Аптамил или Милумил?

  • 12 427
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 153
Здравейте! Бебо е на месец и малко изцяло на изкуствено хранене, но нещо Фризолака не ми се нрави, тъй като Иво много се напъва и плаче, когато се опитва да ака, а и не винаги постига резултат. Реших да сменя храната и съм се насочила към едно от двете на Милупа (честно казано обаче незнам дали има Милумил за толкова малки бебоци). Мислех да взимам Омнео, но се отказах в настоящия момента! Моля ви споделете впечатления за тези 2 храни и ме посъветвайте коя да взимам!
Благодаря предварително:)

# 1
  • Мнения: 3 927
аз съм давала Аптамил на бебка, но пък съм сменила общо 4 млека.......разбира се, че млякото е за бебета от самото раждане, т.е. и Аптамил-а и Милумил-а номер 1. След това номер 2 е от 4-я месец. Всъщност най-първото мляко е т.нар. Pre-Milumil и Pre-Aptamil.

Едното обаче (мисля беше Милумил) се води за злояди деца.
Иначе млякото е с пробиотици, които могат да оправят работата с напъването, което май е често явление при бебетата, хранени с Фризолак.
Все пак отиди до един бебешки магазин, прочети упътванията на млеката, допитай се до педиаърката си и тогава купувай.....

# 2
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Taneto
аз съм давала Аптамил на бебка, но пък съм сменила общо 4 млека.......разбира се, че млякото е за бебета от самото раждане, т.е. и Аптамил-а и Милумил-а номер 1. След това номер 2 е от 4-я месец. Всъщност най-първото мляко е т.нар. Pre-Milumil и Pre-Aptamil.

Едното обаче (мисля беше Милумил) се води за злояди деца.
Иначе млякото е с пробиотици, които могат да оправят работата с напъването, което май е често явление при бебетата, хранени с Фризолак.
Все пак отиди до един бебешки магазин, прочети упътванията на млеката, допитай се до педиаърката си и тогава купувай.....


оффф, тоя проблем искам да го реша без педиатърката, че тя е един вампир, който ще сменям и без това! Преди седмица като и казах, че бебо се мъчи с тоя Фризолак тя каза да не го сменям, а да го тъпча с някви капки-Дуфалакс примерно. Аз честно не виждам смисъл да го правя при положение, че Фризолак определено не е най-доброто на пазара и проблема може да се реши без химия, а само със смяна на храната.
Мерси за инфото!

# 3
  • Мнения: 3 927
тогава, ако не те е страх, просто сменай млякото и т'ва е. при моята бебка нямаше никакъв проблем след смяна на 4 млека. водя си дневник и така проследявам всякакъв вид реакции от нейна страна.
бебка я храня последно с Нутрилон.

за Дуфалака: опита на моя приятелка, която го даваше по лек. предписание е, че не подейства на нейното бебче.....май по-добре без него.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
изобщо не съм питала педиатърката какво мляко да взема.
От 40и-я ден започнах с Аптамил и друго мляко не съм ползвала и не познавам.

# 5
  • Мнения: 278
Аз също смених млеката - първо Фризолак, после Нутрилон/1 седмица/ и последно Милумил. много съм доволна, според педиатърката ми това е най-вкусното мляко и явно е права! Вече 3 месеца нямам проблеми с яденето, нито с акането  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 927
все едно слушам първата педиатърка на бебка Simple Smile
да, вярно млеката на Милупа са най-вкусни и сладки....

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Давала съм и от двете.Те са на Милупа и двете млека са много хубави.Защо си започнала с Фризолака , знае се че много запича.Аптамил и Милумил са най хубави.Лошото е че при нас в Пловдив не навсякъде го има.Аз го взимах от Вис Виталис.Обяснението по аптеките - защо го няма беше , че имал много кратък срок на годност , а пък е и значително по скъп , и нямало търсене.Така че , хубаво си решила ,вземи или едното или другото.Зависи накаква възраст е бебето то си има номер на кутиите.Успех! Grinning

# 8
  • Мнения: 580
И аз бях започнала с Фризолака.Естествено последва запек и доктора ми каза за Милумил-а.Но то е по ванилено и е за злояди деца.После продължих на Аптамил- най доброто според мен.

# 9
  • Мнения: 3 334
И ние сме на Аптамил още когато бебка беше на 1 седмица и сме много доволни!!!

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 707
Бяхме на Аптамил1, но като доиде време и го сменихме Крис направи алергия и беше със ситен обрив по бузите. Май му беше по-мазно. От тогава е на Нан.

