Тревата съсипва брака ни

  • 22 651
  • 143
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 654
Иска ми се да поговоря с родителите му, но не знам дали ще ми повярват, защото почти за всичко го оправдават.

Не, разбира се, както и аз не вярвам на тези измислици. Смятам, че цялата история е съчинена с цел да се види какви гадни наркомани произвежда канабисът, но си личи, че нямаш никаква представа от влиянието на тази субстанция.
В момента в България всячески се налага мнението колко вредна и опасна е тревата, защото се повдигна въросът за легализирането на медицинската марихуана и се появиха безчет статийки с измислени истории като тази, които ни обясняват как тревата е причината за развалата на обществото. А истината е, че има интерес хората да нямат достъп до лечение с марихуана, защото ще спаднат продажбите на други лекарства.

# 46
  • Мнения: 7 006
А истината е, че има интерес хората да нямат достъп до лечение с марихуана, защото ще спаднат продажбите на други лекарства.
И не само.
Скрит текст:
Тревата поскъпна безбожно,но..За сметка на това пазарът е залят с евтина синтетична дрога.
Да тревата е дрога както и всичко друго,което влияе на психиката,но не те прави на парцал и е много лесно да контролираш употребата..
Обаче амфетите и екстазитата струват жълти стотинки/т.е. лесно достъпни/,напълно скапват мозъка и тялото..
За мен конспирацията с дрогата е = на тази целяща опростачване на масите.
У щатите се появи рап-а,у нас- чалгата.
Не знам..Има разлика между поколение пафкащо трева и слушащо Бийтълс,и днешните дето зобат амфети и дзипат въодушевено на "Доко,Доко" ..
А колкото по-прост и разрушен е един народ,толкова по-лесен е за контрол и манипулиране

# 47
  • Мнения: 14 654
Изобщо не говоря за трева, продавана от дилъри, която може и да не е само сушена билка. Говоря за това, че се произвеждат лекарствени продукти от марихуана, има медицински проучвания за състояния, които се повлияват много добре от употребата им, въпросът е важен и интересен, а стремежът е да не бъдат допуснати на българския пазар, много голяма съпротива се оказва. Въпрос на време беше някой да се сети да пусне сълзлива тема във форума за гадния наркоман на трева, който бие жена си и не си гледа детето  Crazy

# 48
  • Мнения: 7 006
Нещата са навързани.Дилър,доставчик,мафиотски бос-правителство.

Как бе?Миналия месец имаше такава тема.

Един 20 и кусур годишен,в кобина с маман,щеше да спасява брат си от тревата.
Брата също беше 20 и кусур,да не мислиш,че за пубер некъв става въпрос..

И още една се сещам,пак от преди месец-два..Пак мъжо пафкаше и отново тва се тълкуваше като основния проблем.

# 49
  • Мнения: 6 122
Нещата са навързани.Дилър,доставчик,мафиотски бос-правителство.

Как бе?Миналия месец имаше такава тема.

Един 20 и кусур годишен,в кобина с маман,щеше да спасява брат си от тревата.
Брата също беше 20 и кусур,да не мислиш,че за пубер некъв става въпрос..

И още една се сещам,пак от преди месец-два..Пак мъжо пафкаше и отново тва се тълкуваше като основния проблем.

Ау и аз за тази тема се сетих. Мама идваше да им готви на братята и като знак на солидарност, и тя щяла да спре цигарите, ако той спрял да пуши за шест месеца.

# 50
  • Мнения: 12
Благодаря на всички за смислените отговорите.

Adriana11 всеки по-серьозен разговор го дразни- за всичко. За пари, за отговорности, за това, че не се интересува от дъщеря ни.

Toffi, защо изобщо си писал/а в темата?? Искам мнения, не подигравки.

Toromanova73 , това което му се върти в главата- как да изкарва пари чрез залози, как да не поема отговорност, как да си живее живота на тийнейджър.

Янечек, направо ме развесели - конспирации в BG mamma. Да, наистина чудя се по цял ден какво да съчиня и ми и плащат за това !


