МАЙското детенце си мечтае за моренце

  • 58 414
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 741
Мами, изчезнахте пак. Ще ви дърпам ушите. Майското детенце си мечтае за сняг вече. Grinning
Хайде всички 7 дни по един пост и да си имаме зимна темичка.
Ох, и ние сега ще пазаруваме за зимата, свят ми се завива, колко пари трябва да събера. Всичко наново, имаме 3 анцунзи, едни дънки и 3-4 блузки, които са на износване, та така, всичкооо ще купувам. Правя си аз сметки, но да видим. Grinning

# 451
  • Мнения: 613
Ние сме почти готови . Останаха ни само чорапи и чорапогащници. Имаме гумении ботуши,зимни ще купуваме другия месец.  Иначе нищо ниво при нас. Излизаме навън, но не за дълго, защото си става студено и малкия естествено е страшно недоволен. Преди заспиваше към 9-9:30 , сега най-рано в 10,даже преди няколко дни в 11 и 30 насила го сложих да спи... Ама така е, не може да се измори толкова много вкъщи.

# 452
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Привет мамчета, ние сме много болнички, тая градина ни видя сметката.
В петък не ходи на детска, ходихме за имунизацията да е канселирам и да е премерят, след това на личния заради кашлицата и това дете като се разболя от вечерта, още не може да се съвземе. В понеделник и на частен лекар ходихме- вирус, писна ми вече.
Кашля от два месеца, сополи текат като реки, температура 39+, не иска да яде нищо, абсолютно нищо, а и за разкош с диария сме smile3511 smile3511 smile3511 избиха ни двете горни зъбчета и горен ляв предкътник, ясно е че не съм спала от петък срещу събота, снощи около 3 съм захъркала и в 5 се събудих, пак мерене на температура, наместване на Лили на по-високо. Леле някакъв кошмар е, сега милото спинка в мен. Баща й пак замина на платформа, та ще си дойде другата сряда Crazy
За дрешки, ние още в жегите накупихме всичко за зимата и доста изгодно ми излезнаха. Сега само докупувам, ако искат от детската нещо.
Лек остатък от деня мамчета Hug

# 453
  • Мнения: 502
здравейте

а да ви попитам дали децата още хапват от държавната кухня, защото Силвето категорично ми отказва кремчето, яде си основното, но на супата понякога се мръщи, та затова купих хималайска сол и малко й добавям

сега набляга много на месото, все иска месце или яйце, явно от това се нуждае организма й

днес й дадох да опита портокал, но тя само го близна и го остави, хич не й хареса
някой от вас давал ли е цитрусови, Моникат ти още ли задържаш с тях

Гени, какви са тези болести, какво е това чудо, толкова дълго време, защо не се прибереш за месец - два, докато се стабилизира и оздравее, тук поне ако я приемат в болница ще й обърнат внимание, няма да е както при вас, не че нашето здравеопазване е по-добро, но никога няма да те върнат с дете, което има 39 Т, а и ще ти излезе по-евтино

# 454
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Джули, мислех си го и аз, ама там какъв лекар ще търся и къде да го търся, знаеш ли колко лекари ще обиколя, докато някой ми даде някакъв адекватен отговор, днес като отидох до болницата тя играе и обикаля като линейка, а вкъщи лежи и не мърда, хайде кажи ми какво да направя, защото моите идеи са се изчерпали newsm78 Просто в един момент ти писва от всичко и просто се надяваш на чудо, сега ще я стабилизирам вкъщи и в понеделник, ако е на детска до края на седмицата ще е същото чудо #2gunfire #2gunfire #2gunfire Просто незнам и аз какво да направя, а не мога да си позволявам да не я пускам на детска, чакахме за това място, искахме точно тази детска, аз съм в усилено търсене на работа и незнам ако утре ми кажат започвай, какво да е правя Лили тука, кой ще я гледа, ако наема бавачка трябва да й давам поне 3000лв(това е минимума, може и повече да искат), никой няма да ми дойде де е гледа за едно "Благодаря" от моя страна ooooh! Ето я сега заспа, тази нощ "дупе да ми е яко". Просто е кошмар с болно дете ooooh!

# 455
  • Мнения: 613
Джули , аз давах портокал , естествено , не го погледна. Щом е нова храна не се яде. Обаче на сокче си го изпи без проблем. Сега го мъча с мандарини и не мога да го накарам просто да опита... Пробвах го и с мед, че в яслата давали, същата работа. Яде си , което му е познато и друго не приема.

