Фиш за "неправилно паркиране" от столичен инспекторат

  • 29 051
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
Привет,

за пръв път получавам констативен протокол за "неправилно паркиране" (на предното стъкло, жълта бланка). Паркирам често в района, където живея, наред с останалите от улицата ни частично на тротоара, в частта където улицата ни (еднопосочна) става много тяснаи не може изцяло на паветата, улицата е в Лозенец. (Санкционирана съм по член 28, ал 1, за неправомерно паркиране по тротоари, зелени площи, и т н). Колата не е пречела на никого, наред с останалите съседи паркирах много сносно. Но явно в нарушение.

Звъннах им, казаха до седмица да се явя да платя 30 лв фиш. Ако ен платя, кметът щял да определи акт, но процедурата е тромава...т.е не е ясно кога ще излезе този акт.

Въпросът ми е, колко може да е този акт? Ако не го заплатя, какво става? Има ли система за събиране на теьи вземания? Чух, че губи давност подобна санкция до 3 години. Мит ли е това? Някой с опит подобен =), моля споделете.
Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Мнения: X
Това с давността го остави. Държавата си иска нейното и след като КАТ прецени, че не може да си прибере задълженията от теб (2 годишният срок - "давност"), изпраща в НАП задължението ти и те го търсят от теб. С една дума рано или късно ще го платиш този фиш.
И става дума за 30 лева за Бога. Като не искате фишове, не паркирайте неправилно.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 145
Ва ни ла, не разбрах какво точно помощ търсиш...
Нарушила си, плащаш. Когато  се научим, че за всяко нарушение има санкция и тя е справедлива, и човек трябва/морално е/  да си я заплати, страната ни ще стане едно по-добро място за живеене. Докато всички се мъчим да клинчим и скатаваме; докато дори без капка срам да се изтипосаме в голям форум да просим помощ точно за това, си заслужаваме дереджето и обществото .....

П.С.  Щом имаш кола, значи не си социално слаба, за да не можеш да платиш 30 лв за извършеното нарушение...

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Събират ги тези глоби, наскоро на един колега му запорираха заплатата за 80 лева акт от общината за неправилно паркиране, така че аз бих платила. Друг е въпросът, че той твърди, че не е намирал жълтата бланка и и идея си няма, че има такава глоба, но явно ги събират.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 877
Благодаря за отговорите, на онези, които скочиха, ще кажа, че не четете с разбиране.
Става дума  за кампания на СИ и за несанкциониране всички неправилно спрели, живущи в района, както и таксита ежедневно неправилно паркирали и / или заемащи местата на нас, живущите в района.  Пропуснах да опиша тези подробности.
Както и да е. Останете със здраве. И да, мога да си платя, въпросът е дали е морално. Не питам писалите тук с наострени мения или държавните служители. Сбъркана държавица сме, с разменени приоритети и мизерна реалност. Колко жалко...

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Имай предвид, че приеха на първо четене промени в ЗДП и глобата предстои да стане 200 лева  Peace

# 6
  • Мнения: 940
По добре си я плати! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 892
Благодаря за отговорите, на онези, които скочиха, ще кажа, че не четете с разбиране.
Става дума  за кампания на СИ и за несанкциониране всички неправилно спрели, живущи в района, както и таксита ежедневно неправилно паркирали и / или заемащи местата на нас, живущите в района.  Пропуснах да опиша тези подробности.
Както и да е. Останете със здраве. И да, мога да си платя, въпросът е дали е морално. Не питам писалите тук с наострени мения или държавните служители. Сбъркана държавица сме, с разменени приоритети и мизерна реалност. Колко жалко...

Спокойно, де. И техния ред ще дойде.

# 8
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Плати си. Преди няколко години и мен ме закичиха с такова жълто листче, защото бях спряла в калта до блока, а това били " тревни площи". Тревни друг път, но инициативата е добра- може някога и да порасте трева, когато спрем да я газим Wink.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 877
Разкарах се до общинското подразделение на СИ, дадоха ми копие от фиша, с което да ида в банка да направя плащане, на място не може...няма оптимизация на процесите в "гражданското ни общество", объркана история...

и да, хорицата не са виновни, дето работеха 5 души в тясна стая, на шум и бюра затрупани от листчета...те не пишат законите, нито строят тесните улици.

Единствено се надявам да санкционират морално, не избирателно, за това беше избликът ми в първия пост. Докладваш за проблеми и много често отива казаното в глухи уши. Както докладвах незаконната пиаца, не се надявам, че ще има решение там, те вече знаеха, но мястото било сборна точка за "технически прегледи." Родна действителност...
Пожелавам ви по - малко градски неприятности. Дано видим промяна по - скоро.

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 09:45 от ва ни ла

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 1 145
Браво, че си платила.
Малко по малко ще стане морално да се глобяват всички, а не избирателно.....

# 11
  • Мнения: 243
Здравейте Ванила!
Вчера и аз се сдобих с такъв Констативен Протокол. Можете ли да ми кажете дали мога и как да отида в банката и направо да платя, без да се разкарвам до общината?
Благодаря предварително Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте,
не става без един документ, който трябва да ви подготвят та в общинския инспекторат...
С него в банката после. За едно тук, за друго там - изобщо остарели практики, неудобни.

# 13
  • Мнения: 2 719
В Австрия, мнооооого сериозно си допълват бюджета от глоби за неправилно/неплатено паркиране. Слагат честитка на прозореца. Можеш да плащаш или не, твоя воля. На 3-4 листче, а напоследък на второ, ти слагат директно скоба. Махат скобата като изчистиш всички натрупани до момента глоби. Като дойдат, само те питат дали ще плащаш в брой или с карта. Полицаи минават доста начесто и закичват масово, а не избирателно и процедурата изобщо е много услеснена. На самото фишче имаш закрепено платежно, можеш директно да си го платиш.
Хубаво е, че нашите са започнали да санкционират, но е хубаво и да направят адекватнапроцедура за плащане.

# 14
  • Мнения: 21 441
  А може би нарочно е такава неудобна? Иначе какво - спираш си където си щеш, плащаш без никакви неудобства 30 кинта и утре пак там.
 Шегувам се, едва ли е тази причината, просто е тромава институцията. Но приветствам глобяването за неправилно паркиране, и нас са ни глобявали веднъж, платихме си без да се ядосваме и гледаме да не нарушаваме нищо. доста е трудно да разбереш кое е тревна площ, кое обикновена кал...

Общи условия

Активация на акаунт