Астигматизъм и носенето на очила

  • 16 686
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Здравейте, ще ви бъда много благодарна ако някой ми отговори... Днеса синът ми мина преглед при очна лекарка.. астигматизъм  излезе... но 10 дена адски болки в главата и изтръпване в лявата част на главата като лежи на нея... 2007-ма му изписаха пак очила , но 0.5 на едното , а на другото нямаше нищо... Взехме му ги , но така и така не ги сложи повече от 4-5 пъти... Преди една година вече на 17 години.. Пак отиде на Очен... тогава вече на ляво око беше 2.5 , а на дясно 0.8 - астигматизъм ... Отново го пренебрегна , макар с моето несъгласие , Всичко нормално нямаше оплаквания нямаше нищо... на 19.10.2015 ,. се оплака от силно главоболие едва стоеше .. утихна за 2 дена като му прибрах кабелите за компютъра .. след това пак седна да си играе там и същата работа... постоянно се оплаква от болки в главата.. и изтръпване в лявата част.. това всичко според вас  само от астигматизмът ли е , или се дължи и на нещо друго... днешните изследвания са 2.8 и 1.0 на очите... Sad

# 16
  • Мнения: 2 208
Аз съм с астигматизъм също, доста по-голяма съм на 48 . Астигматизмът ми е 2,5 на едното и 1,5 на другото око, но не се е променил от 15 годишна като бях. Много интересен случай съм на едното късогледство на другото далекогледство. Преди 3 години ме заболя едната половина на главата и едното око минах на очен, очни дъна ала бала нищо. Оказа се високо кръвно, вече си знам, боли ли ме едната половина на главата мен ме боли дясната съм с кръвно. Причината се оказа щитовидната жлеза и сега съм вече оперирана и без нея за съжаление и с проблем с паращитовидните жлези. Изтръпваше ми главата и мравучкане, свързано е с калция, основно едната половина. Моят съвет е да видите кръвното и жлезата на един ехограф и да пуснете едно ТСХ, имайте в предвид, че може хормона да е в норма и жлезата да е с възли, както бях аз и съм била от години без да знам. Имах проблеми с преглъщането и гърлото , мислех от професията, учител съм, то било от жлезата, отвън нищо не личеше за съжаление Hug. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт