не греши, а говори за това че по-скоро е способна, отколкото некадърна.
Нека не бъдем крайни в мненията си. Както виждате всяка майка има различен опит.
Бог да ни пази!


  202uu
Ползвала съм услугите на д-р Мазнейкова.
Ходила съм и в частния кабинет и в МД. Тя ми прави амнеозентезата. Не мога да кажа лоша дума, защото нямам повод.
Никой не е безгрешен  Praynig.

# 32
  • Мнения: 966
Цитат на: mama kenga
И кое е ужасното за Томова, че нещо не разбрах? Все ми се струва ,че е по-добре да изследва внимателно сърцето и др. органи на детето и то да се роди без проблеми отколкото да ти каже пола с точност и да не види някоя малформация.между другото за пръв път чувам да сбърка пола (ако изобщо това е вярно)
а за Мазнейкова  - как може по това, че се държала мило да заключавате, че е добър специалист?И аз мога да ви постеля червено килимче, ако ми снасяте по 50 лв. на преглед.


 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Vilione
А за Мазнейкова..., самият факт че хората я считат за специалист не означава че не греши, а говори за това че по-скоро е способна, отколкото некадърна.


Не знам кои са хората, които смятат, че е специалист, но аз и моите близки определено и категорично не сме от тях.
При положение, че е СЛЕДИЛА една бременност с перспективата да води и раждането-НЕ Е БИЛО ЕДНОКРАТЕН ПРЕГЛЕД!!!!!-И НЕ Е ВИДЯЛА най-често срещаната малформация-кое точно може да ме накара да я считам за специалист??????
Всеки можело да сгреши.... Да, така е! Но когато нейните грешки се плащат от другите с цената на живота на новороденото-тази грешка как може да бъде простена или оправдана?

А човек ли е-да не говорим за лекар, още повече жена-този, който може да каже на майката, загубила детето си преди да навърши 1 месец и то в следствие на предоверяването на същия този "лекар", "жена", "човек": "Ами помисли си за какво те е наказал Господ, като ти е дал дефектно дете! Моите деца са здрави!". И още няколко подобни изцепки мога да цитирам, но ще прозвучи като фолклор, а си е самата истина!

Много й били пациентите, преглеждала по незнам колко си души на ден, не можела да обръща толкова много внимание на всеки..... Ами да ги намали! Вместо да преглежда по 20 души, да преглежда по 10, но да ГЛЕДА, за да ВИДИ, ако-не дай Боже!-има нещо. Нали за това ходяТ при нея. То ако е само да й плащат-ми има и други начини човек да похарчи 50 лева. Тя ли е най-нуждаещата се?

# 34
  • Мнения: 966
vivi kolko si prava ma tia mnogo na dale4 e otishla yf mai shte povarna. Dokolokoto znam tia ima samo edna dashteria ma koi znae govoria za predi godini . Neznam zashto li niama lekari vava zatvora na mnogo ot tiax tam im e miastoto Imp  Imp  Imp .

# 35
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Vivi
Цитат на: Vilione
А за Мазнейкова..., самият факт че хората я считат за специалист не означава че не греши, а говори за това че по-скоро е способна, отколкото некадърна.


Не знам кои са хората, които смятат, че е специалист, но аз и моите близки определено и категорично не сме от тях.
При положение, че е СЛЕДИЛА една бременност с перспективата да води и раждането-НЕ Е БИЛО ЕДНОКРАТЕН ПРЕГЛЕД!!!!!-И НЕ Е ВИДЯЛА най-често срещаната малформация-кое точно може да ме накара да я считам за специалист??????
Всеки можело да сгреши.... Да, така е! Но когато нейните грешки се плащат от другите с цената на живота на новороденото-тази грешка как може да бъде простена или оправдана?

А човек ли е-да не говорим за лекар, още повече жена-този, който може да каже на майката, загубила детето си преди да навърши 1 месец и то в следствие на предоверяването на същия този "лекар", "жена", "човек": "Ами помисли си за какво те е наказал Господ, като ти е дал дефектно дете! Моите деца са здрави!". И още няколко подобни изцепки мога да цитирам, но ще прозвучи като фолклор, а си е самата истина!

Много й били пациентите, преглеждала по незнам колко си души на ден, не можела да обръща толкова много внимание на всеки..... Ами да ги намали! Вместо да преглежда по 20 души, да преглежда по 10, но да ГЛЕДА, за да ВИДИ, ако-не дай Боже!-има нещо. Нали за това ходяТ при нея. То ако е само да й плащат-ми има и други начини човек да похарчи 50 лева. Тя ли е най-нуждаещата се?

  202uu   202uu   202uu

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 694
Ходила съм и при Мазнейкова и при доц. Томова. Впечатленията ми от Томова са прекрасни-мила,внимателна,любезна и обяснява и показва доста подробно. Мазнейкова беше доста груба и припряна, закъсня и гледаше да претупа набързо 10 мами които я чакаха аз бях 7 и видях достатъчно, даже се чудех дали да не си тръгна. Останах от любопитство. 2-3мин ме гледа написа на един лист без особености, пол мъжки и ми каза довиждане.
Така, че искрено ти препоръчвам доц. Томова и така ще си спокойна, че всичко е наред. Успех!