# 51
  • Мнения: X
От прочетеното,силно се съмнявам,тревата да е причината.
Аз лично не познавам някой дето да се напуши и да прояви агресия.
И аз така.
Като те четях, си мислех едно, но... Ще напиша всичко.
Отначало ти не си имала работа, доходи, той е започнал да се изнервя, че всичко е на неговите плещи. Ти записваш курсове, магистратура, намираш временна, после постоянна работа... А той стои на едно място. Според мен се дразни, че в твоя живот има такива щастливи случайности, подаръци от съдбата, а той, дето е блъскал за теб и за детето, е все на същото мизерно място. Ти си скочила напред изведнъж, а той няма възможност, защото е бил зает да ви осигурява стандарт.
На всичкото отгоре ти му мелиш и му натриваш носа всеки път колко си успяла. Той не възприема сълзите ти за знак, че те боли. За него това е опит ти, успялата, да унижиш него, зациклилия.
Мое мнение.
И аз мисля, че е по-добре да се разделите. Поведението му не е на тревоман, а на комарджия-нервак.

# 52
  • Мнения: 1 281
От прочетеното,силно се съмнявам,тревата да е причината.
Аз лично не познавам някой дето да се напуши и да прояви агресия.
И аз така.
Като те четях, си мислех едно, но... Ще напиша всичко.
Отначало ти не си имала работа, доходи, той е започнал да се изнервя, че всичко е на неговите плещи. Ти записваш курсове, магистратура, намираш временна, после постоянна работа... А той стои на едно място. Според мен се дразни, че в твоя живот има такива щастливи случайности, подаръци от съдбата, а той, дето е блъскал за теб и за детето, е все на същото мизерно място. Ти си скочила напред изведнъж, а той няма възможност, защото е бил зает да ви осигурява стандарт.
На всичкото отгоре ти му мелиш и му натриваш носа всеки път колко си успяла. Той не възприема сълзите ти за знак, че те боли. За него това е опит ти, успялата, да унижиш него, зациклилия.
Мое мнение.
И аз мисля, че е по-добре да се разделите. Поведението му не е на тревоман, а на комарджия-нервак.

и аз бих се изразил по подобен начин, но по остро .
в общи линии .. мъжа може да храни жена си най общо , но ..
ако дойде ред на нея да носи него на плещите си .. става проблем и се търси раздяла .
в същото време .. се изразява и бурно недоволство от това, че той .. някога и е казал нещо си по повод това, че трябва да си намери работа .

на запад поне мислех, че не стоят така нещата ..
но бг манталитет си казва думата независимо къде се живее  Simple Smile

коментара ми да не се тълкува като поощряване на тревопасните ..
още повече , че всеки ден .. е индикация за проблем .

# 53
  • Мнения: 3 031
ако дойде ред на нея да носи него на плещите си .. става проблем и се търси раздяла .
Защо да го носи? Болен ли е? Уволнили ли са го? Не, ще напуска, защото не му се работи. Хайде стига, бе!

# 54
  • Мнения: 1 281
ако дойде ред на нея да носи него на плещите си .. става проблем и се търси раздяла .
Защо да го носи? Болен ли е? Уволнили ли са го? Не, ще напуска, защото не му се работи. Хайде стига, бе!



не коментирам дали е болен или е недъгав и т.н. ...
не казвам и че причините са незначителни, но да не би тя да е била болна нещо , че да трябва той да е болен за да иска да почине ?

на чуждия гръб сто тояги са малко

# 55
  • Мнения: 12
До .......

За да успее човек тук не трябва да очаква подаръци и щастливи случайност - работех докато бях бременна, между постоянната и временната работа работех като сервитьорка, преди това дъщеря ни беше бебе - на него ли трябваше да я оставя да я гледа? Той не се развива, защото търси лесна печалба- не иска да учи или да ходи на стажове, макар и добре платени. Как реши, че постоянно му повтарям инпоказвам колко съм успяла ?!

Птеродактил, мъжът хранеше детето и жена ди , докато детето беше бебе. Както споменах, дъщеря ни няма още 2. Неговото "казване ", за това че не мога да си намеря работа беше изразено в крясъци, че съм некъдърна и за какво изобщо ми е дипломата. За бг манталитета няма да коментирам.