Днес го водих за малко на площадката, която си ходим по принцип . Нямаше никакви деца. Вярно,че е студено ама...

Гени, мога само да ти стискам палци да оздравее малката бързо  Praynig
Росен ще тръгва другият месец на ясла и сигурно и ние ще почнем с боледуванията.

# 456
  • Мнения: 741
Ох, Гени, знам какво ти е и искрено съчувствам. Heart Eyes Факт е,че ако я пуснеш на детска пак ще се разболее,но от друга страна така децата си създават имунитет. Дано скоро да се оправи малката,голямо гуш и за двете. Hug Hug
Майчета за яденето,аз си готвя, слагам сол от хималайската по малко,не сме на кухня. Малкият си яде масово от нашата храна,даже днес ми сви едно блокче  шоколад (поне беше детският на Милка) и на мен ми стана жал да му го взема. Доста си му хареса,какво да се лъжем.  Laughing Сега наблягам на плодовете здраво,на него му харесва моят мултивитамин- моркови,банан,круша,ябълка и лимонов сок.Всичко леко на пара и пасирам с 1-2 бисквитки от мама. Laughing  Всеки ден яде или лук или чесън в манджичките,а за месце хапва доста,много обича кюфтенца.
МОТИКАТ  и МИШКА къде се криете вие? bouquet

# 457
  • Мнения: 1 555
Тук съм, ама то не е за приказване нашето Crazy!

Проби и последният кътник и сега са подути всички венци на кучешките, събота и неделя си лягахме в 5 сутринта и в 9:30 сме станали, оттогава будуваме по 2-3 часа нощем(в момента също). На Genni режима при нас е неприложим, ако стане в 8, то в 10 е заспала, после и следобяд спи(няма сила , която да я спре, а и е невъзможна ако й се спи), съответно вечерта заспива след 23 часа, та предпочитам да става към 9-10, спи следобяд в 14(2 часа) и вечер 22 е заспала.

Храненето от 2-3 седмици е ужас, освен закуската, отказва всяко друго хранене, не иска да седне на столчето, слага ръцете пред устата и реве, трябва насила да и намажа устата с храната,за да усети вкуса и евентуално да реши да хапне. Направо ми идва да ревна с глас като дойде време за хранене. Отказва да яде манджи освен ако не са гладко пасирани и то само някой, от кухнята хапва десерта и основното (не винаги), супа не яде дори домашна с изключение на картофена. На закуска яде само каша с плодово пюре, друго не иска, пробвах да дам сандвичи - категорично отказа да опита, за попари и т.н. няма смисъл да говоря. Не иска да опитва нови храни, извърта главата и слага ръцете пред устата. Преди ядеше парче кашкавал, сега и това не иска. От плодовете яде само банан в натурален вид,всичко друго пробутвам пасирано. Като за капак свекървата ми пили по главата ежедневно, че трябвало да дробя всяка манджа с хляб, че хлябът бил полезен и детето имало нужда от него, а аз съм на противоположното мнение. Знам,че трябва да хапва зърнени култури, но аз и давам на закуска каша 7 зърна и много често следобяд кисело мляко с бисквити, овесини ядки. Само да й я оставя за 5 мин. и веднага и е дала да яде коричка хляб, като и направя забележка ми излиза с оправданието, че тя сама си иска и не може да й се отказва, пък и трябвало да яде хляб и започва лекция да полезността на хляба и т.н.
Отказва да ходи сама, но се успокоявам с това, че може, но не иска. Поне спря да плаче от непознати, закача се с децата, изобщо стана много по-общителна, но все още не дава на никой да я взема на ръце, само аз, мм и свекървата. Започна и да проговаря, почти всеки ден казва по някоя нова дума, иначе цял ден бърбори на бебешки.

Това е в общи линии при нас, дано спре да вали вече, че цяла седмица не сме излизали на хубава разходка и съвсем се побърках.
Genni дано Лили скоро се оправи трайно, че и дветете се съсипахте с това боледуване, съвет не мога да дам, само ви пращам много прегръдки от нас двете.

Елена заспа и мисля да я последвам, лека нощ!

Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 05:22 от mishka88

# 458
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро мамчета Hug
Мишка, направо те съжалявам, няма ли кой да ти помага, това е някакъв кошмар, а за неяденето сега го изпитвам на свой гръб, вече давам всичко, само и само да хапне поне две три хапки, от няколко дни не яде, а повръща и има диария. Добре, че пие вода, мляко не иска, кисело мляко ядеше първият ден вече и него не иска, за друга храна абсурд, нищооо, оня ден съм се принудила да и дам едни гадни снаксове, е и тях не искаше, вчера за цял ден 1/3 банан и 50мл мляко и вода,днес сефте сутринта хапна половин банан и сега едно барче на Нестле сладко е-сушени плодове намачкани, та затова и харесва.Просто това детето ти да не се храни е ужас, вече го виждам.
Палачинке, и нашата е опитвала шоколад, тя е яла детският киндер и сладолед също е опитвала и двете мнооого и харесват и затова не ядем сладко пред нея Joy Вземи на Пепи тия барчета на Нестле, ще му харесат Peace
Хайде мами , допивам си кафето и ще изхвърчам, че имам среща с една българка днес Hug Лек и усмихнат ден на всички Heart Eyes

# 459
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета,

Мишка, дано на Елена скоро пробият зъбчетата и се свърши с този кошмар. Имай кураж и търпение. При нас и без зъбни кризи девойката на всичко се мръщеше, не искаше да яде и в един момент си мислех, че все на кърма и банани ще кара. Изведнъж си реши и прояде всичко все едно си е съвсем нормално за нея. Дано и при вас се получи така и да е скоро, да не се мъчите и ти и тя.

Genni, бързо оздравяване на вас и дано се спре този порочен цикъл.

Джули,  аз също вече започнах да давам цитруси - портокал, розов грейпфрут и дори лимон и за мое учудване много й хареса. Само киви не смея, защото знам, че е по-голяма вероятността за алергични реакции от него.

Щруделче, и аз ще я давам началото на другия месец на ясла. Дано имаме късмет и да не боледуват много.

Ние сега се пренесохме до края на месеца при родителите ми, защото мм пак зачезна в командировка, и реших този път, че три седмици съвсем ще изкукам сама. Мъничето, за щастие, не се травмира от промяната. Даже сега като сме в центъра наблизо има хубави площадки с разни люлки и пързалки като за нейната възраст и доста им се радва. Аз гледам максимално да я извеждам, да се радваме на хубавото време, а и като цяло на последните дни заедно преди яслата. Извадих късмет с бавачката, вече два пъти съм я оставяла сама с нея и й се радва, играят си. Явно жената има подход. За мен е чудесно, защото успявам да обиколя и да отметна разни задачи.
За момента се храни с апетит. Даже искам да ви питам - с колко грама сухари/хляб приготвяте попарата? Тези от вас, които дават. Аз се замислих, че от много време едно и също количество давам, а детето си расте. Започна по-рано от обикновено да ми тропа по хладилника да й дам плод за междинна закуска и се чудя дали не й е малко. Никакви сладки неща не съм й давала, ще отлагам максимално. Даже мисля да излъжа в яслата, че е алергична към шоколад.
Казва все повече думи. Доста абсолютно правилно, но и много още грешно. Някои са й прекалено дълги или сложни. Използва няколко глагола, но още не е съставяла сама изречение - нали от този момент се води официално, че проговарят, та го чакаме с нетърпение. Simple Smile
Още не съм се организирала да направя прословутия прощъпулник. Татко й трябва да се задържи по-дълго у дома за целта...
Това е при нас, в общи линии затишие, дано не е пред буря. Simple Smile

Хубав следобед!

# 460
  • Мнения: 502
здравейте

малката също яде от нашата храна, даже съм се изхитрила и първо я храня с храната от кухнята и после ние всички сядаме на масата и й давам от това, което съм сготвила или сиренце, тя си опитва от нещата, някои й харесват, някои не, но за мен е важно да опитва различни неща

Дени, аз също не съм й давала шоколад и сладолед, сладките неща са ограничени до минимум, общо взето направих грешка да й дам едни купешки курабийки и те й харесаха, та това само й давам, което да не е предназначено за деца
освен това реших да я кърмя минимум до 2 години, вече не искам да я отбивам, чета темата за дълго кърмещите майки и може би за това реших така
Силвия не обича попара и за това не мога да съм ти полезна за сухарите

Мишка, не се тревожи за хляба, една коричка няма да е толкова страшна, ти си я храни разнообразно, но те разбирам колко е неприятно зад гърба ти да се дава нещо на детето, за което си казала, че не е редно

Щруделче, и ние тези дни сме сами на площадката, общо взето на повечето майки им се вижда студено, на мен обаче ми се вижда чудесно - щом не вали  Joy