# 37
  • Мнения: 819
Цитат на: Vivi
Цитат на: Vilione
А за Мазнейкова..., самият факт че хората я считат за специалист не означава че не греши, а говори за това че по-скоро е способна, отколкото некадърна.


Не знам кои са хората, които смятат, че е специалист, но аз и моите близки определено и категорично не сме от тях.
При положение, че е СЛЕДИЛА една бременност с перспективата да води и раждането-НЕ Е БИЛО ЕДНОКРАТЕН ПРЕГЛЕД!!!!!-И НЕ Е ВИДЯЛА най-често срещаната малформация-кое точно може да ме накара да я считам за специалист??????
Всеки можело да сгреши.... Да, така е! Но когато нейните грешки се плащат от другите с цената на живота на новороденото-тази грешка как може да бъде простена или оправдана?


А човек ли е-да не говорим за лекар, още повече жена-този, който може да каже на майката, загубила детето си преди да навърши 1 месец и то в следствие на предоверяването на същия този "лекар", "жена", "човек": "Ами помисли си за какво те е наказал Господ, като ти е дал дефектно дете! Моите деца са здрави!". И още няколко подобни изцепки мога да цитирам, но ще прозвучи като фолклор, а си е самата истина!

Много й били пациентите, преглеждала по незнам колко си души на ден, не можела да обръща толкова много внимание на всеки..... Ами да ги намали! Вместо да преглежда по 20 души, да преглежда по 10, но да ГЛЕДА, за да ВИДИ, ако-не дай Боже!-има нещо. Нали за това ходяТ при нея. То ако е само да й плащат-ми има и други начини човек да похарчи 50 лева. Тя ли е най-нуждаещата се?



Покажи ми лекар, който да няма изцепки. Ако ти посочиш такъв, друг ще ти разкаже история, която не знаеш. Тогава?

# 38
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Vilione
Цитат на: Vivi
Цитат на: Vilione
А за Мазнейкова..., самият факт че хората я считат за специалист не означава че не греши, а говори за това че по-скоро е способна, отколкото некадърна.


Не знам кои са хората, които смятат, че е специалист, но аз и моите близки определено и категорично не сме от тях.
При положение, че е СЛЕДИЛА една бременност с перспективата да води и раждането-НЕ Е БИЛО ЕДНОКРАТЕН ПРЕГЛЕД!!!!!-И НЕ Е ВИДЯЛА най-често срещаната малформация-кое точно може да ме накара да я считам за специалист??????
Всеки можело да сгреши.... Да, така е! Но когато нейните грешки се плащат от другите с цената на живота на новороденото-тази грешка как може да бъде простена или оправдана?


А човек ли е-да не говорим за лекар, още повече жена-този, който може да каже на майката, загубила детето си преди да навърши 1 месец и то в следствие на предоверяването на същия този "лекар", "жена", "човек": "Ами помисли си за какво те е наказал Господ, като ти е дал дефектно дете! Моите деца са здрави!". И още няколко подобни изцепки мога да цитирам, но ще прозвучи като фолклор, а си е самата истина!

Много й били пациентите, преглеждала по незнам колко си души на ден, не можела да обръща толкова много внимание на всеки..... Ами да ги намали! Вместо да преглежда по 20 души, да преглежда по 10, но да ГЛЕДА, за да ВИДИ, ако-не дай Боже!-има нещо. Нали за това ходяТ при нея. То ако е само да й плащат-ми има и други начини човек да похарчи 50 лева. Тя ли е най-нуждаещата се?



Покажи ми лекар, който да няма изцепки. Ако ти посочиш такъв, друг ще ти разкаже история, която не знаеш. Тогава?

доц.Томова

# 39
  • Мнения: 819
Исках само да кажа, без да оправдавам ничии грешки, че няма перфектни лекари. Ако някой мисли другояче...скоро ще бъде разочарован...

# 40
  • Мнения: 819
Цитат

доц.Томова

Доколкото си спомням и от нея се оплакаха някои?...

# 41
  • Мнения: 3 379
Цитат на: boyana
Мисля, че в този форум изкуствено се създава ореол около няколко имена, мога да дам веднага пример с д-р Мазнейкова, д-р Нецов, д-р Велев и още няколко. Има толкова много специалисти, но като се въртят само пет имена във форума и бъдещите мами се насочват към тях. Никой не може да отрече факта, че колкото повече пациенти има един лекар,  толкова повече претупва прегледите. Аз, например, родих при докторка, която в средите се слави като човек със "златни ръце", но нито веднъж не съм видяла нейното име във форума- казва се д-р Чорбова и работи в "Шейново". Моят съвет към бременните в този форум е да не се подвеждат по изкуствено прехвалени имена, които на всичкото отгоре ти одират кожата.