# 56
  • Мнения: 3 031
на запад поне мислех, че не стоят така нещата ..
но бг манталитет си казва думата независимо къде се живее  Simple Smile
Аз пък мислех, че е обратното Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 281


Птеродактил, мъжът хранеше детето и жена ди , докато детето беше бебе. Както споменах, дъщеря ни няма още 2. Неговото "казване ", за това че не мога да си намеря работа беше изразено в крясъци, че съм некъдърна и за какво изобщо ми е дипломата. За бг манталитета няма да коментирам.

не мога да си представя такова отношение от негова страна ..
за да има такова отношение следва от твоя страна да е имало пълен отказ от поемане на ангажимент и отговорност ..
вероятно ти си си дала сметка , че така не може .. благодарение на неговото отношение .. или не , но така допускам , че благодарение на неговото отношение ..
взела си се в ръце .. има и такива случаи , за което адмирации , нали , но сега е твой ред да го мотивираш ти .. как ти преценяваш ..
ако считаш , че той се е отнесъл крайно грубо .. бъди и ти такава , но го мотивирай така както той теб ..
а ако смяташ, че не благодарение на него си се "стегнала" ..
просто се спасявай , защото проблема в този случаи не е тревата , а неговото светоусещане като цяло ..

предното допуснах поради уводния ти пост , в който ти говориш как в началото всичко е било цветя и рози ..
и в последствие нещо се е променило ..
разковничето е в причината за тази драстична промяна  ..
ако не откриваш причината .. то ти си била заслепена от еуфория ..
и пак е редно да погледнеш най напред себе си ..
ако смяташ, че не е останало нищо от това което си виждала в него преди ..
просто не се мъчи .. а се спасявай както можеш ..

не е изключено и грешно да тълкувам нещата ..
не ви познавам и се осланям само и единствено на твоето описание на ситуацията ,
но знам, че човек е склонен да омаловажава успехите и приноса на другия ..
за сметка на това пък да преекспонира своите успехи и принос ..
така че по тая логика съм склонен да мисля, че има доста неизвестни по казуса ти .

предвид, че това е модерен проблем на нашето общество,
който е засегнал много хора .. приемам , че имаш основание за недоволството , което изразяваш ..
ако беше нещо друго .. щях да съм много по краен , но сега така ..

съгласен съм, че имаш право на недоволство, но не се отказвай така ..
ако наистина мислиш за него като за бащата на детето ти .. и ти си дръпнала напред ..
мотивирай го , а не го напускай .. напуснеш ли го ще рухне напълно ..
утехата ще е само алкохол и трева .. помисли за това, дали той би те напуснал при първата трудност ..
ако смяташ, че той би се изнизал като пръдня в гащи при обратния вариант ..
просто няма смисъл да се мъчиш , но ако не е така ... си в грях ..

относително е нали .. колко точно е пропаднал и дали има смисъл да се бориш въобще , но си помисли.

# 58
  • Мнения: 2 099
Пак ти казвам-обирай си парцалите от там!Не ти трябва подобен тип.Ама 1:1 го описваш като познатия ми.Все недооценен,все ще издъни видиш ли джакпота на Еврофутбол,все неразбран,недооценен,недообгрижен!Детето му си лепна ръката на гореща плоча,докато гения следи някви си коефициенти в нет-а.Според него са баламурници бачкаторите(като мен,мъжа ми и жена му)-той гения е роден за по-високи цели.По цял ден пафкаше,почесваше се и пийваше бирица,да не би да пресъхне от мисли по Еврофутбола и как всички сме мега-тъпаци,за да работим.Това му беше мото!Накрая като цъфна с гигантския кредит,чакаше да му го платят "простите бачкатори".Бий си камшика от този продавач на надежди и късмет със следващия партньор!Стискам ти палци  Peace

# 59
  • Мнения: 1 281
на запад поне мислех, че не стоят така нещата ..
но бг манталитет си казва думата независимо къде се живее  Simple Smile
Аз пък мислех, че е обратното Simple Smile

ами на запад разликата между мъжа и жената не се усеща толкова много ..
защото дохода на всеки по отделно стига да е самостоятелен .. тук в бг .. много хора живеят на семейни начела не за друго , а защото по сами не могат да се справят .
и ако единия остане без доходи проблема става действително голям ..

Общи условия

Активация на акаунт