# 11
  • MUC
  • Мнения: 571
Моята дъщеря е на Милумил Пре и засега сме страшно доволни.
И аз да питам нещо, къде мога да намеря   Милумил Пре (или евентуално Аптамил Пре) в София? В Метро?
Планираме да се прибираме по Коледа, а не ми се мъкне оттук Confused

# 12
Цитат на: Bobbylein
Моята дъщеря е на Милумил Пре и засега сме страшно доволни.
И аз да питам нещо, къде мога да намеря   Милумил Пре (или евентуално Аптамил Пре) в София? В Метро?
Планираме да се прибираме по Коледа, а не ми се мъкне оттук Confused


Да, в Метро има Милулил 15-16 лева за 900 гр., има и Аптамил, горе-долу на същата цена. Пак там NAN- 6.25 лв. и Нутрилон- 6.13 лв.

# 13
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Petinka
Преди седмица като и казах, че бебо се мъчи с тоя Фризолак тя каза да не го сменям, а да го тъпча с някви капки-Дуфалакс примерно.

О, свещена глупост...
Я купи за детенцето си Милумил и не слушай тая вещица!
От самото начало това давам на Аля и никога не сме имали проблеми.

# 14
АПТАМИЛ, АПТАМИЛ И ПАК АПТАМИЛ!!!!!!!!!!!!!

# 15
  • Мнения: 92
Аз съм ползвала и двете храни, но като че ли съм по-доволна от Аптамил. Тя е по-рядка от Милумил, а и Милумил е за деца които не се хранят достатъчно и чрез храната набавят необходимите калории, защото тя е по-богата на калории.
Ако бебето няма проблеми с храненето си купи Аптамил.
Тя се продава понякога с различни мерителни лъжички, така че си купувай цели кутии, а не само пакет, за да можеш да ползваш лъжичката дето е в кутията.
Успех!!!

# 16
  • Мнения: 830
Аптамил се води като най-доближено до майчиното мляко . Аз хранех с него след 6-ти месец , мисля че е отлично . Каквото чувам от другите майки и от продавачите по магазините , по-добро е от Фризо- то . Не се колебай , вземи го . Адаптираните млека , когато са за една и съща възраст ест . , са взаимно заменяеми , пробвай .

# 17
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Bobbylein
Моята дъщеря е на Милумил Пре и засега сме страшно доволни.
И аз да питам нещо, къде мога да намеря   Милумил Пре (или евентуално Аптамил Пре) в София? В Метро?
Планираме да се прибираме по Коледа, а не ми се мъкне оттук Confused


Bobbylein,
млеката "Пре" на Милупа просто не се намират у нас. Млякото го знам от един наръчник на Милупа, който ми подариха. Казва се  Mutter und Kind - Der Ratgeber fuer Schwangerschaft und 1. Lebensjahr и там естествено има реклама на всички продукти на Милупа, но в магазините, кудето вчера поразпитах заради теб, ме гледаха странно: не бяха чували за Пре млеката. Само жената в моето бебешко магазинче ми обясни, че може да се поръчва, но с предварителна заявка и капариране...
Не знам как е в София....
Другите млека - Аптамил и Милумил 1, 2, че и 3 ги има по магазините, не са проблем, но ако го Коледа още ще сте на Пре мляко, по-добре си вземи от Deep Dark Bavaria.......в България все още сме си  deep dark east Wink  Wink

# 18
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: Taneto

Bobbylein,
млеката "Пре" на Милупа просто не се намират у нас. Млякото го знам от един наръчник на Милупа, който ми подариха. Казва се  Mutter und Kind - Der Ratgeber fuer Schwangerschaft und 1. Lebensjahr и там естествено има реклама на всички продукти на Милупа, но в магазините, кудето вчера поразпитах заради теб, ме гледаха странно: не бяха чували за Пре млеката. Само жената в моето бебешко магазинче ми обясни, че може да се поръчва, но с предварителна заявка и капариране...
Не знам как е в София....
Другите млека - Аптамил и Милумил 1, 2, че и 3 ги има по магазините, не са проблем, но ако го Коледа още ще сте на Пре мляко, по-добре си вземи от Deep Dark Bavaria.......в България все още сме си  deep dark east Wink  Wink

Благодаря ти много Тане Grinning
Едва ли до 6 м. ще сменя. Тук се препоръчва да се кара максимално дълго на Пре. Само ако почне да не се засища от него и да приема огромно количество.

# 19
  • Мнения: 3 927
моля, няма защо......
остава само да изчислиш нужното количество и да напълниш дисагите не само с подаръците на немския дядо Коледа Grinning

# 20
  • Варна
  • Мнения: 440
А дали дете ,което е повърнало Фризолак и Нан на фонтан ще понесе Аптамил ? Има ли някой такъв опит ?

# 21
  • Мнения: 278
Цитат на: oranda
А дали дете ,което е повърнало Фризолак и Нан на фонтан ще понесе Аптамил ? Има ли някой такъв опит ?


Георги така повръщаше фризолак и Нутрилон! Бях се побъркала! Сменихме го, но с Милумил и всички проблеми, свързани с яденето изчезнаха Laughing

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аптамил е стандартното мляко, Милумил е за деца, които са с ниско тегло и мчно наддават поради боледуване или др. причина.
Млеката са много хубави, вземи Аптамил 1 и ще се оправи коремчето на детето.