Аз познавам Чорбова от престоя ми в Шейново и също мисля, че е много добър специалист, а и аз не бях чувала нищо за нея преди това.

Съгласна съм с мнението ти.

# 42
  • Мнения: 3 146
Цитат на: Vilione
Цитат

доц.Томова

Доколкото си спомням и от нея се оплакаха някои?...




Само пускаш фитили - прочети внимателно и кажи кой и къде се е оплакал...

# 43
  • Мнения: 819
Цитат на: Evjeni
А аз пък мога да Ви кажа ужасни неща за д-р Томова. Най-смешното беше , че каза на една приятелка, че чака момиче,а то излезна момченце. Пред кабинета на лекаря, който ми следи бремеността се запознах с една майка. Нейната история беше ужасна. Термина й беше 2 месеца след моя, но роди заедно с мен. Бебето се развиваше скорострелно и имаше проблеми с бъбреците. Не се знаеше дали ще може да живее като се роди и ако оживее до кога ще е . Проблема го беше открил д-р Велев (шеф на патологията в Шейново). Тя после отишла и при Мазнейкова и при Томова и двете без да казва какъв е проблема го открили.
 И аз съм чувала лоши неща за д-р Мазнейкова, но и доста добри. Аз самата съм много доволна от нея като отношение. Беше много миличка с мен всеки път. Моя позната учи медицина. Преподавала й е д-р Мазнекова и каза, че е невероятен специалист. Приятелка на майка ми, която е акушерка каза, че за нея ехографията било повече от страст, за това е толкова добър специалист.
Но мисля, чче преглед от 50лв е прекалено


Ето ти едно.

# 44
  • Мнения: 819
Може би трабва да попиташ момичето, което е писало това , а не мен. Аз няколко пъти казах че не съм адвокат на НИКОЙ лекар. О.К.?

# 45
  • Мнения: 3 146
Само питам какво е оплакването в случая, с какво е навредила Томова - да не би майката да е била пребита от мъжа си, че не му е родила момиче или да е добила псих. проблеми ,че ще отглежда момче?

# 46
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Vilione
Исках само да кажа, без да оправдавам ничии грешки, че няма перфектни лекари. Ако някой мисли другояче...скоро ще бъде разочарован...


Никой не твърди, че има перфектни лекари.
Но има такива, които СИ МИСЛЯТ, че са перфектни, държат се така СЯКАШ НАИСТИНА СА ПЕРФЕКТНИ и искат да се отнасяш с тях така, все едно верно са перфектни.
Когато отидеш при тях, за да им покажеш, че са сгрешили-не за да им търсиш сметка, а просто да им покажеш, че и те са хора, че допускат грешки, че трябва да се осъзнаят, защото тези грешки са фатални, а могат да се повторят.... АУУУУУ!!!! Ела да видиш какво става. Ще те изядат с парцалите заради нахалството да ги развенчаеш в собствените им очи. И ти става ясно, че не само не са перфектни лекари, но и като хора са пълен провал.

Всъщност, използвам множествено число съвсем условно.

# 47
  • Мнения: 6 206
Цитат на: mama kenga
Само питам какво е оплакването в случая, с какво е навредила Томова - да не би майката да е била пребита от мъжа си, че не му е родила момиче или да е добила псих. проблеми ,че ще отглежда момче?

Да, хайде Мазнейкова ми е ясна.
Ама не разбрах каква е грешката на Томова - объркала пола, голяма работа. Нещо друго суперважно?

# 48
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Vivi
Цитат на: Vilione
Исках само да кажа, без да оправдавам ничии грешки, че няма перфектни лекари. Ако някой мисли другояче...скоро ще бъде разочарован...


Никой не твърди, че има перфектни лекари.
Но има такива, които СИ МИСЛЯТ, че са перфектни, държат се така СЯКАШ НАИСТИНА СА ПЕРФЕКТНИ и искат да се отнасяш с тях така, все едно верно са перфектни.
Когато отидеш при тях, за да им покажеш, че са сгрешили-не за да им търсиш сметка, а просто да им покажеш, че и те са хора, че допускат грешки, че трябва да се осъзнаят, защото тези грешки са фатални, а могат да се повторят.... АУУУУУ!!!! Ела да видиш какво става. Ще те изядат с парцалите заради нахалството да ги развенчаеш в собствените им очи. И ти става ясно, че не само не са перфектни лекари, но и като хора са пълен провал.

Всъщност, използвам множествено число съвсем условно.


ИЗЦЯЛО подкрепям това мнение!!!
Става въпрос за Мазнейкова, нали ?!

# 49
Мазнейкова  People No Good
Само ще каже, че нейна е вината сега да нямам племенник.
Може и да е била специалист-едно време.
Сега (според мен) в бременните не вижда жени, в които расте нов живот, а само пари.

Общи условия

Активация на акаунт