# 461
  • Мнения: 741
Добър вечер,
Гени,явно ние с теб най-през просото я караме,виж другите мами не дават сладко,а нашите шоколади,мъфини.  Laughing Барни му взех веднъж изяде мъничко от  главата на мечето,където нямаше шоколад,но въпреки това,после бързо съжалих,че му дадох,съвсем побесня. nuts smile3540

Мишка,явно преминаваме през еднакви периоди с теб. Ако съм права,очаквай скоро непрекъснат рев и истерии,отказ да прави каквото и да било,тоест бунт и болезнена привързаност към теб.  Hug За хляба,свекърва ти,не е права да ти се меси,но имай предвид,че коричката хляб много облекчава сърбежа при никненето на зъбче. За полезното,полезен е,ако е пърнозърнест,иначе този белият обикновеният ,освен,че не  е вкусен и нищо полезно не съдържа и може да се изключи. Аз взимам брашно от лимец, грахаам и ръж и правя соленки да си чеше зъбките. Иначе така, от старата генерация и на мен ми пилят "Ама как детето да се наяде без хляб?Защо не му даваш,то е полезно!" Stop
Деница,попара правя много рядко,но с 300 зора изяжда 2- 3 пълнозърнести сухарчета. Като беше на 8 мес.,ядеше 4 сухара и не му стигаше. Laughing
По плащадките не сме ходили и ние,че 3-4 дни валя,вчера излязохме на дълга разходка,но той замръзна,а на мен ми беше ок,изнежил  се е нещо.Днес пак излизахме,но си беше добре,явно се климатизира.  hahaha На 15 градуса (обаче си беше ветровито)моето облечено с яке,шапка,чорпогащи и се разминаваме с друго дете само с едно анураче тънко .  Laughing
Лягам вече,стига съм писала.  bouquet

# 462
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. Гени, Лили дано се оправи бързо и дано да се разминавате леко с вирусите зимата. Мишка дано и при вас отмине този период.
Габи мин.седмица и тя не ходи на детска заради дишането и кашлицата, имаше "круп", нищо не ни дадоха, освен в спешното на два пъти епинефрин. Но и мина за 3-4 дни и от тази седмица вече си ходи на детска. И аз се надявам да не хваща мн вируси тази зима. Аз сладко не съм давала, незнам кой беше писал, че иска да каже в детската че детето е алергично към шоколад. Не ми се вярва в БГ да дават шоколад по детските!? Тук храната е доста разнообразна,няма сладки неща, но ястията са мн по-различни от нашата кулура.
Аз имам един проблем и да ви питам и вас...Не мога да я накарам да носи ботушки. От мин.седмица се опитвам да и слагам и не, та не. Имате ли го този проблем?
За яденето и Габи не ядеше нищо докато беше болна, само детски йогурт и пр.мляко. От тази седмица си яде, повече в детската де. Вчера ми се оплакаха, че е ухапала дете. Почна да прави така от мин седмица. Имам чуството, че като седя една седмица в нас и като и обръщахме повече внимание като беше болна и сега по някой път се инати за щяло и нещяло.
За цитрусите давам, киви съм започнала още като беше на 8-9месеца( тук се въвежда рано). Давам и една бебешка лъжичка мед вечер, уж за имунитет.
За лекарите в чужбина и БГ, според мен разликата е че в чужбина се опитват всичко да отминава натурално и без хапчета, доколкото в БГ се опитват все да им дават нещо. Аз вчера викам на ММ трябва да и давам нещо за имунитет и ще карам наште да пратят, че тук няма нищо и той каза НЕ. Тя не трябва да се тъпче с лекарства от малка, яде достатъчно плодове и т.н. И е прав, ама ако се разболее, няма кой да я гледа. И така като цяло. Хайде лека вечер.

# 463
  • Мнения: 613
Аз сладко не съм давала, незнам кой беше писал, че иска да каже в детската че детето е алергично към шоколад. Не ми се вярва в БГ да дават шоколад по детските!?

Най-вероятно си прочела моя пост за меда. Да, дават шоколад. Предупредиха ни на родителската. Било уж 1 път месечно. Пробвах го малкия, не е алергичен слава богу...

# 464
  • Мнения: 105
Аз писах, че мисля да лъжа за алергия към шоколад. Проблемът не е в сладкото, което дават в яслата, а че и родители носят разни торти, бонбони и т.н. да черпят за рождените дни на децата. За мен да яде такива неща на тази възраст е неприемливо, затова си мисля, че би било по-просто да излъжа.

Общи условия

Активация на акаунт