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: oranda
А дали дете ,което е повърнало Фризолак и Нан на фонтан ще понесе Аптамил ? Има ли някой такъв опит ?

Дете, което повръща на фонтан, особено ако го прави редовно, има гастроезофагиален рефлукс. Такова повръщане не се влияе от марката мляко.
Има млека срещу рефлукс - Аптамил АR, Nan AR, Frisovom.
Фризовом и Аптамил АР са с клей от рожков, а Нан АР - с нишесте. Те са гъсти млека, и се дават с биберон за каша.
Освен това детето трябва да спи на матраче под наклон, да не се дондурка след хранене, а много внимателно да се уригне и да се слага да спи. Дете, което повръща, не бива да спи по гръб в никой случай, за да не се задави.
Ако не наддава добре, потърсете съвет от гастроентеролог.
Повръщането на фонтан изчезва с узряване на хранопровода и стомахчето, най-често между 6-8 месец.

# 24
  • Мнения: 3 927
повръщането на фонтан наистина може да изначава гастроезофагиален рефлукс. за да се постави такава диагноза обаче е добре преглед с ехограф при гастроентеролог.

аз съм давала от гъстите млека на бебка - ефекта беше нулев.
в момента го израстваме проблема.

oranda, ако се съмняваш, искай направление от педиатъра си. във варна има една много добра гастроентероложка. ако се наложи ще ти кажа коя е....

# 25
  • Мнения: 1 599
Милумила е за трудно надаващи деца, а Аптамила е за деца без никакви проблеми, милумил ХА е за деца с алергии и така нататъка. А цифричките след тя са "1" - за  от 0 до 4 месеца и "2" са за деца над 4 месец
P.S. Поправих малко... от бързане им бях разменила местата

Последна редакция: сб, 25 фев 2006, 16:37 от Vivi

# 26
  • Варна
  • Мнения: 440
Ние общо взето до 45-я ден бяхме обградени с лекари , прекарахме тоя доволно весел период по болници . Там ни гледаха от до и няма данни за рефлукса. Ако беше така той щеше да повръща и кърмата пък там няма проблеми.Аз питам за евентуално дохранване .

# 27
  • Мнения: 1 599
Цитат на: oranda
А дали дете ,което е повърнало Фризолак и Нан на фонтан ще понесе Аптамил ? Има ли някой такъв опит ?
За пъврэщане си има специално мляко (на Milupa) Aptamil AR

Последна редакция: сб, 25 фев 2006, 16:38 от Vivi

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Aia
Aptamila e za trudno nadavashti deca, a milumila e za deca bez nikakvi problemi,



Би ли дала източника ти на тази информация. Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 654
Цитат на: Liorena
Цитат на: Aia
Aptamila e za trudno nadavashti deca, a milumila e za deca bez nikakvi problemi,



Би ли дала източника ти на тази информация. Rolling Eyes

И аз се интересувам,защото сме на Аптамил и досега не сме имали тези проблеми Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 1 599
Цитат на: Liorena
Цитат на: Aia
Aptamila e za trudno nadavashti deca, a milumila e za deca bez nikakvi problemi,



Би ли дала източника ти на тази информация. Rolling Eyes

Ufff sorry pechatna greshka...shte q popravq.... milumila e za trudno nadavashti deca... Embarassed  Embarassed
A inache vav knigata hranene na bebeto go pishe(razdela bebeshki hrani i aksesoari)... a i kadeto i da popitash v koito i da e detski magazin shte ti kajat.

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Aia
Цитат на: Liorena
Цитат на: Aia
Aptamila e za trudno nadavashti deca, a milumila e za deca bez nikakvi problemi,



Би ли дала източника ти на тази информация. Rolling Eyes

Ufff sorry pechatna greshka...shte q popravq.... milumila e za trudno nadavashti deca... Embarassed  Embarassed


така съм съгласна. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако детето повръща на фонтан - трябва задължително да го види гастроентеролог - не винаги е рефлукс, може да става дума за пилорен спазъм и тогава лечението е друго и лечението е друго. Толкова за антирефлуксните млека - не ти взимайте на своя глава Wink
За Аптамил и Милумил - да, наистинаса много добри, за бебета със запечен стомах се препоръчва Омнео (обаче ние мнооого го мразехме и не наддавахме цял месец докато не го смених). Ама ние не сме критерий, понеже след Омнео пробвахме гамата Аптамил, Милумил - ама все не ни харесваха - много били гъсти, много били сладки..... Imp И го докарахме до Фризолак...все пак трябваше нещо да се папа! Но за незлояди бебета - Аптамил от всякъде! Wink

# 33
  • Мнения: 96
Доколкото знам Милумила е по-хранителен и обогатен на витамини и минерали от Аптамила.Ние го ползвахме доста време и съм страшно доволна.

Общи условия

Активация на акаунт